Citadela Pro 5.0.3 - en to ca translation catalogue (544 entries)

note: translators: %s plugin's name
en: %s plugin and PHP incompatiblity
ca: El connector %s i la incompatibilitat de PHP

note: translators: %s plugin's name
en: %s plugin and WordPress incompatiblity
ca: El connector %s i la incompatibilitat de WordPress

note: translators: %s plugin's name
en: %s plugin has beed deactivated
ca: El connector %s s&#39;ha desactivat

note: translators: %s plugin's name
en: %s plugin incompatibility
ca: Incompatibilitat del connector %s

note: translators: %s - list of required plugins
en: (You can download them from your AitThemes account)
ca: (Podeu descarregar-los des del vostre compte d&#39;AitThemes)

en: 100% horizontal
ca: 100% horitzontal

en: Accept
ca: Acceptar

en: Add empty space between blocks that will look differently on desktop and on mobile devices.
ca: Afegiu un espai buit entre blocs que tindran un aspecte diferent a l&#39;escriptori i als dispositius mòbils.

en: Additional text
ca: Text addicional

en: Additional text displayed with the field. It can contain HTML formatting such as urls to link to your terms or privacy policy.
ca: Text addicional que es mostra amb el camp. Pot contenir format HTML com ara URL per enllaçar als vostres termes o a la vostra política de privadesa.

[ctx: settings]
en: Advanced
ca: Avançat

en: Advanced settings
ca: Configuració avançada

en: Align Text Center
ca: Alinea el centre de text

en: Align Text Left
ca: Alinea el text a l&#39;esquerra

en: Align Text Right
ca: Alinea el text a la dreta

en: Align logo section to the left side
ca: Alineeu la secció del logotip al costat esquerre

en: All
ca: Tots

en: All Special Pages
ca: Totes les pàgines especials

note: translators: %s plugin's name
en: All blocks were moved to %s plugin.
ca: Tots els blocs s&#39;han mogut al connector %s.

en: Allows you to easily add company services to your website.
ca: Us permet afegir fàcilment els serveis de l&#39;empresa al vostre lloc web.

en: Allows you to insert text with custom settings and font.
ca: Us permet inserir text amb paràmetres i tipus de lletra personalitzats.

en: Allows you to put page title anywhere you like. For example after header image.
ca: Et permet posar el títol de la pàgina on vulguis. Per exemple, després de la imatge de capçalera.

en: Announcements Bar
ca: Barra d&#39;anuncis

en: Announcements bar
ca: Barra d&#39;anuncis

en: Announcements bar allows you to present any important announcements on the top of all your pages.
ca: La barra d&#39;anuncis us permet presentar qualsevol anunci important a la part superior de totes les vostres pàgines.

en: Announcements bar is displayed after selected date and time.
ca: La barra d&#39;anuncis es mostra després de la data i l&#39;hora seleccionades.

en: Announcements bar is displayed until selected date and time.
ca: La barra d&#39;anuncis es mostra fins a la data i l&#39;hora seleccionades.

en: Anonymize IP address of your website visitors.
ca: Anònim l&#39;adreça IP dels visitants del vostre lloc web.

en: Appearance
ca: Aparença

en: Appearance settings for your website
ca: Configuració de l&#39;aparença del vostre lloc web

en: Applied for Simple type of Announcements bar.
ca: Aplicat per a la barra d&#39;anuncis de tipus simple.

en: Ascending
ca: Ascendent

en: Author biographical info
ca: Informació biogràfica de l&#39;autor

en: Author name
ca: Nom de l&#39;autor

en: Availability of selected style depends on selected font for titles.
ca: La disponibilitat de l&#39;estil seleccionat depèn del tipus de lletra seleccionat per als títols.

en: Available range
ca: Gamma disponible

en: Background Image Overlay
ca: Superposició d&#39;imatge de fons

en: Background Settings
ca: Configuració de fons

en: Background color
ca: Color de fons

en: Background color type
ca: Tipus de color de fons

en: Background gradient
ca: Degradat de fons

en: Background image
ca: Imatge de fons

en: Background image repeat
ca: Es repeteix la imatge de fons

en: Background image size
ca: Mida de la imatge de fons

en: Background position
ca: Posició de fons

en: Background settings for your website header
ca: Configuració de fons per a la capçalera del vostre lloc web

en: Bar Background color
ca: Color de fons de la barra

en: Black
ca: Negre

en: Blog Page
ca: Pàgina del blog

en: Blog Posts
ca: Publicacions del blog

en: Blur radius
ca: Radi de desenfocament

en: Bold
ca: Atrevit

en: Bold (700)
ca: Negreta (700)

en: Border Settings
ca: Configuració de la vora

en: Border color
ca: Color de la vora

en: Border radius
ca: Radi de la vora

en: Border radius options
ca: Opcions de radi de vora

en: Border width
ca: Amplada de la vora

en: Borders color
ca: Color de les vores

en: Borders width
ca: Ample de les vores

en: Bottom
ca: A baix

[ctx: position]
en: Bottom
ca: A baix

en: Bottom Left
ca: Baix a l &#39;esquerra

en: Bottom Right
ca: Abaix a la dreta

en: Box layout
ca: Distribució de la caixa

en: Box width
ca: Ample de caixa

en: Burger menu only
ca: Només menú d&#39;hamburgueses

en: Button Background color
ca: Color de fons del botó

en: Button URL
ca: URL del botó

en: Button background
ca: Fons del botó

en: Button link
ca: Enllaç del botó

en: Button settings
ca: Configuració dels botons

en: Button text
ca: Text del botó

en: Buttons Border Radius
ca: Radi de la vora dels botons

en: Cancel
ca: Cancel · lar

en: Carousel autoplay enabled
ca: La reproducció automàtica del carrusel està activada

