Citadela Pro 5.0.3 - en to bs translation catalogue (517 entries)

note: translators: %s plugin's name
en: %s plugin and PHP incompatiblity
bs: %s dodatak i PHP nekompatibilnost

note: translators: %s plugin's name
en: %s plugin and WordPress incompatiblity
bs: Nekompatibilnost dodatka %s i WordPress-a

note: translators: %s plugin's name
en: %s plugin has beed deactivated
bs: Dodatak %s je deaktiviran

note: translators: %s plugin's name
en: %s plugin incompatibility
bs: Nekompatibilnost dodatka %s

note: translators: %s - list of required plugins
en: (You can download them from your AitThemes account)
bs: (Možete ih preuzeti sa svog AitThemes naloga)

en: 100% horizontal
bs: 100% horizontalno

en: 100% vertical
bs: 100% vertikalno

en: Accept
bs: Prihvati

en: Add empty space between blocks that will look differently on desktop and on mobile devices.
bs: Dodajte prazan prostor između blokova koji će izgledati drugačije na desktopu i na mobilnim uređajima.

en: Additional text
bs: Dodatni tekst

en: Additional text displayed with the field. It can contain HTML formatting such as urls to link to your terms or privacy policy.
bs: Dodatni tekst prikazan uz polje. Može sadržavati HTML formatiranje kao što su URL-ovi za povezivanje sa vašim uslovima ili politikom privatnosti.

[ctx: settings]
en: Advanced
bs: Napredno

en: Advanced settings
bs: Napredne postavke

en: Align Text Center
bs: Poravnaj centar teksta

en: Align Text Left
bs: Poravnaj tekst lijevo

en: Align Text Right
bs: Poravnaj tekst desno

en: Align logo section to the left side
bs: Poravnajte dio logotipa na lijevu stranu

en: All
bs: Sve

en: All Special Pages
bs: Sve posebne stranice

note: translators: %s plugin's name
en: All blocks were moved to %s plugin.
bs: Svi blokovi su premješteni u dodatak %s.

en: Allows you to easily add company services to your website.
bs: Omogućava vam da jednostavno dodate usluge kompanije na vašu web stranicu.

en: Allows you to insert text with custom settings and font.
bs: Omogućava vam da umetnete tekst sa prilagođenim postavkama i fontom.

en: Allows you to put page title anywhere you like. For example after header image.
bs: Omogućava vam da stavite naslov stranice gdje god želite. Na primjer, nakon slike zaglavlja.

en: Announcements Bar
bs: Bar za najave

en: Announcements bar
bs: Traka za najave

en: Announcements bar allows you to present any important announcements on the top of all your pages.
bs: Traka s najavama vam omogućava da prikažete sve važne najave na vrhu svih vaših stranica.

en: Announcements bar is displayed after selected date and time.
bs: Traka sa najavama se prikazuje nakon odabranog datuma i vremena.

en: Announcements bar is displayed until selected date and time.
bs: Traka s najavama se prikazuje do odabranog datuma i vremena.

en: Anonymize IP address of your website visitors.
bs: Anonimizirajte IP adresu posjetitelja vaše web stranice.

en: Appearance
bs: Izgled

en: Appearance settings for your website
bs: Postavke izgleda za vašu web stranicu

en: Applied for Simple type of Announcements bar.
bs: Primijenjeno za jednostavnu vrstu trake s najavama.

en: Ascending
bs: Uzlazno

en: Author biographical info
bs: Biografski podaci autora

en: Author name
bs: Ime autora

en: Availability of selected style depends on selected font for titles.
bs: Dostupnost odabranog stila ovisi o odabranom fontu za naslove.

en: Available range
bs: Dostupan raspon

en: Background Image Overlay
bs: Preklapanje pozadinske slike

en: Background Settings
bs: Postavke pozadine

en: Background color
bs: Boja pozadine

en: Background color type
bs: Vrsta boje pozadine

en: Background gradient
bs: Gradijent pozadine

en: Background image
bs: Pozadinska slika

en: Background image repeat
bs: Ponavljanje pozadinske slike

en: Background image size
bs: Veličina pozadinske slike

en: Background position
bs: Položaj u pozadini

en: Background settings for your website header
bs: Postavke pozadine za zaglavlje vaše web stranice

en: Bar Background color
bs: Boja pozadine trake

en: Black
bs: Crno

en: Blog Page
bs: Blog stranica

en: Blog Posts
bs: Blog Postovi

en: Blur radius
bs: Radijus zamućenja

en: Border color
bs: Boja ivice

en: Border radius
bs: Granični radijus

en: Border radius options
bs: Opcije radijusa granice

en: Border width
bs: Širina ivice

en: Borders color
bs: Boja ivica

en: Borders width
bs: Širina ivica

en: Bottom
bs: Dno

[ctx: position]
en: Bottom
bs: Dno

en: Bottom Left
bs: Dolje lijevo

en: Bottom Right
bs: Dolje desno

en: Box layout
bs: Izgled kutije

en: Box width
bs: Širina kutije

en: Burger menu only
bs: Samo burger meni

en: Button Background color
bs: Dugme Boja pozadine

en: Button URL
bs: URL dugmeta

en: Button background
bs: Pozadina dugmeta

en: Button link
bs: Veza sa dugmetom

en: Button settings
bs: Postavke dugmeta

en: Button text
bs: Tekst dugmeta

en: Buttons Border Radius
bs: Radijus ivice dugmadi

en: Cancel
bs: Otkaži

en: Carousel autoplay enabled
bs: Omogućena je automatska reprodukcija vrteške

en: Carousel loop mode enabled
bs: Omogućen je režim vrteške petlje

en: Categories
bs: Kategorije

en: Category
bs: Kategorija

en: Category description
bs: Opis kategorije

en: Category title
bs: Naziv kategorije

en: Category:
bs: kategorija:

