Citadela Pro 5.0.3 - en to bg translation catalogue (552 entries)

note: translators: %s plugin's name
en: %s plugin and PHP incompatiblity
bg: %s плъгин и несъвместимост с PHP

note: translators: %s plugin's name
en: %s plugin and WordPress incompatiblity
bg: Несъвместимост на приставката %s и WordPress

note: translators: %s plugin's name
en: %s plugin has beed deactivated
bg: Приставката %s е деактивирана

note: translators: %s plugin's name
en: %s plugin incompatibility
bg: Несъвместимост на приставката %s

note: translators: %s - list of required plugins
en: (You can download them from your AitThemes account)
bg: (Можете да ги изтеглите от вашия акаунт в AitThemes)

en: 100% horizontal
bg: 100% хоризонтално

en: 100% vertical
bg: 100% вертикално

en: Accept
bg: Приемам

en: Add empty space between blocks that will look differently on desktop and on mobile devices.
bg: Добавете празно пространство между блоковете, които ще изглеждат по различен начин на настолен компютър и на мобилни устройства.

en: Additional text
bg: Допълнителен текст

en: Additional text displayed with the field. It can contain HTML formatting such as urls to link to your terms or privacy policy.
bg: Допълнителен текст, показан с полето. Може да съдържа HTML форматиране, като URL адреси за връзка към вашите условия или политика за поверителност.

[ctx: settings]
en: Advanced
bg: Разширено

en: Advanced settings
bg: Разширени настройки

en: Align Text Center
bg: Подравняване на текстовия център

en: Align Text Left
bg: Подравняване на текста вляво

en: Align Text Right
bg: Подравняване на текста вдясно

en: Align logo section to the left side
bg: Подравнете секцията с логото към лявата страна

en: All
bg: всичко

en: All Special Pages
bg: Всички специални страници

note: translators: %s plugin's name
en: All blocks were moved to %s plugin.
bg: Всички блокове бяха преместени в плъгин %s.

en: Allows you to easily add company services to your website.
bg: Позволява ви лесно да добавяте фирмени услуги към вашия уебсайт.

en: Allows you to insert text with custom settings and font.
bg: Позволява ви да вмъквате текст с персонализирани настройки и шрифт.

en: Allows you to put page title anywhere you like. For example after header image.
bg: Позволява ви да поставите заглавие на страницата където пожелаете. Например след заглавното изображение.

en: Announcements Bar
bg: Лента за обяви

en: Announcements bar
bg: Лента за обяви

en: Announcements bar allows you to present any important announcements on the top of all your pages.
bg: Лентата за съобщения ви позволява да представяте всички важни съобщения в горната част на всичките си страници.

en: Announcements bar is displayed after selected date and time.
bg: Лентата за съобщения се показва след избрана дата и час.

en: Announcements bar is displayed until selected date and time.
bg: Лентата за съобщения се показва до избраната дата и час.

en: Anonymize IP address of your website visitors.
bg: Анонимизирайте IP адреса на посетителите на вашия уебсайт.

en: Appearance
bg: Външен вид

en: Appearance settings for your website
bg: Настройки за външен вид за вашия уебсайт

en: Applied for Simple type of Announcements bar.
bg: Прилага се за прост тип лента за съобщения.

en: Ascending
bg: Възходящ

en: Author biographical info
bg: Биографична информация на автора

en: Author name
bg: Име на автора

en: Availability of selected style depends on selected font for titles.
bg: Наличието на избран стил зависи от избрания шрифт за заглавия.

en: Available range
bg: Наличен диапазон

en: Background Image Overlay
bg: Наслояване на фоново изображение

en: Background Settings
bg: Фонови настройки

en: Background color
bg: Цвят на фона

en: Background color type
bg: Тип цвят на фона

en: Background gradient
bg: Фонов градиент

en: Background image
bg: Фоново изображение

en: Background image repeat
bg: Повторение на фоновото изображение

en: Background image size
bg: Размер на фоновото изображение

en: Background position
bg: Фонова позиция

en: Background settings for your website header
bg: Фонови настройки за заглавката на вашия уебсайт

en: Bar Background color
bg: Цвят на фона на лентата

en: Black
bg: Черен

en: Blog Page
bg: Страница в блога

en: Blog Posts
bg: Публикации в блога

en: Blur radius
bg: Радиус на размазване

en: Bold
bg: Удебелен

en: Bold (700)
bg: Удебелен (700)

en: Border Settings
bg: Настройки на границата

en: Border color
bg: Цвят на границата

en: Border radius
bg: Радиус на границата

en: Border radius options
bg: Опции за радиус на границата

en: Border width
bg: Ширина на границата

en: Borders color
bg: Цвят на границите

en: Borders width
bg: Ширина на границите

en: Bottom
bg: отдолу

[ctx: position]
en: Bottom
bg: отдолу

en: Bottom Left
bg: Долу вляво

en: Bottom Right
bg: Долу вдясно

en: Box layout
bg: Оформление на кутията

en: Box width
bg: Ширина на кутията

en: Burger menu only
bg: Само бургер меню

en: Button Background color
bg: Бутон Цвят на фона

en: Button URL
bg: URL адрес на бутона

en: Button background
bg: Фон на бутоните

en: Button link
bg: Връзка с бутон

en: Button settings
bg: Настройки на бутоните

en: Button text
bg: Текст на бутона

en: Buttons Border Radius
bg: Радиус на границата на бутоните

en: Cancel
bg: Отмяна

en: Carousel autoplay enabled
bg: Автоматичното възпроизвеждане на въртележката е активирано