en: Carousel loop mode enabled
ca: Mode de bucle de carrusel activat

en: Category
ca: Categoria

en: Category description
ca: Descripció de la categoria

en: Category title
ca: Títol de la categoria

en: Category:
ca: Categoria:

en: Center
ca: Centre

[ctx: header layout]
en: Center
ca: Centre

en: Change HTML tag
ca: Canvia l&#39;etiqueta HTML

en: Change icon
ca: Canvia la icona

en: Change image
ca: Canvia imatge

en: Change image for desktop resolution
ca: Canvia la imatge per a la resolució de l&#39;escriptori

en: Change image for mobile resolution
ca: Canvia la imatge per a la resolució del mòbil

en: Citadela - Special Pages
ca: Citadela - Pàgines especials

en: Citadela Blocks
ca: Blocs Ciutadella

en: Citadela Content Settings
ca: Configuració de contingut de Citadela

en: Citadela Half Layout Settings
ca: Paràmetres de disseny mitjà de Citadela

en: Citadela Header Settings
ca: Configuració de la capçalera de Citadela

en: Citadela Posts Blocks
ca: Blocs de Correus de Ciutadella

en: Citadela Service Block image size
ca: Mida de la imatge del bloc de serveis de Citadela

en: Citadela Special Pages
ca: Pàgines especials Citadela

[ctx: header layout]
en: Classic
ca: Clàssic

[ctx: theme layout]
en: Classic
ca: Clàssic

en: Clear
ca: Clar

en: Cluster
ca: Clúster

en: Cluster Block
ca: Bloc Clúster

en: Collapse menu to button
ca: Replega el menú al botó

en: Collapsible footer widgets options
ca: Opcions de widgets de peu de pàgina plegables

en: Color settings
ca: Configuració de color

en: Comment author name will not be linked to url inserted in Website field
ca: El nom de l&#39;autor del comentari no s&#39;enllaçarà amb l&#39;URL inserit al camp del lloc web

en: Comment text field
ca: Camp de text de comentari

en: Comments Extension can be used to add help text to every single input in WordPress Comment form.
ca: L&#39;extensió de comentaris es pot utilitzar per afegir text d&#39;ajuda a cada entrada del formulari de comentaris de WordPress.

en: Comments extension
ca: Extensió de comentaris

en: Comments links settings
ca: Configuració d&#39;enllaços de comentaris

en: Confirm
ca: Confirmeu

en: Contain
ca: Contenir

en: Content
ca: Contingut

en: Content size
ca: Mida del contingut

en: Content size width
ca: Amplada de la mida del contingut

en: Content width
ca: Amplada del contingut

en: Content width sizes
ca: Mides d&#39;amplada del contingut

en: Cookies expiration
ca: Caducitat de les galetes

en: Cover
ca: Portada

[ctx: label for css property "cover": image in background cover entire place]
en: Cover
ca: Portada

en: Cover column height
ca: Alçada de la columna de coberta

en: Current block view
ca: Vista de bloc actual

en: Current page title
ca: Títol de la pàgina actual

en: Custom Header is enabled. Following options may not have effect for this page.
ca: La capçalera personalitzada està activada. És possible que les opcions següents no tinguin efecte per a aquesta pàgina.

en: Custom Header with Custom Logo is enabled for this page. Change of logo image may not be visible in preview.
ca: La capçalera personalitzada amb logotip personalitzat està activada per a aquesta pàgina. És possible que el canvi de la imatge del logotip no sigui visible a la vista prèvia.

en: Custom Page Title
ca: Títol de pàgina personalitzat

en: Custom codes
ca: Codis personalitzats

en: Custom image
ca: Imatge personalitzada

en: Custom logo
ca: Logotip personalitzat

en: Custom logo image
ca: Imatge de logotip personalitzada

en: Customize colors
ca: Personalitza els colors

en: Customized options for mobile screen width.
ca: Opcions personalitzades per a l&#39;amplada de la pantalla mòbil.

en: Date
ca: Data

en: Date color
ca: Color de la data

en: Date from
ca: Data Des de

en: Date to
ca: Data a

en: Day hours color
ca: Color de les hores del dia

en: Day title color
ca: Color del títol del dia

en: Days without defined time will be hidden.
ca: S&#39;amagaran els dies sense hora definida.

en: Decoration Color
ca: Color de decoració

en: Decoration color
ca: Color de decoració

en: Default
ca: Per defecte

[ctx: theme design]
en: Default
ca: Per defecte

[ctx: default size of image in background]
en: Default size
ca: Mida per defecte

en: Define border radius for different parts of design.
ca: Definiu el radi de la vora per a diferents parts del disseny.

en: Delete row
ca: Suprimeix la fila

en: Descending
ca: Descens

en: Design Options
ca: Opcions de disseny

en: Desktop
ca: Escriptori

en: Desktop settings
ca: Configuració de l&#39;escriptori

en: Desktop size
ca: Mida de l&#39;escriptori

en: Disable author name link
ca: Desactiva l&#39;enllaç del nom de l&#39;autor

en: Disable default margins
ca: Desactiva els marges predeterminats

en: Disable editor comment links
ca: Desactiva els enllaços de comentaris de l&#39;editor

en: Disable featured table
ca: Desactiva la taula destacada

en: Disable guest comment links
ca: Desactiva els enllaços de comentaris dels convidats

en: Disable image
ca: Desactiva la imatge

en: Disable import/export
ca: Desactiva la importació/exportació

en: Disable link to featured image in blog post
ca: Desactiva l&#39;enllaç a la imatge destacada a la publicació del blog

en: Disable non-editor comment links
ca: Desactiveu els enllaços de comentaris que no siguin editors

en: Disable separator
ca: Desactiva el separador

en: Display product, service or packages offers in the table. Set the best deal, show discounted price and write important features for comparison.
ca: Mostra ofertes de productes, serveis o paquets a la taula. Establiu la millor oferta, mostreu el preu amb descompte i escriviu funcions importants per comparar-les.

