Citadela Pro 5.0.3 - en to el translation catalogue (550 entries)

note: translators: %s plugin's name
en: %s plugin and PHP incompatiblity
el: Ασυμβατότητα προσθήκης %s και PHP

note: translators: %s plugin's name
en: %s plugin and WordPress incompatiblity
el: Ασυμβατότητα προσθήκης %s και WordPress

note: translators: %s plugin's name
en: %s plugin has beed deactivated
el: Η προσθήκη %s έχει απενεργοποιηθεί

note: translators: %s plugin's name
en: %s plugin incompatibility
el: Ασυμβατότητα προσθήκης %s

note: translators: %s - list of required plugins
en: (You can download them from your AitThemes account)
el: (Μπορείτε να τα κατεβάσετε από τον λογαριασμό σας AitThemes)

en: 100% horizontal
el: 100% οριζόντια

en: 100% vertical
el: 100% κάθετη

en: Accept
el: Αποδέχομαι

en: Add empty space between blocks that will look differently on desktop and on mobile devices.
el: Προσθέστε κενό χώρο μεταξύ των μπλοκ που θα φαίνονται διαφορετικά σε επιτραπέζιους υπολογιστές και σε κινητές συσκευές.

en: Additional text
el: Πρόσθετο κείμενο

en: Additional text displayed with the field. It can contain HTML formatting such as urls to link to your terms or privacy policy.
el: Επιπλέον κείμενο εμφανίζεται με το πεδίο. Μπορεί να περιέχει μορφοποίηση HTML, όπως url για σύνδεση με τους όρους ή την πολιτική απορρήτου σας.

[ctx: settings]
en: Advanced
el: Προχωρημένος

en: Advanced settings
el: Προηγμένες ρυθμίσεις

en: Align Text Center
el: Στοίχιση στο κέντρο κειμένου

en: Align Text Left
el: Στοίχιση κειμένου αριστερά

en: Align Text Right
el: Στοίχιση κειμένου δεξιά

en: Align logo section to the left side
el: Ευθυγραμμίστε το τμήμα λογότυπου στην αριστερή πλευρά

en: All
el: Ολα

en: All Special Pages
el: Όλες οι ειδικές σελίδες

note: translators: %s plugin's name
en: All blocks were moved to %s plugin.
el: Όλα τα μπλοκ μετακινήθηκαν στην προσθήκη %s.

en: Allows you to easily add company services to your website.
el: Σας επιτρέπει να προσθέτετε εύκολα εταιρικές υπηρεσίες στον ιστότοπό σας.

en: Allows you to insert text with custom settings and font.
el: Σας επιτρέπει να εισάγετε κείμενο με προσαρμοσμένες ρυθμίσεις και γραμματοσειρά.

en: Allows you to put page title anywhere you like. For example after header image.
el: Σας επιτρέπει να τοποθετήσετε τον τίτλο της σελίδας όπου θέλετε. Για παράδειγμα μετά την εικόνα κεφαλίδας.

en: Announcements Bar
el: Μπάρα Ανακοινώσεων

en: Announcements bar
el: Μπάρα ανακοινώσεων

en: Announcements bar allows you to present any important announcements on the top of all your pages.
el: Η γραμμή ανακοινώσεων σάς επιτρέπει να παρουσιάζετε τυχόν σημαντικές ανακοινώσεις στην κορυφή όλων των σελίδων σας.

en: Announcements bar is displayed after selected date and time.
el: Η γραμμή ανακοινώσεων εμφανίζεται μετά την επιλεγμένη ημερομηνία και ώρα.

en: Announcements bar is displayed until selected date and time.
el: Η γραμμή ανακοινώσεων εμφανίζεται μέχρι την επιλεγμένη ημερομηνία και ώρα.

en: Anonymize IP address of your website visitors.
el: Ανωνυμοποιήστε τη διεύθυνση IP των επισκεπτών του ιστότοπού σας.

en: Appearance
el: Εμφάνιση

en: Appearance settings for your website
el: Ρυθμίσεις εμφάνισης για τον ιστότοπό σας

en: Applied for Simple type of Announcements bar.
el: Εφαρμογή για Απλό τύπο γραμμής ανακοινώσεων.

en: Ascending
el: Αύξουσα

en: Author biographical info
el: Βιογραφικά στοιχεία του συγγραφέα

en: Author name
el: Όνομα συγγραφέα

en: Availability of selected style depends on selected font for titles.
el: Η διαθεσιμότητα του επιλεγμένου στυλ εξαρτάται από την επιλεγμένη γραμματοσειρά για τους τίτλους.

en: Available range
el: Διαθέσιμη γκάμα

en: Background Image Overlay
el: Επικάλυψη εικόνας φόντου

en: Background Settings
el: Ρυθμίσεις φόντου

en: Background color
el: Χρώμα του φόντου

en: Background color type
el: Τύπος χρώματος φόντου

en: Background gradient
el: Κλίση φόντου

en: Background image
el: Εικόνα φόντου

en: Background image repeat
el: Επανάληψη εικόνας φόντου

en: Background image size
el: Μέγεθος εικόνας φόντου

en: Background position
el: Θέση φόντου

en: Background settings for your website header
el: Ρυθμίσεις φόντου για την κεφαλίδα του ιστότοπού σας

en: Bar Background color
el: Χρώμα φόντου γραμμής

en: Black
el: Μαύρος

en: Blog Page
el: Σελίδα ιστολογίου

en: Blog Posts
el: Αναρτήσεις ιστολογίου

en: Blur radius
el: Ακτίνα θολώματος

en: Bold
el: Τολμηρός

en: Bold (700)
el: Έντονη (700)

en: Border Settings
el: Ρυθμίσεις περιγράμματος

en: Border color
el: Χρώμα πλαισίου

en: Border radius
el: Ακτίνα συνόρων

en: Border radius options
el: Επιλογές ακτίνας συνόρων

en: Border width
el: Πλάτος περιγράμματος

en: Borders color
el: Χρώμα περιγράμματος

en: Borders width
el: Πλάτος περιγραμμάτων

en: Bottom
el: Κάτω μέρος

[ctx: position]
en: Bottom
el: Κάτω μέρος

en: Bottom Left
el: Κάτω αριστερά

en: Bottom Right
el: Κάτω δεξιά

en: Box layout
el: Διάταξη κουτιού

en: Box width
el: Πλάτος κουτιού

en: Burger menu only
el: Μόνο μενού μπιφτέκι

en: Button Background color
el: Κουμπί χρώμα φόντου

en: Button URL
el: Διεύθυνση URL κουμπιού

en: Button background
el: Κουμπί φόντο

en: Button link
el: Σύνδεσμος κουμπιών

en: Button settings
el: Ρυθμίσεις κουμπιών

en: Button text
el: Κείμενο κουμπιού

en: Buttons Border Radius
el: Ακτίνα περιγράμματος κουμπιών

en: Cancel
el: Ματαίωση

en: Carousel autoplay enabled
el: Ενεργοποιήθηκε η αυτόματη αναπαραγωγή καρουζέλ

en: Carousel loop mode enabled
el: Η λειτουργία βρόχου καρουζέλ ενεργοποιήθηκε

en: Categories
el: Κατηγορίες

en: Category
el: Κατηγορία

en: Category description
el: Περιγραφή κατηγορίας

en: Category title
el: Τίτλος κατηγορίας

en: Category:
el: Κατηγορία:

