Citadela Pro 5.0.3 - en to am translation catalogue (555 entries)

note: translators: %s plugin's name
en: %s plugin and PHP incompatiblity
am: %s ተሰኪ እና ፒኤችፒ አለመጣጣም።

note: translators: %s plugin's name
en: %s plugin and WordPress incompatiblity
am: %s ተሰኪ እና የዎርድፕረስ አለመጣጣም

note: translators: %s plugin's name
en: %s plugin has beed deactivated
am: %s ተሰኪ ቦዝኗል

note: translators: %s plugin's name
en: %s plugin incompatibility
am: %s ተሰኪ አለመጣጣም።

note: translators: %s - list of required plugins
en: (You can download them from your AitThemes account)
am: (ከAitThemes መለያህ ማውረድ ትችላለህ)

en: 100% horizontal
am: 100% አግድም

en: 100% vertical
am: 100% አቀባዊ

en: Accept
am: ተቀበል

en: Add empty space between blocks that will look differently on desktop and on mobile devices.
am: በዴስክቶፕ እና በሞባይል መሳሪያዎች ላይ በተለየ መልኩ በሚታዩ ብሎኮች መካከል ባዶ ቦታ ይጨምሩ።

en: Additional text
am: ተጨማሪ ጽሑፍ

en: Additional text displayed with the field. It can contain HTML formatting such as urls to link to your terms or privacy policy.
am: ተጨማሪ ጽሑፍ ከመስክ ጋር ይታያል። ከእርስዎ ውሎች ወይም የግላዊነት ፖሊሲ ጋር ለማገናኘት እንደ ዩአርኤል ያሉ የኤችቲኤምኤል ቅርጸት ሊይዝ ይችላል።

[ctx: settings]
en: Advanced
am: የላቀ

en: Advanced settings
am: የላቁ ቅንብሮች

en: Align Text Center
am: የጽሑፍ ማእከልን አሰልፍ

en: Align Text Left
am: ጽሑፍ ወደ ግራ አሰልፍ

en: Align Text Right
am: ጽሑፍን ወደ ቀኝ አሰልፍ

en: Align logo section to the left side
am: የአርማውን ክፍል በግራ በኩል አሰልፍ

en: All
am: ሁሉም

en: All Special Pages
am: ሁሉም ልዩ ገጾች

note: translators: %s plugin's name
en: All blocks were moved to %s plugin.
am: ሁሉም ብሎኮች ወደ %s ተሰኪ ተወስደዋል።

en: Allows you to easily add company services to your website.
am: የኩባንያ አገልግሎቶችን በቀላሉ ወደ ድር ጣቢያዎ እንዲያክሉ ያስችልዎታል።

en: Allows you to insert text with custom settings and font.
am: በብጁ ቅንብሮች እና ቅርጸ-ቁምፊ ጽሑፍ እንዲያስገቡ ይፈቅድልዎታል።

en: Allows you to put page title anywhere you like. For example after header image.
am: በፈለከው ቦታ የገጽ ርዕስ እንድታስቀምጥ ይፈቅድልሃል። ለምሳሌ ከራስጌ ምስል በኋላ።

en: Announcements Bar
am: ማስታወቂያዎች አሞሌ

en: Announcements bar
am: የማስታወቂያ አሞሌ

en: Announcements bar allows you to present any important announcements on the top of all your pages.
am: የማስታወቂያ አሞሌ ማንኛውንም አስፈላጊ ማስታወቂያዎችን በሁሉም ገጾችዎ አናት ላይ እንዲያቀርቡ ያስችልዎታል።

en: Announcements bar is displayed after selected date and time.
am: የማስታወቂያ አሞሌ ከተመረጠው ቀን እና ሰዓት በኋላ ይታያል።

en: Announcements bar is displayed until selected date and time.
am: የማስታወቂያ አሞሌ እስከ ተመረጠው ቀን እና ሰዓት ድረስ ይታያል።

en: Anonymize IP address of your website visitors.
am: የድር ጣቢያዎን ጎብኝዎች የአይፒ አድራሻ ስም አይስጡ።

en: Appearance
am: መልክ

en: Appearance settings for your website
am: ለድር ጣቢያዎ የመልክ ቅንብሮች

en: Applied for Simple type of Announcements bar.
am: ለቀላል የማስታወቂያዎች ባር የተተገበረ።

en: Ascending
am: ወደ ላይ መውጣት

en: Author biographical info
am: የደራሲ የህይወት ታሪክ መረጃ

en: Author name
am: የደራሲው ስም

en: Availability of selected style depends on selected font for titles.
am: የተመረጠ ዘይቤ መገኘት ለርዕሶች በተመረጠው ቅርጸ-ቁምፊ ላይ ይወሰናል.

en: Available range
am: የሚገኝ ክልል

en: Background Image Overlay
am: የበስተጀርባ ምስል ተደራቢ

en: Background Settings
am: የበስተጀርባ ቅንብሮች

en: Background color
am: የበስተጀርባ ቀለም

en: Background color type
am: የበስተጀርባ ቀለም አይነት

en: Background gradient
am: የበስተጀርባ ቅልመት

en: Background image
am: የበስተጀርባ ምስል

en: Background image repeat
am: የበስተጀርባ ምስል መድገም

en: Background image size
am: የበስተጀርባ ምስል መጠን

en: Background position
am: የበስተጀርባ አቀማመጥ

en: Background settings for your website header
am: ለድር ጣቢያዎ ራስጌ ዳራ ቅንጅቶች

en: Bar Background color
am: የአሞሌ ዳራ ቀለም

en: Black
am: ጥቁር

en: Blog Page
am: የብሎግ ገጽ

en: Blog Posts
am: የብሎግ ልጥፎች

en: Blur radius
am: ራዲየስ ብዥታ

en: Bold
am: ደፋር

en: Bold (700)
am: ደፋር (700)