en: Carousel loop mode enabled
bg: Режимът на въртележка е активиран

en: Categories
bg: Категории

en: Category
bg: Категория

en: Category description
bg: Описание на категорията

en: Category title
bg: Заглавие на категория

en: Category:
bg: категория:

en: Center
bg: Център

[ctx: header layout]
en: Center
bg: Център

en: Change HTML tag
bg: Промяна на HTML маркера

en: Change icon
bg: Промяна на иконата

en: Change image
bg: Промяна на изображението

en: Change image for desktop resolution
bg: Промяна на изображението за разделителна способност на работния плот

en: Change image for mobile resolution
bg: Промяна на изображението за мобилна резолюция

en: Citadela - Special Pages
bg: Цитадела - Специални страници

en: Citadela Blocks
bg: Блокове на Цитаделата

en: Citadela Content Settings
bg: Настройки за съдържанието на Citadela

en: Citadela Header Settings
bg: Настройки на заглавката на Citadela

en: Citadela Service Block image size
bg: Размер на изображението на сервизния блок на Citadela

en: Citadela Special Pages
bg: Специални страници на Цитаделата

[ctx: header layout]
en: Classic
bg: Класически

[ctx: theme layout]
en: Classic
bg: Класически

en: Clear
bg: Ясно

en: Cluster
bg: Клъстер

en: Cluster Block
bg: Клъстерен блок

en: Collapse menu to button
bg: Свиване на менюто до бутон

en: Collapsible footer widgets options
bg: Опции за сгъваеми джаджи в долния колонтитул

en: Color settings
bg: Настройки на цветовете

en: Colors
bg: Цветове

en: Comment author name will not be linked to url inserted in Website field
bg: Името на автора на коментара няма да бъде свързано с URL адрес, вмъкнат в полето за уебсайт

en: Comment text field
bg: Текстово поле за коментар

en: Comments Extension can be used to add help text to every single input in WordPress Comment form.
bg: Разширението за коментари може да се използва за добавяне на помощен текст към всеки един вход във формуляра за коментар на WordPress.

en: Comments extension
bg: Разширение за коментари

en: Comments links settings
bg: Настройки на връзките за коментари

en: Confirm
bg: Потвърдете

en: Contain
bg: Съдържат

en: Content
bg: Съдържание

en: Content size
bg: Размер на съдържанието

en: Content size width
bg: Ширина на размера на съдържанието

en: Content width
bg: Ширина на съдържанието

en: Content width sizes
bg: Размери на ширината на съдържанието

en: Cookies expiration
bg: Изтичане на бисквитките

en: Cover
bg: Покрийте

[ctx: label for css property "cover": image in background cover entire place]
en: Cover
bg: Покрийте

en: Cover column height
bg: Височина на капачната колона

en: Current block view
bg: Текущ блоков изглед

en: Current page title
bg: Заглавие на текущата страница

en: Custom Header is enabled. Following options may not have effect for this page.
bg: Персонализирано заглавие е активирано. Следните опции може да нямат ефект за тази страница.

en: Custom Header with Custom Logo is enabled for this page. Change of logo image may not be visible in preview.
bg: Персонализирано заглавие с персонализирано лого е активирано за тази страница. Промяната на изображението на логото може да не се вижда при визуализация.

en: Custom Page Title
bg: Персонализирано заглавие на страница

en: Custom codes
bg: Персонализирани кодове

en: Custom image
bg: Персонализирано изображение

en: Custom logo
bg: Персонализирано лого

en: Custom logo image
bg: Персонализирано изображение на лого

en: Customize colors
bg: Персонализирайте цветовете

en: Customized options for mobile screen width.
bg: Персонализирани опции за ширина на екрана на мобилния телефон.

en: Date
bg: Дата

en: Date color
bg: Цвят на датата

en: Date from
bg: Дата от

en: Date to
bg: Дата до

en: Day hours color
bg: Цвят на дневните часове

en: Day title color
bg: Цвят на заглавието на деня

en: Days without defined time will be hidden.
bg: Дните без определен час ще бъдат скрити.

en: Decoration Color
bg: Цвят на декорацията

en: Decoration color
bg: Цвят на декорацията

en: Default
bg: По подразбиране

[ctx: theme design]
en: Default
bg: По подразбиране

[ctx: default size of image in background]
en: Default size
bg: Размер по подразбиране

en: Define border radius for different parts of design.
bg: Определете радиус на границата за различни части от дизайна.

en: Delete row
bg: Изтриване на ред

en: Descending
bg: Низходящо

en: Design Options
bg: Опции за дизайн

en: Desktop
bg: работен плот

en: Desktop settings
bg: Настройки на работния плот

en: Desktop size
bg: Размер на работния плот

en: Disable author name link
bg: Деактивирайте връзката към името на автора

en: Disable default margins
bg: Деактивирайте полетата по подразбиране

en: Disable editor comment links
bg: Деактивирайте връзките за коментари на редактора

en: Disable featured table
bg: Деактивирайте представената таблица

en: Disable guest comment links
bg: Деактивирайте връзките за коментари на гости

en: Disable image
bg: Деактивиране на изображението

en: Disable import/export
bg: Деактивирайте импортирането/експортирането

en: Disable link to featured image in blog post
bg: Деактивирайте връзката към представеното изображение в публикацията в блога

en: Disable non-editor comment links
bg: Деактивирайте връзките за коментари без редактор

en: Disable separator
bg: Деактивирайте разделителя

en: Display product, service or packages offers in the table. Set the best deal, show discounted price and write important features for comparison.
bg: Покажете офертите за продукти, услуги или пакети в таблицата. Задайте най-добрата сделка, покажете намалена цена и напишете важни характеристики за сравнение.