en: Center
el: Κέντρο

[ctx: header layout]
en: Center
el: Κέντρο

en: Change HTML tag
el: Αλλαγή ετικέτας HTML

en: Change icon
el: Αλλαγή εικονιδίου

en: Change image
el: Αλλαγή εικόνας

en: Change image for desktop resolution
el: Αλλαγή εικόνας για ανάλυση επιφάνειας εργασίας

en: Change image for mobile resolution
el: Αλλαγή εικόνας για ανάλυση κινητού

en: Citadela - Special Pages
el: Citadela - Ειδικές σελίδες

en: Citadela Content Settings
el: Ρυθμίσεις περιεχομένου Citadela

en: Citadela Header Settings
el: Ρυθμίσεις κεφαλίδας Citadela

en: Citadela Posts Blocks
el: Μπλοκ αναρτήσεων Citadela

en: Citadela Service Block image size
el: Μέγεθος εικόνας Block Citadela Service

en: Citadela Special Pages
el: Ειδικές σελίδες Citadela

[ctx: header layout]
en: Classic
el: Κλασσικός

[ctx: theme layout]
en: Classic
el: Κλασσικός

en: Clear
el: Σαφή

en: Cluster
el: Σύμπλεγμα

en: Cluster Block
el: Μπλοκ συμπλέγματος

en: Collapse menu to button
el: Σύμπτυξη μενού σε κουμπί

en: Collapsible footer widgets options
el: Επιλογές γραφικών στοιχείων με πτυσσόμενο υποσέλιδο

en: Color settings
el: Ρυθμίσεις χρώματος

en: Colors
el: Χρωματιστά

en: Comment author name will not be linked to url inserted in Website field
el: Το όνομα του συντάκτη σχολίου δεν θα συνδεθεί με τη διεύθυνση url που έχει εισαχθεί στο πεδίο Ιστότοπος

en: Comment text field
el: Πεδίο κειμένου σχολίου

en: Comments Extension can be used to add help text to every single input in WordPress Comment form.
el: Η επέκταση σχολίων μπορεί να χρησιμοποιηθεί για την προσθήκη κειμένου βοήθειας σε κάθε μεμονωμένη είσοδο στη φόρμα σχολίων του WordPress.

en: Comments extension
el: Επέκταση σχολίων

en: Comments links settings
el: Ρυθμίσεις συνδέσμων σχολίων

en: Confirm
el: Επιβεβαιώνω

en: Contain
el: Περιέχω

en: Content
el: Περιεχόμενο

en: Content size
el: Μέγεθος περιεχομένου

en: Content size width
el: Πλάτος μεγέθους περιεχομένου

en: Content width
el: Πλάτος περιεχομένου

en: Content width sizes
el: Μεγέθη πλάτους περιεχομένου

en: Cookies expiration
el: Λήξη cookies

en: Cover
el: Κάλυμμα

[ctx: label for css property "cover": image in background cover entire place]
en: Cover
el: Κάλυμμα

en: Cover column height
el: Ύψος καλύμματος στήλης

en: Current block view
el: Τρέχουσα προβολή μπλοκ

en: Current page title
el: Τίτλος τρέχουσας σελίδας

en: Custom Header is enabled. Following options may not have effect for this page.
el: Η προσαρμοσμένη κεφαλίδα είναι ενεργοποιημένη. Οι παρακάτω επιλογές ενδέχεται να μην έχουν ισχύ για αυτήν τη σελίδα.

en: Custom Header with Custom Logo is enabled for this page. Change of logo image may not be visible in preview.
el: Η προσαρμοσμένη κεφαλίδα με προσαρμοσμένο λογότυπο είναι ενεργοποιημένη για αυτήν τη σελίδα. Η αλλαγή της εικόνας του λογότυπου ενδέχεται να μην είναι ορατή στην προεπισκόπηση.

en: Custom Page Title
el: Προσαρμοσμένος τίτλος σελίδας

en: Custom codes
el: Προσαρμοσμένοι κωδικοί

en: Custom image
el: Προσαρμοσμένη εικόνα

en: Custom logo
el: Προσαρμοσμένο λογότυπο

en: Custom logo image
el: Προσαρμοσμένη εικόνα λογότυπου

en: Customize colors
el: Προσαρμόστε τα χρώματα

en: Customized options for mobile screen width.
el: Προσαρμοσμένες επιλογές για πλάτος οθόνης κινητού.

en: Date
el: Ημερομηνία

en: Date color
el: Χρώμα ημερομηνίας

en: Date from
el: Ημερομηνία από

en: Date to
el: Ημερομηνία έως

en: Day hours color
el: Χρώμα ωρών ημέρας

en: Day title color
el: Χρώμα τίτλου ημέρας

en: Days without defined time will be hidden.
el: Οι ημέρες χωρίς καθορισμένη ώρα θα είναι κρυφές.

en: Decoration Color
el: Χρώμα διακόσμησης

en: Decoration color
el: Χρώμα διακόσμησης

en: Default
el: Προκαθορισμένο

[ctx: theme design]
en: Default
el: Προκαθορισμένο

[ctx: default size of image in background]
en: Default size
el: Προεπιλεγμένο μέγεθος

en: Define border radius for different parts of design.
el: Ορίστε την ακτίνα περιγράμματος για διαφορετικά μέρη του σχεδιασμού.

en: Delete row
el: Διαγραφή σειράς

en: Descending
el: Φθίνων

en: Design Options
el: Επιλογές σχεδίασης

en: Desktop
el: Επιφάνεια εργασίας

en: Desktop settings
el: Ρυθμίσεις επιφάνειας εργασίας

en: Desktop size
el: Μέγεθος επιφάνειας εργασίας

en: Disable author name link
el: Απενεργοποίηση συνδέσμου ονόματος συγγραφέα

en: Disable default margins
el: Απενεργοποιήστε τα προεπιλεγμένα περιθώρια

en: Disable editor comment links
el: Απενεργοποίηση συνδέσμων σχολίων επεξεργασίας

en: Disable featured table
el: Απενεργοποιήστε τον επιλεγμένο πίνακα

en: Disable guest comment links
el: Απενεργοποίηση συνδέσμων σχολίων επισκεπτών

en: Disable image
el: Απενεργοποίηση εικόνας

en: Disable import/export
el: Απενεργοποίηση εισαγωγής/εξαγωγής

en: Disable link to featured image in blog post
el: Απενεργοποίηση συνδέσμου προς επιλεγμένη εικόνα σε ανάρτηση ιστολογίου

en: Disable non-editor comment links
el: Απενεργοποιήστε συνδέσμους σχολίων χωρίς πρόγραμμα επεξεργασίας

en: Disable separator
el: Απενεργοποιήστε το διαχωριστικό

en: Display product, service or packages offers in the table. Set the best deal, show discounted price and write important features for comparison.
el: Εμφανίστε προσφορές προϊόντων, υπηρεσιών ή πακέτων στον πίνακα. Ορίστε την καλύτερη προσφορά, εμφανίστε μειωμένη τιμή και γράψτε σημαντικά χαρακτηριστικά για σύγκριση.