en: Displays list of posts based on filters. For example posts only from specific category.
ca: Mostra una llista de publicacions basada en filtres. Per exemple, publicacions només d&#39;una categoria específica.

en: Displays paginated list of posts on WordPress Blog page.
ca: Mostra una llista paginada de publicacions a la pàgina del bloc de WordPress.

en: Do not use float numbers, please.
ca: No utilitzeu números flotants, si us plau.

en: Downloading&#8230;
ca: S&#39;està baixant…

en: Drop Layout package here
ca: Deixa anar el paquet de disseny aquí

note: translators: 1. Start html anchor tag, 2. End html anchor tag
en: Easily create and manage an events calendar with %1$sThe Events Calendar%2$s free plugin.
ca: Creeu i gestioneu fàcilment un calendari d&#39;esdeveniments amb el connector gratuït %1$sThe Events Calendar%2$s.

en: Edit Special Page
ca: Edita la pàgina especial

en: Edit or update the image
ca: Editeu o actualitzeu la imatge

en: Email field
ca: Camp de correu electrònic

en: Enable
ca: Activa

en: Enable collapsible footer wigets area
ca: Activa l&#39;àrea de wigets de peu de pàgina plegable

en: Enable featured table
ca: Activa la taula destacada

en: Events
ca: Esdeveniments

en: Expiration of saved cookies in days.
ca: Caducitat de les galetes desades en dies.

note: translators: %s site name
en: Export %s Layout
ca: Exporta el disseny de %s

en: Extra Bold (900)
ca: Extra atrevit (900)

en: Extra-bold
ca: Extra atrevit

en: Extra-light
ca: Extralleuger

en: Featured
ca: Destacat

en: Featured image link
ca: Enllaç d&#39;imatge destacada

en: Field label
ca: Etiqueta de camp

en: Filter special pages list
ca: Filtra la llista de pàgines especials

en: Filters
ca: Filtres

en: Fixed background image
ca: Imatge de fons fixada

en: Fixed image
ca: Imatge fixa

en: Font size
ca: Mida de la font

en: Font size unit
ca: Unitat de mida de lletra

en: Footer Color
ca: Color del peu de pàgina

en: Footer code
ca: Codi de peu de pàgina

en: Forced inside space
ca: Espai interior forçat

en: Friday
ca: divendres

en: From AitThemes:
ca: Des d&#39;AitThemes:

note: translators: %s - list of required plugins
en: From AitThemes: %s
ca: Des d&#39;AitThemes: %s

en: From WordPress.org:
ca: Des de WordPress.org:

note: translators: %s - list of required plugins
en: From WordPress.org: %s
ca: Des de WordPress.org: %s

en: Full Sticky header
ca: Capçalera completa de Sticky

en: Full size
ca: Mida completa

en: Full size width
ca: Ample de mida completa

en: Fullwidth
ca: Ample complet

en: Fullwidth header
ca: Capçalera d&#39;amplada completa

en: Fullwidth size
ca: Mida d&#39;amplada completa

en: General Border Radius
ca: Radi de frontera general

en: General Layout
ca: Disseny general

en: General options for desktop.
ca: Opcions generals per a l&#39;escriptori.

en: General settings
ca: Configuració general

en: Google Analytics
ca: anàlisis de Google

en: Google Analytics tracking ID.
ca: Identificador de seguiment de Google Analytics.

en: Google font
ca: Font de Google

en: Gradient degree
ca: Grau en degradat

en: Gradient overlay
ca: Superposició de degradats

en: Gradient under image, useful for .png images in background.
ca: Gradient sota la imatge, útil per a imatges .png de fons.

en: HTML tag
ca: Etiqueta HTML

en: Half layout page
ca: Mitja pàgina de disseny

en: Header Background
ca: Fons de la capçalera

en: Header Color
ca: Color de la capçalera

en: Header Color Overlay
ca: Superposició de color de la capçalera

en: Header Image
ca: Imatge de capçalera

en: Header Image Position
ca: Posició de la imatge de capçalera

en: Header Image Repeat
ca: Repetició de la imatge de capçalera

en: Header Image Size
ca: Mida de la imatge de la capçalera

en: Header Layout
ca: Disseny de la capçalera

en: Header background
ca: Fons de la capçalera

en: Header code
ca: Codi de capçalera

en: Header text
ca: Text de la capçalera

en: Height Settings
ca: Configuració d&#39;alçada

en: Height unit
ca: Unitat d&#39;alçada

en: Hidden on desktop
ca: Amagat a l&#39;escriptori

en: Hidden on mobile
ca: Amagat al mòbil

en: Hidden title in full sticky header on desktop
ca: Títol ocult a la capçalera completa a l&#39;escriptori

en: Hidden title in full sticky header on mobile
ca: Títol ocult a la capçalera completa al mòbil

en: Hide Site title
ca: Amaga el títol del lloc

en: Hide button with link
ca: Oculta el botó amb enllaç

en: Hide discount price
ca: Amaga el preu de descompte

en: Hide empty days
ca: Amaga els dies buits

en: Hide only on mobile
ca: Amaga només al mòbil

en: Hide site title
ca: Amaga el títol del lloc

en: Hide site title and tagline
ca: Amaga el títol i el lema del lloc

en: Hide tagline only
ca: Amaga només el lema

en: Horizontal offset
ca: Desplaçament horitzontal

en: Icon color
ca: Color de la icona

en: If enabled, sticky posts will be displayed on the top of listed posts.
ca: Si està activat, les publicacions enganxades es mostraran a la part superior de les publicacions de la llista.