en: Border Settings
am: የድንበር ቅንጅቶች

en: Border color
am: የድንበር ቀለም

en: Border radius
am: የድንበር ራዲየስ

en: Border radius options
am: የድንበር ራዲየስ አማራጮች

en: Border width
am: የድንበር ስፋት

en: Borders color
am: የድንበር ቀለም

en: Borders width
am: የድንበር ስፋት

en: Bottom
am: ከታች

[ctx: position]
en: Bottom
am: ከታች

en: Bottom Left
am: ከታች ግራ

en: Bottom Right
am: ከታች በቀኝ

en: Box layout
am: የሳጥን አቀማመጥ

en: Box width
am: የሳጥን ስፋት

en: Burger menu only
am: የበርገር ምናሌ ብቻ

en: Button Background color
am: የአዝራር ዳራ ቀለም

en: Button URL
am: የአዝራር URL

en: Button background
am: የአዝራር ዳራ

en: Button link
am: የአዝራር ማገናኛ

en: Button settings
am: የአዝራር ቅንብሮች

en: Button text
am: የአዝራር ጽሑፍ

en: Buttons Border Radius
am: አዝራሮች የድንበር ራዲየስ

en: Cancel
am: ሰርዝ

en: Carousel autoplay enabled
am: Carousel autoplay ነቅቷል።

en: Carousel loop mode enabled
am: የ Carousel loop ሁነታ ነቅቷል።

en: Categories
am: ምድቦች

en: Category
am: ምድብ

en: Category description
am: የምድብ መግለጫ

en: Category title
am: የምድብ ርዕስ

en: Category:
am: ምድብ፡

en: Center
am: መሃል

[ctx: header layout]
en: Center
am: መሃል

en: Change HTML tag
am: HTML መለያ ቀይር

en: Change icon
am: አዶ ቀይር

en: Change image
am: ምስል ቀይር

en: Change image for desktop resolution
am: ለዴስክቶፕ ጥራት ምስልን ይቀይሩ

en: Change image for mobile resolution
am: ለተንቀሳቃሽ ስልክ ጥራት ምስል ቀይር

en: Citadela - Special Pages
am: Citadela - ልዩ ገጾች

en: Citadela Blocks
am: Citadela ብሎኮች

en: Citadela Content Settings
am: Citadela የይዘት ቅንብሮች

en: Citadela Half Layout Settings
am: Citadela ግማሽ አቀማመጥ ቅንብሮች

en: Citadela Header Settings
am: Citadela ራስጌ ቅንብሮች

en: Citadela Posts Blocks
am: Citadela ልጥፎች ብሎኮች

en: Citadela Service Block image size
am: Citadela አገልግሎት የምስል መጠንን አግድ

en: Citadela Special Pages
am: Citadela ልዩ ገጾች

[ctx: header layout]
en: Classic
am: ክላሲክ

[ctx: theme layout]
en: Classic
am: ክላሲክ

en: Clear
am: ግልጽ

en: Cluster
am: ክላስተር

en: Cluster Block
am: ክላስተር እገዳ

en: Collapse menu to button
am: ሜኑ ወደ አዝራር ሰብስብ

en: Collapsible footer widgets options
am: ሊሰበሰቡ የሚችሉ የግርጌ መግብሮች አማራጮች

en: Color settings
am: የቀለም ቅንጅቶች

en: Colors
am: ቀለሞች

en: Comment author name will not be linked to url inserted in Website field
am: የአስተያየት ደራሲ ስም በድር ጣቢያ መስክ ውስጥ ከገባው ዩአርኤል ጋር አይገናኝም።

en: Comment text field
am: የአስተያየት ጽሑፍ መስክ

en: Comments Extension can be used to add help text to every single input in WordPress Comment form.
am: የአስተያየቶች ቅጥያ በእያንዳንዱ የዎርድፕረስ አስተያየት ቅጽ ላይ የእገዛ ጽሑፍን ለመጨመር መጠቀም ይቻላል።

en: Comments extension
am: የአስተያየቶች ማራዘሚያ

en: Comments links settings
am: የአስተያየቶች አገናኞች ቅንብሮች

en: Confirm
am: አረጋግጥ

en: Contain
am: ይይዛል

en: Content
am: ይዘት

en: Content size
am: የይዘት መጠን

en: Content size width
am: የይዘት መጠን ስፋት

en: Content width
am: የይዘት ስፋት

en: Content width sizes
am: የይዘት ስፋት መጠኖች

en: Cookies expiration
am: የኩኪዎች ማብቂያ ጊዜ

en: Cover
am: ሽፋን

[ctx: label for css property "cover": image in background cover entire place]
en: Cover
am: ሽፋን

en: Cover column height
am: የአምድ ቁመትን ይሸፍኑ

en: Current block view
am: የአሁኑ የማገጃ እይታ

en: Current page title
am: የአሁኑ ገጽ ርዕስ

en: Custom Header is enabled. Following options may not have effect for this page.
am: ብጁ ራስጌ ነቅቷል። የሚከተሉት አማራጮች ለዚህ ገጽ ውጤት ላይኖራቸው ይችላል።

en: Custom Header with Custom Logo is enabled for this page. Change of logo image may not be visible in preview.
am: ብጁ አርማ ያለው ብጁ ራስጌ ለዚህ ገጽ ነቅቷል። የአርማ ምስል ለውጥ በቅድመ-እይታ ላይታይ ይችላል።

en: Custom Page Title
am: ብጁ ገጽ ርዕስ

en: Custom codes
am: ብጁ ኮዶች

en: Custom image
am: ብጁ ምስል

en: Custom logo
am: ብጁ አርማ

en: Custom logo image
am: ብጁ አርማ ምስል

en: Customize colors
am: ቀለሞችን አብጅ

en: Customized options for mobile screen width.
am: ለሞባይል ስክሪን ስፋት ብጁ አማራጮች።

en: Date
am: ቀን

en: Date color
am: የቀን ቀለም

en: Date from
am: ቀን ከ

en: Date to
am: ቀን ወደ

en: Day hours color
am: የቀን ሰዓቶች ቀለም

en: Day title color
am: የቀን ርዕስ ቀለም

en: Days without defined time will be hidden.
am: የተወሰነ ጊዜ የሌላቸው ቀናት ይደበቃሉ.

en: Decoration Color
am: የጌጣጌጥ ቀለም

en: Decoration color
am: የጌጣጌጥ ቀለም

en: Default
am: ነባሪ

[ctx: theme design]
en: Default
am: ነባሪ

[ctx: default size of image in background]
en: Default size
am: ነባሪ መጠን

en: Define border radius for different parts of design.
am: ለተለያዩ የንድፍ ክፍሎች የድንበር ራዲየስን ይግለጹ.

en: Delete row
am: ረድፍ ሰርዝ

en: Descending
am: መውረድ

en: Design Options
am: የንድፍ አማራጮች

en: Desktop
am: ዴስክቶፕ

en: Desktop settings
am: የዴስክቶፕ ቅንብሮች

en: Desktop size
am: የዴስክቶፕ መጠን

en: Disable author name link
am: የደራሲ ስም ማገናኛን አሰናክል

en: Disable default margins
am: ነባሪ ህዳጎችን አሰናክል

en: Disable editor comment links
am: የአርታዒ አስተያየት አገናኞችን አሰናክል

en: Disable featured table
am: ተለይቶ የቀረበ ጠረጴዛን አሰናክል

en: Disable guest comment links
am: የእንግዳ አስተያየት አገናኞችን አሰናክል

en: Disable image
am: ምስል አሰናክል

en: Disable import/export
am: ማስመጣት/መላክን አሰናክል

en: Disable link to featured image in blog post
am: በብሎግ ልጥፍ ውስጥ ወደ ተለይቶ የቀረበ ምስል አገናኝን ያሰናክሉ።

en: Disable non-editor comment links
am: የአርታዒ ያልሆኑ አስተያየት አገናኞችን አሰናክል

en: Disable separator
am: መለያየትን አሰናክል

en: Display product, service or packages offers in the table. Set the best deal, show discounted price and write important features for comparison.
am: በሠንጠረዡ ውስጥ የምርት፣ አገልግሎት ወይም ጥቅሎችን ያሳዩ። በጣም ጥሩውን ስምምነት ያዘጋጁ ፣ የቅናሽ ዋጋን ያሳዩ እና ለማነፃፀር አስፈላጊ ባህሪዎችን ይፃፉ።