en: Displays list of posts based on filters. For example posts only from specific category.
el: Εμφανίζει λίστα αναρτήσεων βάσει φίλτρων. Για παράδειγμα, αναρτήσεις μόνο από συγκεκριμένη κατηγορία.

en: Displays paginated list of posts on WordPress Blog page.
el: Εμφανίζει σελιδοποιημένη λίστα αναρτήσεων στη σελίδα ιστολογίου WordPress.

en: Do not use float numbers, please.
el: Μη χρησιμοποιείτε float αριθμούς, παρακαλώ.

en: Downloading&#8230;
el: Λήψη…

en: Drop Layout package here
el: Απόθεση πακέτου Layout εδώ

note: translators: 1. Start html anchor tag, 2. End html anchor tag
en: Easily create and manage an events calendar with %1$sThe Events Calendar%2$s free plugin.
el: Δημιουργήστε και διαχειριστείτε εύκολα ένα ημερολόγιο συμβάντων με την δωρεάν προσθήκη %1$sThe Events Calendar%2$s.

en: Edit Special Page
el: Επεξεργασία ειδικής σελίδας

en: Edit or update the image
el: Επεξεργαστείτε ή ενημερώστε την εικόνα

en: Email field
el: Πεδίο email

en: Enable
el: επιτρέπω

en: Enable collapsible footer wigets area
el: Ενεργοποιήστε την περιοχή γραφικών στοιχείων με πτυσσόμενο υποσέλιδο

en: Enable featured table
el: Ενεργοποίηση επιλεγμένου πίνακα

en: Error
el: Λάθος

en: Events
el: Εκδηλώσεις

en: Expiration of saved cookies in days.
el: Λήξη αποθηκευμένων cookies σε ημέρες.

note: translators: %s site name
en: Export %s Layout
el: Εξαγωγή διάταξης %s

en: Extra-bold
el: Εξαιρετικά τολμηρό

en: Extra-light
el: Εξαιρετικά ελαφρύ

en: Featured
el: Προτεινόμενα

en: Featured image link
el: Σύνδεσμος με επιλεγμένη εικόνα

en: Field label
el: Ετικέτα πεδίου

en: Filter special pages list
el: Φιλτράρισμα λίστας ειδικών σελίδων

en: Filters
el: Φίλτρα

en: Fixed background image
el: Διορθώθηκε η εικόνα φόντου

en: Fixed image
el: Διορθώθηκε η εικόνα

en: Font size
el: Μέγεθος γραμματοσειράς

en: Font size unit
el: Μονάδα μεγέθους γραμματοσειράς

en: Footer Color
el: Χρώμα υποσέλιδου

en: Footer code
el: Κωδικός υποσέλιδου

en: Forced inside space
el: Αναγκαστικά μέσα στο χώρο

en: Friday
el: Παρασκευή

en: From AitThemes:
el: Από το AitThemes:

note: translators: %s - list of required plugins
en: From AitThemes: %s
el: Από το AitThemes: %s

en: From WordPress.org:
el: Από WordPress.org:

note: translators: %s - list of required plugins
en: From WordPress.org: %s
el: Από WordPress.org: %s

en: Full Sticky header
el: Πλήρης αυτοκόλλητη κεφαλίδα

en: Full size
el: Πλήρες μέγεθος

en: Full size width
el: Πλάτος πλήρους μεγέθους

en: Fullwidth
el: Πλήρες πλάτος

en: Fullwidth header
el: Κεφαλίδα πλήρους πλάτους

en: Fullwidth size
el: Μέγεθος πλήρους πλάτους

en: General Border Radius
el: Γενική Ακτίνα Συνόρων

en: General Layout
el: Γενική διάταξη

en: General options for desktop.
el: Γενικές επιλογές για επιτραπέζιους υπολογιστές.

en: General settings
el: Γενικές Ρυθμίσεις

en: Google Analytics tracking ID.
el: Αναγνωριστικό παρακολούθησης του Google Analytics.

en: Google font
el: γραμματοσειρά Google

en: Gradient
el: Βαθμίδα

en: Gradient degree
el: Βαθμός κλίσης

en: Gradient overlay
el: Επικάλυψη κλίσης

en: Gradient under image, useful for .png images in background.
el: Διαβάθμιση κάτω από την εικόνα, χρήσιμη για εικόνες .png στο παρασκήνιο.

en: HTML tag
el: Ετικέτα HTML

en: Half layout page
el: Μισή σελίδα διάταξης

en: Header Background
el: Κεφαλίδα φόντο

en: Header Color
el: Χρώμα κεφαλίδας

en: Header Color Overlay
el: Επικάλυψη χρώματος κεφαλίδας

en: Header Image
el: Εικόνα επικεφαλίδας

en: Header Image Position
el: Θέση εικόνας κεφαλίδας

en: Header Image Repeat
el: Επανάληψη εικόνας κεφαλίδας

en: Header Image Size
el: Μέγεθος εικόνας κεφαλίδας

en: Header Layout
el: Διάταξη κεφαλίδας

en: Header background
el: Φόντο κεφαλίδας

en: Header code
el: Κωδικός κεφαλίδας

en: Header text
el: Κείμενο κεφαλίδας

en: Height Settings
el: Ρυθμίσεις ύψους

en: Height unit
el: Μονάδα ύψους

en: Hidden on desktop
el: Κρυφό στην επιφάνεια εργασίας

en: Hidden on mobile
el: Κρυφό στο κινητό

en: Hidden title in full sticky header on desktop
el: Κρυφός τίτλος σε πλήρη αυτοκόλλητη κεφαλίδα στην επιφάνεια εργασίας

en: Hidden title in full sticky header on mobile
el: Κρυφός τίτλος σε πλήρη αυτοκόλλητη κεφαλίδα στο κινητό

en: Hide Site title
el: Απόκρυψη τίτλου ιστότοπου

en: Hide button with link
el: Κουμπί απόκρυψης με σύνδεσμο

en: Hide discount price
el: Απόκρυψη τιμής έκπτωσης

en: Hide empty days
el: Κρύψτε τις κενές μέρες

en: Hide only on mobile
el: Απόκρυψη μόνο στο κινητό

en: Hide site title
el: Απόκρυψη τίτλου ιστότοπου

en: Hide site title and tagline
el: Απόκρυψη του τίτλου και της περιγραφής του ιστότοπου

en: Hide tagline only
el: Απόκρυψη μόνο περιγραφής

en: Horizontal offset
el: Οριζόντια μετατόπιση

en: Icon color
el: Χρώμα εικονιδίου

en: If enabled, sticky posts will be displayed on the top of listed posts.
el: Εάν είναι ενεργοποιημένη, οι κολλώδεις αναρτήσεις θα εμφανίζονται στην κορυφή των αναρτήσεων που αναφέρονται.