en: Displays list of posts based on filters. For example posts only from specific category.
bg: Показва списък с публикации въз основа на филтри. Например публикации само от конкретна категория.

en: Displays paginated list of posts on WordPress Blog page.
bg: Показва разделен на страници списък с публикации на страницата на блога на WordPress.

en: Do not use float numbers, please.
bg: Моля, не използвайте числа с плаваща стойност.

en: Downloading&#8230;
bg: Изтегляне...

en: Drop Layout package here
bg: Пуснете пакета за оформление тук

note: translators: 1. Start html anchor tag, 2. End html anchor tag
en: Easily create and manage an events calendar with %1$sThe Events Calendar%2$s free plugin.
bg: Лесно създавайте и управлявайте календар на събития с безплатния плъгин %1$sКалендар на събитията%2$s.

en: Edit Special Page
bg: Редактиране на специална страница

en: Edit or update the image
bg: Редактирайте или актуализирайте изображението

en: Email field
bg: Поле за имейл

en: Enable
bg: Разрешаване

en: Enable collapsible footer wigets area
bg: Разрешаване на сгъваемата област на долния колонтитул

en: Enable featured table
bg: Активиране на представената таблица

en: Error
bg: Грешка

en: Events
bg: Събития

en: Expiration of saved cookies in days.
bg: Изтичане на запазените бисквитки в дни.

note: translators: %s site name
en: Export %s Layout
bg: Експортиране на оформление %s

en: Extra Bold (900)
bg: Изключително удебелен (900)

en: Extra-bold
bg: Изключително смели

en: Extra-light
bg: Изключително лек

en: Featured
bg: Представени

en: Featured image link
bg: Връзка към избраното изображение

en: Field label
bg: Етикет на полето

en: Filter special pages list
bg: Филтрирайте списък със специални страници

en: Filters
bg: Филтри

en: Fixed background image
bg: Фиксирано фоново изображение

en: Fixed image
bg: Фиксирано изображение

en: Font size
bg: Размер на шрифта

en: Font size unit
bg: Единица за размер на шрифта

en: Footer Color
bg: Цвят на долния колонтитул

en: Footer code
bg: Код на долния колонтитул

en: Forced inside space
bg: Принудително вътрешно пространство

en: Friday
bg: петък

en: From AitThemes:
bg: От AitThemes:

note: translators: %s - list of required plugins
en: From AitThemes: %s
bg: От AitThemes: %s

en: From WordPress.org:
bg: От WordPress.org:

note: translators: %s - list of required plugins
en: From WordPress.org: %s
bg: От WordPress.org: %s

en: Full Sticky header
bg: Пълна лепкава заглавка

en: Full size
bg: Пълен размер

en: Full size width
bg: Пълен размер ширина

en: Fullwidth
bg: Пълна ширина

en: Fullwidth header
bg: Заглавка с пълна ширина

en: Fullwidth size
bg: Размер на пълна ширина

en: General Border Radius
bg: Общ граничен радиус

en: General Layout
bg: Общо оформление

en: General options for desktop.
bg: Общи опции за десктоп.

en: General settings
bg: Основни настройки

en: Google Analytics tracking ID.
bg: Идентификатор за проследяване на Google Analytics.

en: Google font
bg: Google шрифт

en: Gradient
bg: Градиент

en: Gradient degree
bg: Градиентна степен

en: Gradient overlay
bg: Градиентно наслагване

en: Gradient under image, useful for .png images in background.
bg: Градиент под изображението, полезен за .png изображения във фонов режим.

en: HTML tag
bg: HTML етикет

en: Half layout page
bg: Половин страница с оформление

en: Header Background
bg: Фон на заглавката

en: Header Color
bg: Цвят на заглавката

en: Header Color Overlay
bg: Наслояване с цвят на заглавката

en: Header Image
bg: Заглавно изображение

en: Header Image Position
bg: Позиция на изображението в горната част

en: Header Image Repeat
bg: Повторение на заглавното изображение

en: Header Image Size
bg: Размер на изображението в горната част

en: Header Layout
bg: Оформление на заглавката

en: Header background
bg: Фон на заглавието

en: Header code
bg: Код на заглавието

en: Header text
bg: Текст на заглавието

en: Height Settings
bg: Настройки за височина

en: Height unit
bg: Единица за височина

en: Hidden on desktop
bg: Скрит на работния плот

en: Hidden on mobile
bg: Скрит на мобилен телефон

en: Hidden title in full sticky header on desktop
bg: Скрито заглавие в пълна лепкава заглавка на работния плот

en: Hidden title in full sticky header on mobile
bg: Скрито заглавие в пълна лепкава заглавка на мобилно устройство

en: Hide Site title
bg: Скриване на заглавието на сайта

en: Hide button with link
bg: Скриване на бутон с връзка

en: Hide discount price
bg: Скриване на цената с отстъпка

en: Hide empty days
bg: Скрийте празните дни

en: Hide only on mobile
bg: Скриване само на мобилни устройства

en: Hide site title
bg: Скриване на заглавието на сайта

en: Hide site title and tagline
bg: Скриване на заглавието и лозунга на сайта

en: Hide tagline only
bg: Скриване само на лозунга

en: Horizontal offset
bg: Хоризонтално изместване

en: Icon color
bg: Цвят на иконата

en: If enabled, sticky posts will be displayed on the top of listed posts.
bg: Ако е активирано, лепкавите публикации ще се показват в горната част на изброените публикации.

