Citadela Pro 5.0.3 - en to bel translation catalogue (554 entries)

note: translators: %s plugin's name
en: %s plugin and PHP incompatiblity
bel: Несумяшчальнасць убудовы %s і PHP

note: translators: %s plugin's name
en: %s plugin and WordPress incompatiblity
bel: Несумяшчальнасць убудовы %s і WordPress

note: translators: %s plugin's name
en: %s plugin has beed deactivated
bel: Убудова %s дэактывавана

note: translators: %s plugin's name
en: %s plugin incompatibility
bel: Несумяшчальнасць плагіна %s

note: translators: %s - list of required plugins
en: (You can download them from your AitThemes account)
bel: (Вы можаце спампаваць іх са свайго акаўнта AitThemes)

en: 100% horizontal
bel: 100% па гарызанталі

en: 100% vertical
bel: 100% вертыкальна

en: Accept
bel: Прыняць

en: Add empty space between blocks that will look differently on desktop and on mobile devices.
bel: Дадайце пустое месца паміж блокамі, якія будуць выглядаць па-рознаму на працоўным стале і на мабільных прыладах.

en: Additional text
bel: Дадатковы тэкст

en: Additional text displayed with the field. It can contain HTML formatting such as urls to link to your terms or privacy policy.
bel: Дадатковы тэкст адлюстроўваецца разам з полем. Ён можа ўтрымліваць фарматаванне HTML, напрыклад URL-адрасы для спасылак на вашыя ўмовы або палітыку прыватнасці.

[ctx: settings]
en: Advanced
bel: Пашыраны

en: Advanced settings
bel: Пашыраныя налады

en: Align Text Center
bel: Выраўноўваць тэкст па цэнтры

en: Align Text Left
bel: Выраўнаваць тэкст па левым краі

en: Align Text Right
bel: Выраўнаваць тэкст па правым краі

en: Align logo section to the left side
bel: Выраўнаваць раздзел лагатыпа па левым баку

en: All
bel: Усе

en: All Special Pages
bel: Усе спецыяльныя старонкі

note: translators: %s plugin's name
en: All blocks were moved to %s plugin.
bel: Усе блокі былі перамешчаны ў плагін %s.

en: Allows you to easily add company services to your website.
bel: Дазваляе лёгка дадаваць паслугі кампаніі на ваш сайт.

en: Allows you to insert text with custom settings and font.
bel: Дазваляе ўстаўляць тэкст з карыстальніцкімі наладамі і шрыфтам.

en: Allows you to put page title anywhere you like. For example after header image.
bel: Дазваляе размясціць загаловак старонкі дзе заўгодна. Напрыклад, пасля выявы загалоўка.

en: Announcements Bar
bel: Панэль аб&#39;яваў

en: Announcements bar
bel: Панэль аб&#39;яваў

en: Announcements bar allows you to present any important announcements on the top of all your pages.
bel: Панэль аб&#39;яваў дазваляе прадстаўляць любыя важныя аб&#39;явы ўверсе ўсіх вашых старонак.

en: Announcements bar is displayed after selected date and time.
bel: Панэль аб&#39;яваў адлюстроўваецца пасля выбранай даты і часу.

en: Announcements bar is displayed until selected date and time.
bel: Панэль аб&#39;яваў адлюстроўваецца да выбранай даты і часу.

en: Anonymize IP address of your website visitors.
bel: Ананімізуйце IP-адрас наведвальнікаў вашага сайта.

en: Appearance
bel: Знешні выгляд

en: Appearance settings for your website
bel: Налады вонкавага выгляду вашага сайта

en: Applied for Simple type of Announcements bar.
bel: Ужываецца для простага тыпу панэлі аб&#39;яў.

en: Ascending
bel: Узыходзячая

en: Author biographical info
bel: Біяграфічныя звесткі аўтара

en: Author name
bel: Імя аўтара

en: Availability of selected style depends on selected font for titles.
bel: Наяўнасць абранага стылю залежыць ад абранага шрыфта для загалоўкаў.

en: Available range
bel: Даступны асартымент

en: Background Image Overlay
bel: Накладанне фонавага малюнка

en: Background Settings
bel: Налады фону

en: Background color
bel: Колер фону

en: Background color type
bel: Тып колеру фону

en: Background gradient
bel: Градыент фону

en: Background image
bel: Фонавы малюнак

en: Background image repeat
bel: Паўтараць фонавы малюнак

en: Background image size
bel: Памер фонавага малюнка

en: Background position
bel: Фонавая пазіцыя

en: Background settings for your website header
bel: Налады фону для загалоўка вашага сайта

en: Bar Background color
bel: Колер фону паласы

en: Black
bel: Чорны

en: Blog Page
bel: Старонка блога

en: Blog Posts
bel: Паведамленні ў блогу

en: Blur radius
bel: Радыус размытасці

en: Bold
bel: Тоўсты

en: Bold (700)
bel: Тоўсты (700)

en: Border Settings
bel: Налады межаў

en: Border color
bel: Колер мяжы

en: Border radius
bel: Радыус мяжы

en: Border radius options
bel: Параметры радыусу мяжы

en: Border width
bel: Шырыня мяжы

en: Borders color
bel: Колер межаў

en: Borders width
bel: Шырыня межаў

en: Bottom
bel: Ніжні

[ctx: position]
en: Bottom
bel: Ніжні

en: Bottom Left
bel: Унізе злева

en: Bottom Right
bel: Справа ўнізе

en: Box layout
bel: Макет скрынкі

en: Box width
bel: Шырыня скрынкі

en: Burger menu only
bel: Толькі гамбургернае меню

en: Button Background color
bel: Колер фону кнопкі

en: Button URL
bel: URL кнопкі

en: Button background
bel: Фон кнопкі

en: Button link
bel: Спасылка на кнопку

en: Button settings
bel: Налады кнопкі

en: Button text
bel: Тэкст кнопкі

en: Buttons Border Radius
bel: Радыус мяжы кнопак

en: Cancel
bel: Адмяніць

en: Carousel autoplay enabled
bel: Уключана аўтапрайграванне каруселі

en: Carousel loop mode enabled
bel: Уключаны рэжым цыклу каруселі

en: Categories
bel: Катэгорыі

en: Category
bel: Катэгорыя

en: Category description
bel: Апісанне катэгорыі

en: Category title
bel: Назва катэгорыі

en: Category:
bel: Катэгорыя:

en: Center
bel: Цэнтр

[ctx: header layout]
en: Center
bel: Цэнтр

en: Change HTML tag
bel: Змяніць тэг HTML

en: Change icon
bel: Змяніць значок

en: Change image
bel: Змяніць малюнак

en: Change image for desktop resolution
bel: Змяніць выяву на дазвол працоўнага стала

en: Change image for mobile resolution
bel: Змяніць выяву для мабільнага дазволу

en: Citadela - Special Pages
bel: Цытадэла - спецыяльныя старонкі

en: Citadela Blocks
bel: Блокі Цытадэлы

en: Citadela Content Settings
bel: Налады кантэнту Citadela

en: Citadela Half Layout Settings
bel: Налады палова макета Citadela

en: Citadela Header Settings
bel: Налады загалоўка Citadela

en: Citadela Posts Blocks
bel: Блокі паведамленняў Citadela

en: Citadela Service Block image size
bel: Памер малюнка Citadela Service Block

en: Citadela Special Pages
bel: Спецыяльныя старонкі Цытадэлы

[ctx: header layout]
en: Classic
bel: Класічны

[ctx: theme layout]
en: Classic
bel: Класічны

en: Clear
bel: Ясна

en: Cluster
bel: Кластар

en: Cluster Block
bel: Кластарны блок

en: Collapse menu to button
bel: Згарнуць меню да кнопкі

en: Collapsible footer widgets options
bel: Варыянты віджэтаў згорнутых ніжніх калантытула

en: Color settings
bel: Налады колеру

en: Colors
bel: Колеры

en: Comment author name will not be linked to url inserted in Website field
bel: Імя аўтара каментарыя не будзе звязана з URL-адрасам, устаўленым у поле вэб-сайта

en: Comment text field
bel: Тэкставае поле каментарыя

en: Comments Extension can be used to add help text to every single input in WordPress Comment form.
bel: Пашырэнне каментарыяў можна выкарыстоўваць, каб дадаць тэкст даведкі да кожнага ўводу ў форме каментарыяў WordPress.

en: Comments extension
bel: Пашырэнне каментарыяў

en: Comments links settings
bel: Налады спасылак на каментарыі

en: Confirm
bel: Пацвердзіць

en: Contain
bel: Ўтрымліваць

en: Content
bel: Змест

en: Content size
bel: Памер кантэнту

en: Content size width
bel: Шырыня памеру кантэнту

en: Content width
bel: Шырыня змесціва

en: Content width sizes
bel: Памеры шырыні кантэнту

en: Cookies expiration
bel: Тэрмін дзеяння печыва

en: Cover
bel: Вокладка

[ctx: label for css property "cover": image in background cover entire place]
en: Cover
bel: Вокладка

en: Cover column height
bel: Вышыня слупка вечка

en: Current block view
bel: Бягучы выгляд блока

en: Current page title
bel: Бягучая назва старонкі

en: Custom Header is enabled. Following options may not have effect for this page.
bel: Карыстальніцкі загаловак уключаны. Наступныя параметры могуць не дзейнічаць для гэтай старонкі.

en: Custom Header with Custom Logo is enabled for this page. Change of logo image may not be visible in preview.
bel: Карыстальніцкі загаловак з карыстальніцкім лагатыпам уключаны для гэтай старонкі. Змена выявы лагатыпа можа быць не бачная ў папярэднім праглядзе.

en: Custom Page Title
bel: Карыстальніцкая назва старонкі

en: Custom codes
bel: Карыстальніцкія коды

en: Custom image
bel: Карыстальніцкі малюнак

en: Custom logo
bel: Карыстальніцкі лагатып

en: Custom logo image
bel: Карыстальніцкі малюнак лагатыпа

en: Customize colors
bel: Наладзьце колеры

en: Customized options for mobile screen width.
bel: Індывідуальныя параметры шырыні экрана мабільнага тэлефона.

en: Date
bel: Дата

en: Date color
bel: Колер даты

en: Date from
bel: Дата ад

en: Date to
bel: Дата да

en: Day hours color
bel: Колер дзённых гадзін

en: Day title color
bel: Колер назвы дня

en: Days without defined time will be hidden.
bel: Дні без вызначанага часу будуць схаваныя.

en: Decoration Color
bel: Колер ўпрыгожвання

en: Decoration color
bel: Колер аздаблення

en: Default
bel: Па змаўчанні

[ctx: theme design]
en: Default
bel: Па змаўчанні

[ctx: default size of image in background]
en: Default size
bel: Памер па змаўчанні

en: Define border radius for different parts of design.
bel: Вызначце радыус мяжы для розных частак дызайну.

en: Delete row
bel: Выдаліць радок

en: Descending
bel: Зніжэнне

en: Design Options
bel: Параметры дызайну

en: Desktop
bel: Працоўны стол

en: Desktop settings
bel: Налады працоўнага стала

en: Desktop size
bel: Памер працоўнага стала

en: Disable author name link
bel: Адключыць спасылку на імя аўтара

en: Disable default margins
bel: Адключыць палі па змаўчанні

en: Disable editor comment links
bel: Адключыць спасылкі на каментарыі рэдактара

en: Disable featured table
bel: Адключыць паказаную табліцу

en: Disable guest comment links
bel: Адключыць спасылкі на каментарыі гасцей

en: Disable image
bel: Адключыць малюнак

en: Disable import/export
bel: Адключыць імпарт/экспарт

en: Disable link to featured image in blog post
bel: Адключыць спасылку на паказаную выяву ў паведамленні блога

en: Disable non-editor comment links
bel: Адключыць спасылкі на каментарыі без рэдактараў

en: Disable separator
bel: Адключыць падзельнік

en: Display product, service or packages offers in the table. Set the best deal, show discounted price and write important features for comparison.
bel: Паказаць прапановы прадуктаў, паслуг або пакетаў у табліцы. Усталюйце выгадную прапанову, пакажыце зніжаную цану і напішыце важныя характарыстыкі для параўнання.

