Citadela Pro 5.0.3 - en to az translation catalogue (549 entries)

note: translators: %s plugin's name
en: %s plugin and PHP incompatiblity
az: %s plagini və PHP uyğunsuzluğu

note: translators: %s plugin's name
en: %s plugin and WordPress incompatiblity
az: %s plagini və WordPress uyğunsuzluğu

note: translators: %s plugin's name
en: %s plugin has beed deactivated
az: %s plagini deaktiv edilib

note: translators: %s plugin's name
en: %s plugin incompatibility
az: %s plagin uyğunsuzluğu

note: translators: %s - list of required plugins
en: (You can download them from your AitThemes account)
az: (Onları AitThemes hesabınızdan yükləyə bilərsiniz)

en: 100% horizontal
az: 100% üfüqi

en: 100% vertical
az: 100% şaquli

en: Accept
az: Qəbul edin

en: Add empty space between blocks that will look differently on desktop and on mobile devices.
az: İş masasında və mobil cihazlarda fərqli görünəcək bloklar arasında boş yer əlavə edin.

en: Additional text
az: Əlavə mətn

en: Additional text displayed with the field. It can contain HTML formatting such as urls to link to your terms or privacy policy.
az: Sahə ilə birlikdə göstərilən əlavə mətn. Şərtlərinizə və ya məxfilik siyasətinizə keçid etmək üçün URL kimi HTML formatını ehtiva edə bilər.

[ctx: settings]
en: Advanced
az: Qabaqcıl

en: Advanced settings
az: Qabaqcıl parametrlər

note: Author of the plugin
en: AitThemes
az: AitMövzular

en: Align Text Center
az: Mətn Mərkəzini Hizalayın

en: Align Text Left
az: Mətni Sola Hizalayın

en: Align Text Right
az: Mətni Sağa Hizalayın

en: Align logo section to the left side
az: Loqo bölməsini sol tərəfə düzün

en: All
az: Hamısı

en: All Special Pages
az: Bütün Xüsusi Səhifələr

note: translators: %s plugin's name
en: All blocks were moved to %s plugin.
az: Bütün bloklar %s plagininə köçürüldü.

en: Allows you to easily add company services to your website.
az: Veb saytınıza şirkət xidmətlərini asanlıqla əlavə etməyə imkan verir.

en: Allows you to insert text with custom settings and font.
az: Xüsusi parametrlər və şriftlə mətn daxil etməyə imkan verir.

en: Allows you to put page title anywhere you like. For example after header image.
az: İstədiyiniz yerə səhifənin başlığını qoymağa imkan verir. Məsələn, başlıq şəklindən sonra.

en: Announcements Bar
az: Elanlar paneli

en: Announcements bar
az: Elanlar paneli

en: Announcements bar allows you to present any important announcements on the top of all your pages.
az: Elanlar paneli bütün səhifələrinizin yuxarı hissəsində istənilən vacib elanları təqdim etməyə imkan verir.

en: Announcements bar is displayed after selected date and time.
az: Seçilmiş tarix və vaxtdan sonra elanlar paneli göstərilir.

en: Announcements bar is displayed until selected date and time.
az: Elanlar paneli seçilmiş tarix və vaxta qədər göstərilir.

en: Anonymize IP address of your website visitors.
az: Veb saytınızın ziyarətçilərinin IP ünvanını anonimləşdirin.

en: Appearance
az: Görünüş

en: Appearance settings for your website
az: Veb saytınız üçün görünüş parametrləri

en: Applied for Simple type of Announcements bar.
az: Sadə tipli Elanlar paneli üçün tətbiq edilir.

en: Ascending
az: Artan

en: Author biographical info
az: Müəllifin bioqrafik məlumatları

en: Author name
az: Müəllif adı

en: Availability of selected style depends on selected font for titles.
az: Seçilmiş üslubun mövcudluğu başlıqlar üçün seçilmiş şriftdən asılıdır.

en: Available range
az: Mövcud diapazon

en: Background Image Overlay
az: Fon Şəkli Üstü

en: Background Settings
az: Fon Parametrləri

en: Background color
az: Fon rəngi

en: Background color type
az: Fon rəng növü

en: Background gradient
az: Fon qradiyenti

en: Background image
az: Fon şəkli

en: Background image repeat
az: Fon şəklinin təkrarı

en: Background image size
az: Fon şəklinin ölçüsü

en: Background position
az: Fon mövqeyi

en: Background settings for your website header
az: Veb saytınızın başlığı üçün fon parametrləri

en: Bar Background color
az: Bar fon rəngi

en: Black
az: Qara

en: Blog Page
az: Bloq Səhifəsi

en: Blog Posts
az: Bloq Yazıları

en: Blur radius
az: Bulanıqlıq radiusu

en: Bold
az: Qalın

en: Bold (700)
az: Qalın (700)

en: Border Settings
az: Sərhəd Parametrləri

en: Border color
az: Haşiyə rəngi

en: Border radius
az: Sərhəd radiusu

en: Border radius options
az: Sərhəd radiusu seçimləri

en: Border width
az: Sərhəd eni

en: Borders color
az: Sərhədlərin rəngi

en: Borders width
az: Sərhədlərin eni

en: Bottom
az: Aşağı

[ctx: position]
en: Bottom
az: Aşağı

en: Bottom Left
az: Aşağı Sol

en: Bottom Right
az: Aşağı Sağ

en: Box layout
az: Qutunun düzülüşü

en: Box width
az: Qutunun eni

en: Burger menu only
az: Yalnız Burger menyusu

en: Button Background color
az: Düymə fon rəngi

en: Button URL
az: Düymə URL

en: Button background
az: Düymə fonu

en: Button link
az: Düymə keçidi

en: Button settings
az: Düymə parametrləri

en: Button text
az: Düymə mətni

en: Buttons Border Radius
az: Düymələr Sərhəd Radiusu

en: Cancel
az: Ləğv et

en: Carousel autoplay enabled
az: Karuselin avtomatik ifası aktivləşdirildi

en: Carousel loop mode enabled
az: Karusel döngəsi rejimi aktivləşdirildi

en: Categories
az: Kateqoriyalar

en: Category
az: Kateqoriya

en: Category description
az: Kateqoriya təsviri

en: Category title
az: Kateqoriya başlığı

en: Category:
az: Kateqoriya:

en: Center
az: Mərkəz

[ctx: header layout]
en: Center
az: Mərkəz

en: Change HTML tag
az: HTML etiketini dəyişdirin

en: Change icon
az: Simgeni dəyişdirin

en: Change image
az: Şəkli dəyişdirin

en: Change image for desktop resolution
az: Masaüstünün həlli üçün şəkli dəyişdirin

en: Change image for mobile resolution
az: Mobil qətnamə üçün şəkli dəyişdirin

en: Citadela - Special Pages
az: Citadela - Xüsusi Səhifələr

en: Citadela Blocks
az: Citadela Blokları

en: Citadela Content Settings
az: Citadela Məzmun Parametrləri

en: Citadela Half Layout Settings
az: Citadela Yarım Layout Parametrləri

en: Citadela Header Settings
az: Citadela Başlıq Parametrləri

en: Citadela Posts Blocks
az: Citadela Mesajları Blokları

en: Citadela Service Block image size
az: Citadela Service Block təsvir ölçüsü

en: Citadela Special Pages
az: Citadela Xüsusi Səhifələr

[ctx: header layout]
en: Classic
az: Klassik

[ctx: theme layout]
en: Classic
az: Klassik

en: Clear
az: Təmiz

en: Cluster
az: Klaster

en: Cluster Block
az: Klaster Bloku

en: Collapse menu to button
az: Düymə üçün menyunu yığcamlaşdırın

en: Collapsible footer widgets options
az: Yığıla bilən altbilgi vidjetləri seçimləri

en: Color settings
az: Rəng parametrləri

en: Colors
az: Rənglər

en: Comment author name will not be linked to url inserted in Website field
az: Şərh müəllifinin adı Vebsayt sahəsinə daxil edilmiş url ilə əlaqələndirilməyəcək

en: Comment text field
az: Şərh mətn sahəsi

en: Comments Extension can be used to add help text to every single input in WordPress Comment form.
az: Şərhlər Genişlənməsi WordPress Şərh formasındakı hər bir girişə kömək mətni əlavə etmək üçün istifadə edilə bilər.

en: Comments extension
az: Şərh uzadılması

en: Comments links settings
az: Şərh keçidləri parametrləri

en: Confirm
az: Təsdiq edin

en: Contain
az: ehtiva edir

en: Content
az: Məzmun

en: Content size
az: Məzmun ölçüsü

en: Content size width
az: Məzmun ölçüsü eni

en: Content width
az: Məzmun genişliyi

en: Content width sizes
az: Məzmun eni ölçüləri

en: Cookies expiration
az: Kukilərin istifadə müddəti

en: Cover
az: Qapaq

[ctx: label for css property "cover": image in background cover entire place]
en: Cover
az: Qapaq

en: Cover column height
az: Qapaq sütununun hündürlüyü

en: Current block view
az: Cari blok görünüşü

en: Current page title
az: Cari səhifə başlığı

en: Custom Header is enabled. Following options may not have effect for this page.
az: Fərdi Başlıq aktivləşdirilib. Aşağıdakı seçimlərin bu səhifəyə təsiri olmaya bilər.

en: Custom Header with Custom Logo is enabled for this page. Change of logo image may not be visible in preview.
az: Fərdi Loqo ilə Fərdi Başlıq bu səhifə üçün aktiv edilib. Loqo şəklinin dəyişdirilməsi önizləmədə görünməyə bilər.

en: Custom Page Title
az: Fərdi Səhifə Başlığı

en: Custom codes
az: Fərdi kodlar

en: Custom image
az: Fərdi şəkil

en: Custom logo
az: Fərdi loqo

en: Custom logo image
az: Fərdi loqo şəkli

en: Customize colors
az: Rəngləri fərdiləşdirin

en: Customized options for mobile screen width.
az: Mobil ekran eni üçün fərdi seçimlər.

en: Date
az: Tarix

en: Date color
az: Tarix rəngi

en: Date from
az: Tarixdən

en: Date to
az: Tarix

en: Day hours color
az: Günün saatlarının rəngi

en: Day title color
az: Günün başlıq rəngi

en: Days without defined time will be hidden.
az: Müəyyən edilmiş vaxt olmayan günlər gizlədiləcək.

en: Decoration Color
az: Dekorasiya Rəngi

en: Decoration color
az: Dekorasiya rəngi

en: Default
az: Defolt

[ctx: theme design]
en: Default
az: Defolt

[ctx: default size of image in background]
en: Default size
az: Defolt ölçü

en: Define border radius for different parts of design.
az: Dizaynın müxtəlif hissələri üçün sərhəd radiusunu müəyyənləşdirin.