en: Image
bg: Образ

en: Image overlay color
bg: Цвят на наслагване на изображението

en: Image position
bg: Позиция на изображението

en: Image repeat
bg: Повторете изображението

en: Image size
bg: Размер на изображението

en: Images
bg: Изображения

en: Import Layout
bg: Оформление за импортиране

en: Import and export layout settings pages will be disabled
bg: Страниците с настройки за импортиране и експортиране на оформление ще бъдат деактивирани

en: Import done!
bg: Импортирането е готово!

en: Import layout from file
bg: Импортиране на оформление от файл

en: Import of Layout package will <strong>delete all your content</strong> - all Posts, Pages, Media, Tags and Categories.
bg: Импортирането на пакет Layout ще <strong>изтрие цялото ви съдържание</strong> - всички публикации, страници, медии, етикети и категории.

en: In "em" unit
bg: В единица &quot;ем&quot;.

en: Infobar
bg: Информационна лента

en: Infobar can be used to display cookies notification on your website. It is displayed to all new visitors that come to your website. They can click on the button to hide it. Infobar is then hidden for number of days set it “Cookie expiration” field.
bg: Информационната лента може да се използва за показване на известия за бисквитки на вашия уебсайт. Показва се на всички нови посетители, които идват на вашия уебсайт. Те могат да щракнат върху бутона, за да го скрият. След това информационната лента е скрита за няколко дни, задайте полето „Изтичане на бисквитката“.

en: Insert URL for button. Leave empty to hide the button.
bg: Вмъкване на URL за бутона. Оставете празно, за да скриете бутона.

note: translators: 1. minimum number value
en: Insert number larger than %1$s, or leave empty for default value.
bg: Вмъкнете число, по-голямо от %1$s, или оставете празно за стойност по подразбиране.

note: translators: 1. minimum number value
en: Insert number larger than %1$s.
bg: Вмъкнете число, по-голямо от %1$s.

note: translators: 1. maximum number value
en: Insert number smaller than %1$s, or leave empty for default value.
bg: Вмъкнете число, по-малко от %1$s, или оставете празно за стойност по подразбиране.

note: translators: 1. maximum number value
en: Insert number smaller than %1$s.
bg: Вмъкнете число, по-малко от %1$s.

en: Insert row after
bg: Вмъкване на ред след

en: Insert text
bg: Вмъкване на текст

en: Insert valid number, please.
bg: Моля, въведете валиден номер.

en: Insert your Google Analytics Tracking ID. Google Analytics tracking code will be added to your website.
bg: Въведете своя идентификатор за проследяване на Google Анализ. Проследяващият код на Google Analytics ще бъде добавен към вашия уебсайт.

en: Inset shadow
bg: Вмъкната сянка

en: Install required plugins
bg: Инсталирайте необходимите плъгини

en: Installing and activating plugins&#8230;
bg: Инсталиране и активиране на плъгини...

en: It's not Citadela Layout package
bg: Това не е пакет Citadela Layout

en: Item subtitle
bg: Подзаглавие на артикула

en: Item title
bg: Заглавие на артикула

en: Large
bg: Голям

en: Large size
bg: Голям размер

en: Layout Exporter
bg: Износител на оформление

en: Layout Exporter feature exports WordPress pages, posts and all Citadela options and settings. You can use Layout Exporter to create a Citadela layout that you can easily install to another Citadela website.
bg: Функцията Layout Exporter експортира WordPress страници, публикации и всички опции и настройки на Citadela. Можете да използвате Layout Exporter, за да създадете оформление на Citadela, което можете лесно да инсталирате на друг уебсайт на Citadela.

en: Layout Importer needs to have the PHP ZIP extension installed. Please install it or contact your hosting provider.
bg: Layout Importer трябва да има инсталирано разширение PHP ZIP. Моля, инсталирайте го или се свържете с вашия хостинг доставчик.

en: Layout import/export settings
bg: Настройки за импортиране/експортиране на оформление

en: Layouts
bg: Оформления

en: Layouts import and export is disabled
bg: Импортирането и експортирането на оформления е деактивирано

en: Left
bg: Наляво

en: Left align logo
bg: Лого за подравняване вляво

en: Left side
bg: Лява страна

en: Letter spacing
bg: Разстояние между буквите

en: Light
bg: Светлина

en: Light (100)
bg: светлина (100)

en: Line height
bg: Височина на линията

en: Lines color
bg: Цвят на линиите

en: Link
bg: Връзка

en: List layout
bg: Оформление на списъка

en: Location
bg: Местоположение

en: Location description
bg: Описание на местоположението

en: Location title
bg: Заглавие на местоположението

en: Location:
bg: Местоположение:

en: Logo font size
bg: Размер на шрифта на логото

en: Logo image in custom header.
bg: Изображение на лого в персонализирана заглавка.