en: Image
ca: Imatge

en: Image overlay color
ca: Color de superposició de la imatge

en: Image position
ca: Posició de la imatge

en: Image repeat
ca: Repetició de la imatge

en: Image size
ca: Mida de la imatge

en: Images
ca: Imatges

en: Import Layout
ca: Importa el disseny

en: Import and export layout settings pages will be disabled
ca: Les pàgines de configuració de disseny d&#39;importació i exportació es desactivaran

en: Import done!
ca: Importació feta!

en: Import layout from file
ca: Importa el disseny del fitxer

en: Import of Layout package will <strong>delete all your content</strong> - all Posts, Pages, Media, Tags and Categories.
ca: La importació del paquet de disseny <strong>suprimirà tot el vostre contingut</strong> : totes les publicacions, pàgines, mitjans, etiquetes i categories.

en: In "em" unit
ca: A la unitat &quot;em&quot;.

en: Infobar
ca: Barra d&#39;informació

en: Infobar can be used to display cookies notification on your website. It is displayed to all new visitors that come to your website. They can click on the button to hide it. Infobar is then hidden for number of days set it “Cookie expiration” field.
ca: La barra d&#39;informació es pot utilitzar per mostrar notificacions de galetes al vostre lloc web. Es mostra a tots els visitants nous que entren al vostre lloc web. Poden fer clic al botó per amagar-lo. Aleshores, la barra d&#39;informació s&#39;amaga durant el nombre de dies que estableix el camp &quot;Expiració de la galeta&quot;.

en: Insert URL for button. Leave empty to hide the button.
ca: Insereix l&#39;URL del botó. Deixeu buit per ocultar el botó.

note: translators: 1. minimum number value
en: Insert number larger than %1$s, or leave empty for default value.
ca: Inseriu un número superior a %1$s o deixeu-lo buit com a valor predeterminat.

note: translators: 1. minimum number value
en: Insert number larger than %1$s.
ca: Insereix un número superior a %1$s.

note: translators: 1. maximum number value
en: Insert number smaller than %1$s, or leave empty for default value.
ca: Insereix un número inferior a %1$s o deixa buit com a valor predeterminat.

note: translators: 1. maximum number value
en: Insert number smaller than %1$s.
ca: Insereix un número inferior a %1$s.

en: Insert row after
ca: Insereix fila després

en: Insert text
ca: Insereix text

en: Insert valid number, please.
ca: Introduïu un número vàlid, si us plau.

en: Insert your Google Analytics Tracking ID. Google Analytics tracking code will be added to your website.
ca: Inseriu el vostre identificador de seguiment de Google Analytics. El codi de seguiment de Google Analytics s&#39;afegirà al vostre lloc web.

en: Inset shadow
ca: Ombra inserida

en: Install required plugins
ca: Instal·leu els connectors necessaris

en: Installing and activating plugins&#8230;
ca: S&#39;estan instal·lant i activant els connectors...

en: It's not Citadela Layout package
ca: No és un paquet Citadela Layout

en: Item subtitle
ca: Subtítol de l&#39;element

en: Item title
ca: Títol de l&#39;element

en: Large
ca: Gran

en: Large size
ca: Talla gran

en: Layout Exporter
ca: Exportador de maquetació

en: Layout Exporter feature exports WordPress pages, posts and all Citadela options and settings. You can use Layout Exporter to create a Citadela layout that you can easily install to another Citadela website.
ca: La funció Exportador de disseny exporta pàgines de WordPress, publicacions i totes les opcions i configuracions de Citadela. Podeu utilitzar Layout Exporter per crear un disseny de Citadela que podeu instal·lar fàcilment a un altre lloc web de Citadela.

en: Layout Importer needs to have the PHP ZIP extension installed. Please install it or contact your hosting provider.
ca: Layout Importer ha de tenir instal·lada l&#39;extensió PHP ZIP. Instal·leu-lo o poseu-vos en contacte amb el vostre proveïdor d&#39;allotjament.

en: Layout import/export settings
ca: Configuració d&#39;importació/exportació de disseny

en: Layouts
ca: Dissenys

en: Layouts import and export is disabled
ca: La importació i exportació de dissenys està desactivada

en: Left
ca: Esquerra

en: Left align logo
ca: Logotip alineat a l&#39;esquerra

en: Left side
ca: Costat esquerre

en: Letter spacing
ca: Espaiat entre lletres

en: Light
ca: Llum

en: Light (100)
ca: Llum (100)

en: Line height
ca: Alçada de la línia

en: Lines color
ca: Color de línies

en: Link
ca: Enllaç

en: List layout
ca: Disseny de llista

en: Location
ca: Ubicació

en: Location description
ca: Descripció de la ubicació

en: Location title
ca: Títol de la ubicació

en: Location:
ca: Ubicació:

en: Logo font size
ca: Mida de la lletra del logotip

en: Logo image in custom header.
ca: Imatge del logotip a la capçalera personalitzada.