en: Center
bs: Centar

[ctx: header layout]
en: Center
bs: Centar

en: Change HTML tag
bs: Promijenite HTML oznaku

en: Change icon
bs: Promijeni ikonu

en: Change image
bs: Promijeni sliku

en: Change image for desktop resolution
bs: Promijenite sliku za rezoluciju radne površine

en: Change image for mobile resolution
bs: Promijenite sliku za mobilnu rezoluciju

en: Citadela - Special Pages
bs: Citadela - Posebne stranice

en: Citadela Service Block image size
bs: Veličina slike Citadela Service Block

en: Clear
bs: Jasno

en: Collapse menu to button
bs: Skupi meni na dugme

en: Collapsible footer widgets options
bs: Opcije widgeta sklopivih podnožja

en: Color settings
bs: Postavke boja

en: Colors
bs: Boje

en: Comment author name will not be linked to url inserted in Website field
bs: Ime autora komentara neće biti povezano sa url umetnutim u polje Website

en: Comment text field
bs: Polje za tekst komentara

en: Comments Extension can be used to add help text to every single input in WordPress Comment form.
bs: Proširenje za komentare se može koristiti za dodavanje teksta pomoći svakom pojedinom unosu u obrascu za komentare WordPress-a.

en: Comments extension
bs: Ekstenzija za komentare

en: Comments links settings
bs: Postavke veza za komentare

en: Confirm
bs: Potvrdi

en: Contain
bs: Sadrži

en: Content
bs: Sadržaj

en: Content size
bs: Veličina sadržaja

en: Content size width
bs: Širina sadržaja

en: Content width
bs: Širina sadržaja

en: Content width sizes
bs: Veličina širine sadržaja

en: Cookies expiration
bs: Istek kolačića

en: Cover column height
bs: Visina poklopca stuba

en: Current block view
bs: Trenutni blok pogled

en: Current page title
bs: Naslov trenutne stranice

en: Custom Header is enabled. Following options may not have effect for this page.
bs: Prilagođeno zaglavlje je omogućeno. Sljedeće opcije možda neće imati efekta za ovu stranicu.

en: Custom Header with Custom Logo is enabled for this page. Change of logo image may not be visible in preview.
bs: Prilagođeno zaglavlje sa prilagođenim logotipom je omogućeno za ovu stranicu. Promjena slike logotipa možda neće biti vidljiva u pregledu.

en: Custom Page Title
bs: Prilagođeni naslov stranice

en: Custom codes
bs: Prilagođeni kodovi

en: Custom image
bs: Prilagođena slika

en: Custom logo
bs: Prilagođeni logo

en: Custom logo image
bs: Prilagođena slika logotipa

en: Customize colors
bs: Prilagodite boje

en: Customized options for mobile screen width.
bs: Prilagođene opcije za širinu mobilnog ekrana.

en: Date
bs: Datum

en: Date color
bs: Boja datuma

en: Date from
bs: Datum od

en: Date to
bs: Datum do

en: Day hours color
bs: Boja dnevnog sata

en: Day title color
bs: Boja naslova dana

en: Days without defined time will be hidden.
bs: Dani bez definisanog vremena biće skriveni.

en: Decoration Color
bs: Boja dekoracije

en: Decoration color
bs: Boja dekoracije

[ctx: default size of image in background]
en: Default size
bs: Zadana veličina

en: Define border radius for different parts of design.
bs: Definirajte radijus granice za različite dijelove dizajna.

en: Delete row
bs: Izbriši red

en: Descending
bs: Silazno

en: Design Options
bs: Opcije dizajna

en: Desktop settings
bs: Postavke radne površine

en: Desktop size
bs: Veličina radne površine

en: Disable author name link
bs: Onemogućite vezu sa imenom autora

en: Disable default margins
bs: Onemogući zadane margine

en: Disable editor comment links
bs: Onemogućite veze za komentare urednika

en: Disable featured table
bs: Onemogući istaknutu tabelu

en: Disable guest comment links
bs: Onemogućite veze za komentare gostiju

en: Disable image
bs: Onemogući sliku

en: Disable import/export
bs: Onemogući uvoz/izvoz

en: Disable link to featured image in blog post
bs: Onemogućite vezu do istaknute slike u postu na blogu

en: Disable non-editor comment links
bs: Onemogućite veze za komentare koji nisu uređivački

en: Disable separator
bs: Onemogući separator

en: Display product, service or packages offers in the table. Set the best deal, show discounted price and write important features for comparison.
bs: Prikažite ponude proizvoda, usluga ili paketa u tabeli. Postavite najbolju ponudu, pokažite sniženu cijenu i napišite važne karakteristike za poređenje.