en: Image
el: Εικόνα

en: Image overlay color
el: Χρώμα επικάλυψης εικόνας

en: Image position
el: Θέση εικόνας

en: Image repeat
el: Επανάληψη εικόνας

en: Image size
el: Μέγεθος εικόνας

en: Images
el: εικόνες

en: Import Layout
el: Εισαγωγή διάταξης

en: Import and export layout settings pages will be disabled
el: Οι σελίδες ρυθμίσεων διάταξης εισαγωγής και εξαγωγής θα απενεργοποιηθούν

en: Import done!
el: Η εισαγωγή έγινε!

en: Import layout from file
el: Εισαγωγή διάταξης από αρχείο

en: Import of Layout package will <strong>delete all your content</strong> - all Posts, Pages, Media, Tags and Categories.
el: Η Εισαγωγή του πακέτου Layout θα <strong>διαγράψει όλο το περιεχόμενό σας</strong> - όλες τις αναρτήσεις, τις σελίδες, τα πολυμέσα, τις ετικέτες και τις κατηγορίες.

en: In "em" unit
el: Στη μονάδα &quot;em&quot;.

en: Infobar
el: Γραμμή πληροφοριών

en: Infobar can be used to display cookies notification on your website. It is displayed to all new visitors that come to your website. They can click on the button to hide it. Infobar is then hidden for number of days set it “Cookie expiration” field.
el: Η γραμμή πληροφοριών μπορεί να χρησιμοποιηθεί για την εμφάνιση ειδοποιήσεων για cookies στον ιστότοπό σας. Εμφανίζεται σε όλους τους νέους επισκέπτες που έρχονται στον ιστότοπό σας. Μπορούν να κάνουν κλικ στο κουμπί για να το κρύψουν. Στη συνέχεια, η γραμμή πληροφοριών αποκρύπτεται για τον αριθμό ημερών που ορίζεται στο πεδίο &quot;Λήξη cookie&quot;.

en: Insert URL for button. Leave empty to hide the button.
el: Εισαγάγετε τη διεύθυνση URL για το κουμπί. Αφήστε το κενό για να κρύψετε το κουμπί.

note: translators: 1. minimum number value
en: Insert number larger than %1$s, or leave empty for default value.
el: Εισαγάγετε αριθμό μεγαλύτερο από %1$s ή αφήστε κενό για την προεπιλεγμένη τιμή.

note: translators: 1. minimum number value
en: Insert number larger than %1$s.
el: Εισαγάγετε αριθμό μεγαλύτερο από %1$s.

note: translators: 1. maximum number value
en: Insert number smaller than %1$s, or leave empty for default value.
el: Εισαγάγετε αριθμό μικρότερο από %1$s ή αφήστε κενό για την προεπιλεγμένη τιμή.

note: translators: 1. maximum number value
en: Insert number smaller than %1$s.
el: Εισαγάγετε αριθμό μικρότερο από %1$s.

en: Insert row after
el: Εισαγάγετε τη σειρά μετά

en: Insert text
el: Εισαγωγή κειμένου

en: Insert valid number, please.
el: Εισαγάγετε έγκυρο αριθμό, παρακαλώ.

en: Insert your Google Analytics Tracking ID. Google Analytics tracking code will be added to your website.
el: Εισαγάγετε το αναγνωριστικό παρακολούθησης του Google Analytics. Ο κώδικας παρακολούθησης του Google Analytics θα προστεθεί στον ιστότοπό σας.

en: Inset shadow
el: Ένθετη σκιά

en: Install required plugins
el: Εγκαταστήστε τα απαιτούμενα πρόσθετα

en: Installing and activating plugins&#8230;
el: Εγκατάσταση και ενεργοποίηση προσθηκών…

en: It's not Citadela Layout package
el: Δεν είναι το πακέτο Citadela Layout

en: Item subtitle
el: Υπότιτλος στοιχείου

en: Item title
el: Τίτλος αντικειμένου

en: Large
el: Μεγάλο

en: Large size
el: Μεγάλο μέγεθος

en: Layout Exporter feature exports WordPress pages, posts and all Citadela options and settings. You can use Layout Exporter to create a Citadela layout that you can easily install to another Citadela website.
el: Η λειτουργία Layout Exporter εξάγει σελίδες WordPress, αναρτήσεις και όλες τις επιλογές και ρυθμίσεις του Citadela. Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε το Layout Exporter για να δημιουργήσετε μια διάταξη Citadela την οποία μπορείτε εύκολα να εγκαταστήσετε σε έναν άλλο ιστότοπο της Citadela.

en: Layout Importer needs to have the PHP ZIP extension installed. Please install it or contact your hosting provider.
el: Το Layout Importer πρέπει να έχει εγκατεστημένη την επέκταση ZIP PHP. Εγκαταστήστε το ή επικοινωνήστε με τον πάροχο φιλοξενίας.

en: Layout import/export settings
el: Ρυθμίσεις εισαγωγής/εξαγωγής διάταξης

en: Layouts
el: Διατάξεις

en: Layouts import and export is disabled
el: Η εισαγωγή και η εξαγωγή διατάξεων είναι απενεργοποιημένη

en: Left
el: Αριστερά

en: Left align logo
el: Λογότυπο αριστερής στοίχισης

en: Left side
el: Αριστερή πλευρά

en: Letter spacing
el: Διάστιχο γραμμάτων

en: Light
el: Φως

en: Light (100)
el: Φως (100)

en: Line height
el: Υψος γραμμής

en: Lines color
el: Χρώμα γραμμών

en: Link
el: Σύνδεσμος

en: List layout
el: Διάταξη λίστας

en: Location
el: Τοποθεσία

en: Location description
el: Περιγραφή τοποθεσίας

en: Location title
el: Τίτλος τοποθεσίας

en: Location:
el: Τοποθεσία:

en: Logo font size
el: Μέγεθος γραμματοσειράς λογότυπου

en: Logo image in custom header.
el: Εικόνα λογότυπου στην προσαρμοσμένη κεφαλίδα.