en: Logo image max width
ca: Amplada màxima de la imatge del logotip

en: Logo space max width
ca: Amplada màxima de l&#39;espai del logotip

en: Main Menu
ca: Menú principal

en: Medium
ca: Mitjana

en: Medium size
ca: Talla mitjana

en: Membership
ca: Pertinença

en: Menu button color
ca: Color del botó del menú

en: Minimum value 1500px, leave empty for unlimited width.
ca: Valor mínim 1500 px, deixa buit per a una amplada il·limitada.

en: Mininum height
ca: Altura mínima

en: Mobile
ca: Mòbil

en: Mobile Settings
ca: Configuració mòbil

en: Mobile settings
ca: Configuració mòbil

en: Mobile size
ca: Mida mòbil

en: Mobile width breakpoint
ca: Punt d&#39;interrupció d&#39;amplada mòbil

en: Monday
ca: dilluns

en: Move down
ca: Moure cap avall

en: Move up
ca: Mou-te

en: Name field
ca: Camp de nom

en: Next
ca: Pròxim

en: No Repeat
ca: Sense repetició

en: No borders
ca: Sense fronteres

[ctx: label for css property "no-repeat": do not repeat image in background]
en: No repeat
ca: Sense repetició

en: No results found.
ca: Sense resultats.

en: No special pages found.
ca: No s&#39;han trobat pàgines especials.

en: None
ca: Cap

en: Note: standard page title will be hidden.
ca: Nota: el títol de la pàgina estàndard s&#39;amagarà.

en: Number of items
ca: Nombre d&#39;elements

en: OK
ca: D&#39;acord

en: Oops! That page can't be found.
ca: Vaja! Aquesta pàgina no es pot trobar.

en: Open in new window
ca: Obre en una finestra nova

en: Open link in new tab
ca: Obre l&#39;enllaç en una pestanya nova

en: Opened footer wigets area
ca: Àrea de wigets de peu de pàgina oberta

en: Opening Hours
ca: Horari d&#39;obertura

en: Opening Hours settings
ca: Configuració de l&#39;horari d&#39;obertura

en: Order Options
ca: Opcions de comanda

en: Order by
ca: Demanat per

en: Overlay color
ca: Color de superposició

en: Overlay gradient
ca: Superposició de degradat

en: Overlay opacity
ca: Opacitat de superposició

en: PHP ZIP extension not found
ca: No s&#39;ha trobat l&#39;extensió PHP ZIP

en: Page Color
ca: Color de la pàgina

en: Please do not close this browser window until the Layout package is imported completely.
ca: Si us plau, no tanqueu aquesta finestra del navegador fins que el paquet Layout s&#39;hagi importat completament.

en: Please understand that Layout Exporter does not export everything from WordPress, such as WooCommerce invoices or data from other 3rd party plugins. There are many other plugins available for migration purposes.
ca: Si us plau, entengueu que Layout Exporter no exporta tot des de WordPress, com ara les factures de WooCommerce o les dades d&#39;altres connectors de tercers. Hi ha molts altres connectors disponibles per a la migració.

en: Position
ca: Posició

en: Position on website
ca: Posició a la web

en: Post Details
ca: Detalls de la publicació

en: Posts
ca: Publicacions

en: Posts navigation
ca: Navegació de publicacions

en: Posts settings
ca: Configuració de publicacions

en: Preview is displayed only in Customizer screen.
ca: La vista prèvia només es mostra a la pantalla del personalitzador.

en: Previous
ca: Anterior

en: Price Table
ca: Taula de preus

en: Price table alignment
ca: Alineació de la taula de preus

en: Radial gradient
ca: Gradient radial

en: Random
ca: Aleatori

en: Read more link
ca: Llegir més enllaç

en: Ready to use Citadela layouts
ca: A punt per utilitzar dissenys de Citadela

note: Description of the plugin
en: Ready to use layouts and blocks for Citadela with many customization options
ca: Dissenys i blocs preparats per utilitzar per a Citadela amb moltes opcions de personalització

note: translators: %s plugin's name
en: Recently activated theme is not compatible with %s plugin, therefore the plugin was deactivated.
ca: El tema activat recentment no és compatible amb el connector %s, per tant el connector s&#39;ha desactivat.

en: Remove image
ca: Elimina la imatge

[ctx: label for css property "repeat": repeat image in background]
en: Repeat
ca: Repetiu

[ctx: label for css property "repeat-x": repeat horizontally image in background]
en: Repeat horizontally
ca: Repetiu horitzontalment

[ctx: label for css property "repeat-y": repeat vertically image in background]
en: Repeat vertically
ca: Repetiu verticalment

en: Replace default label of the field.
ca: Substituïu l&#39;etiqueta predeterminada del camp.