en: Displays list of posts based on filters. For example posts only from specific category.
bs: Prikazuje listu postova na osnovu filtera. Na primjer objave samo iz određene kategorije.

en: Displays paginated list of posts on WordPress Blog page.
bs: Prikazuje paginiranu listu postova na stranici WordPress bloga.

en: Do not use float numbers, please.
bs: Nemojte koristiti float brojeve, molim.

en: Downloading&#8230;
bs: Preuzimanje…

en: Drop Layout package here
bs: Ispustite Layout paket ovdje

note: translators: 1. Start html anchor tag, 2. End html anchor tag
en: Easily create and manage an events calendar with %1$sThe Events Calendar%2$s free plugin.
bs: Jednostavno kreirajte kalendar događaja i upravljajte njime pomoću besplatnog dodatka %1$s Kalendar događaja %2$s.

en: Edit Special Page
bs: Uredi posebnu stranicu

en: Edit or update the image
bs: Uredite ili ažurirajte sliku

en: Email field
bs: Email polje

en: Enable
bs: Omogući

en: Enable collapsible footer wigets area
bs: Omogućite sklopivu oblast za podnožje

en: Enable featured table
bs: Omogući istaknutu tabelu

en: Error
bs: Greška

en: Events
bs: Događaji

en: Expiration of saved cookies in days.
bs: Istek spremljenih kolačića u danima.

note: translators: %s site name
en: Export %s Layout
bs: Izvezi %s raspored

en: Extra Bold (900)
bs: Ekstra podebljano (900)

en: Extra-bold
bs: Ekstra podebljano

en: Extra-light
bs: Ekstra lagan

en: Featured
bs: Istaknuto

en: Featured image link
bs: Link za istaknutu sliku

en: Field label
bs: Oznaka polja

en: Filter special pages list
bs: Filtrirajte listu posebnih stranica

en: Filters
bs: Filteri

en: Fixed background image
bs: Fiksna pozadinska slika

en: Fixed image
bs: Fiksna slika

en: Font size
bs: Veličina slova

en: Font size unit
bs: Jedinica veličine fonta

en: Footer Color
bs: Boja podnožja

en: Footer code
bs: Šifra podnožja

en: Forced inside space
bs: Prisiljeni unutrašnji prostor

en: Friday
bs: petak

en: From AitThemes:
bs: Od AitThemes:

note: translators: %s - list of required plugins
en: From AitThemes: %s
bs: Iz AitThemes: %s

en: From WordPress.org:
bs: Sa WordPress.org:

note: translators: %s - list of required plugins
en: From WordPress.org: %s
bs: Sa WordPress.org: %s

en: Full Sticky header
bs: Puno ljepljivo zaglavlje

en: Full size
bs: Puna veličina

en: Full size width
bs: Širina pune veličine

en: Fullwidth header
bs: Zaglavlje pune širine

en: Fullwidth size
bs: Veličina pune širine

en: General Border Radius
bs: Opšti granični radijus

en: General options for desktop.
bs: Opšte opcije za desktop.

en: General settings
bs: Opšte postavke

en: Google Analytics tracking ID.
bs: ID praćenja Google Analytics.

en: Gradient
bs: Gradijent

en: Gradient degree
bs: Gradijentni stepen

en: Gradient overlay
bs: Preklapanje gradijenta

en: Gradient under image, useful for .png images in background.
bs: Gradijent ispod slike, koristan za .png slike u pozadini.

en: HTML tag
bs: HTML oznaka

en: Half layout page
bs: Pola izgleda stranice

en: Header Background
bs: Pozadina zaglavlja

en: Header Color
bs: Boja zaglavlja

en: Header Color Overlay
bs: Preklapanje boje zaglavlja

en: Header Image Position
bs: Položaj slike zaglavlja

en: Header Image Repeat
bs: Ponavljanje slike zaglavlja

en: Header Image Size
bs: Veličina slike zaglavlja

en: Header Layout
bs: Izgled zaglavlja

en: Header background
bs: Pozadina zaglavlja

en: Header code
bs: Kod zaglavlja

en: Header text
bs: Tekst zaglavlja

en: Height Settings
bs: Postavke visine

en: Height unit
bs: Jedinica visine

en: Hidden on desktop
bs: Skriveno na radnoj površini

en: Hidden on mobile
bs: Skriveno na mobilnom

en: Hidden title in full sticky header on desktop
bs: Skriven naslov u punom ljepljivom zaglavlju na radnoj površini

en: Hidden title in full sticky header on mobile
bs: Skriven naslov u punom ljepljivom zaglavlju na mobilnom telefonu

en: Hide Site title
bs: Sakrij naslov stranice

en: Hide button with link
bs: Sakrij dugme sa vezom

en: Hide discount price
bs: Sakrij cijenu s popustom

en: Hide empty days
bs: Sakrij prazne dane

en: Hide only on mobile
bs: Sakrij samo na mobilnom telefonu

en: Hide site title
bs: Sakrij naslov stranice

en: Hide site title and tagline
bs: Sakrij naslov i slogan stranice

en: Hide tagline only
bs: Sakrij samo slogan

en: Horizontal offset
bs: Horizontalni pomak

en: Icon color
bs: Boja ikone

en: If enabled, sticky posts will be displayed on the top of listed posts.
bs: Ako je omogućeno, ljepljive objave će biti prikazane na vrhu popisanih objava.