en: Logo image max width
bg: Максимална ширина на изображението на логото

en: Logo space max width
bg: Максимална ширина на пространството за лого

en: Main Menu
bg: Главно меню

en: Medium
bg: Среден

en: Medium size
bg: Среден размер

en: Membership
bg: Членство

en: Menu button color
bg: Цвят на бутоните за меню

en: Minimum value 1500px, leave empty for unlimited width.
bg: Минимална стойност 1500px, оставете празно за неограничена ширина.

en: Mininum height
bg: Минимална височина

en: Mobile
bg: Подвижен

en: Mobile Settings
bg: Мобилни настройки

en: Mobile settings
bg: Мобилни настройки

en: Mobile size
bg: Мобилен размер

en: Mobile width breakpoint
bg: Точка на прекъсване на мобилната ширина

[ctx: theme layout]
en: Modern
bg: Модерен

en: Monday
bg: понеделник

en: Move down
bg: Движи се надолу

en: Move up
bg: Движи се нагоре

en: Name field
bg: Поле за име

en: Next
bg: Следващия

en: No Repeat
bg: Без повторение

en: No borders
bg: Без граници

[ctx: label for css property "no-repeat": do not repeat image in background]
en: No repeat
bg: Без повторение

en: No results found.
bg: Няма намерени резултати.

en: No special pages found.
bg: Няма намерени специални страници.

en: None
bg: Нито един

en: Normal (400)
bg: Нормално (400)

en: Note: standard page title will be hidden.
bg: Забележка: стандартното заглавие на страницата ще бъде скрито.

en: Number of items
bg: Брой артикули

en: OK
bg: Добре

en: Oops! That page can't be found.
bg: Опа! Тази страница не може да бъде намерена.

en: Open in new window
bg: Отвори в нов прозорец

en: Open link in new tab
bg: Отворете връзката в нов раздел

en: Opened footer wigets area
bg: Отворена зона за перужки в долния колонтитул

en: Opening Hours
bg: Работно време

en: Opening Hours settings
bg: Настройки на работното време

en: Order Options
bg: Опции за поръчка

en: Order by
bg: Подредени по

en: Original
bg: Оригинален

en: Overlay color
bg: Цвят на наслагване

en: Overlay gradient
bg: Градиент на наслагване

en: Overlay opacity
bg: Непрозрачност на наслагването

en: PHP ZIP extension not found
bg: PHP ZIP разширението не е намерено

en: Page Color
bg: Цвят на страницата

en: Please do not close this browser window until the Layout package is imported completely.
bg: Моля, не затваряйте този прозорец на браузъра, докато пакетът Layout не бъде импортиран напълно.

en: Please understand that Layout Exporter does not export everything from WordPress, such as WooCommerce invoices or data from other 3rd party plugins. There are many other plugins available for migration purposes.
bg: Моля, имайте предвид, че Layout Exporter не експортира всичко от WordPress, като фактури на WooCommerce или данни от други плъгини на трети страни. Има много други плъгини, налични за целите на миграцията.

en: Position
bg: позиция

en: Position on website
bg: Позиция на уебсайта

en: Post Details
bg: Подробности за публикацията

en: Posts
bg: Публикации

en: Posts navigation
bg: Навигация на публикациите

en: Posts settings
bg: Настройки на публикациите

en: Preview is displayed only in Customizer screen.
bg: Визуализацията се показва само на екрана на персонализатора.

en: Previous
bg: Предишна

en: Price Table
bg: Ценова таблица

en: Price table alignment
bg: Подравняване на таблицата с цените

en: Radial gradient
bg: Радиален градиент

en: Random
bg: Случаен

en: Read more link
bg: Прочетете повече връзка

en: Ready to use Citadela layouts
bg: Готови за използване оформления на Citadela

note: Description of the plugin
en: Ready to use layouts and blocks for Citadela with many customization options
bg: Готови за използване оформления и блокове за Citadela с много опции за персонализиране

note: translators: %s plugin's name
en: Recently activated theme is not compatible with %s plugin, therefore the plugin was deactivated.
bg: Наскоро активираната тема не е съвместима с плъгин %s, поради което приставката е деактивирана.

en: Regular
bg: Редовен

en: Remove image
bg: Премахване на изображението

[ctx: label for css property "repeat": repeat image in background]
en: Repeat
bg: Повторете

[ctx: label for css property "repeat-x": repeat horizontally image in background]
en: Repeat horizontally
bg: Повторете хоризонтално

[ctx: label for css property "repeat-y": repeat vertically image in background]
en: Repeat vertically
bg: Повторете вертикално

en: Replace default label of the field.
bg: Заменете етикета по подразбиране на полето.