en: Displays list of posts based on filters. For example posts only from specific category.
bel: Адлюстроўвае спіс паведамленняў на аснове фільтраў. Напрыклад, паведамленні толькі з пэўнай катэгорыі.

en: Displays paginated list of posts on WordPress Blog page.
bel: Адлюстроўвае разбіты спіс паведамленняў на старонцы блога WordPress.

en: Do not use float numbers, please.
bel: Не выкарыстоўвайце лічбы з плаваючай плынню, калі ласка.

en: Downloading&#8230;
bel: Спампоўка…

en: Drop Layout package here
bel: Пакіньце пакет макета сюды

note: translators: 1. Start html anchor tag, 2. End html anchor tag
en: Easily create and manage an events calendar with %1$sThe Events Calendar%2$s free plugin.
bel: Лёгка стварайце каляндар падзей і кіруйце ім з дапамогай бясплатнага плагіна %1$sКаляндар падзей%2$s.

en: Edit Special Page
bel: Рэдагаваць спецыяльную старонку

en: Edit or update the image
bel: Адрэдагаваць або абнавіць малюнак

en: Email field
bel: Поле электроннай пошты

en: Enable
bel: Уключыць

en: Enable collapsible footer wigets area
bel: Уключыць згортваемую вобласць фішкі калантытула

en: Enable featured table
bel: Уключыць прадстаўлены табліцу

en: Error
bel: Памылка

en: Events
bel: Падзеі

en: Expiration of saved cookies in days.
bel: Тэрмін дзеяння захаваных файлаў cookie заканчваецца ў днях.

note: translators: %s site name
en: Export %s Layout
bel: Экспарт %s макета

en: Extra Bold (900)
bel: Вельмі тоўсты (900)

en: Extra-bold
bel: Надта смелы

en: Extra-light
bel: Экстра лёгкі

en: Featured
bel: Рэкамендаваны

en: Featured image link
bel: Спасылка на рэкамендаваны малюнак

en: Field label
bel: Этыкетка поля

en: Filter special pages list
bel: Фільтр спіс спецыяльных старонак

en: Filters
bel: Фільтры

en: Fixed background image
bel: Выпраўленая фонавая выява

en: Fixed image
bel: Фіксаваны малюнак

en: Font size
bel: Памер шрыфта

en: Font size unit
bel: Адзінка памеру шрыфта

en: Footer Color
bel: Колер ніжняга калонтытула

en: Footer code
bel: Код калантытула

en: Forced inside space
bel: Вымушана ўнутры прасторы

en: Friday
bel: пятніца

en: From AitThemes:
bel: Ад AitThemes:

note: translators: %s - list of required plugins
en: From AitThemes: %s
bel: Ад AitThemes: %s

en: From WordPress.org:
bel: З WordPress.org:

note: translators: %s - list of required plugins
en: From WordPress.org: %s
bel: З WordPress.org: %s

en: Full Sticky header
bel: Поўны ліпкі загаловак

en: Full size
bel: Поўны памер

en: Full size width
bel: Шырыня поўнага памеру

en: Fullwidth
bel: Поўная шырыня

en: Fullwidth header
bel: Поўнашырыні загаловак

en: Fullwidth size
bel: Памер у поўную шырыню

en: General Border Radius
bel: Агульны радыус мяжы

en: General Layout
bel: Агульная планіроўка

en: General options for desktop.
bel: Агульныя параметры для працоўнага стала.

en: General settings
bel: Агульныя налады

en: Google Analytics tracking ID.
bel: Ідэнтыфікатар адсочвання Google Analytics.

en: Google font
bel: Гугл шрыфт

en: Gradient
bel: Градыент

en: Gradient degree
bel: Градыентная ступень

en: Gradient overlay
bel: Градыентнае накладанне

en: Gradient under image, useful for .png images in background.
bel: Градыент пад выявай, карысны для малюнкаў .png у фонавым рэжыме.

en: HTML tag
bel: Тэг HTML

en: Half layout page
bel: Палова старонкі макета

en: Header Background
bel: Фон загалоўка

en: Header Color
bel: Колер загалоўка

en: Header Color Overlay
bel: Накладанне колеру загалоўка

en: Header Image
bel: Выява загалоўка

en: Header Image Position
bel: Становішча выявы загалоўка

en: Header Image Repeat
bel: Паўтор малюнка загалоўка

en: Header Image Size
bel: Памер выявы загалоўка

en: Header Layout
bel: Макет загалоўка

en: Header background
bel: Фон загалоўка

en: Header code
bel: Код загалоўка

en: Header text
bel: Тэкст загалоўка

en: Height Settings
bel: Налады вышыні

en: Height unit
bel: Адзінка вышыня

en: Hidden on desktop
bel: Схаваны на працоўным стале

en: Hidden on mobile
bel: Схавана на мабільным тэлефоне

en: Hidden title in full sticky header on desktop
bel: Схаваная назва ў поўным ліпкім загалоўку на працоўным стале

en: Hidden title in full sticky header on mobile
bel: Схаваная назва ў поўным ліпкім загалоўку на мабільным тэлефоне

en: Hide Site title
bel: Схаваць назву сайта

en: Hide button with link
bel: Схаваць кнопку са спасылкай

en: Hide discount price
bel: Схаваць цану са зніжкай

en: Hide empty days
bel: Схавайце пустыя дні

en: Hide only on mobile
bel: Схаваць толькі на мабільным тэлефоне

en: Hide site title
bel: Схаваць назву сайта

en: Hide site title and tagline
bel: Схаваць назву сайта і слоган

en: Hide tagline only
bel: Схаваць толькі слоган

en: Horizontal offset
bel: Гарызантальнае зрушэнне

en: Icon color
bel: Колер значка

en: If enabled, sticky posts will be displayed on the top of listed posts.
bel: Калі ўключана, ліпкія паведамленні будуць адлюстроўвацца ўверсе паведамленняў у спісе.