en: Displays list of posts based on filters. For example posts only from specific category.
am: በማጣሪያዎች ላይ በመመስረት የልጥፎችን ዝርዝር ያሳያል። ለምሳሌ ልጥፎች ከተወሰነ ምድብ ብቻ።

en: Displays paginated list of posts on WordPress Blog page.
am: በዎርድፕረስ ብሎግ ገጽ ላይ የተለጠፈ የልጥፎችን ዝርዝር ያሳያል።

en: Do not use float numbers, please.
am: እባክዎን ተንሳፋፊ ቁጥሮችን አይጠቀሙ።

en: Downloading&#8230;
am: በማውረድ ላይ…

en: Drop Layout package here
am: የአቀማመጥ ጥቅል እዚህ ጣል ያድርጉ

note: translators: 1. Start html anchor tag, 2. End html anchor tag
en: Easily create and manage an events calendar with %1$sThe Events Calendar%2$s free plugin.
am: በ%1$sየክስተቶች የቀን መቁጠሪያ%2$s ነፃ ፕለጊን በቀላሉ የክስተት ቀን መቁጠሪያ ይፍጠሩ እና ያስተዳድሩ።

en: Edit Special Page
am: ልዩ ገጽን ያርትዑ

en: Edit or update the image
am: ምስሉን ያርትዑ ወይም ያዘምኑ

en: Email field
am: የኢሜል መስክ

en: Enable
am: አንቃ

en: Enable collapsible footer wigets area
am: ሊሰበሰብ የሚችል ግርጌ wigets አካባቢን ያንቁ

en: Enable featured table
am: ተለይቶ የቀረበ ሰንጠረዥን አንቃ

en: Error
am: ስህተት

en: Events
am: ክስተቶች

en: Expiration of saved cookies in days.
am: በቀናት ውስጥ የተቀመጡ ኩኪዎች ጊዜያቸው ያበቃል።

note: translators: %s site name
en: Export %s Layout
am: %s አቀማመጥን ወደ ውጪ ላክ

en: Extra Bold (900)
am: በጣም ደፋር (900)

en: Extra-bold
am: ከመጠን በላይ ደፋር

en: Extra-light
am: ተጨማሪ ብርሃን

en: Featured
am: ተለይቶ የቀረበ

en: Featured image link
am: ተለይቶ የቀረበ የምስል አገናኝ

en: Field label
am: የመስክ መለያ

en: Filter special pages list
am: የልዩ ገጾችን ዝርዝር አጣራ

en: Filters
am: ማጣሪያዎች

en: Fixed background image
am: የተስተካከለ የጀርባ ምስል

en: Fixed image
am: ቋሚ ምስል

en: Font size
am: የቅርጸ ቁምፊ መጠን

en: Font size unit
am: የቅርጸ-ቁምፊ መጠን ክፍል

en: Footer Color
am: የግርጌ ቀለም

en: Footer code
am: የግርጌ ኮድ

en: Forced inside space
am: በህዋ ውስጥ ተገድዷል

en: Friday
am: አርብ

en: From AitThemes:
am: ከAitThemes፡-

note: translators: %s - list of required plugins
en: From AitThemes: %s
am: ከAitThemes፡ %s

en: From WordPress.org:
am: ከ WordPress.org፡

note: translators: %s - list of required plugins
en: From WordPress.org: %s
am: ከ WordPress.org፡ %s

en: Full Sticky header
am: ሙሉ ተለጣፊ ራስጌ

en: Full size
am: ሙሉ መጠን

en: Full size width
am: ሙሉ መጠን ስፋት

en: Fullwidth
am: ሙሉ ስፋት

en: Fullwidth header
am: ባለሙሉ ስፋት ራስጌ

en: Fullwidth size
am: የሙሉ ስፋት መጠን

en: General Border Radius
am: አጠቃላይ የድንበር ራዲየስ

en: General Layout
am: አጠቃላይ አቀማመጥ

en: General options for desktop.
am: ለዴስክቶፕ አጠቃላይ አማራጮች።

en: General settings
am: አጠቃላይ ቅንብሮች

en: Google Analytics
am: ጎግል ትንታኔ

en: Google Analytics tracking ID.
am: የጉግል አናሌቲክስ መከታተያ መታወቂያ።

en: Google font
am: ጎግል ቅርጸ-ቁምፊ

en: Gradient
am: ግራዲየንት

en: Gradient degree
am: የግራዲየንት ዲግሪ

en: Gradient overlay
am: የግራዲየንት ተደራቢ

en: Gradient under image, useful for .png images in background.
am: በምስሉ ስር ያለ ቅልመት፣ ከበስተጀርባ ለ.png ምስሎች ጠቃሚ።

en: HTML tag
am: HTML መለያ

en: Half layout page
am: የግማሽ አቀማመጥ ገጽ

en: Header Background
am: የራስጌ ዳራ

en: Header Color
am: የራስጌ ቀለም

en: Header Color Overlay
am: የራስጌ ቀለም ተደራቢ

en: Header Image
am: የራስጌ ምስል

en: Header Image Position
am: የራስጌ ምስል አቀማመጥ

en: Header Image Repeat
am: የራስጌ ምስል ድገም።

en: Header Image Size
am: የራስጌ ምስል መጠን

en: Header Layout
am: የራስጌ አቀማመጥ

en: Header background
am: የራስጌ ዳራ

en: Header code
am: የራስጌ ኮድ

en: Header text
am: የራስጌ ጽሑፍ

en: Height Settings
am: ቁመት ቅንብሮች

en: Height unit
am: ቁመት አሃድ

en: Hidden on desktop
am: በዴስክቶፕ ላይ ተደብቋል

en: Hidden on mobile
am: በሞባይል ተደብቋል

en: Hidden title in full sticky header on desktop
am: በዴስክቶፕ ላይ ሙሉ ተለጣፊ ራስጌ ውስጥ የተደበቀ ርዕስ

en: Hidden title in full sticky header on mobile
am: በተንቀሳቃሽ ስልክ ላይ ሙሉ ተለጣፊ ራስጌ ውስጥ የተደበቀ ርዕስ

en: Hide Site title
am: የጣቢያ ርዕስን ደብቅ

en: Hide button with link
am: ቁልፍን ከአገናኝ ጋር ደብቅ

en: Hide discount price
am: የቅናሽ ዋጋን ደብቅ

en: Hide empty days
am: ባዶ ቀናትን ደብቅ

en: Hide only on mobile
am: በሞባይል ላይ ብቻ ደብቅ

en: Hide site title
am: የጣቢያ ርዕስን ደብቅ

en: Hide site title and tagline
am: የጣቢያ ርዕስ እና መለያ ደብቅ

en: Hide tagline only
am: የመለያ መጻፊያ መስመርን ብቻ ደብቅ

en: Horizontal offset
am: አግድም ማካካሻ

en: Icon color
am: የአዶ ቀለም

en: If enabled, sticky posts will be displayed on the top of listed posts.
am: ከነቃ፣ ተለጣፊ ልጥፎች በተዘረዘሩት ልጥፎች አናት ላይ ይታያሉ።

en: Image
am: ምስል

en: Image overlay color
am: የምስል ተደራቢ ቀለም

en: Image position
am: የምስል አቀማመጥ

en: Image repeat
am: ምስል ድገም።

en: Image size
am: የምስል መጠን

en: Images
am: ምስሎች

en: Import Layout
am: አቀማመጥን አስመጣ

en: Import and export layout settings pages will be disabled
am: የማስመጣት እና ወደ ውጪ ላክ የአቀማመጥ ቅንብሮች ገጾች ይሰናከላሉ።

en: Import done!
am: ማስመጣት ተከናውኗል!