en: Delete row
az: Sıranı silin

en: Descending
az: Azalan

en: Design Options
az: Dizayn Seçimləri

en: Desktop
az: İş masası

en: Desktop settings
az: İş masası parametrləri

en: Desktop size
az: İş masasının ölçüsü

en: Disable author name link
az: Müəllif adı bağlantısını deaktiv edin

en: Disable default margins
az: Defolt kənarları deaktiv edin

en: Disable editor comment links
az: Redaktor şərh bağlantılarını deaktiv edin

en: Disable featured table
az: Seçilmiş cədvəli deaktiv edin

en: Disable guest comment links
az: Qonaq şərh bağlantılarını deaktiv edin

en: Disable image
az: Şəkli deaktiv edin

en: Disable import/export
az: İdxal/ixrac deaktiv edin

en: Disable link to featured image in blog post
az: Bloq yazısında seçilən şəkilə keçidi deaktiv edin

en: Disable non-editor comment links
az: Redaktor olmayan şərh bağlantılarını deaktiv edin

en: Disable separator
az: Ayırıcını söndürün

en: Display product, service or packages offers in the table. Set the best deal, show discounted price and write important features for comparison.
az: Cədvəldə məhsul, xidmət və ya paket təkliflərini göstərin. Ən yaxşı sövdələşməni təyin edin, endirimli qiyməti göstərin və müqayisə üçün vacib xüsusiyyətləri yazın.

en: Displays list of posts based on filters. For example posts only from specific category.
az: Filtrlər əsasında yazıların siyahısını göstərir. Məsələn, yalnız müəyyən kateqoriyadan olan yazılar.

en: Displays paginated list of posts on WordPress Blog page.
az: WordPress Blog səhifəsində yazıların səhifələnmiş siyahısını göstərir.

en: Do not use float numbers, please.
az: Lütfən, float nömrələrindən istifadə etməyin.

en: Downloading&#8230;
az: Endirilir...

en: Drop Layout package here
az: Layout paketini bura buraxın

note: translators: 1. Start html anchor tag, 2. End html anchor tag
en: Easily create and manage an events calendar with %1$sThe Events Calendar%2$s free plugin.
az: %1$sThe Events Calendar%2$s pulsuz plaqini ilə asanlıqla tədbirlər təqvimini yaradın və idarə edin.

en: Edit Special Page
az: Xüsusi Səhifəni Redaktə edin

en: Edit or update the image
az: Şəkli redaktə edin və ya yeniləyin

en: Email field
az: E-poçt sahəsi

en: Enable
az: Aktivləşdirin

en: Enable collapsible footer wigets area
az: Yığıla bilən altbilgi wigets sahəsini aktiv edin

en: Enable featured table
az: Xüsusi cədvəli aktivləşdirin

en: Error
az: Xəta

en: Events
az: Hadisələr

en: Expiration of saved cookies in days.
az: Saxlanmış kukilərin müddəti günlərlə başa çatır.

note: translators: %s site name
en: Export %s Layout
az: %s Düzenini ixrac edin

en: Extra Bold (900)
az: Əlavə qalın (900)

en: Extra-bold
az: Əlavə cəsarətli

en: Extra-light
az: Əlavə işıq

en: Featured
az: Seçilmiş

en: Featured image link
az: Seçilmiş şəkil linki

en: Field label
az: Sahə etiketi

en: Filter special pages list
az: Xüsusi səhifələr siyahısını süzün

en: Filters
az: Filtrlər

en: Fixed background image
az: Sabit fon şəkli

en: Fixed image
az: Sabit şəkil

en: Font size
az: Şrift ölçüsü

en: Font size unit
az: Şrift ölçüsü vahidi

en: Footer Color
az: Altbilgi Rəngi

en: Footer code
az: Altbilgi kodu

en: Forced inside space
az: Məcburi daxili məkan

en: Friday
az: cümə

en: From AitThemes:
az: AitThemes-dən:

note: translators: %s - list of required plugins
en: From AitThemes: %s
az: AitThemes-dən: %s

en: From WordPress.org:
az: WordPress.org saytından:

note: translators: %s - list of required plugins
en: From WordPress.org: %s
az: WordPress.org saytından: %s

en: Full Sticky header
az: Tam Yapışqan başlıq

en: Full size
az: Tam ölçü

en: Full size width
az: Tam ölçülü eni

en: Fullwidth
az: Tam eni

en: Fullwidth header
az: Tam genişlikli başlıq

en: Fullwidth size
az: Tam genişlik ölçüsü

en: General Border Radius
az: Ümumi sərhəd radiusu

en: General Layout
az: Ümumi Layout

en: General options for desktop.
az: İş masası üçün ümumi seçimlər.

en: General settings
az: Ümumi parametrlər

en: Google Analytics tracking ID.
az: Google Analytics izləmə ID.

en: Google font
az: Google şrifti

en: Gradient
az: Qradient

en: Gradient degree
az: Gradient dərəcəsi

en: Gradient overlay
az: Qradient örtüyü

en: Gradient under image, useful for .png images in background.
az: Şəklin altındakı qradient, fonda .png şəkilləri üçün faydalıdır.

en: HTML tag
az: HTML etiketi

en: Half layout page
az: Yarım düzən səhifəsi

en: Header Background
az: Başlıq fonu

en: Header Color
az: Başlıq Rəngi

en: Header Color Overlay
az: Başlıq Rəngi Üstü

en: Header Image
az: Başlıq şəkli

en: Header Image Position
az: Başlıq Şəkil mövqeyi

en: Header Image Repeat
az: Başlıq şəklinin təkrarlanması

en: Header Image Size
az: Başlıq Şəkil Ölçüsü

en: Header Layout
az: Başlıq Düzeni

en: Header background
az: Başlıq fonu

en: Header code
az: Başlıq kodu

en: Header text
az: Başlıq mətni

en: Height Settings
az: Hündürlük Parametrləri

en: Height unit
az: Hündürlük vahidi

en: Hidden on desktop
az: İş masasında gizlədilib

en: Hidden on mobile
az: Mobildə gizlədilib

en: Hidden title in full sticky header on desktop
az: İş masasında tam yapışqan başlıqda gizli başlıq

en: Hidden title in full sticky header on mobile
az: Mobil telefonda tam yapışqan başlıqda gizli başlıq

en: Hide Site title
az: Saytın başlığını gizlədin

en: Hide button with link
az: Link ilə düyməni gizlədin

en: Hide discount price
az: Endirimli qiyməti gizlədin

en: Hide empty days
az: Boş günləri gizlədin

en: Hide only on mobile
az: Yalnız mobil telefonda gizlədin

en: Hide site title
az: Saytın başlığını gizlədin

en: Hide site title and tagline
az: Saytın başlığını və sloganını gizlədin

en: Hide tagline only
az: Yalnız sloganları gizlədin

en: Horizontal offset
az: Üfüqi ofset

en: Icon color
az: Simge rəngi

en: If enabled, sticky posts will be displayed on the top of listed posts.
az: Aktivləşdirilərsə, yapışqan yazılar sadalanan yazıların yuxarı hissəsində göstəriləcək.