en: Image
bel: Малюнак

en: Image overlay color
bel: Колер накладання малюнка

en: Image position
bel: Становішча выявы

en: Image repeat
bel: Паўтор малюнка

en: Image size
bel: Памер выявы

en: Images
bel: Выявы

en: Import Layout
bel: Імпарт макета

en: Import and export layout settings pages will be disabled
bel: Імпарт і экспарт старонак налад макета будуць адключаныя

en: Import done!
bel: Імпарт зроблены!

en: Import layout from file
bel: Імпартаваць макет з файла

en: Import of Layout package will <strong>delete all your content</strong> - all Posts, Pages, Media, Tags and Categories.
bel: Імпарт пакета Layout <strong>выдаліць увесь ваш кантэнт</strong> - усе паведамленні, старонкі, медыя, тэгі і катэгорыі.

en: In "em" unit
bel: У адзінку «эм».

en: Infobar
bel: Панэль інфармацыі

en: Infobar can be used to display cookies notification on your website. It is displayed to all new visitors that come to your website. They can click on the button to hide it. Infobar is then hidden for number of days set it “Cookie expiration” field.
bel: Інфармацыйная панэль можа выкарыстоўвацца для адлюстравання паведамлення аб файлах cookie на вашым сайце. Ён адлюстроўваецца ўсім новым наведвальнікам, якія заходзяць на ваш сайт. Яны могуць націснуць на кнопку, каб схаваць яе. Інфармацыйная панэль будзе схаваная на некалькі дзён, усталюйце для яе поле «Тэрмін дзеяння cookie».

en: Insert URL for button. Leave empty to hide the button.
bel: Уставіць URL для кнопкі. Пакіньце пустым, каб схаваць кнопку.

note: translators: 1. minimum number value
en: Insert number larger than %1$s, or leave empty for default value.
bel: Устаўце лік большы за %1$s або пакіньце пустым для значэння па змаўчанні.

note: translators: 1. minimum number value
en: Insert number larger than %1$s.
bel: Уставіць лік большы за %1$s.

note: translators: 1. maximum number value
en: Insert number smaller than %1$s, or leave empty for default value.
bel: Устаўце лік меншы за %1$s або пакіньце пустым для значэння па змаўчанні.

note: translators: 1. maximum number value
en: Insert number smaller than %1$s.
bel: Уставіць лік меншы за %1$s.

en: Insert row after
bel: Уставіць радок пасля

en: Insert text
bel: Уставіць тэкст

en: Insert valid number, please.
bel: Увядзіце сапраўдны нумар, калі ласка.

en: Insert your Google Analytics Tracking ID. Google Analytics tracking code will be added to your website.
bel: Увядзіце свой ідэнтыфікатар адсочвання Google Analytics. Код адсочвання Google Analytics будзе дададзены на ваш сайт.

en: Inset shadow
bel: Устаўленая цень

en: Install required plugins
bel: Усталюйце неабходныя плагіны

en: Installing and activating plugins&#8230;
bel: Ўстаноўка і актывацыя убудоў...

en: It's not Citadela Layout package
bel: Гэта не пакет Citadela Layout

en: Item subtitle
bel: Падзагаловак прадмета

en: Item title
bel: Назва пункта

en: Large
bel: Вялікі

en: Large size
bel: Вялікі памер

en: Layout Exporter
bel: Экспарцёр макета

en: Layout Exporter feature exports WordPress pages, posts and all Citadela options and settings. You can use Layout Exporter to create a Citadela layout that you can easily install to another Citadela website.
bel: Функцыя Layout Exporter экспартуе старонкі WordPress, паведамленні і ўсе параметры і налады Citadela. Вы можаце выкарыстоўваць Layout Exporter для стварэння макета Citadela, які вы можаце лёгка ўсталяваць на іншы вэб-сайт Citadela.

en: Layout Importer needs to have the PHP ZIP extension installed. Please install it or contact your hosting provider.
bel: Layout Importer павінен мець пашырэнне PHP ZIP. Калі ласка, усталюйце яго або звярніцеся да свайго хостынг-правайдэра.

en: Layout import/export settings
bel: Налады імпарту/экспарту макета

en: Layouts
bel: Макеты

en: Layouts import and export is disabled
bel: Імпарт і экспарт макетаў адключаны

en: Left
bel: Злева

en: Left align logo
bel: Лагатып выраўноўвання па левым краі

en: Left side
bel: Левы бок

en: Letter spacing
bel: Інтэрвал паміж літарамі

en: Light
bel: Святло

en: Light (100)
bel: Святло (100)

en: Line height
bel: Вышыня лініі

en: Lines color
bel: Колер ліній

en: Link
bel: Спасылка

en: List layout
bel: Макет спісу

en: Location
bel: Месцазнаходжанне

en: Location description
bel: Апісанне месцазнаходжання

en: Location title
bel: Назва месца

en: Location:
bel: Месцазнаходжанне:

en: Logo font size
bel: Памер шрыфта лагатыпа

en: Logo image in custom header.
bel: Выява лагатыпа ў карыстальніцкім загалоўку.