en: Import layout from file
am: አቀማመጥን ከፋይል አስመጣ

en: Import of Layout package will <strong>delete all your content</strong> - all Posts, Pages, Media, Tags and Categories.
am: የአቀማመጥ ጥቅል ማስመጣት <strong>ሁሉንም ይዘቶችዎን ይሰርዛል</strong> - ሁሉንም ልጥፎች ፣ ገጾች ፣ ሚዲያዎች ፣ መለያዎች እና ምድቦች።

en: In "em" unit
am: በ &quot;em&quot; ክፍል ውስጥ

en: Infobar
am: ኢንፎባር

en: Infobar can be used to display cookies notification on your website. It is displayed to all new visitors that come to your website. They can click on the button to hide it. Infobar is then hidden for number of days set it “Cookie expiration” field.
am: Infobar በድር ጣቢያዎ ላይ የኩኪዎችን ማስታወቂያ ለማሳየት ጥቅም ላይ ሊውል ይችላል። ወደ ድር ጣቢያዎ ለሚመጡ ሁሉም አዲስ ጎብኝዎች ይታያል። እሱን ለመደበቅ አዝራሩን ጠቅ ማድረግ ይችላሉ። ኢንፎባር ለተወሰኑ ቀናት ተደብቆ ይቆያል &quot;የኩኪ ጊዜው ያለፈበት&quot; መስክ ያዘጋጁት።

en: Insert URL for button. Leave empty to hide the button.
am: ለአዝራር URL አስገባ። አዝራሩን ለመደበቅ ባዶውን ይተዉት።

note: translators: 1. minimum number value
en: Insert number larger than %1$s, or leave empty for default value.
am: ከ%1$s በላይ የሆነ ቁጥር አስገባ ወይም ለነባሪ እሴት ባዶ ይተው።

note: translators: 1. minimum number value
en: Insert number larger than %1$s.
am: ከ%1$s በላይ የሆነ ቁጥር አስገባ።

note: translators: 1. maximum number value
en: Insert number smaller than %1$s, or leave empty for default value.
am: ከ%1$s ያነሰ ቁጥር ያስገቡ ወይም ለነባሪ እሴት ባዶ ይተዉት።

note: translators: 1. maximum number value
en: Insert number smaller than %1$s.
am: ከ%1$s ያነሰ ቁጥር አስገባ።

en: Insert row after
am: ረድፍ በኋላ አስገባ

en: Insert text
am: ጽሑፍ አስገባ

en: Insert valid number, please.
am: ትክክለኛ ቁጥር አስገባ፣ እባክህ።

en: Insert your Google Analytics Tracking ID. Google Analytics tracking code will be added to your website.
am: የጉግል አናሌቲክስ መከታተያ መታወቂያዎን ያስገቡ። የጉግል አናሌቲክስ መከታተያ ኮድ ወደ ድር ጣቢያዎ ይታከላል።

en: Inset shadow
am: ማስገቢያ ጥላ

en: Install required plugins
am: አስፈላጊ ተሰኪዎችን ጫን

en: Installing and activating plugins&#8230;
am: ተሰኪዎችን በመጫን እና በማንቃት ላይ…

en: It's not Citadela Layout package
am: የCitadela አቀማመጥ ጥቅል አይደለም።

en: Item subtitle
am: የንጥል ንዑስ ርዕስ

en: Item title
am: የንጥል ርዕስ

en: Large
am: ትልቅ

en: Large size
am: ትልቅ መጠን

en: Layout Exporter
am: አቀማመጥ ላኪ

en: Layout Exporter feature exports WordPress pages, posts and all Citadela options and settings. You can use Layout Exporter to create a Citadela layout that you can easily install to another Citadela website.
am: የአቀማመጥ ላኪ ባህሪ የዎርድፕረስ ገጾችን፣ ልጥፎችን እና ሁሉንም የ Citadela አማራጮችን እና ቅንብሮችን ወደ ውጭ ይልካል። ወደ ሌላ Citadela ድህረ ገጽ በቀላሉ መጫን የምትችለውን የCitadela አቀማመጥ ለመፍጠር አቀማመጥ ላኪን መጠቀም ትችላለህ።

en: Layout Importer needs to have the PHP ZIP extension installed. Please install it or contact your hosting provider.
am: አቀማመጥ አስመጪ የPHP ZIP ቅጥያ መጫን አለበት። እባክዎ ይጫኑት ወይም አስተናጋጅዎን ያነጋግሩ።

en: Layout import/export settings
am: የአቀማመጥ የማስመጣት/የመላክ ቅንብሮች

en: Layouts
am: አቀማመጦች

en: Layouts import and export is disabled
am: አቀማመጦች ማስመጣት እና መላክ ተሰናክሏል።

en: Left
am: ግራ

en: Left align logo
am: የግራ አሰልፍ አርማ

en: Left side
am: ግራ ጎን

en: Letter spacing
am: የደብዳቤ ክፍተት

en: Light
am: ብርሃን

en: Light (100)
am: ብርሃን (100)

en: Line height
am: የመስመር ቁመት

en: Lines color
am: የመስመሮች ቀለም

en: Link
am: አገናኝ

en: List layout
am: የዝርዝር አቀማመጥ

en: Location
am: አካባቢ

en: Location description
am: የአካባቢ መግለጫ

en: Location title
am: የአካባቢ ርዕስ

en: Location:
am: ቦታ፡

en: Logo font size
am: የአርማ ቅርጸ-ቁምፊ መጠን

en: Logo image in custom header.
am: የአርማ ምስል በብጁ ራስጌ ውስጥ።

en: Logo image max width
am: የአርማ ምስል ከፍተኛው ስፋት

en: Logo space max width
am: የአርማ ክፍተት ከፍተኛው ስፋት

en: Main Menu
am: ዋና ምናሌ

en: Medium
am: መካከለኛ

en: Medium size
am: መካከለኛ መጠን

en: Membership
am: አባልነት

en: Menu button color
am: የምናሌ አዝራር ቀለም

en: Minimum value 1500px, leave empty for unlimited width.
am: ዝቅተኛው እሴት 1500 ፒክስል፣ ላልተወሰነ ስፋት ባዶ ይተው።