en: Replace image
ca: Substitueix la imatge

en: Required plugins
ca: Connectors necessaris

en: Reset
ca: Restableix

en: Responsive Spacer
ca: Espaciador sensible

en: Responsive Text
ca: Text responsiu

en: Responsive options applied under screen width
ca: Opcions de resposta aplicades sota l&#39;amplada de la pantalla

en: Reusable Blocks
ca: Blocs reutilitzables

en: Reusable blocks settings
ca: Configuració de blocs reutilitzables

en: Right
ca: Dret

en: Right side
ca: Costat dret

en: Saturday
ca: dissabte

en: Save Settings
ca: Desa la configuració

en: Search Special ages
ca: Cerca edats especials

en: Search results for:
ca: Resultats de la cerca:

en: Select Google Font for your website
ca: Seleccioneu Google Font per al vostre lloc web

en: Select Layout package
ca: Seleccioneu Paquet de disseny

en: Select alignment
ca: Seleccioneu l&#39;alineació

en: Select alignment on mobile design
ca: Seleccioneu l&#39;alineació al disseny mòbil

en: Select background type
ca: Seleccioneu el tipus de fons

en: Select color combinations for your website
ca: Seleccioneu combinacions de colors per al vostre lloc web

en: Select font weight
ca: Seleccioneu el pes de la lletra

en: Select image
ca: Seleccioneu la imatge

en: Select layout
ca: Seleccioneu la disposició

en: Select layout for website header
ca: Seleccioneu el disseny per a la capçalera del lloc web

en: Select layout for your website
ca: Seleccioneu el disseny del vostre lloc web

en: Select size
ca: Seleccioneu la mida

en: Semi-bold
ca: Semi atrevit

en: Service
ca: Servei

en: Service Image
ca: Imatge de servei

en: Service description text
ca: Text de descripció del servei

en: Service header
ca: Capçalera del servei

en: Set background image
ca: Estableix la imatge de fons

en: Set custom image
ca: Estableix una imatge personalitzada

en: Set custom logo image
ca: Estableix una imatge de logotip personalitzada

en: Set header color as background image overlay
ca: Estableix el color de la capçalera com a superposició de la imatge de fons

en: Sets if widgets in footer are opened or closed by default on mobile after page load. Applicable if collapsible widgets are enabled.
ca: Estableix si els ginys al peu de pàgina s&#39;obren o tanquen de manera predeterminada al mòbil després de carregar la pàgina. Aplicable si els ginys plegables estan activats.

en: Settings
ca: Configuració

en: Settings Saved
ca: Configuració desada

en: Settings for main menu in header
ca: Configuració del menú principal a la capçalera

en: Settings for site header
ca: Configuració de la capçalera del lloc

en: Shadow Settings
ca: Configuració d&#39;ombres

en: Shadow color
ca: Color de l&#39;ombra

en: Show always
ca: Mostra sempre

en: Show button with link
ca: Mostra el botó amb enllaç

en: Show categories
ca: Mostra categories

en: Show date
ca: Mostra la data

en: Show description
ca: Mostra descripció

en: Show discount price
ca: Mostra el preu de descompte

en: Show featured image
ca: Mostra la imatge destacada

en: Show header over content
ca: Mostra la capçalera sobre el contingut

en: Show icon
ca: Mostra la icona

en: Show image
ca: Mostra la imatge

en: Show image as icon
ca: Mostra la imatge com a icona

en: Show in menu
ca: Mostra al menú

en: Show link to manage Reusable blocks in admin menu
ca: Mostra l&#39;enllaç per gestionar els blocs reutilitzables al menú d&#39;administració

en: Show locations
ca: Mostra les ubicacions

en: Show only on mobile
ca: Mostra només al mòbil

en: Show opening hours on your website.
ca: Mostra els horaris d&#39;obertura al teu lloc web.

en: Show or hide Cluster block only on mobile screen size.
ca: Mostra o amaga el bloc de clúster només a la mida de la pantalla del mòbil.

en: Show preview of Announcement Bar
ca: Mostra la vista prèvia de la barra d&#39;anuncis

en: Show transparent header without additional background settings.
ca: Mostra la capçalera transparent sense paràmetres de fons addicionals.

en: Show website
ca: Mostra el lloc web

en: Simple layout
ca: Disseny senzill

en: Simple settings
ca: Configuració senzilla

en: Simple settings allow you to show simple text and button in your announcements bar. Colors can be customized via WordPress customizer.
ca: La configuració senzilla us permet mostrar un text i un botó senzills a la barra d&#39;anuncis. Els colors es poden personalitzar mitjançant el personalitzador de WordPress.

en: Simple text styles
ca: Estils de text senzills

en: Simplified typography styles for blog posts pages
ca: Estils de tipografia simplificats per a pàgines de publicacions de bloc

en: Single color
ca: Un sol color

en: Single color overlay
ca: Superposició d&#39;un sol color

en: Sizes for Content, Wide and Fullwidth layout types used in design.
ca: Mides per als tipus de disseny de contingut, ample i ample complet utilitzats en el disseny.

en: Skip number of posts from start
ca: Omet el nombre de publicacions des de l&#39;inici

en: Small
ca: Petita

en: Small size
ca: Mida petita

en: Space around logo
ca: Espai al voltant del logotip

en: Space around menu button
ca: Espai al voltant del botó del menú

en: Spacer height in
ca: Alçada del separador en

en: Spacer settings
ca: Configuració de l&#39;espaiador

en: Spacing Settings
ca: Configuració d&#39;espaiat

[ctx: post type singular name]
en: Special Page
ca: Pàgina especial

[ctx: admin menu]
en: Special Pages
ca: Pàgines especials

[ctx: post type general name]
en: Special Pages
ca: Pàgines especials

en: Special container that is always on full width if there is no sidebar or columns. You can insert there other blocks and set container background.
ca: Contenidor especial que sempre està a tota amplada si no hi ha barra lateral ni columnes. Podeu inserir-hi altres blocs i establir el fons del contenidor.

en: Special page updated.
ca: Pàgina especial actualitzada.