en: Logo image max width
bel: Максімальная шырыня выявы лагатыпа

en: Logo space max width
bel: Максімальная шырыня прасторы для лагатыпа

en: Main Menu
bel: Галоўнае меню

en: Medium
bel: Сярэдні

en: Medium size
bel: Сярэдняга памеру

en: Membership
bel: Сяброўства

en: Menu button color
bel: Колер кнопкі меню

en: Minimum value 1500px, leave empty for unlimited width.
bel: Мінімальнае значэнне 1500 пікселяў, пакіньце пустым для неабмежаванай шырыні.

en: Mininum height
bel: Мінімальная вышыня

en: Mobile
bel: Мабільны

en: Mobile Settings
bel: Налады мабільнага тэлефона

en: Mobile settings
bel: Налады мабільнага тэлефона

en: Mobile size
bel: Мабільны памер

en: Mobile width breakpoint
bel: Кропка перапынку шырыні мабільнага тэлефона

[ctx: theme layout]
en: Modern
bel: Сучасны

en: Monday
bel: панядзелак

en: Move down
bel: Рухайцеся ўніз

en: Move up
bel: Рухайцеся ўверх

en: Name field
bel: Поле імя

en: Next
bel: Далей

en: No Repeat
bel: Няма паўтору

en: No borders
bel: Няма межаў

[ctx: label for css property "no-repeat": do not repeat image in background]
en: No repeat
bel: Няма паўтору

en: No results found.
bel: Нічога не знойдзена.

en: No special pages found.
bel: Спецыяльных старонак не знойдзена.

en: None
bel: Ніякіх

en: Normal (400)
bel: Нармальны (400)

en: Note: standard page title will be hidden.
bel: Заўвага: стандартны загаловак старонкі будзе схаваны.

en: Number of items
bel: Колькасць прадметаў

en: OK
bel: добра

en: Oops! That page can't be found.
bel: Ой! Немагчыма знайсці гэтую старонку.

en: Open in new window
bel: Адкрыць у новым акне

en: Open link in new tab
bel: Адкрыць спасылку ў новай укладцы

en: Opened footer wigets area
bel: Адкрыта вобласць фішкі калантытула

en: Opening Hours
bel: Гадзіны працы

en: Opening Hours settings
bel: Налады гадзін працы

en: Order Options
bel: Параметры замовы

en: Order by
bel: Замовіць па

en: Original
bel: Арыгінал

en: Overlay color
bel: Колер накладання

en: Overlay gradient
bel: Градыент накладання

en: Overlay opacity
bel: Непразрыстасць накладання

en: PHP ZIP extension not found
bel: Пашырэнне PHP ZIP не знойдзена

en: Page Color
bel: Колер старонкі

en: Please do not close this browser window until the Layout package is imported completely.
bel: Калі ласка, не зачыняйце гэтае акно браўзера, пакуль пакет Layout не будзе імпартаваны цалкам.

en: Please understand that Layout Exporter does not export everything from WordPress, such as WooCommerce invoices or data from other 3rd party plugins. There are many other plugins available for migration purposes.
bel: Зразумейце, што Layout Exporter не экспартуе ўсё з WordPress, напрыклад, рахункі-фактуры WooCommerce або даныя з іншых убудоў іншых вытворцаў. Ёсць шмат іншых убудоў, даступных для мэтаў міграцыі.

en: Position
bel: Становішча

en: Position on website
bel: Пазіцыя на сайце

en: Post Details
bel: Падрабязнасці паведамлення

en: Posts
bel: Паведамленні

en: Posts navigation
bel: Навігацыя па паведамленнях

en: Posts settings
bel: Налады паведамленняў

en: Preview is displayed only in Customizer screen.
bel: Папярэдні прагляд адлюстроўваецца толькі на экране наладчыка.

en: Previous
bel: Папярэдні

en: Price Table
bel: Табліца коштаў

en: Price table alignment
bel: Выраўноўванне табліцы коштаў

en: Radial gradient
bel: Радыяльны градыент

en: Random
bel: Выпадковы

en: Read more link
bel: Больш падрабязна спасылка

en: Ready to use Citadela layouts
bel: Гатовыя да выкарыстання макеты Citadela

note: Description of the plugin
en: Ready to use layouts and blocks for Citadela with many customization options
bel: Гатовыя да выкарыстання макеты і блокі для Citadela з мноствам варыянтаў налады

note: translators: %s plugin's name
en: Recently activated theme is not compatible with %s plugin, therefore the plugin was deactivated.
bel: Нядаўна актываваная тэма не сумяшчальная з убудовай %s, таму плагін быў дэактываваны.

en: Regular
bel: Рэгулярны

en: Remove image
bel: Выдаліць малюнак

[ctx: label for css property "repeat": repeat image in background]
en: Repeat
bel: Паўтарыце

[ctx: label for css property "repeat-x": repeat horizontally image in background]
en: Repeat horizontally
bel: Паўтарыце па гарызанталі

[ctx: label for css property "repeat-y": repeat vertically image in background]
en: Repeat vertically
bel: Паўтарыце вертыкальна

en: Replace default label of the field.
bel: Замяніць стандартную пазнаку поля.

en: Replace image
bel: Замяніць малюнак

en: Required plugins
bel: Неабходныя плагіны

en: Reset
bel: Скінуць

en: Responsive Spacer
bel: Спагадны Spacer

en: Responsive Text
bel: Адказны тэкст

en: Responsive options applied under screen width
bel: Адказныя параметры, якія прымяняюцца пад шырынёй экрана

en: Reusable Blocks
bel: Шматразовыя блокі

en: Reusable blocks settings
bel: Налады шматразовых блокаў

en: Right
bel: Правільна

en: Right side
bel: Правы бок

en: Saturday
bel: Субота

en: Save Settings
bel: Захаваць налады

en: Search Special ages
bel: Пошук Асаблівы ўзрост

en: Search results for:
bel: Вынікі пошуку для:

en: Select Google Font for your website
bel: Выберыце шрыфт Google для вашага сайта