en: Mininum height
am: ዝቅተኛ ቁመት

en: Mobile
am: ሞባይል

en: Mobile Settings
am: የሞባይል ቅንብሮች

en: Mobile settings
am: የሞባይል ቅንብሮች

en: Mobile size
am: የሞባይል መጠን

en: Mobile width breakpoint
am: የሞባይል ስፋት መግቻ ነጥብ

[ctx: theme layout]
en: Modern
am: ዘመናዊ

en: Monday
am: ሰኞ

en: Move down
am: ወደ ታች ውሰድ

en: Move up
am: ወደ ላይ ተንቀሳቀስ

en: Name field
am: የስም መስክ

en: Next
am: ቀጥሎ

en: No Repeat
am: አይ ድገም

en: No borders
am: ድንበሮች የሉም

[ctx: label for css property "no-repeat": do not repeat image in background]
en: No repeat
am: መድገም የለም።

en: No results found.
am: ምንም ውጤቶች አልተገኙም።

en: No special pages found.
am: ምንም ልዩ ገጾች አልተገኙም።

en: None
am: ምንም

en: Normal (400)
am: መደበኛ (400)

en: Note: standard page title will be hidden.
am: ማስታወሻ፡ መደበኛ ገጽ ርዕስ ይደበቃል።

en: Number of items
am: የእቃዎች ብዛት

en: OK
am: እሺ

en: Oops! That page can't be found.
am: ውይ! ያ ገጽ ሊገኝ አልቻለም።

en: Open in new window
am: በአዲስ መስኮት ክፈት

en: Open link in new tab
am: አገናኙን በአዲስ ትር ይክፈቱ

en: Opened footer wigets area
am: የግርጌ መጫዎቻዎች አካባቢ ተከፍቷል።

en: Opening Hours
am: ክፍት የሚሆንበት ሰዓቶች

en: Opening Hours settings
am: የመክፈቻ ሰዓቶች ቅንብሮች

en: Order Options
am: የትዕዛዝ አማራጮች

en: Order by
am: ያዝዙ

en: Original
am: ኦሪጅናል

en: Overlay color
am: ተደራቢ ቀለም

en: Overlay gradient
am: ተደራቢ ቅልመት

en: Overlay opacity
am: ተደራቢ ግልጽነት

en: PHP ZIP extension not found
am: ፒኤችፒ ዚፕ ቅጥያ አልተገኘም።

en: Page Color
am: የገጽ ቀለም

en: Please do not close this browser window until the Layout package is imported completely.
am: የአቀማመጥ ጥቅሉ ሙሉ በሙሉ እስኪመጣ ድረስ እባክዎ ይህን የአሳሽ መስኮት አይዝጉት።

en: Please understand that Layout Exporter does not export everything from WordPress, such as WooCommerce invoices or data from other 3rd party plugins. There are many other plugins available for migration purposes.
am: እባክዎን የአቀማመጥ ላኪ ሁሉንም ነገር ከዎርድፕረስ እንደማይልክ፣ እንደ WooCommerce ደረሰኞች ወይም ከሌላ የሶስተኛ ወገን ፕለጊኖች የመጣ መረጃ መሆኑን ይረዱ። ለስደት ዓላማዎች ብዙ ሌሎች ተሰኪዎች አሉ።

en: Position
am: አቀማመጥ

en: Position on website
am: በድር ጣቢያው ላይ አቀማመጥ

en: Post Details
am: የመለጠፍ ዝርዝሮች

en: Posts
am: ልጥፎች

en: Posts navigation
am: የልጥፎች አሰሳ

en: Posts settings
am: የልጥፎች ቅንጅቶች

en: Preview is displayed only in Customizer screen.
am: ቅድመ-ዕይታ በአብጁ ማያ ገጽ ላይ ብቻ ነው የሚታየው።

en: Previous
am: ቀዳሚ

en: Price Table
am: የዋጋ ሰንጠረዥ

en: Price table alignment
am: የዋጋ ሰንጠረዥ አሰላለፍ

en: Radial gradient
am: ራዲያል ቅልመት

en: Random
am: በዘፈቀደ

en: Read more link
am: ተጨማሪ ሊንክ አንብብ

en: Ready to use Citadela layouts
am: Citadela አቀማመጦችን ለመጠቀም ዝግጁ

note: Description of the plugin
en: Ready to use layouts and blocks for Citadela with many customization options
am: ከብዙ የማበጀት አማራጮች ጋር ለ Citadela አቀማመጦችን እና ብሎኮችን ለመጠቀም ዝግጁ

note: translators: %s plugin's name
en: Recently activated theme is not compatible with %s plugin, therefore the plugin was deactivated.
am: በቅርብ ጊዜ የነቃው ጭብጥ ከ%s ፕለጊን ጋር ተኳሃኝ አይደለም፣ ስለዚህ ተሰኪው እንዲቦዝን ተደርጓል።

en: Regular
am: መደበኛ

en: Remove image
am: ምስል አስወግድ

[ctx: label for css property "repeat": repeat image in background]
en: Repeat
am: ይድገሙ

[ctx: label for css property "repeat-x": repeat horizontally image in background]
en: Repeat horizontally
am: በአግድም ይድገሙት

[ctx: label for css property "repeat-y": repeat vertically image in background]
en: Repeat vertically
am: በአቀባዊ ይድገሙት

en: Replace default label of the field.
am: የሜዳውን ነባሪ መለያ ይተኩ።

en: Replace image
am: ምስል ተካ

en: Required plugins
am: የሚፈለጉ ተሰኪዎች

en: Reset
am: ዳግም አስጀምር

en: Responsive Spacer
am: ምላሽ ሰጪ Spacer

en: Responsive Text
am: ምላሽ ሰጪ ጽሑፍ

en: Responsive options applied under screen width
am: ምላሽ ሰጪ አማራጮች በማያ ገጹ ስፋት ስር ይተገበራሉ