en: Logo image max width
el: Μέγιστο πλάτος εικόνας λογότυπου

en: Logo space max width
el: Μέγιστο πλάτος χώρου λογότυπου

en: Main Menu
el: Κυρίως μενού

en: Medium
el: Μεσαίο

en: Medium size
el: Μεσαίο μέγεθος

en: Membership
el: Ιδιότητα μέλους

en: Menu button color
el: Χρώμα κουμπιού μενού

en: Minimum value 1500px, leave empty for unlimited width.
el: Ελάχιστη τιμή 1500 px, αφήστε κενό για απεριόριστο πλάτος.

en: Mininum height
el: Ελάχιστο ύψος

en: Mobile
el: Κινητό

en: Mobile Settings
el: Ρυθμίσεις κινητού

en: Mobile settings
el: Ρυθμίσεις κινητού

en: Mobile size
el: Μέγεθος κινητού

en: Mobile width breakpoint
el: Σημείο διακοπής πλάτους κινητού

[ctx: theme layout]
en: Modern
el: Μοντέρνο

en: Monday
el: Δευτέρα

en: Move down
el: Μετακινηθείτε προς τα κάτω

en: Move up
el: Μετακινηθείτε προς τα πάνω

en: Name field
el: Πεδίο ονόματος

en: Next
el: Επόμενο

en: No Repeat
el: Όχι Επανάληψη

en: No borders
el: Χωρίς σύνορα

[ctx: label for css property "no-repeat": do not repeat image in background]
en: No repeat
el: Καμία επανάληψη

en: No results found.
el: Δεν βρέθηκαν αποτελέσματα.

en: No special pages found.
el: Δεν βρέθηκαν ειδικές σελίδες.

en: None
el: Κανένας

en: Normal (400)
el: Κανονικό (400)

en: Note: standard page title will be hidden.
el: Σημείωση: ο τυπικός τίτλος σελίδας θα είναι κρυφός.

en: Number of items
el: Αριθμός αντικειμένων

en: OK
el: Εντάξει

en: Oops! That page can't be found.
el: Ωχ! Αυτή η σελίδα δεν μπορεί να βρεθεί.

en: Open in new window
el: Ανοιξε σε νέο παράθυρο

en: Open link in new tab
el: Ανοιγμα συνδέσμου σε νέα καρτέλα

en: Opened footer wigets area
el: Ανοιχτή περιοχή wigets υποσέλιδου

en: Opening Hours
el: Ωρες λειτουργίας

en: Opening Hours settings
el: Ρυθμίσεις ωρών λειτουργίας

en: Order Options
el: Επιλογές παραγγελίας

en: Order by
el: Ταξινόμηση κατά

en: Original
el: Πρωτότυπο

en: Overlay color
el: Χρώμα επικάλυψης

en: Overlay gradient
el: Κλίση επικάλυψης

en: Overlay opacity
el: Αδιαφάνεια επικάλυψης

en: PHP ZIP extension not found
el: Η επέκταση ZIP PHP δεν βρέθηκε

en: Page Color
el: Χρώμα σελίδας

en: Please do not close this browser window until the Layout package is imported completely.
el: Μην κλείσετε αυτό το παράθυρο του προγράμματος περιήγησης μέχρι να εισαχθεί πλήρως το πακέτο Layout.

en: Please understand that Layout Exporter does not export everything from WordPress, such as WooCommerce invoices or data from other 3rd party plugins. There are many other plugins available for migration purposes.
el: Κατανοήστε ότι το Layout Exporter δεν εξάγει τα πάντα από το WordPress, όπως τιμολόγια WooCommerce ή δεδομένα από άλλες προσθήκες τρίτων. Υπάρχουν πολλά άλλα πρόσθετα διαθέσιμα για σκοπούς μετεγκατάστασης.

en: Position
el: Θέση

en: Position on website
el: Θέση στον ιστότοπο

en: Post Details
el: Λεπτομέρειες ανάρτησης

en: Posts
el: Αναρτήσεις

en: Posts navigation
el: Πλοήγηση αναρτήσεων

en: Posts settings
el: Ρυθμίσεις αναρτήσεων

en: Preview is displayed only in Customizer screen.
el: Η προεπισκόπηση εμφανίζεται μόνο στην οθόνη Customizer.

en: Previous
el: Προηγούμενος

en: Price Table
el: Πίνακας Τιμών

en: Price table alignment
el: Ευθυγράμμιση πίνακα τιμών

en: Radial gradient
el: Ακτινική κλίση

en: Random
el: Τυχαίος

en: Read more link
el: Διαβάστε περισσότερα σύνδεσμος

en: Ready to use Citadela layouts
el: Έτοιμες για χρήση διατάξεις Citadela

note: Description of the plugin
en: Ready to use layouts and blocks for Citadela with many customization options
el: Έτοιμες για χρήση διατάξεις και μπλοκ για το Citadela με πολλές επιλογές προσαρμογής

note: translators: %s plugin's name
en: Recently activated theme is not compatible with %s plugin, therefore the plugin was deactivated.
el: Το θέμα που ενεργοποιήθηκε πρόσφατα δεν είναι συμβατό με την προσθήκη %s, επομένως η προσθήκη απενεργοποιήθηκε.

en: Regular
el: Τακτικός

en: Remove image
el: Αφαίρεση εικόνας

[ctx: label for css property "repeat": repeat image in background]
en: Repeat
el: Επαναλαμβάνω

[ctx: label for css property "repeat-x": repeat horizontally image in background]
en: Repeat horizontally
el: Επαναλάβετε οριζόντια

[ctx: label for css property "repeat-y": repeat vertically image in background]
en: Repeat vertically
el: Επαναλάβετε κάθετα

en: Replace default label of the field.
el: Αντικαταστήστε την προεπιλεγμένη ετικέτα του πεδίου.

en: Replace image
el: Αντικατάσταση εικόνας

en: Required plugins
el: Απαιτούμενα πρόσθετα

en: Reset
el: Επαναφορά

en: Responsive Spacer
el: Αποκριτικό διαχωριστικό

en: Responsive Text
el: Αποκριτικό κείμενο

en: Responsive options applied under screen width
el: Οι επιλογές απόκρισης εφαρμόζονται κάτω από το πλάτος της οθόνης

en: Reusable Blocks
el: Επαναχρησιμοποιήσιμα μπλοκ

en: Reusable blocks settings
el: Ρυθμίσεις μπλοκ επαναχρησιμοποιήσιμων

en: Right
el: σωστά

en: Right side
el: Σωστη πλευρα

en: Saturday
el: Σάββατο

en: Save Settings
el: Αποθήκευση ρυθμίσεων

en: Search Special ages
el: Αναζήτηση ειδικών ηλικιών

en: Search results for:
el: Αποτελέσματα αναζήτησης για:

en: Select Google Font for your website
el: Επιλέξτε Γραμματοσειρά Google για τον ιστότοπό σας

en: Select Layout package
el: Επιλέξτε πακέτο διάταξης

en: Select alignment
el: Επιλέξτε ευθυγράμμιση

en: Select alignment on mobile design
el: Επιλέξτε ευθυγράμμιση στη σχεδίαση κινητού