en: Image
az: Şəkil

en: Image overlay color
az: Şəklin üst qatının rəngi

en: Image position
az: Şəkil mövqeyi

en: Image repeat
az: Şəkil təkrarı

en: Image size
az: Şəkil ölçüsü

en: Images
az: Şəkillər

en: Import and export layout settings pages will be disabled
az: Import və ixrac layout parametrləri səhifələri deaktiv ediləcək

en: Import done!
az: İdxal tamamlandı!

en: Import layout from file
az: Fayldan tərtibatı idxal edin

en: Import of Layout package will <strong>delete all your content</strong> - all Posts, Pages, Media, Tags and Categories.
az: Layout paketinin idxalı <strong>bütün məzmununuzu siləcək</strong> - bütün Yazılar, Səhifələr, Media, Teqlər və Kateqoriyalar.

en: In "em" unit
az: &quot;em&quot; vahidində

en: Infobar
az: Məlumat paneli

en: Infobar can be used to display cookies notification on your website. It is displayed to all new visitors that come to your website. They can click on the button to hide it. Infobar is then hidden for number of days set it “Cookie expiration” field.
az: İnfobar vebsaytınızda kukilər barədə bildiriş göstərmək üçün istifadə edilə bilər. Veb saytınıza gələn bütün yeni ziyarətçilərə göstərilir. Onu gizlətmək üçün düyməni basa bilərlər. Məlumat paneli daha sonra &quot;Kuki bitmə müddəti&quot; sahəsinə təyin olunan günlər üçün gizlədilir.

en: Insert URL for button. Leave empty to hide the button.
az: Düymə üçün URL daxil edin. Düyməni gizlətmək üçün boş buraxın.

note: translators: 1. minimum number value
en: Insert number larger than %1$s, or leave empty for default value.
az: %1$s-dan böyük nömrə daxil edin və ya defolt dəyər üçün boş buraxın.

note: translators: 1. minimum number value
en: Insert number larger than %1$s.
az: %1$s-dan böyük nömrə daxil edin.

note: translators: 1. maximum number value
en: Insert number smaller than %1$s, or leave empty for default value.
az: %1$s-dan kiçik nömrə daxil edin və ya defolt dəyər üçün boş buraxın.

note: translators: 1. maximum number value
en: Insert number smaller than %1$s.
az: %1$s-dan kiçik nömrə daxil edin.

en: Insert row after
az: Sonra sıra daxil edin

en: Insert text
az: Mətn daxil edin

en: Insert valid number, please.
az: Zəhmət olmasa etibarlı nömrə daxil edin.

en: Insert your Google Analytics Tracking ID. Google Analytics tracking code will be added to your website.
az: Google Analytics İzləmə ID-nizi daxil edin. Google Analytics izləmə kodu vebsaytınıza əlavə olunacaq.

en: Inset shadow
az: Kölgə daxil edin

en: Install required plugins
az: Lazımi plaginləri quraşdırın

en: Installing and activating plugins&#8230;
az: Pluginlər quraşdırılır və aktivləşdirilir...

en: It's not Citadela Layout package
az: Bu Citadela Layout paketi deyil

en: Item subtitle
az: Maddə altyazısı

en: Item title
az: Element başlığı

en: Large
az: Böyük

en: Large size
az: Böyük ölçü

en: Layout Exporter feature exports WordPress pages, posts and all Citadela options and settings. You can use Layout Exporter to create a Citadela layout that you can easily install to another Citadela website.
az: Layout Exporter funksiyası WordPress səhifələrini, yazılarını və bütün Citadela seçimlərini və parametrlərini ixrac edir. Siz başqa Citadela veb saytına asanlıqla quraşdıra biləcəyiniz Citadela tərtibatı yaratmaq üçün Layout Exporter-dən istifadə edə bilərsiniz.

en: Layout Importer needs to have the PHP ZIP extension installed. Please install it or contact your hosting provider.
az: Layout Importer proqramında PHP ZIP uzantısı quraşdırılmalıdır. Zəhmət olmasa onu quraşdırın və ya hosting provayderinizlə əlaqə saxlayın.

en: Layout import/export settings
az: Layout idxal/ixrac parametrləri

en: Layouts
az: Planlar

en: Layouts import and export is disabled
az: Planların idxalı və ixracı qeyri-aktiv edilib

en: Left
az: Sol

en: Left align logo
az: Loqotipi sola düzün

en: Left side
az: Sol tərəf

en: Letter spacing
az: Hərf aralığı

en: Light
az: İşıq

en: Light (100)
az: İşıq (100)

en: Line height
az: Xəttin hündürlüyü

en: Lines color
az: Xətlərin rəngi

en: List layout
az: Siyahı düzümü

en: Location
az: Məkan

en: Location description
az: Məkan təsviri

en: Location title
az: Məkan adı

en: Location:
az: Məkan:

en: Logo font size
az: Loqo şrift ölçüsü

en: Logo image in custom header.
az: Fərdi başlıqda loqo şəkli.