en: Select Layout package
bel: Выберыце пакет макета

en: Select alignment
bel: Выберыце выраўноўванне

en: Select alignment on mobile design
bel: Выберыце выраўноўванне ў мабільным дызайне

en: Select background type
bel: Выберыце тып фону

en: Select color combinations for your website
bel: Выберыце каляровыя камбінацыі для вашага сайта

en: Select font weight
bel: Выберыце вагу шрыфта

en: Select image
bel: Выберыце малюнак

en: Select layout
bel: Выберыце макет

en: Select layout for website header
bel: Выберыце макет для загалоўка вэб-сайта

en: Select layout for your website
bel: Выберыце макет для вашага сайта

en: Select size
bel: Выберыце памер

en: Semi-bold
bel: Напаўтлусты

en: Service
bel: Абслугоўванне

en: Service Image
bel: Выява абслугоўвання

en: Service description text
bel: Тэкст апісання паслугі

en: Service header
bel: Загаловак сэрвісу

en: Set background image
bel: Ўсталяваць фонавы малюнак

en: Set custom image
bel: Ўсталяваць карыстальніцкі малюнак

en: Set custom logo image
bel: Ўсталяваць карыстальніцкі малюнак лагатыпа

en: Set header color as background image overlay
bel: Усталюйце колер загалоўка ў якасці накладання фонавага малюнка

en: Sets if widgets in footer are opened or closed by default on mobile after page load. Applicable if collapsible widgets are enabled.
bel: Усталёўвае, калі віджэты ў калантытуле адкрываюцца або зачыняюцца па змаўчанні на мабільным тэлефоне пасля загрузкі старонкі. Дастасавальна, калі ўключаны згортваюцца віджэты.

en: Settings
bel: Налады

en: Settings Saved
bel: Налады захаваны

en: Settings for main menu in header
bel: Настройкі галоўнага меню ў загалоўку

en: Settings for site header
bel: Налады шапкі сайта

en: Shadow Settings
bel: Налады ценяў

en: Shadow color
bel: Колер цені

en: Show always
bel: Паказваць заўсёды

en: Show button with link
bel: Паказаць кнопку са спасылкай

en: Show categories
bel: Паказаць катэгорыі

en: Show date
bel: Паказаць дату

en: Show description
bel: Паказаць апісанне

en: Show discount price
bel: Паказаць цану са зніжкай

en: Show featured image
bel: Паказаць прадстаўлены малюнак

en: Show header over content
bel: Паказваць загаловак над змесцівам

en: Show icon
bel: Паказаць значок

en: Show image
bel: Паказаць малюнак

en: Show image as icon
bel: Паказаць малюнак як значок

en: Show in menu
bel: Паказаць у меню

en: Show link to manage Reusable blocks in admin menu
bel: Паказаць спасылку для кіравання шматразовымі блокамі ў меню адміністратара

en: Show locations
bel: Паказаць месцы

en: Show only on mobile
bel: Паказваць толькі на мабільным тэлефоне

en: Show opening hours on your website.
bel: Паказаць гадзіны працы на вашым сайце.

en: Show or hide Cluster block only on mobile screen size.
bel: Паказваць або хаваць блок кластара толькі на памеры экрана мабільнага тэлефона.

en: Show preview of Announcement Bar
bel: Паказаць папярэдні прагляд панэлі аб&#39;яваў

en: Show transparent header without additional background settings.
bel: Паказваць празрысты загаловак без дадатковых налад фону.

en: Show website
bel: Паказаць вэб-сайт

[ctx: settings]
en: Simple
bel: Простая

en: Simple layout
bel: Просты макет

en: Simple settings
bel: Простыя налады

en: Simple settings allow you to show simple text and button in your announcements bar. Colors can be customized via WordPress customizer.
bel: Простыя налады дазваляюць паказваць просты тэкст і кнопку на панэлі аб&#39;яў. Колеру можна наладзіць праз наладчык WordPress.

en: Simple text styles
bel: Простыя стылі тэксту

en: Simplified typography styles for blog posts pages
bel: Спрошчаныя стылі тыпаграфіі для старонак паведамленняў у блогу

en: Single color
bel: Аднаколерны

en: Single color overlay
bel: Аднаколернае накладанне

en: Sizes for Content, Wide and Fullwidth layout types used in design.
bel: Памеры для тыпаў макета Content, Wide і Fullwidth, якія выкарыстоўваюцца ў дызайне.

en: Skip number of posts from start
bel: Прапусціць колькасць паведамленняў ад пачатку

en: Small
bel: Маленькі

en: Small size
bel: Невялікі памер

en: Space around logo
bel: Прастора вакол лагатыпа

en: Space around menu button
bel: Прабел вакол кнопкі меню

en: Spacer height in
bel: Вышыня распоркі ў

en: Spacer settings
bel: Налады распоркі

en: Spacing Settings
bel: Налады інтэрвалу

[ctx: post type singular name]
en: Special Page
bel: Спецыяльная старонка

[ctx: admin menu]
en: Special Pages
bel: Спецыяльныя старонкі

[ctx: post type general name]
en: Special Pages
bel: Спецыяльныя старонкі

en: Special container that is always on full width if there is no sidebar or columns. You can insert there other blocks and set container background.
bel: Спецыяльны кантэйнер, які заўсёды знаходзіцца на ўсю шырыню, калі няма бакавой панэлі або слупкоў. Вы можаце ўставіць туды іншыя блокі і ўсталяваць фон кантэйнера.

en: Special page updated.
bel: Адмысловая старонка абноўлена.