en: Select background type
el: Επιλέξτε τύπο φόντου

en: Select color combinations for your website
el: Επιλέξτε συνδυασμούς χρωμάτων για τον ιστότοπό σας

en: Select font weight
el: Επιλέξτε βάρος γραμματοσειράς

en: Select image
el: Επιλέξτε εικόνα

en: Select layout
el: Επιλέξτε διάταξη

en: Select layout for website header
el: Επιλέξτε διάταξη για την κεφαλίδα του ιστότοπου

en: Select layout for your website
el: Επιλέξτε διάταξη για τον ιστότοπό σας

en: Select size
el: Διάλεξε μέγεθος

en: Semi-bold
el: Ημίτολμη

en: Service
el: Υπηρεσία

en: Service Image
el: Εικόνα υπηρεσίας

en: Service description text
el: Κείμενο περιγραφής υπηρεσίας

en: Service header
el: Κεφαλίδα υπηρεσίας

en: Set background image
el: Ορισμός εικόνας φόντου

en: Set custom image
el: Ορισμός προσαρμοσμένης εικόνας

en: Set custom logo image
el: Ορισμός προσαρμοσμένης εικόνας λογότυπου

en: Set header color as background image overlay
el: Ορίστε το χρώμα της κεφαλίδας ως επικάλυψη εικόνας φόντου

en: Sets if widgets in footer are opened or closed by default on mobile after page load. Applicable if collapsible widgets are enabled.
el: Ορίζει εάν τα γραφικά στοιχεία στο υποσέλιδο ανοίγουν ή κλείνουν από προεπιλογή στο κινητό μετά τη φόρτωση της σελίδας. Ισχύει εάν είναι ενεργοποιημένα τα πτυσσόμενα γραφικά στοιχεία.

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Settings Saved
el: Οι ρυθμίσεις αποθηκεύτηκαν

en: Settings for main menu in header
el: Ρυθμίσεις για το κύριο μενού στην κεφαλίδα

en: Settings for site header
el: Ρυθμίσεις για την κεφαλίδα του ιστότοπου

en: Shadow Settings
el: Ρυθμίσεις σκιάς

en: Shadow color
el: Χρώμα σκιάς

en: Show always
el: Δείξτε πάντα

en: Show button with link
el: Εμφάνιση κουμπιού με σύνδεσμο

en: Show categories
el: Εμφάνιση κατηγοριών

en: Show date
el: Εμφάνιση ημερομηνίας

en: Show description
el: Δείξε περιγραφή

en: Show discount price
el: Εμφάνιση τιμής έκπτωσης

en: Show featured image
el: Εμφάνιση επιλεγμένης εικόνας

en: Show header over content
el: Εμφάνιση κεφαλίδας πάνω από περιεχόμενο

en: Show icon
el: Εμφάνιση εικονιδίου

en: Show image
el: Εμφάνιση εικόνας

en: Show image as icon
el: Εμφάνιση εικόνας ως εικονίδιο

en: Show in menu
el: Εμφάνιση στο μενού

en: Show link to manage Reusable blocks in admin menu
el: Εμφάνιση συνδέσμου για τη διαχείριση μπλοκ επαναχρησιμοποιήσιμων στο μενού διαχειριστή

en: Show locations
el: Εμφάνιση τοποθεσιών

en: Show only on mobile
el: Εμφάνιση μόνο στο κινητό

en: Show opening hours on your website.
el: Εμφάνιση ωρών λειτουργίας στον ιστότοπό σας.

en: Show or hide Cluster block only on mobile screen size.
el: Εμφάνιση ή απόκρυψη μπλοκ συμπλέγματος μόνο σε μέγεθος οθόνης για κινητά.

en: Show preview of Announcement Bar
el: Εμφάνιση προεπισκόπησης της γραμμής ανακοινώσεων

en: Show transparent header without additional background settings.
el: Εμφάνιση διαφανούς κεφαλίδας χωρίς πρόσθετες ρυθμίσεις φόντου.

en: Show website
el: Εμφάνιση ιστότοπου

[ctx: settings]
en: Simple
el: Απλός

en: Simple layout
el: Απλή διάταξη

en: Simple settings
el: Απλές ρυθμίσεις

en: Simple settings allow you to show simple text and button in your announcements bar. Colors can be customized via WordPress customizer.
el: Οι απλές ρυθμίσεις σάς επιτρέπουν να εμφανίζετε απλό κείμενο και κουμπί στη γραμμή ανακοινώσεων σας. Τα χρώματα μπορούν να προσαρμοστούν μέσω του προγράμματος προσαρμογής WordPress.

en: Simple text styles
el: Απλά στυλ κειμένου

en: Simplified typography styles for blog posts pages
el: Απλοποιημένα στυλ τυπογραφίας για σελίδες αναρτήσεων ιστολογίου

en: Single color
el: Μονόχρωμο

en: Single color overlay
el: Μονόχρωμη επικάλυψη

en: Sizes for Content, Wide and Fullwidth layout types used in design.
el: Μεγέθη για τύπους διάταξης περιεχομένου, ευρείας και πλήρους πλάτους που χρησιμοποιούνται στη σχεδίαση.

en: Skip number of posts from start
el: Παράλειψη αριθμού αναρτήσεων από την αρχή

en: Small
el: Μικρό

en: Small size
el: Μικρό μέγεθος

en: Space around logo
el: Διάστημα γύρω από το λογότυπο

en: Space around menu button
el: Κουμπί διαστήματος γύρω από το μενού

en: Spacer height in
el: Ύψος αποστάτη μέσα

en: Spacer settings
el: Ρυθμίσεις αποστάτη

en: Spacing Settings
el: Ρυθμίσεις διαστήματος

[ctx: post type singular name]
en: Special Page
el: Ειδική Σελίδα

[ctx: admin menu]
en: Special Pages
el: Ειδικές Σελίδες

[ctx: post type general name]
en: Special Pages
el: Ειδικές Σελίδες

en: Special container that is always on full width if there is no sidebar or columns. You can insert there other blocks and set container background.
el: Ειδικό κοντέινερ που είναι πάντα σε πλήρες πλάτος εάν δεν υπάρχει πλαϊνή γραμμή ή στήλες. Μπορείτε να εισαγάγετε εκεί άλλα μπλοκ και να ορίσετε φόντο κοντέινερ.

en: Special page updated.
el: Η ειδική σελίδα ενημερώθηκε.