en: Logo image max width
az: Loqo şəklinin maksimum eni

en: Logo space max width
az: Loqo sahəsinin maksimum eni

en: Main Menu
az: Əsas menyu

en: Medium
az: Orta

en: Medium size
az: Orta ölçü

en: Membership
az: Üzvlük

en: Menu button color
az: Menyu düyməsinin rəngi

en: Minimum value 1500px, leave empty for unlimited width.
az: Minimum dəyər 1500px, limitsiz genişlik üçün boş buraxın.

en: Mininum height
az: Minimum hündürlük

en: Mobile
az: Mobil

en: Mobile Settings
az: Mobil Parametrlər

en: Mobile settings
az: Mobil parametrlər

en: Mobile size
az: Mobil ölçü

en: Mobile width breakpoint
az: Mobil eni kəsmə nöqtəsi

[ctx: theme layout]
en: Modern
az: Müasir

en: Monday
az: bazar ertəsi

en: Move down
az: Aşağı hərəkət

en: Move up
az: Yuxarı keçin

en: Name field
az: Ad sahəsi

en: Next
az: Sonrakı

en: No Repeat
az: Təkrar yoxdur

en: No borders
az: Sərhəd yoxdur

[ctx: label for css property "no-repeat": do not repeat image in background]
en: No repeat
az: Təkrar yoxdur

en: No results found.
az: Heç bir nəticə tapılmadı.

en: No special pages found.
az: Heç bir xüsusi səhifə tapılmadı.

en: None
az: Heç biri

en: Note: standard page title will be hidden.
az: Qeyd: standart səhifə başlığı gizlənəcək.

en: Number of items
az: Elementlərin sayı

en: OK
az: tamam

en: Oops! That page can't be found.
az: Vay! Həmin səhifəni tapmaq mümkün deyil.

en: Open in new window
az: Yeni pəncərədə açın

en: Open link in new tab
az: Linki yeni tabda açın

en: Opened footer wigets area
az: Açılan altbilgi wigets sahəsi

en: Opening Hours
az: Açılış saatları

en: Opening Hours settings
az: Açılış saatları parametrləri

en: Order Options
az: Sifariş Seçimləri

en: Order by
az: Sifariş

en: Original
az: Orijinal

en: Overlay color
az: Üst qat rəngi

en: Overlay opacity
az: Overlay qeyri-şəffaflıq

en: PHP ZIP extension not found
az: PHP ZIP uzantısı tapılmadı

en: Page Color
az: Səhifə Rəngi

en: Please do not close this browser window until the Layout package is imported completely.
az: Layout paketi tamamilə idxal olunana qədər bu brauzer pəncərəsini bağlamayın.

en: Please understand that Layout Exporter does not export everything from WordPress, such as WooCommerce invoices or data from other 3rd party plugins. There are many other plugins available for migration purposes.
az: Layout Exporter-in WooCommerce fakturaları və ya digər 3-cü tərəf plaginlərindən alınan məlumatlar kimi hər şeyi WordPress-dən ixrac etmədiyini anlayın. Miqrasiya məqsədləri üçün bir çox başqa plaginlər mövcuddur.

en: Position
az: Vəzifə

en: Position on website
az: Saytdakı mövqe

en: Post Details
az: Post Təfərrüatları

en: Posts
az: Yazılar

en: Posts navigation
az: Yazıların naviqasiyası

en: Posts settings
az: Post parametrləri

en: Preview is displayed only in Customizer screen.
az: Önizləmə yalnız Fərdiləşdirici ekranında göstərilir.

en: Previous
az: Əvvəlki

en: Price Table
az: Qiymət Cədvəli

en: Price table alignment
az: Qiymət cədvəlinin uyğunlaşdırılması

en: Random
az: Təsadüfi

en: Read more link
az: Ətraflı linki oxuyun

en: Ready to use Citadela layouts
az: Citadela planlarından istifadə etməyə hazırdır

note: Description of the plugin
en: Ready to use layouts and blocks for Citadela with many customization options
az: Bir çox fərdiləşdirmə seçimləri ilə Citadela üçün planlar və bloklardan istifadə etməyə hazırdır

note: translators: %s plugin's name
en: Recently activated theme is not compatible with %s plugin, therefore the plugin was deactivated.
az: Bu yaxınlarda aktivləşdirilmiş mövzu %s plagininə uyğun deyil, ona görə də plagin deaktiv edilib.

en: Regular
az: Daimi

en: Remove image
az: Şəkli silin

[ctx: label for css property "repeat": repeat image in background]
en: Repeat
az: Təkrarlamaq

[ctx: label for css property "repeat-x": repeat horizontally image in background]
en: Repeat horizontally
az: Yatay şəkildə təkrarlayın

[ctx: label for css property "repeat-y": repeat vertically image in background]
en: Repeat vertically
az: Şaquli olaraq təkrarlayın

en: Replace default label of the field.
az: Sahənin standart etiketini dəyişdirin.

en: Replace image
az: Şəkli dəyişdirin

en: Required plugins
az: Tələb olunan plaginlər

en: Reset
az: Sıfırlayın

en: Responsive Spacer
az: Cavab verən Spacer

en: Responsive Text
az: Cavab verən mətn

en: Responsive options applied under screen width
az: Ekran eni altında tətbiq olunan cavab variantları

en: Reusable Blocks
az: Yenidən istifadə edilə bilən bloklar

en: Reusable blocks settings
az: Yenidən istifadə edilə bilən blok parametrləri

en: Right
az: Sağ

en: Right side
az: Sağ tərəf

en: Saturday
az: şənbə

en: Save Settings
az: Parametrləri yadda saxlayın

en: Search Special ages
az: Xüsusi yaşları axtarın

en: Search results for:
az: Axtarış nəticələri:

en: Select Google Font for your website
az: Veb saytınız üçün Google Şrift seçin

en: Select Layout package
az: Layout paketini seçin

en: Select alignment
az: Hizalama seçin

en: Select alignment on mobile design
az: Mobil dizaynda hizalanma seçin

en: Select background type
az: Fon növünü seçin

en: Select color combinations for your website
az: Veb saytınız üçün rəng birləşmələrini seçin

en: Select font weight
az: Şriftin çəkisini seçin

en: Select image
az: Şəkil seçin

en: Select layout
az: Layout seçin

en: Select layout for website header
az: Veb sayt başlığı üçün düzən seçin

en: Select layout for your website
az: Veb saytınız üçün tərtibat seçin

en: Select size
az: Ölçü seçin

en: Semi-bold
az: Yarı qalın

en: Service
az: Xidmət

en: Service Image
az: Xidmət Şəkili

en: Service description text
az: Xidmətin təsviri mətni

en: Service header
az: Xidmət başlığı

en: Set background image
az: Fon şəklini təyin edin

en: Set custom image
az: Fərdi şəkil təyin edin

en: Set custom logo image
az: Fərdi loqo şəklini təyin edin

en: Set header color as background image overlay
az: Başlıq rəngini fon şəklinin üst-üstə düşməsi kimi təyin edin

en: Sets if widgets in footer are opened or closed by default on mobile after page load. Applicable if collapsible widgets are enabled.
az: Səhifə yükləndikdən sonra altbilgidəki vidjetlərin defolt olaraq mobil cihazda açılıb-bağlanmadığını təyin edir. Yığıla bilən vidjetlər aktiv olduqda tətbiq edilir.

en: Settings
az: Parametrlər

en: Settings Saved
az: Parametrlər Saxlandı

en: Settings for main menu in header
az: Başlıqdakı əsas menyu üçün parametrlər

en: Settings for site header
az: Sayt başlığı üçün parametrlər

en: Shadow Settings
az: Kölgə Parametrləri

en: Shadow color
az: Kölgə rəngi

en: Show always
az: Həmişə göstər

en: Show button with link
az: Link ilə düyməni göstərin

en: Show categories
az: Kateqoriyaları göstərin

en: Show date
az: Tarixi göstərin

en: Show description
az: Təsviri göstərin

en: Show discount price
az: Endirimli qiyməti göstərin

en: Show featured image
az: Seçilmiş şəkli göstərin

en: Show header over content
az: Məzmun üzərində başlığı göstərin

en: Show icon
az: İkonu göstərin

en: Show image
az: Şəkli göstər

en: Show image as icon
az: Şəkli simvol kimi göstərin

en: Show in menu
az: Menyuda göstərin

en: Show link to manage Reusable blocks in admin menu
az: Admin menyusunda Yenidən istifadə edilə bilən blokları idarə etmək üçün keçidi göstərin

en: Show locations
az: Məkanları göstərin

en: Show only on mobile
az: Yalnız mobildə göstərin

en: Show opening hours on your website.
az: Veb saytınızda açılış saatlarını göstərin.

en: Show or hide Cluster block only on mobile screen size.
az: Klaster blokunu yalnız mobil ekran ölçüsündə göstərin və ya gizlədin.

en: Show preview of Announcement Bar
az: Elan panelinin önizləməsini göstərin

en: Show transparent header without additional background settings.
az: Əlavə fon parametrləri olmadan şəffaf başlığı göstərin.

en: Show website
az: Veb saytı göstərin

[ctx: settings]
en: Simple
az: Sadə

en: Simple layout
az: Sadə tərtibat

en: Simple settings
az: Sadə parametrlər

en: Simple settings allow you to show simple text and button in your announcements bar. Colors can be customized via WordPress customizer.
az: Sadə parametrlər sizə elanlar panelində sadə mətn və düyməni göstərməyə imkan verir. Rənglər WordPress fərdiləşdiricisi vasitəsilə fərdiləşdirilə bilər.

en: Simple text styles
az: Sadə mətn üslubları

en: Simplified typography styles for blog posts pages
az: Bloq yazıları səhifələri üçün sadələşdirilmiş tipoqrafiya üslubları

en: Single color
az: Tək rəng

en: Single color overlay
az: Tək rəngli örtük

en: Sizes for Content, Wide and Fullwidth layout types used in design.
az: Dizaynda istifadə olunan Məzmun, Geniş və Tam Genişlik layout növləri üçün ölçülər.

en: Skip number of posts from start
az: Başlanğıcdan yazıların sayını keçin

en: Small
az: Kiçik

en: Small size
az: Kiçik ölçü

en: Space around logo
az: Loqo ətrafında boşluq

en: Space around menu button
az: Menyu düyməsi ətrafında boşluq

en: Spacer height in
az: Spacer hündürlüyü in

en: Spacer settings
az: Spacer parametrləri

en: Spacing Settings
az: Aralıq Parametrləri

[ctx: post type singular name]
en: Special Page
az: Xüsusi Səhifə

[ctx: admin menu]
en: Special Pages
az: Xüsusi Səhifələr

[ctx: post type general name]
en: Special Pages
az: Xüsusi Səhifələr

en: Special container that is always on full width if there is no sidebar or columns. You can insert there other blocks and set container background.
az: Yan panel və ya sütun olmadıqda həmişə tam enində olan xüsusi konteyner. Siz oraya başqa bloklar daxil edə və konteyner fonunu təyin edə bilərsiniz.

en: Special page updated.
az: Xüsusi səhifə yeniləndi.