en: Special pages list
ca: Llista de pàgines especials

en: Special pages list navigation
ca: Navegació per llista de pàgines especials

en: Spread radius
ca: Ràdio de propagació

en: Sticky header on desktop
ca: Capçalera enganxosa a l&#39;escriptori

en: Sticky header on mobile
ca: Capçalera enganxosa al mòbil

en: Sticky header settings
ca: Configuració de la capçalera adhesiva

en: Sticky posts first
ca: Primer les publicacions enganxades

en: Styles
ca: Estils

en: Subtitle
ca: Subtítol

en: Subtitle color
ca: Color dels subtítols

en: Sunday
ca: diumenge

en: Table subtitle
ca: Subtítol de la taula

en: Table title
ca: Títol de la taula

en: Tag description
ca: Descripció de l&#39;etiqueta

en: Tag name
ca: Nom de l&#39;etiqueta

en: Tehre was an error with downloading layout
ca: S&#39;ha produït un error en baixar el disseny

en: Text Font
ca: Font de text

en: Text alignment
ca: Alineació del text

en: Text color
ca: Color del text

en: Text color in custom header.
ca: Color del text a la capçalera personalitzada.

en: Text displayed in the Infobar. It can contain HTML formatting such as URLs to link to your terms or privacy policy.
ca: Text que es mostra a la barra d&#39;informació. Pot contenir format HTML, com ara URL per enllaçar als vostres termes o a la vostra política de privadesa.

en: Text displayed on the button in announcements bar. Leave empty to hide the button.
ca: Text que es mostra al botó de la barra d&#39;anuncis. Deixa en blanc per ocultar el botó.

en: Text displayed on the button. If no text is specified, X sign will be used to close Infobar.
ca: Text que es mostra al botó. Si no s&#39;especifica cap text, s&#39;utilitzarà el signe X per tancar la barra d&#39;informació.

en: Text of announcement
ca: Text de l&#39;anunci

en: Thank you for activating Citadela Pro.
ca: Gràcies per activar Citadela Pro.

note: translators: %s plugin's name
en: The %s plugin could not be activated. It is not compatible with the current active theme.
ca: El connector %s no s&#39;ha pogut activar. No és compatible amb el tema actiu actual.

en: The Citadela Layout requires these plugins. The required plugins will be installed and activated automatically. In case you don't have access to one of the plugins, some pages might be incomplete.
ca: El disseny de Citadela requereix aquests connectors. Els connectors necessaris s&#39;instal·laran i s&#39;activaran automàticament. En cas que no tingueu accés a cap dels connectors, algunes pàgines poden estar incompletes.

en: The content could not be imported.
ca: No s&#39;ha pogut importar el contingut.

en: The process can take anywhere between 30 seconds to 30 minutes depending on the size of the Layout package and speed of connection (mainly due to downloading demo images).
ca: El procés pot trigar entre 30 segons i 30 minuts, depenent de la mida del paquet de disseny i de la velocitat de connexió (principalment a causa de la descàrrega d&#39;imatges de demostració).

en: Theme Layout
ca: Disseny del tema

en: There was an error with installing plugins
ca: S&#39;ha produït un error en instal·lar els connectors

en: Thick borders
ca: Vores gruixudes

en: Thin
ca: Prim

en: Thin borders
ca: Vores primes

note: translators: 1. Start html anchor tag, 2. End html anchor tag
en: This setting defines whether to use our Citadela styles in %1$sThe Events Calendar%2$s plugin or use the plugin's styles.
ca: Aquesta configuració defineix si s&#39;han d&#39;utilitzar els nostres estils de Citadela al connector %1$sEl calendari d&#39;esdeveniments%2$s o utilitzar els estils del connector.

en: Thursday
ca: dijous

en: Tile
ca: Rajola

en: Tile Horizontally
ca: Enrajolat horitzontalment

en: Tile Vertically
ca: Enrajolat verticalment

en: Title
ca: Títol

en: Title color
ca: Color del títol

en: Titles Font
ca: Tipus de lletra dels títols

en: Titles Style
ca: Estil dels títols

en: To edit the image, you need permission to upload media.
ca: Per editar la imatge, necessiteu permís per pujar contingut multimèdia.

en: Top
ca: Superior

[ctx: position]
en: Top
ca: Superior

en: Top Left
ca: A dalt a l&#39;esquerra

en: Top Right
ca: Dalt a la dreta

en: Tracking ID
ca: Identificació de seguiment

en: Tracking privacy
ca: Seguiment de la privadesa

en: Transparent header
ca: Capçalera transparent

en: Tueasday
ca: dimarts

en: Tuesday
ca: dimarts

en: Turn on Announcements bar functionality
ca: Activa la funció de la barra d&#39;anuncis

en: Turn on Comments extension functionality
ca: Activa la funcionalitat de l&#39;extensió de comentaris

en: Type
ca: Tipus

en: Type for search...
ca: Escriviu per cercar...

en: Typography
ca: Tipografia

en: Upload an image file or pick one from your media library.
ca: Carregueu un fitxer d&#39;imatge o trieu-ne un de la vostra biblioteca multimèdia.

en: Uploaded ZIP file is not Citadela Layout package or it is old incompatible Layout package. Please download the newest package from your AitThemes account.
ca: El fitxer ZIP carregat no és un paquet de disseny Citadela o és un paquet de disseny antic incompatible. Baixeu el paquet més recent des del vostre compte d&#39;AitThemes.

en: Uploading&#8230;
ca: S&#39;està carregant…

en: Urls from editor comment text will be removed. Applied for user roles with edit post capability like Contributor and higher.
ca: Els URL del text del comentari de l&#39;editor s&#39;eliminaran. S&#39;aplica a rols d&#39;usuari amb capacitat d&#39;edició de publicacions, com ara Col·laborador i superior.