en: Reusable Blocks
am: እንደገና ጥቅም ላይ ሊውሉ የሚችሉ ብሎኮች

en: Reusable blocks settings
am: እንደገና ጥቅም ላይ ሊውል የሚችል የብሎኮች ቅንብሮች

en: Right
am: ቀኝ

en: Right side
am: በቀኝ በኩል

en: Saturday
am: ቅዳሜ

en: Save Settings
am: ቅንብሮችን አስቀምጥ

en: Search Special ages
am: ልዩ ዕድሜዎችን ይፈልጉ

en: Search results for:
am: የፍለጋ ውጤቶች ለ፡

en: Select Google Font for your website
am: ለድር ጣቢያዎ ጎግል ፎንት ይምረጡ

en: Select Layout package
am: የአቀማመጥ ጥቅልን ይምረጡ

en: Select alignment
am: አሰላለፍ ይምረጡ

en: Select alignment on mobile design
am: በሞባይል ዲዛይን ላይ አሰላለፍ ይምረጡ

en: Select background type
am: የበስተጀርባ አይነት ይምረጡ

en: Select color combinations for your website
am: ለድር ጣቢያዎ የቀለም ቅንጅቶችን ይምረጡ

en: Select font weight
am: የቅርጸ-ቁምፊ ክብደትን ይምረጡ

en: Select image
am: ምስል ይምረጡ

en: Select layout
am: አቀማመጥ ይምረጡ

en: Select layout for website header
am: ለድር ጣቢያ ራስጌ አቀማመጥ ይምረጡ

en: Select layout for your website
am: ለድር ጣቢያዎ አቀማመጥ ይምረጡ

en: Select size
am: መጠን ይምረጡ

en: Semi-bold
am: ከፊል-ደፋር

en: Service
am: አገልግሎት

en: Service Image
am: የአገልግሎት ምስል

en: Service description text
am: የአገልግሎት መግለጫ ጽሑፍ

en: Service header
am: የአገልግሎት ራስጌ

en: Set background image
am: የበስተጀርባ ምስል አዘጋጅ

en: Set custom image
am: ብጁ ምስል ያዘጋጁ

en: Set custom logo image
am: ብጁ አርማ ምስል አዘጋጅ

en: Set header color as background image overlay
am: የራስጌ ቀለም እንደ የበስተጀርባ ምስል ተደራቢ ያዘጋጁ

en: Sets if widgets in footer are opened or closed by default on mobile after page load. Applicable if collapsible widgets are enabled.
am: በግርጌ ላይ ያሉ መግብሮች በነባሪነት በተንቀሳቃሽ ስልክ ላይ ከገጽ ጭነት በኋላ የተከፈቱ ከሆነ ያዘጋጃል። ሊሰበሰቡ የሚችሉ መግብሮች ከነቃ ተፈጻሚ ይሆናል።

en: Settings
am: ቅንብሮች

en: Settings Saved
am: ቅንብሮች ተቀምጠዋል

en: Settings for main menu in header
am: በራስጌ ውስጥ ለዋናው ምናሌ ቅንብሮች

en: Settings for site header
am: ለጣቢያ ራስጌ ቅንብሮች

en: Shadow Settings
am: የጥላ ቅንጅቶች

en: Shadow color
am: የጥላ ቀለም

en: Show always
am: ሁልጊዜ አሳይ

en: Show button with link
am: የማሳያ ቁልፍ ከአገናኝ ጋር

en: Show categories
am: ምድቦችን አሳይ

en: Show date
am: ቀን አሳይ

en: Show description
am: መግለጫ አሳይ

en: Show discount price
am: የቅናሽ ዋጋ አሳይ

en: Show featured image
am: ተለይቶ የቀረበ ምስል አሳይ

en: Show header over content
am: በይዘት ላይ አርዕስት አሳይ

en: Show icon
am: አዶ አሳይ

en: Show image
am: ምስል አሳይ

en: Show image as icon
am: ምስሉን እንደ አዶ አሳይ

en: Show in menu
am: በምናሌው ውስጥ አሳይ

en: Show link to manage Reusable blocks in admin menu
am: በአስተዳዳሪ ምናሌ ውስጥ እንደገና ጥቅም ላይ ሊውሉ የሚችሉ ብሎኮችን ለማስተዳደር አገናኝ አሳይ

en: Show locations
am: ቦታዎችን አሳይ

en: Show only on mobile
am: በሞባይል ላይ ብቻ አሳይ

en: Show opening hours on your website.
am: በድር ጣቢያዎ ላይ የስራ ሰዓቶችን ያሳዩ።

en: Show or hide Cluster block only on mobile screen size.
am: የክላስተር ብሎክን በተንቀሳቃሽ ስልክ ስክሪን መጠን ብቻ አሳይ ወይም ደብቅ።

en: Show preview of Announcement Bar
am: የማስታወቂያ አሞሌ ቅድመ እይታ አሳይ

en: Show transparent header without additional background settings.
am: ያለ ተጨማሪ የበስተጀርባ ቅንጅቶች ግልፅ አርዕስት አሳይ።

en: Show website
am: ድር ጣቢያ አሳይ

[ctx: settings]
en: Simple
am: ቀላል

en: Simple layout
am: ቀላል አቀማመጥ

en: Simple settings
am: ቀላል ቅንብሮች

en: Simple settings allow you to show simple text and button in your announcements bar. Colors can be customized via WordPress customizer.
am: ቀላል ቅንጅቶች በማስታወቂያ አሞሌ ውስጥ ቀላል ጽሑፍ እና ቁልፍ እንዲያሳዩ ያስችሉዎታል። ቀለሞች በዎርድፕረስ ማበጀት በኩል ሊበጁ ይችላሉ።

en: Simple text styles
am: ቀላል የጽሑፍ ቅጦች

en: Simplified typography styles for blog posts pages
am: ለብሎግ ልጥፎች ገጾች ቀለል ያሉ የአጻጻፍ ስልቶች

en: Single color
am: ነጠላ ቀለም

en: Single color overlay
am: ነጠላ ቀለም ተደራቢ

en: Sizes for Content, Wide and Fullwidth layout types used in design.
am: በንድፍ ውስጥ ጥቅም ላይ የሚውሉ የይዘት ፣ ሰፊ እና ሙሉ ስፋት አቀማመጥ ዓይነቶች መጠኖች።

en: Skip number of posts from start
am: ከመጀመሪያው የልጥፎች ብዛት ዝለል

en: Small
am: ትንሽ

en: Small size
am: አነስተኛ መጠን

en: Space around logo
am: በአርማ ዙሪያ ቦታ

en: Space around menu button
am: በምናሌው ዙሪያ ያለው ቦታ

en: Spacer height in
am: የጠፈር ቁመት በ

en: Spacer settings
am: Spacer ቅንብሮች

en: Spacing Settings
am: የክፍተት ቅንጅቶች

[ctx: post type singular name]
en: Special Page
am: ልዩ ገጽ

[ctx: admin menu]
en: Special Pages
am: ልዩ ገጾች

[ctx: post type general name]
en: Special Pages
am: ልዩ ገጾች

en: Special container that is always on full width if there is no sidebar or columns. You can insert there other blocks and set container background.
am: የጎን አሞሌ ወይም ዓምዶች ከሌሉ ሁልጊዜ ሙሉ ስፋት ያለው ልዩ መያዣ። እዚያ ሌሎች ብሎኮችን ማስገባት እና የመያዣውን ዳራ ማዘጋጀት ይችላሉ ።

en: Special page updated.
am: ልዩ ገጽ ተዘምኗል።

en: Special pages list
am: ልዩ ገጾች ዝርዝር

en: Special pages list navigation
am: የልዩ ገጾች ዝርዝር አሰሳ

en: Spread radius
am: ራዲየስ ስርጭት

en: Sticky header on desktop
am: ተለጣፊ ራስጌ በዴስክቶፕ ላይ

en: Sticky header on mobile
am: ተለጣፊ ራስጌ በሞባይል ላይ

en: Sticky header settings
am: ተለጣፊ የራስጌ ቅንብሮች

en: Sticky posts first
am: ተለጣፊ ልጥፎች መጀመሪያ

en: Styles
am: ቅጦች

en: Subtitle
am: የግርጌ ጽሑፍ

en: Subtitle color
am: የግርጌ ጽሑፍ ቀለም

en: Sunday
am: እሁድ

en: Table subtitle
am: የሰንጠረዥ ንዑስ ርዕስ

en: Table title
am: የሠንጠረዥ ርዕስ

en: Tag description
am: የመለያ መግለጫ

en: Tag name
am: የመለያ ስም

en: Tehre was an error with downloading layout
am: Tehre አቀማመጥን በማውረድ ላይ ስህተት ነበር።