en: Image
bs: Slika

en: Image overlay color
bs: Boja preklapanja slike

en: Image position
bs: Položaj slike

en: Image repeat
bs: Ponavljanje slike

en: Image size
bs: Veličina slike

en: Images
bs: Slike

en: Import and export layout settings pages will be disabled
bs: Stranice postavki izgleda za uvoz i izvoz će biti onemogućene

en: Import done!
bs: Uvoz gotov!

en: Import layout from file
bs: Uvezite izgled iz datoteke

en: Import of Layout package will <strong>delete all your content</strong> - all Posts, Pages, Media, Tags and Categories.
bs: Uvoz Layout paketa će <strong>izbrisati sav vaš sadržaj</strong> - sve postove, stranice, medije, oznake i kategorije.

en: In "em" unit
bs: U jedinici &quot;em&quot;.

en: Infobar can be used to display cookies notification on your website. It is displayed to all new visitors that come to your website. They can click on the button to hide it. Infobar is then hidden for number of days set it “Cookie expiration” field.
bs: Infobar se može koristiti za prikaz obavijesti o kolačićima na vašoj web stranici. Prikazuje se svim novim posjetiteljima koji dođu na vašu web stranicu. Oni mogu kliknuti na dugme da ga sakriju. Info traka je tada skrivena za određeni broj dana, u polje „Istek kolačića“.

en: Insert URL for button. Leave empty to hide the button.
bs: Umetni URL za dugme. Ostavite prazno da sakrijete dugme.

note: translators: 1. minimum number value
en: Insert number larger than %1$s, or leave empty for default value.
bs: Unesite broj veći od %1$s ili ostavite prazan za zadanu vrijednost.

note: translators: 1. minimum number value
en: Insert number larger than %1$s.
bs: Umetni broj veći od %1$s.

note: translators: 1. maximum number value
en: Insert number smaller than %1$s, or leave empty for default value.
bs: Unesite broj manji od %1$s ili ostavite prazan za zadanu vrijednost.

note: translators: 1. maximum number value
en: Insert number smaller than %1$s.
bs: Umetni broj manji od %1$s.

en: Insert row after
bs: Umetni red posle

en: Insert text
bs: Umetnite tekst

en: Insert valid number, please.
bs: Unesite važeći broj, molim.

en: Insert your Google Analytics Tracking ID. Google Analytics tracking code will be added to your website.
bs: Unesite svoj ID za praćenje Google Analytics. Google Analytics kôd za praćenje će biti dodan na vašu web stranicu.

en: Inset shadow
bs: Umetnuta senka

en: Install required plugins
bs: Instalirajte potrebne dodatke

en: Installing and activating plugins&#8230;
bs: Instaliranje i aktiviranje dodataka…

en: It's not Citadela Layout package
bs: Nije Citadela Layout paket

en: Item subtitle
bs: Podnaslov stavke

en: Item title
bs: Naslov stavke

en: Large
bs: Veliko

en: Large size
bs: Velika veličina

en: Layout Exporter feature exports WordPress pages, posts and all Citadela options and settings. You can use Layout Exporter to create a Citadela layout that you can easily install to another Citadela website.
bs: Funkcija Layout Exporter izvozi WordPress stranice, postove i sve Citadela opcije i postavke. Možete koristiti Layout Exporter za kreiranje Citadela izgleda koji možete lako instalirati na drugu Citadela web stranicu.

en: Layout Importer needs to have the PHP ZIP extension installed. Please install it or contact your hosting provider.
bs: Layout Importer mora imati instaliranu PHP ZIP ekstenziju. Instalirajte ga ili kontaktirajte svog hosting provajdera.

en: Layout import/export settings
bs: Postavke uvoza/izvoza rasporeda

en: Layouts
bs: Izgledi

en: Layouts import and export is disabled
bs: Uvoz i izvoz rasporeda je onemogućen

en: Left
bs: lijevo

en: Left align logo
bs: Logo poravnati lijevo

en: Left side
bs: Lijeva strana

en: Letter spacing
bs: Razmak između slova

en: Light (100)
bs: svjetlo (100)

en: Line height
bs: Visina linije

en: Lines color
bs: Boja linija

en: Link
bs: Veza

en: List layout
bs: Raspored liste

en: Location
bs: Lokacija

en: Location description
bs: Opis lokacije

en: Location title
bs: Naziv lokacije

en: Location:
bs: Lokacija:

en: Logo font size
bs: Veličina fonta logotipa

en: Logo image in custom header.
bs: Slika logotipa u prilagođenom zaglavlju.

en: Logo image max width
bs: Maksimalna širina slike logotipa

en: Logo space max width
bs: Maksimalna širina prostora za logotip

en: Main Menu
bs: Glavni meni

en: Medium
bs: Srednje

en: Medium size
bs: Srednja veličina

en: Membership
bs: Članstvo

en: Menu button color
bs: Boja dugmeta menija

en: Minimum value 1500px, leave empty for unlimited width.
bs: Minimalna vrijednost 1500px, ostavite prazno za neograničenu širinu.