en: Replace image
bg: Заменете изображението

en: Required plugins
bg: Необходими плъгини

en: Reset
bg: Нулиране

en: Responsive Spacer
bg: Отзивчив разделител

en: Responsive Text
bg: Отзивчив текст

en: Responsive options applied under screen width
bg: Отзивчиви опции, приложени под ширината на екрана

en: Reusable Blocks
bg: Блокове за многократна употреба

en: Reusable blocks settings
bg: Настройки на блокове за многократна употреба

en: Right
bg: правилно

en: Right side
bg: Правилната страна

en: Saturday
bg: събота

en: Save Settings
bg: Запазване на настройките

en: Search Special ages
bg: Търсене Специални възрасти

en: Search results for:
bg: Резултати от търсенето за:

en: Select Google Font for your website
bg: Изберете Google Font за вашия уебсайт

en: Select Layout package
bg: Изберете пакет за оформление

en: Select alignment
bg: Изберете подравняване

en: Select alignment on mobile design
bg: Изберете подравняване на мобилен дизайн

en: Select background type
bg: Изберете тип фон

en: Select color combinations for your website
bg: Изберете цветови комбинации за вашия уебсайт

en: Select font weight
bg: Изберете теглото на шрифта

en: Select image
bg: Изберете изображение

en: Select layout
bg: Изберете оформление

en: Select layout for website header
bg: Изберете оформление за заглавката на уебсайта

en: Select layout for your website
bg: Изберете оформление за вашия уебсайт

en: Select size
bg: Избери размер

en: Semi-bold
bg: Полудебели

en: Service
bg: Обслужване

en: Service Image
bg: Изображение на услугата

en: Service description text
bg: Текст на описанието на услугата

en: Service header
bg: Заглавка на услугата

en: Set background image
bg: Задаване на фоново изображение

en: Set custom image
bg: Задайте персонализирано изображение

en: Set custom logo image
bg: Задайте персонализирано изображение на лого

en: Set header color as background image overlay
bg: Задайте цвят на заглавката като наслагване на фоново изображение

en: Sets if widgets in footer are opened or closed by default on mobile after page load. Applicable if collapsible widgets are enabled.
bg: Задава дали приспособленията в долния колонтитул се отварят или затварят по подразбиране на мобилно устройство след зареждане на страницата. Приложимо, ако са разрешени свиваеми приспособления.

en: Settings
bg: Настройки

en: Settings Saved
bg: Настройките са запазени

en: Settings for main menu in header
bg: Настройки за главното меню в заглавката

en: Settings for site header
bg: Настройки за заглавката на сайта

en: Shadow Settings
bg: Настройки за сянка

en: Shadow color
bg: Цвят на сянка

en: Show always
bg: Показвай винаги

en: Show button with link
bg: Бутон за показване с връзка

en: Show categories
bg: Показване на категории

en: Show date
bg: Показване на дата

en: Show description
bg: Покажи описание

en: Show discount price
bg: Покажете цена с отстъпка

en: Show featured image
bg: Показване на представено изображение

en: Show header over content
bg: Показване на заглавка над съдържанието

en: Show icon
bg: Показване на икона

en: Show image
bg: Покажи изображение

en: Show image as icon
bg: Показване на изображението като икона

en: Show in menu
bg: Показване в менюто

en: Show link to manage Reusable blocks in admin menu
bg: Показване на връзка за управление на блокове за многократна употреба в менюто на администратора

en: Show locations
bg: Показване на местоположения

en: Show only on mobile
bg: Показване само на мобилни устройства

en: Show opening hours on your website.
bg: Покажете работното време на вашия уебсайт.

en: Show or hide Cluster block only on mobile screen size.
bg: Показване или скриване на блока на клъстера само на размера на екрана на мобилния телефон.

en: Show preview of Announcement Bar
bg: Показване на визуализация на лентата за обяви

en: Show transparent header without additional background settings.
bg: Показване на прозрачна заглавка без допълнителни фонови настройки.

en: Show website
bg: Покажи уебсайт

[ctx: settings]
en: Simple
bg: прост

en: Simple layout
bg: Просто оформление

en: Simple settings
bg: Прости настройки

en: Simple settings allow you to show simple text and button in your announcements bar. Colors can be customized via WordPress customizer.
bg: Простите настройки ви позволяват да показвате прост текст и бутон в лентата за съобщения. Цветовете могат да бъдат персонализирани чрез WordPress персонализатор.

en: Simple text styles
bg: Прости текстови стилове

en: Simplified typography styles for blog posts pages
bg: Опростени типографски стилове за страници с публикации в блогове

en: Single color
bg: Едноцветен

en: Single color overlay
bg: Едноцветно наслагване

en: Sizes for Content, Wide and Fullwidth layout types used in design.
bg: Размери за типове оформление за съдържание, широко и пълна ширина, използвани в дизайна.

en: Skip number of posts from start
bg: Пропуснете броя на публикациите от началото

en: Small
bg: Малък

en: Small size
bg: Малък размер

en: Space around logo
bg: Пространство около логото

en: Space around menu button
bg: Пространство около бутона на менюто

en: Spacer height in
bg: Височина на дистанционера в

en: Spacer settings
bg: Настройки на дистанционера

en: Spacing Settings
bg: Настройки за интервал

[ctx: post type singular name]
en: Special Page
bg: Специална страница

[ctx: admin menu]
en: Special Pages
bg: Специални страници

[ctx: post type general name]
en: Special Pages
bg: Специални страници

en: Special container that is always on full width if there is no sidebar or columns. You can insert there other blocks and set container background.
bg: Специален контейнер, който винаги е на пълна ширина, ако няма странична лента или колони. Можете да вмъкнете там други блокове и да зададете фон на контейнера.

en: Special page updated.
bg: Специална страница е актуализирана.