en: Urls from guest comment text will be removed
ca: Els URL del text dels comentaris dels convidats s&#39;eliminaran

en: Urls from non-editor comment text will be removed. Applied for user roles without edit post capability like Subscriber.
ca: Els URL del text dels comentaris que no siguin de l&#39;editor s&#39;eliminaran. S&#39;aplica a rols d&#39;usuari sense capacitat d&#39;edició de publicacions, com ara Subscriptor.

en: Use Citadela styles
ca: Utilitzeu els estils Citadela

en: Use Infobar on your website
ca: Utilitzeu la barra d&#39;informació al vostre lloc web

en: Use custom header
ca: Utilitzeu una capçalera personalitzada

en: Use custom width settings
ca: Utilitzeu la configuració d&#39;amplada personalitzada

en: Use default font
ca: Utilitza el tipus de lletra predeterminat

en: Use default font weight
ca: Utilitzeu el pes de lletra predeterminat

en: Use responsive options
ca: Utilitzeu opcions de resposta

en: Using font size from theme design.
ca: Utilitzant la mida de la lletra del disseny del tema.

en: Using letter spacing from theme design.
ca: Utilitzant l&#39;espaiat entre lletres del disseny del tema.

en: Using line height from theme design.
ca: Utilitzant l&#39;alçada de la línia del disseny del tema.

en: Vertical offset
ca: Desplaçament vertical

en: View Demo
ca: Veure demostració

en: View layouts
ca: Veure dissenys

en: View more
ca: Veure més

en: Visibility on mobile
ca: Visibilitat al mòbil

en: WP Button Block
ca: Bloc de botons WP

en: We keep your email so we can communicate with you about our product and services. For further details please see <a href="#">our privacy policy</a>.
ca: Conservem el teu correu electrònic perquè puguem comunicar-nos amb tu sobre els nostres productes i serveis. Per a més detalls, consulteu <a href="#">la nostra política de privadesa</a> .

en: We keep your name so we can communicate with you about our product and services. For further details please see <a href="#">our privacy policy</a>.
ca: Conservem el teu nom perquè puguem comunicar-nos amb tu sobre els nostres productes i serveis. Per a més detalls, consulteu <a href="#">la nostra política de privadesa</a> .

en: We keep your website URL so we can communicate with you about our product and services. For further details please see <a href="#">our privacy policy</a>.
ca: Conservem l&#39;URL del vostre lloc web perquè puguem comunicar-nos amb vosaltres sobre els nostres productes i serveis. Per a més detalls, consulteu <a href="#">la nostra política de privadesa</a> .

en: We're importing the Layout package...
ca: Estem important el paquet Layout...

note: translators: 1. url to upgrading guide, 2. plugin's name
en: We've noticed that you're running an outdated version of PHP which is no longer supported, therefore <em>the plugin was deactivated</em>. Make sure your site is fast and secure, by <a href='%1$s'>upgrading PHP to the latest version</a>. Minimal requirement for %2$s is <strong>PHP 5.6.20</strong>.
ca: Hem observat que esteu executant una versió obsoleta de PHP que ja no és compatible i, per tant, <em>el connector s&#39;ha desactivat</em> . Assegureu-vos que el vostre lloc sigui ràpid i segur, <a href='%1$s'>actualitzant PHP a la darrera versió</a> . El requisit mínim per a %2$s és <strong>PHP 5.6.20</strong> .

note: translators: 1. url to upgrading guide, 2. plugin's name
en: We've noticed that you're running an outdated version of WordPress, therefore <em>the plugin was deactivated</em>. Make sure your site is secure and up to date, by <a href='%1$s'>updating WordPress to the latest version</a>. Minimal requirement for %2$s is <strong>WordPress 5.2</strong>.
ca: Hem observat que esteu executant una versió obsoleta de WordPress, per tant, <em>el connector s&#39;ha desactivat</em> . Assegureu-vos que el vostre lloc estigui segur i actualitzat, <a href='%1$s'>actualitzant WordPress a la darrera versió</a> . El requisit mínim per a %2$s és <strong>WordPress 5.2</strong> .

en: Website URL field
ca: Camp URL del lloc web

en: Wednesday
ca: dimecres

en: Wide
ca: Ample

en: Wide size
ca: Mida ampla

en: Wide size width
ca: Ample amplada de mida

en: Widgets area in footer can be opened or closed on mobile.
ca: L&#39;àrea de widgets al peu de pàgina es pot obrir o tancar al mòbil.

en: Width Settings
ca: Configuració d&#39;amplada

en: With advanced settings you have full control over html and styles for your announcements bar.
ca: Amb la configuració avançada, teniu un control total sobre l&#39;html i els estils de la vostra barra d&#39;anuncis.

en: You can import any of the available Citadela Layouts.
ca: Podeu importar qualsevol dels dissenys de Citadela disponibles.

en: Your comments help us to improve our products and services so we keep recording them. We use the comment also for future reference. For further details please see <a href="#">our privacy policy</a>.
ca: Els vostres comentaris ens ajuden a millorar els nostres productes i serveis, de manera que els seguim registrant. Utilitzem el comentari també com a referència futura. Per a més detalls, consulteu <a href="#">la nostra política de privadesa</a> .

en: Your current content will be deleted
ca: El teu contingut actual se suprimirà

en: ZIP files
ca: Fitxers ZIP

en: button text
ca: text del botó

[ctx: Uploader: Drop Layout package here - or - Select Layout package]
en: or
ca: o

en: read more text
ca: llegir més text

en: row text...
ca: text de fila...