en: Special pages list
el: Λίστα ειδικών σελίδων

en: Special pages list navigation
el: Πλοήγηση στη λίστα ειδικών σελίδων

en: Spread radius
el: Ακτίνα εξάπλωσης

en: Sticky header on desktop
el: Κολλώδης κεφαλίδα στην επιφάνεια εργασίας

en: Sticky header on mobile
el: Αυτοκόλλητη κεφαλίδα στο κινητό

en: Sticky header settings
el: Αυτοκόλλητες ρυθμίσεις κεφαλίδας

en: Sticky posts first
el: Οι κολλώδεις δημοσιεύσεις πρώτα

en: Styles
el: Στυλ

en: Subtitle
el: Υπότιτλος

en: Subtitle color
el: Χρώμα υποτίτλων

en: Sunday
el: Κυριακή

en: Table subtitle
el: Υπότιτλος πίνακα

en: Table title
el: Τίτλος πίνακα

en: Tag description
el: Περιγραφή ετικέτας

en: Tag name
el: Όνομα ετικέτας

en: Tehre was an error with downloading layout
el: Παρουσιάστηκε σφάλμα κατά τη λήψη της διάταξης

en: Text
el: Κείμενο

en: Text Font
el: Γραμματοσειρά κειμένου

en: Text alignment
el: Στοίχιση κειμένου

en: Text color
el: Χρώμα κειμένου

en: Text color in custom header.
el: Χρώμα κειμένου στην προσαρμοσμένη κεφαλίδα.

en: Text displayed in the Infobar. It can contain HTML formatting such as URLs to link to your terms or privacy policy.
el: Κείμενο που εμφανίζεται στη γραμμή πληροφοριών. Μπορεί να περιέχει μορφοποίηση HTML, όπως διευθύνσεις URL για σύνδεση με τους όρους ή την πολιτική απορρήτου σας.

en: Text displayed on the button in announcements bar. Leave empty to hide the button.
el: Το κείμενο εμφανίζεται στο κουμπί στη γραμμή ανακοινώσεων. Αφήστε κενό για να κρύψετε το κουμπί.

en: Text displayed on the button. If no text is specified, X sign will be used to close Infobar.
el: Το κείμενο εμφανίζεται στο κουμπί. Εάν δεν έχει καθοριστεί κείμενο, το σύμβολο X θα χρησιμοποιηθεί για το κλείσιμο της γραμμής πληροφοριών.

en: Text of announcement
el: Κείμενο ανακοίνωσης

en: Thank you for activating Citadela Pro.
el: Σας ευχαριστούμε που ενεργοποιήσατε το Citadela Pro.

note: translators: %s plugin's name
en: The %s plugin could not be activated. It is not compatible with the current active theme.
el: Δεν ήταν δυνατή η ενεργοποίηση της προσθήκης %s. Δεν είναι συμβατό με το τρέχον ενεργό θέμα.

en: The Citadela Layout requires these plugins. The required plugins will be installed and activated automatically. In case you don't have access to one of the plugins, some pages might be incomplete.
el: Η διάταξη Citadela απαιτεί αυτές τις προσθήκες. Τα απαιτούμενα πρόσθετα θα εγκατασταθούν και θα ενεργοποιηθούν αυτόματα. Σε περίπτωση που δεν έχετε πρόσβαση σε ένα από τα πρόσθετα, ορισμένες σελίδες μπορεί να είναι ελλιπείς.

en: The content could not be imported.
el: Δεν ήταν δυνατή η εισαγωγή του περιεχομένου.

en: The process can take anywhere between 30 seconds to 30 minutes depending on the size of the Layout package and speed of connection (mainly due to downloading demo images).
el: Η διαδικασία μπορεί να διαρκέσει από 30 δευτερόλεπτα έως 30 λεπτά ανάλογα με το μέγεθος του πακέτου Layout και την ταχύτητα σύνδεσης (κυρίως λόγω λήψης εικόνων επίδειξης).

en: Theme Layout
el: Διάταξη θέματος

en: There was an error with installing plugins
el: Παρουσιάστηκε σφάλμα κατά την εγκατάσταση των προσθηκών

en: Thick borders
el: Χοντρά σύνορα

en: Thin
el: Λεπτός

en: Thin borders
el: Λεπτά σύνορα

note: translators: 1. Start html anchor tag, 2. End html anchor tag
en: This setting defines whether to use our Citadela styles in %1$sThe Events Calendar%2$s plugin or use the plugin's styles.
el: Αυτή η ρύθμιση καθορίζει εάν θα χρησιμοποιηθούν τα στυλ Citadela στην προσθήκη %1$sΤο Ημερολόγιο συμβάντων%2$s ή θα χρησιμοποιηθούν τα στυλ της προσθήκης.

en: Thursday
el: Πέμπτη

en: Tile
el: Πλακάκι

en: Tile Horizontally
el: Πλακάκι Οριζόντια

en: Tile Vertically
el: Πλακάκι Κάθετα

en: Title
el: Τίτλος

en: Title color
el: Χρώμα τίτλου

en: Titles Font
el: Γραμματοσειρά Τίτλων

en: Titles Style
el: Στυλ Τίτλων

en: To edit the image, you need permission to upload media.
el: Για να επεξεργαστείτε την εικόνα, χρειάζεστε άδεια για τη μεταφόρτωση πολυμέσων.

en: Top
el: Μπλουζα

[ctx: position]
en: Top
el: Μπλουζα

en: Top Left
el: Πάνω αριστερά

en: Top Right
el: Πάνω δεξιά

en: Tracking ID
el: αναγνωριστικό παρακολούθησης

en: Tracking privacy
el: Παρακολούθηση απορρήτου

en: Transparent header
el: Διαφανής κεφαλίδα

en: Tueasday
el: Τρίτη

en: Tuesday
el: Τρίτη

en: Turn on Announcements bar functionality
el: Ενεργοποιήστε τη λειτουργία της γραμμής ανακοινώσεων

en: Turn on Comments extension functionality
el: Ενεργοποιήστε τη λειτουργία επέκτασης σχολίων

en: Type
el: Τύπος

en: Type for search...
el: Πληκτρολογήστε για αναζήτηση...

en: Typography
el: Τυπογραφία

en: Upload an image file or pick one from your media library.
el: Ανεβάστε ένα αρχείο εικόνας ή επιλέξτε ένα από τη βιβλιοθήκη πολυμέσων σας.

en: Uploaded ZIP file is not Citadela Layout package or it is old incompatible Layout package. Please download the newest package from your AitThemes account.
el: Το μεταφορτωμένο αρχείο ZIP δεν είναι πακέτο Citadela Layout ή είναι παλιό μη συμβατό πακέτο Layout. Κάντε λήψη του νεότερου πακέτου από τον λογαριασμό σας AitThemes.

en: Uploading&#8230;
el: Μεταφόρτωση…

en: Urls from editor comment text will be removed. Applied for user roles with edit post capability like Contributor and higher.
el: Οι διευθύνσεις URL από το κείμενο σχολίου του συντάκτη θα αφαιρεθούν. Εφαρμόζεται για ρόλους χρήστη με δυνατότητα επεξεργασίας ανάρτησης όπως Contributor και νεότερη.