en: Mininum height
bs: Minimalna visina

en: Mobile
bs: Mobilni

en: Mobile size
bs: Veličina mobilnog telefona

en: Mobile width breakpoint
bs: Prelomna tačka mobilne širine

[ctx: theme layout]
en: Modern
bs: Moderna

en: Monday
bs: ponedjeljak

en: Move down
bs: Pomeri se dole

en: Move up
bs: Kreni gore

en: Name field
bs: Ime polja

en: Next
bs: Sljedeći

en: No Repeat
bs: Bez ponavljanja

en: No borders
bs: Nema granica

[ctx: label for css property "no-repeat": do not repeat image in background]
en: No repeat
bs: Nema ponavljanja

en: No results found.
bs: Nema rezultata.

en: No special pages found.
bs: Nisu pronađene posebne stranice.

en: None
bs: Nema

en: Normal (400)
bs: Normalno (400)

en: Note: standard page title will be hidden.
bs: Napomena: standardni naslov stranice će biti sakriven.

en: Number of items
bs: Broj stavki

en: OK
bs: uredu

en: Oops! That page can't be found.
bs: Ups! Ta stranica se ne može pronaći.

en: Open in new window
bs: Otvori u novom prozoru

en: Open link in new tab
bs: Otvorite link u novoj kartici

en: Opened footer wigets area
bs: Otvoreno podnožje s peričicama

en: Opening Hours
bs: Radno vrijeme

en: Opening Hours settings
bs: Postavke radnog vremena

en: Order Options
bs: Opcije naručivanja

en: Order by
bs: Poredak po

en: Overlay color
bs: Boja preklapanja

en: Overlay gradient
bs: Gradijent preklapanja

en: Overlay opacity
bs: Prozirnost prekrivanja

en: PHP ZIP extension not found
bs: PHP ZIP ekstenzija nije pronađena

en: Page Color
bs: Boja stranice

en: Please do not close this browser window until the Layout package is imported completely.
bs: Molimo vas da ne zatvarate ovaj prozor pretraživača sve dok se Layout paket ne uveze u potpunosti.

en: Please understand that Layout Exporter does not export everything from WordPress, such as WooCommerce invoices or data from other 3rd party plugins. There are many other plugins available for migration purposes.
bs: Imajte na umu da Layout Exporter ne izvozi sve iz WordPress-a, kao što su WooCommerce fakture ili podaci iz drugih dodataka treće strane. Postoji mnogo drugih dodataka dostupnih za potrebe migracije.

en: Position
bs: Pozicija

en: Position on website
bs: Pozicija na web stranici

en: Post Details
bs: Detalji objave

en: Posts
bs: Postovi

en: Posts navigation
bs: Navigacija postova

en: Posts settings
bs: Postavke postova

en: Preview is displayed only in Customizer screen.
bs: Pregled se prikazuje samo na ekranu Customizer.

en: Previous
bs: Prethodno

en: Price Table
bs: Tabela cijena

en: Price table alignment
bs: Usklađivanje tablice cijena

en: Radial gradient
bs: Radijalni gradijent

en: Random
bs: Slučajno

en: Read more link
bs: Pročitajte više link

en: Ready to use Citadela layouts
bs: Spremni za korištenje Citadela izgleda

note: Description of the plugin
en: Ready to use layouts and blocks for Citadela with many customization options
bs: Spremni za upotrebu rasporedi i blokovi za Citadelu sa mnogo opcija prilagođavanja

note: translators: %s plugin's name
en: Recently activated theme is not compatible with %s plugin, therefore the plugin was deactivated.
bs: Nedavno aktivirana tema nije kompatibilna sa dodatkom %s, stoga je dodatak deaktiviran.

en: Regular
bs: Redovno

en: Remove image
bs: Ukloni sliku

[ctx: label for css property "repeat": repeat image in background]
en: Repeat
bs: Ponovi

[ctx: label for css property "repeat-x": repeat horizontally image in background]
en: Repeat horizontally
bs: Ponovite horizontalno

[ctx: label for css property "repeat-y": repeat vertically image in background]
en: Repeat vertically
bs: Ponovite okomito

en: Replace default label of the field.
bs: Zamijenite zadanu oznaku polja.

en: Replace image
bs: Zamijenite sliku

en: Required plugins
bs: Potrebni dodaci

en: Reset
bs: Resetovati

en: Responsive options applied under screen width
bs: Odgovarajuće opcije primijenjene ispod širine ekrana

en: Reusable Blocks
bs: Višekratni blokovi

en: Reusable blocks settings
bs: Postavke blokova za višekratnu upotrebu

en: Right
bs: U redu

en: Right side
bs: Desna strana

en: Saturday
bs: Subota

en: Save Settings
bs: Sačuvaj postavke

en: Search Special ages
bs: Traži Posebne dobi

en: Search results for:
bs: Rezultati pretrage za:

en: Select Google Font for your website
bs: Odaberite Google font za svoju web stranicu

en: Select Layout package
bs: Odaberite Paket rasporeda

en: Select alignment
bs: Odaberite poravnanje

en: Select alignment on mobile design
bs: Odaberite poravnanje na mobilnom dizajnu

en: Select background type
bs: Odaberite vrstu pozadine

en: Select color combinations for your website
bs: Odaberite kombinacije boja za svoju web stranicu