en: Special pages list
bg: Списък със специални страници

en: Special pages list navigation
bg: Навигация в списъка със специални страници

en: Spread radius
bg: Радиус на разпространение

en: Sticky header on desktop
bg: Залепваща заглавка на работния плот

en: Sticky header on mobile
bg: Залепваща заглавка на мобилно устройство

en: Sticky header settings
bg: Настройки за лепкави заглавки

en: Sticky posts first
bg: Първо лепкави публикации

en: Styles
bg: Стилове

en: Subtitle
bg: субтитри

en: Subtitle color
bg: Цвят на субтитрите

en: Sunday
bg: неделя

en: Table subtitle
bg: Подзаглавие на таблицата

en: Table title
bg: Заглавие на таблицата

en: Tag description
bg: Описание на етикета

en: Tag name
bg: Име на маркера

en: Tehre was an error with downloading layout
bg: Имаше грешка при изтеглянето на оформлението

en: Text
bg: Текст

en: Text Font
bg: Шрифт за текст

en: Text alignment
bg: Подравняване на текста

en: Text color
bg: Цвят на текста

en: Text color in custom header.
bg: Цвят на текста в персонализирана заглавка.

en: Text displayed in the Infobar. It can contain HTML formatting such as URLs to link to your terms or privacy policy.
bg: Текстът се показва в информационната лента. Може да съдържа HTML форматиране, като URL адреси за връзка към вашите условия или политика за поверителност.

en: Text displayed on the button in announcements bar. Leave empty to hide the button.
bg: Текстът се показва на бутона в лентата за съобщения. Оставете празно, за да скриете бутона.

en: Text displayed on the button. If no text is specified, X sign will be used to close Infobar.
bg: Текстът се показва на бутона. Ако не е посочен текст, знакът X ще се използва за затваряне на информационната лента.

en: Text of announcement
bg: Текст на обявата

en: Thank you for activating Citadela Pro.
bg: Благодарим ви, че активирахте Citadela Pro.

note: translators: %s plugin's name
en: The %s plugin could not be activated. It is not compatible with the current active theme.
bg: Приставката %s не можа да бъде активирана. Не е съвместима с текущата активна тема.

en: The Citadela Layout requires these plugins. The required plugins will be installed and activated automatically. In case you don't have access to one of the plugins, some pages might be incomplete.
bg: Оформлението на Citadela изисква тези плъгини. Необходимите плъгини ще бъдат инсталирани и активирани автоматично. В случай, че нямате достъп до някой от плъгините, някои страници може да са непълни.

en: The content could not be imported.
bg: Съдържанието не може да бъде импортирано.

en: The process can take anywhere between 30 seconds to 30 minutes depending on the size of the Layout package and speed of connection (mainly due to downloading demo images).
bg: Процесът може да отнеме от 30 секунди до 30 минути в зависимост от размера на пакета Layout и скоростта на връзката (главно поради изтегляне на демонстрационни изображения).

en: Theme Layout
bg: Оформление на темата

en: There was an error with installing plugins
bg: Възникна грешка при инсталирането на плъгини

en: Thick borders
bg: Дебели граници

en: Thin
bg: тънък

en: Thin borders
bg: Тънки граници

note: translators: 1. Start html anchor tag, 2. End html anchor tag
en: This setting defines whether to use our Citadela styles in %1$sThe Events Calendar%2$s plugin or use the plugin's styles.
bg: Тази настройка определя дали да се използват нашите стилове на Citadela в приставката %1$sКалендар на събитията%2$s или да се използват стиловете на приставката.

en: Thursday
bg: четвъртък

en: Tile
bg: Плочки

en: Tile Horizontally
bg: Плочки Хоризонтално

en: Tile Vertically
bg: Плочки вертикално

en: Title
bg: Заглавие

en: Title color
bg: Цвят на заглавието

en: Titles Font
bg: Шрифт за заглавия

en: Titles Style
bg: Стил на заглавията

en: To edit the image, you need permission to upload media.
bg: За да редактирате изображението, имате нужда от разрешение за качване на медия.

en: Top
bg: Горна част

[ctx: position]
en: Top
bg: Горна част

en: Top Left
bg: Горе вляво

en: Top Right
bg: Горе в дясно

en: Tracking ID
bg: Идентификатор за проследяване

en: Tracking privacy
bg: Проследяване на поверителност

en: Transparent header
bg: Прозрачен заглавие

en: Tueasday
bg: вторник

en: Tuesday
bg: вторник

en: Turn on Announcements bar functionality
bg: Включете функционалността на лентата за съобщения

en: Turn on Comments extension functionality
bg: Включете функцията за разширение за коментари

en: Type
bg: Тип

en: Type for search...
bg: Въведете за търсене...

en: Typography
bg: Типография

en: Upload an image file or pick one from your media library.
bg: Качете файл с изображение или изберете такъв от вашата медийна библиотека.

en: Uploaded ZIP file is not Citadela Layout package or it is old incompatible Layout package. Please download the newest package from your AitThemes account.
bg: Каченият ZIP файл не е пакет Citadela Layout или е стар несъвместим пакет Layout. Моля, изтеглете най-новия пакет от вашия акаунт в AitThemes.

en: Uploading&#8230;
bg: Качва се…

en: Urls from editor comment text will be removed. Applied for user roles with edit post capability like Contributor and higher.
bg: URL адресите от текста на коментара на редактора ще бъдат премахнати. Прилага се за потребителски роли с възможност за редактиране на публикации като Contributor и по-високи.