en: Special pages list
az: Xüsusi səhifələrin siyahısı

en: Special pages list navigation
az: Xüsusi səhifələr siyahısı naviqasiyası

en: Spread radius
az: Yayılma radiusu

en: Sticky header on desktop
az: İş masasında yapışqan başlıq

en: Sticky header on mobile
az: Mobil telefonda yapışqan başlıq

en: Sticky header settings
az: Yapışqan başlıq parametrləri

en: Sticky posts first
az: Əvvəlcə yapışqan yazılar

en: Styles
az: Üslublar

en: Subtitle
az: Altyazı

en: Subtitle color
az: Altyazı rəngi

en: Sunday
az: bazar günü

en: Table subtitle
az: Cədvəl altyazısı

en: Table title
az: Cədvəl başlığı

en: Tag description
az: Tag təsviri

en: Tag name
az: Tag adı

en: Tehre was an error with downloading layout
az: Təhre tərtibatı endirərkən xəta baş verdi

en: Text
az: Mətn

en: Text Font
az: Mətn Şrifti

en: Text alignment
az: Mətnin uyğunlaşdırılması

en: Text color
az: Mətnin rəngi

en: Text color in custom header.
az: Fərdi başlıqda mətn rəngi.

en: Text displayed in the Infobar. It can contain HTML formatting such as URLs to link to your terms or privacy policy.
az: Məlumat panelində göstərilən mətn. Şərtlərinizə və ya məxfilik siyasətinizə keçid etmək üçün URL kimi HTML formatını ehtiva edə bilər.

en: Text displayed on the button in announcements bar. Leave empty to hide the button.
az: Mətn elanlar panelindəki düymədə göstərilir. Düyməni gizlətmək üçün boş buraxın.

en: Text displayed on the button. If no text is specified, X sign will be used to close Infobar.
az: Düymədə mətn göstərilir. Heç bir mətn göstərilməyibsə, X işarəsi Infobar-ı bağlamaq üçün istifadə olunacaq.

en: Text of announcement
az: Elanın mətni

en: Thank you for activating Citadela Pro.
az: Citadela Pro-nu aktivləşdirdiyiniz üçün təşəkkür edirik.

note: translators: %s plugin's name
en: The %s plugin could not be activated. It is not compatible with the current active theme.
az: %s plaqini aktivləşdirilə bilmədi. O, cari aktiv mövzu ilə uyğun deyil.

en: The Citadela Layout requires these plugins. The required plugins will be installed and activated automatically. In case you don't have access to one of the plugins, some pages might be incomplete.
az: Citadela Layout bu plaginləri tələb edir. Tələb olunan plaginlər avtomatik quraşdırılacaq və aktivləşdiriləcək. Əgər plaginlərdən birinə girişiniz yoxdursa, bəzi səhifələr natamam ola bilər.

en: The content could not be imported.
az: Məzmunu import etmək mümkün olmadı.

en: The process can take anywhere between 30 seconds to 30 minutes depending on the size of the Layout package and speed of connection (mainly due to downloading demo images).
az: Layout paketinin ölçüsündən və əlaqə sürətindən (əsasən demo şəkillərin endirilməsi səbəbindən) asılı olaraq proses 30 saniyədən 30 dəqiqəyə qədər davam edə bilər.

en: Theme Layout
az: Mövzu Düzeni

en: There was an error with installing plugins
az: Pluginlərin quraşdırılması zamanı xəta baş verdi

en: Thick borders
az: Qalın haşiyələr

en: Thin
az: İncə

en: Thin borders
az: İncə haşiyələr

note: translators: 1. Start html anchor tag, 2. End html anchor tag
en: This setting defines whether to use our Citadela styles in %1$sThe Events Calendar%2$s plugin or use the plugin's styles.
az: Bu parametr bizim Citadela üslublarımızı %1$sThe Events Calendar%2$s plaginində və ya plaqinin üslublarından istifadə etməyi müəyyən edir.

en: Thursday
az: cümə axşamı

en: Tile
az: Kafel

en: Tile Horizontally
az: Üfüqi olaraq kafel

en: Tile Vertically
az: Şaquli olaraq kafel

en: Title
az: Başlıq

en: Title color
az: Başlıq rəngi

en: Titles Font
az: Başlıqlar Şrifti

en: Titles Style
az: Başlıq üslubu

en: To edit the image, you need permission to upload media.
az: Şəkli redaktə etmək üçün sizə media yükləmək icazəsi lazımdır.

en: Top
az: Üst

[ctx: position]
en: Top
az: Üst

en: Top Left
az: Yuxarı Sol

en: Top Right
az: Yuxarı Sağ

en: Tracking ID
az: İzləmə ID

en: Tracking privacy
az: Məxfiliyin izlənməsi

en: Transparent header
az: Şəffaf başlıq

en: Tueasday
az: çərşənbə axşamı

en: Tuesday
az: çərşənbə axşamı

en: Turn on Announcements bar functionality
az: Elanlar paneli funksionallığını yandırın

en: Turn on Comments extension functionality
az: Şərhlər genişləndirilməsi funksiyasını aktiv edin

en: Type
az: Növ

en: Type for search...
az: Axtarış üçün yazın...

en: Typography
az: Tipoqrafiya

en: Upload an image file or pick one from your media library.
az: Şəkil faylını yükləyin və ya media kitabxananızdan birini seçin.

en: Uploaded ZIP file is not Citadela Layout package or it is old incompatible Layout package. Please download the newest package from your AitThemes account.
az: Yüklənmiş ZIP faylı Citadela Layout paketi deyil və ya köhnə uyğun olmayan Layout paketidir. Zəhmət olmasa, AitThemes hesabınızdan ən yeni paketi endirin.

en: Uploading&#8230;
az: Yüklənir...

en: Urls from editor comment text will be removed. Applied for user roles with edit post capability like Contributor and higher.
az: Redaktor şərh mətnindən URL-lər silinəcək. Contributor və daha yüksək kimi postları redaktə etmək imkanı olan istifadəçi rolları üçün tətbiq edilir.