en: Select font weight
bs: Odaberite težinu fonta

en: Select image
bs: Odaberite sliku

en: Select layout
bs: Odaberite izgled

en: Select layout for website header
bs: Odaberite izgled zaglavlja web stranice

en: Select layout for your website
bs: Odaberite izgled za svoju web stranicu

en: Select size
bs: Odaberite veličinu

en: Semi-bold
bs: Polupodebljano

en: Service
bs: Servis

en: Service Image
bs: Servisna slika

en: Service description text
bs: Tekst opisa usluge

en: Service header
bs: Servisno zaglavlje

en: Set background image
bs: Postavite sliku u pozadini

en: Set custom image
bs: Postavite prilagođenu sliku

en: Set custom logo image
bs: Postavite prilagođenu sliku logotipa

en: Set header color as background image overlay
bs: Postavite boju zaglavlja kao preklapanje pozadinske slike

en: Sets if widgets in footer are opened or closed by default on mobile after page load. Applicable if collapsible widgets are enabled.
bs: Postavlja da li se widgeti u podnožju otvaraju ili zatvaraju prema zadanim postavkama na mobilnom uređaju nakon učitavanja stranice. Primjenjivo ako su omogućeni sklopivi widgeti.

en: Settings
bs: Postavke

en: Settings Saved
bs: Postavke sačuvane

en: Settings for main menu in header
bs: Postavke za glavni meni u zaglavlju

en: Settings for site header
bs: Postavke za zaglavlje stranice

en: Shadow color
bs: Boja senke

en: Show always
bs: Pokaži uvijek

en: Show button with link
bs: Prikaži dugme sa vezom

en: Show categories
bs: Prikaži kategorije

en: Show date
bs: Prikaži datum

en: Show description
bs: Prikaži opis

en: Show discount price
bs: Prikaži cijenu s popustom

en: Show featured image
bs: Prikaži istaknutu sliku

en: Show header over content
bs: Prikaži zaglavlje iznad sadržaja

en: Show icon
bs: Prikaži ikonu

en: Show image
bs: Prikaži sliku

en: Show image as icon
bs: Prikaži sliku kao ikonu

en: Show in menu
bs: Prikaži u meniju

en: Show link to manage Reusable blocks in admin menu
bs: Prikaži vezu za upravljanje blokovima za višekratnu upotrebu u administratorskom meniju

en: Show locations
bs: Prikaži lokacije

en: Show only on mobile
bs: Prikaži samo na mobilnom telefonu

en: Show opening hours on your website.
bs: Prikažite radno vrijeme na vašoj web stranici.

en: Show or hide Cluster block only on mobile screen size.
bs: Prikaži ili sakrij Cluster blok samo na veličini ekrana mobilnog telefona.

en: Show preview of Announcement Bar
bs: Prikaži pregled trake za najave

en: Show transparent header without additional background settings.
bs: Prikaži prozirno zaglavlje bez dodatnih postavki pozadine.

en: Show website
bs: Prikaži web stranicu

[ctx: settings]
en: Simple
bs: Jednostavno

en: Simple layout
bs: Jednostavan raspored

en: Simple settings
bs: Jednostavna podešavanja

en: Simple settings allow you to show simple text and button in your announcements bar. Colors can be customized via WordPress customizer.
bs: Jednostavna podešavanja vam omogućavaju da prikažete jednostavan tekst i dugme na traci sa najavama. Boje se mogu prilagoditi putem WordPress customizer-a.

en: Simple text styles
bs: Jednostavni stilovi teksta

en: Simplified typography styles for blog posts pages
bs: Pojednostavljeni stilovi tipografije za stranice blog postova

en: Single color
bs: Jednobojna

en: Single color overlay
bs: Preklapanje u jednoj boji

en: Sizes for Content, Wide and Fullwidth layout types used in design.
bs: Veličine za tipove sadržaja, široke i pune širine koje se koriste u dizajnu.

en: Skip number of posts from start
bs: Preskoči broj postova od početka

en: Small
bs: Mala

en: Small size
bs: Mala velicina

en: Space around logo
bs: Prostor oko logotipa

en: Space around menu button
bs: Razmak oko dugmeta menija

en: Spacer height in
bs: Visina odstojnika u

en: Spacer settings
bs: Postavke odstojnika

en: Spacing Settings
bs: Postavke razmaka

[ctx: post type singular name]
en: Special Page
bs: Posebna stranica

[ctx: admin menu]
en: Special Pages
bs: Posebne stranice

[ctx: post type general name]
en: Special Pages
bs: Posebne stranice

en: Special container that is always on full width if there is no sidebar or columns. You can insert there other blocks and set container background.
bs: Specijalni kontejner koji je uvijek u punoj širini ako nema bočne trake ili kolona. Tamo možete umetnuti druge blokove i postaviti pozadinu kontejnera.

en: Special page updated.
bs: Posebna stranica ažurirana.