en: Urls from guest comment text will be removed
el: Οι διευθύνσεις URL από το κείμενο σχολίου επισκέπτη θα αφαιρεθούν

en: Urls from non-editor comment text will be removed. Applied for user roles without edit post capability like Subscriber.
el: Οι διευθύνσεις URL από το κείμενο σχολίων που δεν είναι πρόγραμμα επεξεργασίας θα αφαιρεθούν. Εφαρμόζεται για ρόλους χρήστη χωρίς δυνατότητα επεξεργασίας ανάρτησης όπως Συνδρομητής.

en: Use Citadela styles
el: Χρησιμοποιήστε στυλ Citadela

en: Use Infobar on your website
el: Χρησιμοποιήστε τη γραμμή πληροφοριών στον ιστότοπό σας

en: Use custom header
el: Χρησιμοποιήστε προσαρμοσμένη κεφαλίδα

en: Use custom width settings
el: Χρησιμοποιήστε προσαρμοσμένες ρυθμίσεις πλάτους

en: Use default font
el: Χρησιμοποιήστε προεπιλεγμένη γραμματοσειρά

en: Use default font weight
el: Χρησιμοποιήστε το προεπιλεγμένο βάρος γραμματοσειράς

en: Use responsive options
el: Χρησιμοποιήστε επιλογές απόκρισης

en: Using font size from theme design.
el: Χρήση μεγέθους γραμματοσειράς από τη σχεδίαση θέματος.

en: Using letter spacing from theme design.
el: Χρήση απόστασης γραμμάτων από τη σχεδίαση θέματος.

en: Using line height from theme design.
el: Χρήση ύψους γραμμής από τη σχεδίαση θέματος.

en: Vertical offset
el: Κατακόρυφη μετατόπιση

en: View Demo
el: Προβολή επίδειξης

en: View layouts
el: Προβολή διατάξεων

en: View more
el: Δείτε περισσότερα

en: Visibility on mobile
el: Ορατότητα στο κινητό

en: WP Button Block
el: Μπλοκ κουμπιών WP

en: We keep your email so we can communicate with you about our product and services. For further details please see <a href="#">our privacy policy</a>.
el: Διατηρούμε το email σας για να μπορούμε να επικοινωνούμε μαζί σας σχετικά με τα προϊόντα και τις υπηρεσίες μας. Για περισσότερες λεπτομέρειες, ανατρέξτε <a href="#">στην πολιτική απορρήτου μας</a> .

en: We keep your name so we can communicate with you about our product and services. For further details please see <a href="#">our privacy policy</a>.
el: Διατηρούμε το όνομά σας για να μπορούμε να επικοινωνούμε μαζί σας σχετικά με τα προϊόντα και τις υπηρεσίες μας. Για περισσότερες λεπτομέρειες, ανατρέξτε <a href="#">στην πολιτική απορρήτου μας</a> .

en: We keep your website URL so we can communicate with you about our product and services. For further details please see <a href="#">our privacy policy</a>.
el: Διατηρούμε τη διεύθυνση URL του ιστότοπού σας για να μπορούμε να επικοινωνούμε μαζί σας σχετικά με το προϊόν και τις υπηρεσίες μας. Για περισσότερες λεπτομέρειες, ανατρέξτε <a href="#">στην πολιτική απορρήτου μας</a> .

en: We're importing the Layout package...
el: Εισάγουμε το πακέτο Layout...

note: translators: 1. url to upgrading guide, 2. plugin's name
en: We've noticed that you're running an outdated version of PHP which is no longer supported, therefore <em>the plugin was deactivated</em>. Make sure your site is fast and secure, by <a href='%1$s'>upgrading PHP to the latest version</a>. Minimal requirement for %2$s is <strong>PHP 5.6.20</strong>.
el: Παρατηρήσαμε ότι εκτελείτε μια παλιά έκδοση της PHP που δεν υποστηρίζεται πλέον, επομένως <em>η προσθήκη απενεργοποιήθηκε</em> . Βεβαιωθείτε ότι ο ιστότοπός σας είναι γρήγορος και ασφαλής, <a href='%1$s'>αναβαθμίζοντας την PHP στην πιο πρόσφατη έκδοση</a> . Η ελάχιστη απαίτηση για %2$s είναι <strong>PHP 5.6.20</strong> .

note: translators: 1. url to upgrading guide, 2. plugin's name
en: We've noticed that you're running an outdated version of WordPress, therefore <em>the plugin was deactivated</em>. Make sure your site is secure and up to date, by <a href='%1$s'>updating WordPress to the latest version</a>. Minimal requirement for %2$s is <strong>WordPress 5.2</strong>.
el: Παρατηρήσαμε ότι εκτελείτε μια παλιά έκδοση του WordPress, επομένως <em>η προσθήκη απενεργοποιήθηκε</em> . Βεβαιωθείτε ότι ο ιστότοπός σας είναι ασφαλής και ενημερωμένος, <a href='%1$s'>ενημερώνοντας το WordPress στην πιο πρόσφατη έκδοση</a> . Η ελάχιστη απαίτηση για %2$s είναι το <strong>WordPress 5.2</strong> .

en: Website URL field
el: Πεδίο διεύθυνσης URL ιστότοπου

en: Wednesday
el: Τετάρτη

en: Wide
el: Πλατύς

en: Wide size
el: Ευρύ μέγεθος

en: Wide size width
el: Πλάτος μεγάλου μεγέθους

en: Widgets area in footer can be opened or closed on mobile.
el: Η περιοχή γραφικών στοιχείων στο υποσέλιδο μπορεί να ανοίξει ή να κλείσει στο κινητό.

en: Width Settings
el: Ρυθμίσεις πλάτους

en: With advanced settings you have full control over html and styles for your announcements bar.
el: Με τις προηγμένες ρυθμίσεις έχετε τον πλήρη έλεγχο του html και των στυλ για τη γραμμή ανακοινώσεων σας.

en: You can import any of the available Citadela Layouts.
el: Μπορείτε να εισαγάγετε οποιοδήποτε από τα διαθέσιμα Citadela Layouts.

en: Your comments help us to improve our products and services so we keep recording them. We use the comment also for future reference. For further details please see <a href="#">our privacy policy</a>.
el: Τα σχόλιά σας μας βοηθούν να βελτιώσουμε τα προϊόντα και τις υπηρεσίες μας, επομένως συνεχίζουμε να τα καταγράφουμε. Χρησιμοποιούμε το σχόλιο επίσης για μελλοντική αναφορά. Για περισσότερες λεπτομέρειες, ανατρέξτε <a href="#">στην πολιτική απορρήτου μας</a> .

en: Your current content will be deleted
el: Το τρέχον περιεχόμενό σας θα διαγραφεί

en: ZIP files
el: αρχεία ZIP

en: button text
el: κείμενο κουμπιού

[ctx: Uploader: Drop Layout package here - or - Select Layout package]
en: or
el: ή

en: read more text
el: διαβάστε περισσότερο κείμενο

en: row text...
el: κείμενο σειράς...