en: Urls from guest comment text will be removed
az: Qonaq şərh mətnindən URL-lər silinəcək

en: Urls from non-editor comment text will be removed. Applied for user roles without edit post capability like Subscriber.
az: Redaktor olmayan şərh mətnindən URL-lər silinəcək. Abunəçi kimi redaktə postu imkanı olmayan istifadəçi rolları üçün tətbiq edilir.

en: Use Citadela styles
az: Citadela üslublarından istifadə edin

en: Use Infobar on your website
az: Veb saytınızda Infobar istifadə edin

en: Use custom header
az: Fərdi başlıqdan istifadə edin

en: Use custom width settings
az: Fərdi genişlik parametrlərindən istifadə edin

en: Use default font
az: Standart şriftdən istifadə edin

en: Use default font weight
az: Standart şrift çəkisini istifadə edin

en: Use responsive options
az: Cavab verən seçimlərdən istifadə edin

en: Using font size from theme design.
az: Mövzu dizaynından şrift ölçüsündən istifadə.

en: Using letter spacing from theme design.
az: Mövzu dizaynında hərf aralığından istifadə.

en: Using line height from theme design.
az: Mövzu dizaynından xətt hündürlüyündən istifadə.

en: Vertical offset
az: Şaquli ofset

en: View Demo
az: Demoya baxın

en: View layouts
az: Planlara baxın

en: View more
az: Daha çox baxın

en: Visibility on mobile
az: Mobildə görünmə qabiliyyəti

en: WP Button Block
az: WP Düymə Bloku

en: We keep your email so we can communicate with you about our product and services. For further details please see <a href="#">our privacy policy</a>.
az: Məhsul və xidmətlərimiz haqqında sizinlə əlaqə saxlamaq üçün e-poçtunuzu saxlayırıq. Əlavə məlumat üçün <a href="#">məxfilik siyasətimizə</a> baxın.

en: We keep your name so we can communicate with you about our product and services. For further details please see <a href="#">our privacy policy</a>.
az: Məhsul və xidmətlərimiz haqqında sizinlə əlaqə saxlamaq üçün adınızı saxlayırıq. Əlavə məlumat üçün <a href="#">məxfilik siyasətimizə</a> baxın.

en: We keep your website URL so we can communicate with you about our product and services. For further details please see <a href="#">our privacy policy</a>.
az: Məhsul və xidmətlərimiz haqqında sizinlə əlaqə saxlamaq üçün vebsaytınızın URL-ni saxlayırıq. Əlavə məlumat üçün <a href="#">məxfilik siyasətimizə</a> baxın.

en: We're importing the Layout package...
az: Layout paketini idxal edirik...

note: translators: 1. url to upgrading guide, 2. plugin's name
en: We've noticed that you're running an outdated version of PHP which is no longer supported, therefore <em>the plugin was deactivated</em>. Make sure your site is fast and secure, by <a href='%1$s'>upgrading PHP to the latest version</a>. Minimal requirement for %2$s is <strong>PHP 5.6.20</strong>.
az: Biz qeyd etdik ki, PHP-nin artıq dəstəklənməyən köhnə versiyasını işlədirsiniz, ona görə <em>də plagin deaktiv edilib</em> . <a href='%1$s'>PHP-ni ən son versiyaya təkmilləşdirməklə</a> saytınızın sürətli və təhlükəsiz olduğuna əmin olun. %2$s üçün minimal tələb <strong>PHP 5.6.20-dir</strong> .

note: translators: 1. url to upgrading guide, 2. plugin's name
en: We've noticed that you're running an outdated version of WordPress, therefore <em>the plugin was deactivated</em>. Make sure your site is secure and up to date, by <a href='%1$s'>updating WordPress to the latest version</a>. Minimal requirement for %2$s is <strong>WordPress 5.2</strong>.
az: WordPress-in köhnəlmiş versiyasını işlətdiyinizi gördük, ona görə <em>də plagin deaktiv edildi</em> . <a href='%1$s'>WordPress-i ən son versiyaya yeniləməklə</a> saytınızın təhlükəsiz və güncəl olduğuna əmin olun. %2$s üçün minimal tələb <strong>WordPress 5.2</strong> -dir.

en: Website URL field
az: Veb saytın URL sahəsi

en: Wednesday
az: çərşənbə

en: Wide
az: Geniş

en: Wide size
az: Geniş ölçü

en: Wide size width
az: Geniş ölçü eni

en: Widgets area in footer can be opened or closed on mobile.
az: Altbilgidəki vidjetlər sahəsi mobil telefonda açıla və ya bağlana bilər.

en: Width Settings
az: Genişlik Parametrləri

en: With advanced settings you have full control over html and styles for your announcements bar.
az: Qabaqcıl parametrlərlə siz elanlar çubuğunuz üçün html və üslublara tam nəzarət edə bilərsiniz.

en: You can import any of the available Citadela Layouts.
az: Siz mövcud Citadela Layouts-dan hər hansı birini idxal edə bilərsiniz.

en: Your comments help us to improve our products and services so we keep recording them. We use the comment also for future reference. For further details please see <a href="#">our privacy policy</a>.
az: Şərhləriniz məhsul və xidmətlərimizi təkmilləşdirməyə kömək edir ki, biz onları qeyd etməyə davam edək. Şərhdən gələcək istinad üçün də istifadə edirik. Əlavə məlumat üçün <a href="#">məxfilik siyasətimizə</a> baxın.

en: Your current content will be deleted
az: Cari məzmununuz silinəcək

en: ZIP files
az: ZIP faylları

en: button text
az: düymə mətni

[ctx: Uploader: Drop Layout package here - or - Select Layout package]
en: or
az: və ya

en: read more text
az: daha çox mətn oxuyun

en: row text...
az: sıra mətni...