en: Special pages list
bs: Lista posebnih stranica

en: Special pages list navigation
bs: Navigacija liste posebnih stranica

en: Spread radius
bs: Radijus širenja

en: Sticky header on desktop
bs: Lepljivo zaglavlje na radnoj površini

en: Sticky header on mobile
bs: Lepljivo zaglavlje na mobilnom telefonu

en: Sticky header settings
bs: Postavke ljepljivog zaglavlja

en: Sticky posts first
bs: Prvo lepljivi postovi

en: Styles
bs: Stilovi

en: Subtitle
bs: Podnaslov

en: Subtitle color
bs: Boja titlova

en: Sunday
bs: Nedjelja

en: Table subtitle
bs: Podnaslov tabele

en: Table title
bs: Naslov tabele

en: Tag description
bs: Opis oznake

en: Tag name
bs: Naziv oznake

en: Tehre was an error with downloading layout
bs: Došlo je do greške pri preuzimanju izgleda

en: Text
bs: Tekst

en: Text Font
bs: Font teksta

en: Text alignment
bs: Poravnanje teksta

en: Text color
bs: Boja teksta

en: Text color in custom header.
bs: Boja teksta u prilagođenom zaglavlju.

en: Text displayed in the Infobar. It can contain HTML formatting such as URLs to link to your terms or privacy policy.
bs: Tekst prikazan na infobaru. Može sadržavati HTML formatiranje kao što su URL-ovi za povezivanje sa vašim uslovima ili politikom privatnosti.

en: Text displayed on the button in announcements bar. Leave empty to hide the button.
bs: Tekst prikazan na dugmetu u traci sa najavama. Ostavite prazno da sakrijete dugme.

en: Text displayed on the button. If no text is specified, X sign will be used to close Infobar.
bs: Tekst prikazan na dugmetu. Ako tekst nije naveden, znak X će se koristiti za zatvaranje Infobara.

en: Text of announcement
bs: Tekst najave

en: Thank you for activating Citadela Pro.
bs: Hvala vam što ste aktivirali Citadela Pro.

note: translators: %s plugin's name
en: The %s plugin could not be activated. It is not compatible with the current active theme.
bs: Dodatak %s nije mogao biti aktiviran. Nije kompatibilna sa trenutno aktivnom temom.

en: The Citadela Layout requires these plugins. The required plugins will be installed and activated automatically. In case you don't have access to one of the plugins, some pages might be incomplete.
bs: Citadela Layout zahtijeva ove dodatke. Potrebni dodaci će biti instalirani i aktivirani automatski. U slučaju da nemate pristup nekom od dodataka, neke stranice mogu biti nekompletne.

en: The content could not be imported.
bs: Sadržaj nije mogao biti uvezen.

en: The process can take anywhere between 30 seconds to 30 minutes depending on the size of the Layout package and speed of connection (mainly due to downloading demo images).
bs: Proces može trajati između 30 sekundi i 30 minuta u zavisnosti od veličine paketa Layout i brzine veze (uglavnom zbog preuzimanja demo slika).

en: There was an error with installing plugins
bs: Došlo je do greške pri instaliranju dodataka

en: Thick borders
bs: Debele granice

en: Thin
bs: Tanak

en: Thin borders
bs: Tanke granice

note: translators: 1. Start html anchor tag, 2. End html anchor tag
en: This setting defines whether to use our Citadela styles in %1$sThe Events Calendar%2$s plugin or use the plugin's styles.
bs: Ova postavka definira da li da se koriste naši stilovi Citadela u dodatku %1$s Kalendar događaja%2$s ili da se koriste stilovi dodatka.

en: Thursday
bs: četvrtak

en: Tile
bs: Pločice

en: Title
bs: Naslov

en: Title color
bs: Boja naslova

en: Titles Font
bs: Font naslova

en: Titles Style
bs: Naslovi Stil

en: To edit the image, you need permission to upload media.
bs: Da biste uredili sliku, potrebna vam je dozvola za postavljanje medija.

en: Top Left
bs: Na vrhu lijevo

en: Top Right
bs: Gore desno

en: Tracking ID
bs: ID za praćenje

en: Tracking privacy
bs: Praćenje privatnosti

en: Transparent header
bs: Transparentno zaglavlje

en: Tueasday
bs: utorak

en: Tuesday
bs: utorak

en: Turn on Announcements bar functionality
bs: Uključite funkciju trake s najavama

en: Turn on Comments extension functionality
bs: Uključite funkciju proširenja Komentari

en: Type
bs: Tip

en: Type for search...
bs: Ukucajte za pretragu...

en: Typography
bs: Tipografija

en: Upload an image file or pick one from your media library.
bs: Otpremite datoteku slike ili je odaberite iz svoje biblioteke medija.

en: Uploaded ZIP file is not Citadela Layout package or it is old incompatible Layout package. Please download the newest package from your AitThemes account.
bs: Učitana ZIP datoteka nije Citadela Layout paket ili je stari nekompatibilni Layout paket. Molimo preuzmite najnoviji paket sa svog AitThemes naloga.

en: Uploading&#8230;
bs: Otpremanje…

en: Urls from editor comment text will be removed. Applied for user roles with edit post capability like Contributor and higher.
bs: URL-ovi iz teksta komentara urednika će biti uklonjeni. Primjenjuje se za korisničke uloge s mogućnošću uređivanja postova kao što je Contributor i više.