en: Special pages list
bel: Спіс спецыяльных старонак

en: Special pages list navigation
bel: Навігацыя па спісах спецыяльных старонак

en: Spread radius
bel: Радыус распаўсюджвання

en: Sticky header on desktop
bel: Ліпкая шапка на працоўным стале

en: Sticky header on mobile
bel: Ліпкая шапка на мабільным тэлефоне

en: Sticky header settings
bel: Налады ліпкага загалоўка

en: Sticky posts first
bel: Спачатку ліпкія паведамленні

en: Styles
bel: Стылі

en: Subtitle
bel: Субтытры

en: Subtitle color
bel: Колер субтытраў

en: Sunday
bel: нядзеля

en: Table subtitle
bel: Падзагаловак табліцы

en: Table title
bel: Загаловак табліцы

en: Tag description
bel: Апісанне тэга

en: Tag name
bel: Імя тэга

en: Tehre was an error with downloading layout
bel: Пры загрузцы макета адбылася памылка

en: Text
bel: Тэкст

en: Text Font
bel: Шрыфт тэксту

en: Text alignment
bel: Выраўноўванне тэксту

en: Text color
bel: Колер тэксту

en: Text color in custom header.
bel: Колер тэксту ў карыстальніцкім загалоўку.

en: Text displayed in the Infobar. It can contain HTML formatting such as URLs to link to your terms or privacy policy.
bel: Тэкст адлюстроўваецца ў інфармацыйнай панэлі. Ён можа ўтрымліваць фарматаванне HTML, напрыклад URL-адрасы для спасылак на вашыя ўмовы або палітыку прыватнасці.

en: Text displayed on the button in announcements bar. Leave empty to hide the button.
bel: Тэкст, які адлюстроўваецца на кнопцы ў панэлі аб&#39;яў. Пакіньце пустым, каб схаваць кнопку.

en: Text displayed on the button. If no text is specified, X sign will be used to close Infobar.
bel: Тэкст, які адлюстроўваецца на кнопцы. Калі тэкст не зададзены, для закрыцця інфармацыйнай панэлі будзе выкарыстоўвацца знак X.

en: Text of announcement
bel: Тэкст аб&#39;явы

en: Thank you for activating Citadela Pro.
bel: Дзякуй за актывацыю Citadela Pro.

note: translators: %s plugin's name
en: The %s plugin could not be activated. It is not compatible with the current active theme.
bel: Немагчыма актываваць убудову %s. Ён не сумяшчальны з бягучай актыўнай тэмай.

en: The Citadela Layout requires these plugins. The required plugins will be installed and activated automatically. In case you don't have access to one of the plugins, some pages might be incomplete.
bel: Citadela Layout патрабуе гэтых убудоў. Неабходныя ўбудовы будуць устаноўлены і актываваны аўтаматычна. Калі ў вас няма доступу да аднаго з убудоў, некаторыя старонкі могуць быць няпоўнымі.

en: The content could not be imported.
bel: Немагчыма імпартаваць змесціва.

en: The process can take anywhere between 30 seconds to 30 minutes depending on the size of the Layout package and speed of connection (mainly due to downloading demo images).
bel: Працэс можа заняць ад 30 секунд да 30 хвілін у залежнасці ад памеру пакета Layout і хуткасці злучэння (у асноўным з-за загрузкі дэманстрацыйных малюнкаў).

en: Theme Layout
bel: Макет тэмы

en: There was an error with installing plugins
bel: Узнікла памылка пры ўсталёўцы плагінаў

en: Thick borders
bel: Тоўстыя межы

en: Thin
bel: Тонкія

en: Thin borders
bel: Тонкія межы

note: translators: 1. Start html anchor tag, 2. End html anchor tag
en: This setting defines whether to use our Citadela styles in %1$sThe Events Calendar%2$s plugin or use the plugin's styles.
bel: Гэты параметр вызначае, ці выкарыстоўваць нашы стылі Citadela ў плагіне %1$sКалендар падзей%2$s або выкарыстоўваць стылі плагіна.

en: Thursday
bel: чацвер

en: Tile
bel: Плітка

en: Tile Horizontally
bel: Плітка па гарызанталі

en: Tile Vertically
bel: Плітка па вертыкалі

en: Title
bel: Загаловак

en: Title color
bel: Колер загалоўка

en: Titles Font
bel: Шрыфт загалоўкаў

en: Titles Style
bel: Стыль загалоўкаў

en: To edit the image, you need permission to upload media.
bel: Каб рэдагаваць выяву, вам патрэбен дазвол на запампоўку медыя.

en: Top
bel: Зверху

[ctx: position]
en: Top
bel: Зверху

en: Top Left
bel: Злева ўверсе

en: Top Right
bel: Справа ўверсе

en: Tracking ID
bel: Ідэнтыфікатар адсочвання

en: Tracking privacy
bel: Канфідэнцыяльнасць адсочвання

en: Transparent header
bel: Празрысты загаловак

en: Tueasday
bel: аўторак

en: Tuesday
bel: аўторак

en: Turn on Announcements bar functionality
bel: Уключыце функцыянальнасць панэлі аб&#39;яў

en: Turn on Comments extension functionality
bel: Уключыце функцыянальнасць пашырэння каментарыяў

en: Type
bel: Тып

en: Type for search...
bel: Увядзіце для пошуку...

en: Typography
bel: Тыпаграфія

en: Upload an image file or pick one from your media library.
bel: Запампуйце файл выявы або выберыце яго з медыятэкі.

en: Uploaded ZIP file is not Citadela Layout package or it is old incompatible Layout package. Please download the newest package from your AitThemes account.
bel: Загружаны ZIP-файл не з&#39;яўляецца пакетам Citadela Layout або гэта стары несумяшчальны пакет Layout. Спампуйце найноўшы пакет са свайго ўліковага запісу AitThemes.

en: Uploading&#8230;
bel: Запампоўка…

en: Urls from editor comment text will be removed. Applied for user roles with edit post capability like Contributor and higher.
bel: URL-адрасы з тэксту каментарыяў рэдактара будуць выдалены. Прымяняецца для роляў карыстальнікаў з магчымасцю рэдагавання паведамленняў, такіх як Удзельнік і вышэй.