en: Text
am: ጽሑፍ

en: Text Font
am: የጽሑፍ ፊደል

en: Text alignment
am: የጽሑፍ አሰላለፍ

en: Text color
am: የጽሑፍ ቀለም

en: Text color in custom header.
am: የጽሑፍ ቀለም በብጁ ራስጌ።

en: Text displayed in the Infobar. It can contain HTML formatting such as URLs to link to your terms or privacy policy.
am: ጽሑፍ በመረጃ አሞሌ ውስጥ ይታያል። ከእርስዎ ውሎች ወይም የግላዊነት ፖሊሲ ጋር ለማገናኘት እንደ ዩአርኤሎች ያሉ የኤችቲኤምኤል ቅርጸት ሊይዝ ይችላል።

en: Text displayed on the button in announcements bar. Leave empty to hide the button.
am: በማስታወቂያዎች አሞሌ ውስጥ ባለው አዝራር ላይ ጽሑፍ ይታያል. አዝራሩን ለመደበቅ ባዶውን ይተዉት።

en: Text displayed on the button. If no text is specified, X sign will be used to close Infobar.
am: ጽሑፉ በአዝራሩ ላይ ይታያል. ጽሁፍ ካልተገለጸ የ X ምልክት ኢንፎባርን ለመዝጋት ስራ ላይ ይውላል።

en: Text of announcement
am: የማስታወቂያ ጽሑፍ

en: Thank you for activating Citadela Pro.
am: Citadela Pro ስላነቃህ እናመሰግናለን።

note: translators: %s plugin's name
en: The %s plugin could not be activated. It is not compatible with the current active theme.
am: የ%s ተሰኪው ሊነቃ አልቻለም። አሁን ካለው ንቁ ጭብጥ ጋር ተኳሃኝ አይደለም።

en: The Citadela Layout requires these plugins. The required plugins will be installed and activated automatically. In case you don't have access to one of the plugins, some pages might be incomplete.
am: የCitadela አቀማመጥ እነዚህን ተሰኪዎች ይፈልጋል። አስፈላጊዎቹ ፕለጊኖች ተጭነው በራስ-ሰር እንዲነቃቁ ይደረጋሉ። ከተሰኪዎቹ ውስጥ የአንዱ መዳረሻ ከሌለህ፣ አንዳንድ ገፆች ያልተሟሉ ሊሆኑ ይችላሉ።

en: The content could not be imported.
am: ይዘቱ ሊመጣ አልቻለም።

en: The process can take anywhere between 30 seconds to 30 minutes depending on the size of the Layout package and speed of connection (mainly due to downloading demo images).
am: እንደ የአቀማመጥ ጥቅል መጠን እና የግንኙነት ፍጥነት (በዋነኛነት የማሳያ ምስሎችን በማውረድ ምክንያት) ሂደቱ ከ30 ሰከንድ እስከ 30 ደቂቃ ሊወስድ ይችላል።

en: Theme Layout
am: የገጽታ አቀማመጥ

en: There was an error with installing plugins
am: ተሰኪዎችን መጫን ላይ ስህተት ነበር።

en: Thick borders
am: ወፍራም ድንበሮች

en: Thin
am: ቀጭን

en: Thin borders
am: ቀጭን ድንበሮች

note: translators: 1. Start html anchor tag, 2. End html anchor tag
en: This setting defines whether to use our Citadela styles in %1$sThe Events Calendar%2$s plugin or use the plugin's styles.
am: ይህ ቅንብር የCitadela ስልቶቻችንን በ%1$sበክስተቶች የቀን መቁጠሪያ%2$s ፕለጊን እንጠቀም ወይም የተሰኪውን ቅጦች እንጠቀም እንደሆነ ይገልጻል።

en: Thursday
am: ሐሙስ

en: Tile
am: ንጣፍ

en: Tile Horizontally
am: ሰድር በአግድም

en: Tile Vertically
am: ንጣፍ በአቀባዊ

en: Title
am: ርዕስ

en: Title color
am: የርዕስ ቀለም

en: Titles Font
am: ርዕሶች ቅርጸ ቁምፊ

en: Titles Style
am: የርዕስ ዘይቤ

en: To edit the image, you need permission to upload media.
am: ምስሉን ለማርትዕ ሚዲያ ለመስቀል ፍቃድ ያስፈልገዎታል።

en: Top
am: ከፍተኛ

[ctx: position]
en: Top
am: ከፍተኛ

en: Top Left
am: ከላይ በግራ

en: Top Right
am: ከላይ በቀኝ

en: Tracking ID
am: የመከታተያ መታወቂያ

en: Tracking privacy
am: ግላዊነትን መከታተል

en: Transparent header
am: ግልጽ ራስጌ

en: Tueasday
am: ማክሰኞ

en: Tuesday
am: ማክሰኞ

en: Turn on Announcements bar functionality
am: የማስታወቂያ አሞሌ ተግባርን ያብሩ

en: Turn on Comments extension functionality
am: የአስተያየቶች ቅጥያ ተግባርን ያብሩ

en: Type
am: ዓይነት

en: Type for search...
am: ለፍለጋ ይተይቡ...

en: Typography
am: የፊደል አጻጻፍ

en: Upload an image file or pick one from your media library.
am: የምስል ፋይል ይስቀሉ ወይም አንዱን ከሚዲያ ቤተ-መጽሐፍትዎ ይምረጡ።

en: Uploaded ZIP file is not Citadela Layout package or it is old incompatible Layout package. Please download the newest package from your AitThemes account.
am: የተሰቀለው የዚፕ ፋይል የCitadela Layout ጥቅል አይደለም ወይም አሮጌው ተኳሃኝ ያልሆነ የአቀማመጥ ጥቅል ነው። እባክዎ አዲሱን ጥቅል ከእርስዎ AitThemes መለያ ያውርዱ።

en: Uploading&#8230;
am: በመስቀል ላይ…

en: Urls from editor comment text will be removed. Applied for user roles with edit post capability like Contributor and higher.
am: ዩአርኤል ከአርታዒ አስተያየት ጽሑፍ ይወገዳል። እንደ አስተዋጽዖ አበርካች እና ከዚያ በላይ ላለው የአርትዖት ልጥፍ ችሎታ ለተጠቃሚ ሚናዎች አመልክቷል።

en: Urls from guest comment text will be removed
am: የእንግዳ አስተያየት ጽሑፍ ዩአርኤል ይወገዳል