en: Urls from guest comment text will be removed
bs: URL-ovi iz teksta komentara gostiju će biti uklonjeni

en: Urls from non-editor comment text will be removed. Applied for user roles without edit post capability like Subscriber.
bs: URL-ovi iz teksta komentara koji nije uređivač će biti uklonjeni. Primijenjeno za korisničke uloge bez mogućnosti uređivanja objave kao što je Pretplatnik.

en: Use Citadela styles
bs: Koristite stilove Citadela

en: Use Infobar on your website
bs: Koristite Infobar na svojoj web stranici

en: Use custom header
bs: Koristite prilagođeno zaglavlje

en: Use custom width settings
bs: Koristite prilagođene postavke širine

en: Use default font
bs: Koristi zadani font

en: Use default font weight
bs: Koristite zadanu težinu fonta

en: Use responsive options
bs: Koristite prilagodljive opcije

en: Using font size from theme design.
bs: Korištenje veličine fonta iz dizajna teme.

en: Using letter spacing from theme design.
bs: Korištenje razmaka između slova iz dizajna teme.

en: Using line height from theme design.
bs: Korištenje visine linije iz dizajna teme.

en: Vertical offset
bs: Vertikalni pomak

en: View Demo
bs: Pogledaj Demo

en: View layouts
bs: Pogledajte rasporede

en: View more
bs: Vidi više

en: Visibility on mobile
bs: Vidljivost na mobilnom

en: WP Button Block
bs: Blok tipki WP

en: We keep your email so we can communicate with you about our product and services. For further details please see <a href="#">our privacy policy</a>.
bs: Čuvamo vašu e-poštu kako bismo mogli komunicirati s vama o našim proizvodima i uslugama. Za više detalja pogledajte <a href="#">našu politiku privatnosti</a> .

en: We keep your name so we can communicate with you about our product and services. For further details please see <a href="#">our privacy policy</a>.
bs: Čuvamo vaše ime kako bismo mogli komunicirati s vama o našim proizvodima i uslugama. Za više detalja pogledajte <a href="#">našu politiku privatnosti</a> .

en: We keep your website URL so we can communicate with you about our product and services. For further details please see <a href="#">our privacy policy</a>.
bs: Čuvamo URL vaše web stranice kako bismo mogli komunicirati s vama o našim proizvodima i uslugama. Za više detalja pogledajte <a href="#">našu politiku privatnosti</a> .

en: We're importing the Layout package...
bs: Uvozimo Layout paket...

note: translators: 1. url to upgrading guide, 2. plugin's name
en: We've noticed that you're running an outdated version of PHP which is no longer supported, therefore <em>the plugin was deactivated</em>. Make sure your site is fast and secure, by <a href='%1$s'>upgrading PHP to the latest version</a>. Minimal requirement for %2$s is <strong>PHP 5.6.20</strong>.
bs: Primijetili smo da koristite zastarjelu verziju PHP-a koja više nije podržana, stoga <em>je dodatak deaktiviran</em> . Uvjerite se da je vaša stranica brza i sigurna, <a href='%1$s'>nadogradnjom PHP-a na najnoviju verziju</a> . Minimalni zahtev za %2$s je <strong>PHP 5.6.20</strong> .

note: translators: 1. url to upgrading guide, 2. plugin's name
en: We've noticed that you're running an outdated version of WordPress, therefore <em>the plugin was deactivated</em>. Make sure your site is secure and up to date, by <a href='%1$s'>updating WordPress to the latest version</a>. Minimal requirement for %2$s is <strong>WordPress 5.2</strong>.
bs: Primijetili smo da koristite zastarjelu verziju WordPress-a, stoga <em>je dodatak deaktiviran</em> . Uvjerite se da je vaša stranica sigurna i <a href='%1$s'>ažurirana ažuriranjem WordPress-a na najnoviju verziju</a> . Minimalni zahtjev za %2$s je <strong>WordPress 5.2</strong> .

en: Website URL field
bs: Polje URL web stranice

en: Wednesday
bs: srijeda

en: Wide
bs: Široko

en: Wide size
bs: Široka veličina

en: Wide size width
bs: Široka širina veličine

en: Widgets area in footer can be opened or closed on mobile.
bs: Područje vidžeta u podnožju može se otvoriti ili zatvoriti na mobilnom telefonu.

en: Width Settings
bs: Postavke širine

en: With advanced settings you have full control over html and styles for your announcements bar.
bs: Uz napredne postavke imate potpunu kontrolu nad html-om i stilovima za svoju traku s najavama.

en: You can import any of the available Citadela Layouts.
bs: Možete uvesti bilo koji od dostupnih izgleda Citadela.

en: Your comments help us to improve our products and services so we keep recording them. We use the comment also for future reference. For further details please see <a href="#">our privacy policy</a>.
bs: Vaši komentari nam pomažu da poboljšamo naše proizvode i usluge tako da ih nastavljamo bilježiti. Komentar koristimo i za buduću upotrebu. Za više detalja pogledajte <a href="#">našu politiku privatnosti</a> .

en: Your current content will be deleted
bs: Vaš trenutni sadržaj će biti izbrisan

en: ZIP files
bs: ZIP fajlovi

en: button text
bs: tekst dugmeta

[ctx: Uploader: Drop Layout package here - or - Select Layout package]
en: or
bs: ili

en: read more text
bs: pročitajte više teksta

en: row text...
bs: tekst reda...