en: Urls from guest comment text will be removed
bel: URL-адрасы з тэксту каментарыяў гасцей будуць выдалены

en: Urls from non-editor comment text will be removed. Applied for user roles without edit post capability like Subscriber.
bel: URL-адрасы з тэксту каментарыяў без рэдактара будуць выдалены. Ужываецца на ролі карыстальнікаў без магчымасці рэдагавання паведамленняў, такіх як падпісчык.

en: Use Citadela styles
bel: Выкарыстоўвайце стылі Citadela

en: Use Infobar on your website
bel: Выкарыстоўвайце інфармацыйную панэль на вашым сайце

en: Use custom header
bel: Выкарыстоўвайце карыстальніцкі загаловак

en: Use custom width settings
bel: Выкарыстоўвайце карыстальніцкія налады шырыні

en: Use default font
bel: Выкарыстоўвайце шрыфт па змаўчанні

en: Use default font weight
bel: Выкарыстоўвайце таўшчыню шрыфта па змаўчанні

en: Use responsive options
bel: Выкарыстоўвайце спагадныя параметры

en: Using font size from theme design.
bel: Выкарыстанне памеру шрыфта з дызайну тэмы.

en: Using letter spacing from theme design.
bel: Выкарыстанне інтэрвалу паміж літарамі ў дызайне тэмы.

en: Using line height from theme design.
bel: Выкарыстанне вышыні радка з дызайну тэмы.

en: Vertical offset
bel: Вертыкальнае зрушэнне

en: View Demo
bel: Прагляд дэма

en: View layouts
bel: Прагляд макетаў

en: View more
bel: Глядзець больш

en: Visibility on mobile
bel: Бачнасць на мабільным тэлефоне

en: WP Button Block
bel: Блок кнопак WP

en: We keep your email so we can communicate with you about our product and services. For further details please see <a href="#">our privacy policy</a>.
bel: Мы захоўваем вашу электронную пошту, каб мы маглі мець зносіны з вамі аб нашых прадуктах і паслугах. Для атрымання дадатковай інфармацыі глядзіце <a href="#">нашу палітыку прыватнасці</a> .

en: We keep your name so we can communicate with you about our product and services. For further details please see <a href="#">our privacy policy</a>.
bel: Мы захоўваем ваша імя, каб мы маглі мець зносіны з вамі аб нашых прадуктах і паслугах. Для атрымання дадатковай інфармацыі глядзіце <a href="#">нашу палітыку прыватнасці</a> .

en: We keep your website URL so we can communicate with you about our product and services. For further details please see <a href="#">our privacy policy</a>.
bel: Мы захоўваем URL вашага сайта, каб мы маглі мець зносіны з вамі аб нашых прадуктах і паслугах. Для атрымання дадатковай інфармацыі глядзіце <a href="#">нашу палітыку прыватнасці</a> .

en: We're importing the Layout package...
bel: Мы імпартуем пакет Layout...

note: translators: 1. url to upgrading guide, 2. plugin's name
en: We've noticed that you're running an outdated version of PHP which is no longer supported, therefore <em>the plugin was deactivated</em>. Make sure your site is fast and secure, by <a href='%1$s'>upgrading PHP to the latest version</a>. Minimal requirement for %2$s is <strong>PHP 5.6.20</strong>.
bel: Мы заўважылі, што ў вас састарэлая версія PHP, якая больш не падтрымліваецца, таму <em>убудова дэактывавана</em> . Пераканайцеся, што ваш сайт хуткі і бяспечны, <a href='%1$s'>абнавіўшы PHP да апошняй версіі</a> . Мінімальным патрабаваннем для %2$s з&#39;яўляецца <strong>PHP 5.6.20</strong> .

note: translators: 1. url to upgrading guide, 2. plugin's name
en: We've noticed that you're running an outdated version of WordPress, therefore <em>the plugin was deactivated</em>. Make sure your site is secure and up to date, by <a href='%1$s'>updating WordPress to the latest version</a>. Minimal requirement for %2$s is <strong>WordPress 5.2</strong>.
bel: Мы заўважылі, што ў вас састарэлая версія WordPress, таму <em>убудова дэактывавана</em> . Пераканайцеся, што ваш сайт бяспечны і абноўлены, <a href='%1$s'>абнавіўшы WordPress да апошняй версіі</a> . Мінімальным патрабаваннем для %2$s з&#39;яўляецца <strong>WordPress 5.2</strong> .

en: Website URL field
bel: Поле URL вэб-сайта

en: Wednesday
bel: серада

en: Wide
bel: Шырокі

en: Wide size
bel: Шырокі памер

en: Wide size width
bel: Шырыня шырокага памеру

en: Widgets area in footer can be opened or closed on mobile.
bel: Вобласць віджэтаў у калантытуле можна адкрываць або закрываць на мабільным тэлефоне.

en: Width Settings
bel: Налады шырыні

en: With advanced settings you have full control over html and styles for your announcements bar.
bel: Дзякуючы пашыраным наладам вы маеце поўны кантроль над HTML і стылямі для панэлі аб&#39;яў.

en: You can import any of the available Citadela Layouts.
bel: Вы можаце імпартаваць любы з даступных макетаў Citadela.

en: Your comments help us to improve our products and services so we keep recording them. We use the comment also for future reference. For further details please see <a href="#">our privacy policy</a>.
bel: Вашы каментарыі дапамагаюць нам паляпшаць нашы прадукты і паслугі, таму мы працягваем іх запісваць. Мы выкарыстоўваем каментар таксама для выкарыстання ў будучыні. Для атрымання дадатковай інфармацыі глядзіце <a href="#">нашу палітыку прыватнасці</a> .

en: Your current content will be deleted
bel: Ваш бягучы кантэнт будзе выдалены

en: ZIP files
bel: ZIP файлы

en: button text
bel: тэкст кнопкі

[ctx: Uploader: Drop Layout package here - or - Select Layout package]
en: or
bel: або

en: read more text
bel: чытаць больш тэкст

en: row text...
bel: тэкст радка...