en: Urls from guest comment text will be removed
bg: URL адресите от текста на коментара на гостите ще бъдат премахнати

en: Urls from non-editor comment text will be removed. Applied for user roles without edit post capability like Subscriber.
bg: URL адресите от текста на коментар, който не е редактор, ще бъдат премахнати. Прилага се за потребителски роли без възможност за редактиране на публикация като Абонат.

en: Use Citadela styles
bg: Използвайте стилове на Citadela

en: Use Infobar on your website
bg: Използвайте информационната лента на вашия уебсайт

en: Use custom header
bg: Използвайте персонализирана заглавка

en: Use custom width settings
bg: Използвайте персонализирани настройки за ширина

en: Use default font
bg: Използвайте шрифт по подразбиране

en: Use default font weight
bg: Използвайте теглото на шрифта по подразбиране

en: Use responsive options
bg: Използвайте отзивчиви опции

en: Using font size from theme design.
bg: Използване на размера на шрифта от дизайна на темата.

en: Using letter spacing from theme design.
bg: Използване на разстояние между буквите от дизайна на темата.

en: Using line height from theme design.
bg: Използване на височината на линията от дизайна на темата.

en: Vertical offset
bg: Вертикално изместване

en: View Demo
bg: Вижте Демо

en: View layouts
bg: Преглед на оформления

en: View more
bg: Виж повече

en: Visibility on mobile
bg: Видимост на мобилни устройства

en: WP Button Block
bg: WP бутонен блок

en: We keep your email so we can communicate with you about our product and services. For further details please see <a href="#">our privacy policy</a>.
bg: Ние пазим вашия имейл, за да можем да комуникираме с вас относно нашите продукти и услуги. За повече подробности, моля, вижте <a href="#">нашата политика за поверителност</a> .

en: We keep your name so we can communicate with you about our product and services. For further details please see <a href="#">our privacy policy</a>.
bg: Запазваме вашето име, за да можем да комуникираме с вас относно нашите продукти и услуги. За повече подробности, моля, вижте <a href="#">нашата политика за поверителност</a> .

en: We keep your website URL so we can communicate with you about our product and services. For further details please see <a href="#">our privacy policy</a>.
bg: Запазваме URL адреса на вашия уебсайт, за да можем да комуникираме с вас относно нашите продукти и услуги. За повече подробности, моля, вижте <a href="#">нашата политика за поверителност</a> .

en: We're importing the Layout package...
bg: Импортираме пакета Layout...

note: translators: 1. url to upgrading guide, 2. plugin's name
en: We've noticed that you're running an outdated version of PHP which is no longer supported, therefore <em>the plugin was deactivated</em>. Make sure your site is fast and secure, by <a href='%1$s'>upgrading PHP to the latest version</a>. Minimal requirement for %2$s is <strong>PHP 5.6.20</strong>.
bg: Забелязахме, че използвате остаряла версия на PHP, която вече не се поддържа, поради <em>което приставката е деактивирана</em> . Уверете се, че вашият сайт е бърз и сигурен, като <a href='%1$s'>надстроите PHP до най-новата версия</a> . Минималното изискване за %2$s е <strong>PHP 5.6.20</strong> .

note: translators: 1. url to upgrading guide, 2. plugin's name
en: We've noticed that you're running an outdated version of WordPress, therefore <em>the plugin was deactivated</em>. Make sure your site is secure and up to date, by <a href='%1$s'>updating WordPress to the latest version</a>. Minimal requirement for %2$s is <strong>WordPress 5.2</strong>.
bg: Забелязахме, че използвате остаряла версия на WordPress, поради <em>което приставката е деактивирана</em> . Уверете се, че вашият сайт е защитен и актуален, като <a href='%1$s'>актуализирате WordPress до най-новата версия</a> . Минималното изискване за %2$s е <strong>WordPress 5.2</strong> .

en: Website URL field
bg: Поле за URL адрес на уебсайт

en: Wednesday
bg: сряда

en: Wide
bg: Широка

en: Wide size
bg: Широк размер

en: Wide size width
bg: Широк размер ширина

en: Widgets area in footer can be opened or closed on mobile.
bg: Областта с джаджи в долния колонтитул може да се отваря или затваря на мобилно устройство.

en: Width Settings
bg: Настройки за ширина

en: With advanced settings you have full control over html and styles for your announcements bar.
bg: С разширените настройки имате пълен контрол върху html и стилове за лентата за съобщения.

en: You can import any of the available Citadela Layouts.
bg: Можете да импортирате всяко от наличните оформления на Citadela.

en: Your comments help us to improve our products and services so we keep recording them. We use the comment also for future reference. For further details please see <a href="#">our privacy policy</a>.
bg: Вашите коментари ни помагат да подобрим нашите продукти и услуги, така че ние продължаваме да ги записваме. Използваме коментара и за бъдещи справки. За повече подробности, моля, вижте <a href="#">нашата политика за поверителност</a> .

en: Your current content will be deleted
bg: Вашето текущо съдържание ще бъде изтрито

en: ZIP files
bg: ZIP файлове

en: button text
bg: текст на бутона

[ctx: Uploader: Drop Layout package here - or - Select Layout package]
en: or
bg: или

en: read more text
bg: прочетете повече текст

en: row text...
bg: текст на ред...