en: Urls from non-editor comment text will be removed. Applied for user roles without edit post capability like Subscriber.
am: ዩአርኤሎች ከአርታዒ ካልሆኑ የአስተያየት ጽሁፍ ይወገዳሉ። እንደ ተመዝጋቢ ያለ የአርትዖት ልጥፍ ችሎታ ለተጠቃሚ ሚናዎች ተተግብሯል።

en: Use Citadela styles
am: Citadela ቅጦችን ይጠቀሙ

en: Use Infobar on your website
am: በድር ጣቢያዎ ላይ Infobar ይጠቀሙ

en: Use custom header
am: ብጁ ራስጌን ተጠቀም

en: Use custom width settings
am: ብጁ ስፋት ቅንብሮችን ተጠቀም

en: Use default font
am: ነባሪ ቅርጸ-ቁምፊን ተጠቀም

en: Use default font weight
am: ነባሪውን የቅርጸ ቁምፊ ክብደት ተጠቀም

en: Use responsive options
am: ምላሽ ሰጪ አማራጮችን ተጠቀም

en: Using font size from theme design.
am: ከገጽታ ንድፍ የቅርጸ-ቁምፊ መጠንን በመጠቀም።

en: Using letter spacing from theme design.
am: ከገጽታ ንድፍ የደብዳቤ ክፍተትን በመጠቀም።

en: Using line height from theme design.
am: የመስመር ቁመትን ከገጽታ ንድፍ በመጠቀም።

en: Vertical offset
am: አቀባዊ ማካካሻ

en: View Demo
am: ማሳያ ይመልከቱ

en: View layouts
am: አቀማመጦችን ይመልከቱ

en: View more
am: ተጨማሪ ይመልከቱ

en: Visibility on mobile
am: በሞባይል ላይ ታይነት

en: WP Button Block
am: WP አዝራር አግድ

en: We keep your email so we can communicate with you about our product and services. For further details please see <a href="#">our privacy policy</a>.
am: ስለ ምርታችን እና አገልግሎታችን ከእርስዎ ጋር እንድንገናኝ ኢሜልዎን እንይዛለን። ለተጨማሪ ዝርዝሮች እባክዎን <a href="#">የእኛን የግላዊነት መመሪያ</a> ይመልከቱ።

en: We keep your name so we can communicate with you about our product and services. For further details please see <a href="#">our privacy policy</a>.
am: ስለ ምርታችን እና አገልግሎታችን ከእርስዎ ጋር እንድንገናኝ ስምዎን እንይዛለን። ለተጨማሪ ዝርዝሮች እባክዎን <a href="#">የእኛን የግላዊነት መመሪያ</a> ይመልከቱ።

en: We keep your website URL so we can communicate with you about our product and services. For further details please see <a href="#">our privacy policy</a>.
am: ስለ ምርታችን እና አገልግሎታችን ከእርስዎ ጋር ለመነጋገር እንድንችል የእርስዎን ድር ጣቢያ URL እናቆየዋለን። ለተጨማሪ ዝርዝሮች እባክዎን <a href="#">የእኛን የግላዊነት መመሪያ</a> ይመልከቱ።

en: We're importing the Layout package...
am: የአቀማመጥ ፓኬጁን እያስመጣን ነው...

note: translators: 1. url to upgrading guide, 2. plugin's name
en: We've noticed that you're running an outdated version of PHP which is no longer supported, therefore <em>the plugin was deactivated</em>. Make sure your site is fast and secure, by <a href='%1$s'>upgrading PHP to the latest version</a>. Minimal requirement for %2$s is <strong>PHP 5.6.20</strong>.
am: ጊዜው ያለፈበት የPHP ስሪት እያሄዱ እንደሆነ አስተውለናል ይህም ከአሁን በኋላ አይደገፍም፣ ስለዚህ <em>ተሰኪው እንዲቦዝን ተደርጓል</em> ። <a href='%1$s'>ፒኤችፒን ወደ የቅርብ ጊዜው ስሪት በማሻሻል</a> ጣቢያዎ ፈጣን እና ደህንነቱ የተጠበቀ መሆኑን ያረጋግጡ። ለ%2$s ዝቅተኛው መስፈርት <strong>PHP 5.6.20</strong> ነው።

note: translators: 1. url to upgrading guide, 2. plugin's name
en: We've noticed that you're running an outdated version of WordPress, therefore <em>the plugin was deactivated</em>. Make sure your site is secure and up to date, by <a href='%1$s'>updating WordPress to the latest version</a>. Minimal requirement for %2$s is <strong>WordPress 5.2</strong>.
am: ጊዜው ያለፈበት የዎርድፕረስ ሥሪት እያሄዱ እንዳሉ አስተውለናል፣ ስለዚህ <em>ተሰኪው እንዲቦዝን ተደርጓል</em> ። <a href='%1$s'>WordPress ን ወደ አዲሱ ስሪት በማዘመን</a> ጣቢያዎ ደህንነቱ የተጠበቀ እና የተዘመነ መሆኑን ያረጋግጡ። ለ%2$s ዝቅተኛው መስፈርት <strong>WordPress 5.2</strong> ነው።

en: Website URL field
am: የድር ጣቢያ URL መስክ

en: Wednesday
am: እሮብ

en: Wide
am: ሰፊ

en: Wide size
am: ሰፊ መጠን

en: Wide size width
am: ሰፊ መጠን ስፋት

en: Widgets area in footer can be opened or closed on mobile.
am: በግርጌ ላይ ያሉ መግብሮች በሞባይል ሊከፈቱ ወይም ሊዘጉ ይችላሉ።

en: Width Settings
am: ስፋት ቅንብሮች

en: With advanced settings you have full control over html and styles for your announcements bar.
am: በላቁ ቅንጅቶች በኤችቲኤምኤል ላይ ሙሉ ቁጥጥር እና የማስታወቂያ አሞሌ ቅጦች አለህ።

en: You can import any of the available Citadela Layouts.
am: የሚገኘውን የCitadela አቀማመጦችን ማስመጣት ይችላሉ።

en: Your comments help us to improve our products and services so we keep recording them. We use the comment also for future reference. For further details please see <a href="#">our privacy policy</a>.
am: የአንተ አስተያየቶች ምርቶቻችንን እና አገልግሎቶቻችንን እንድናሻሽል ይረዱናል ስለዚህም መቀዳቸውን እንቀጥላለን። አስተያየቱን ለወደፊት ማጣቀሻ እንጠቀማለን። ለተጨማሪ ዝርዝሮች እባክዎን <a href="#">የእኛን የግላዊነት መመሪያ</a> ይመልከቱ።

en: Your current content will be deleted
am: የአሁኑ ይዘትህ ይሰረዛል

en: ZIP files
am: ዚፕ ፋይሎች

en: button text
am: የአዝራር ጽሑፍ

[ctx: Uploader: Drop Layout package here - or - Select Layout package]
en: or
am: ወይም

en: read more text
am: ተጨማሪ ጽሑፍ ያንብቡ

en: row text...
am: የረድፍ ጽሑፍ...
