Citadela Pro 5.0.3 - en to eo translation catalogue (554 entries)

note: translators: %s plugin's name
en: %s plugin and PHP incompatiblity
eo: %s kromaĵo kaj PHP-malkongrueco

note: translators: %s plugin's name
en: %s plugin and WordPress incompatiblity
eo: %s kromaĵo kaj WordPress-malkongrueco

note: translators: %s plugin's name
en: %s plugin has beed deactivated
eo: %s kromaĵo estas malaktivigita

note: translators: %s plugin's name
en: %s plugin incompatibility
eo: %s nekongruo de kromaĵo

note: translators: %s - list of required plugins
en: (You can download them from your AitThemes account)
eo: (Vi povas elŝuti ilin de via konto AitThemes)

en: 100% horizontal
eo: 100% horizontala

en: 100% vertical
eo: 100% vertikala

en: Accept
eo: Akceptu

en: Add empty space between blocks that will look differently on desktop and on mobile devices.
eo: Aldonu malplenan spacon inter blokoj, kiuj aspektos malsame sur labortablo kaj sur porteblaj aparatoj.

en: Additional text
eo: Plia teksto

en: Additional text displayed with the field. It can contain HTML formatting such as urls to link to your terms or privacy policy.
eo: Kroma teksto montrata kun la kampo. Ĝi povas enhavi HTML-formaton kiel URL-ojn por ligi al viaj kondiĉoj aŭ privateca politiko.

[ctx: settings]
en: Advanced
eo: Altnivela

en: Advanced settings
eo: Altnivelaj agordoj

en: Align Text Center
eo: Vicigi Teksto-Centron

en: Align Text Left
eo: Vicigi Tekston Maldekstren

en: Align Text Right
eo: Vicigu Tekston Dekstre

en: Align logo section to the left side
eo: Vicigu logo-sekcion al la maldekstra flanko

en: All
eo: Ĉiuj

en: All Special Pages
eo: Ĉiuj Specialaj Paĝoj

note: translators: %s plugin's name
en: All blocks were moved to %s plugin.
eo: Ĉiuj blokoj estis movitaj al %s kromaĵo.

en: Allows you to easily add company services to your website.
eo: Ebligas al vi facile aldoni kompaniajn servojn al via retejo.

en: Allows you to insert text with custom settings and font.
eo: Ebligas al vi enmeti tekston kun kutimaj agordoj kaj tiparo.

en: Allows you to put page title anywhere you like. For example after header image.
eo: Ebligas al vi meti paĝotitolon ie ajn vi ŝatas. Ekzemple post kapbildo.

en: Announcements Bar
eo: Anoncoj Trinkejo

en: Announcements bar
eo: Anoncoj trinkejo

en: Announcements bar allows you to present any important announcements on the top of all your pages.
eo: Anoncoj-breto permesas vin prezenti iujn ajn gravajn anoncojn sur la supro de ĉiuj viaj paĝoj.

en: Announcements bar is displayed after selected date and time.
eo: Anoncoj-breto estas montrata post elektitaj dato kaj horo.

en: Announcements bar is displayed until selected date and time.
eo: Anoncoj-breto estas montrata ĝis elektita dato kaj horo.

en: Anonymize IP address of your website visitors.
eo: Anonimigi IP-adreson de viaj retejaj vizitantoj.

en: Appearance
eo: Aspekto

en: Appearance settings for your website
eo: Aspektaj agordoj por via retejo

en: Applied for Simple type of Announcements bar.
eo: Aplikita por Simpla tipo de Anoncoj trinkejo.

en: Ascending
eo: Ascendenta

en: Author biographical info
eo: Biografiaj informoj pri aŭtoro

en: Author name
eo: Nomo de aŭtoro

en: Availability of selected style depends on selected font for titles.
eo: Havebleco de elektita stilo dependas de elektita tiparo por titoloj.

en: Available range
eo: Disponebla gamo

en: Background Image Overlay
eo: Fona Bildo Overlay

en: Background Settings
eo: Fonaj Agordoj

en: Background color
eo: Fona koloro

en: Background color type
eo: Fona kolora tipo

en: Background gradient
eo: Fona gradiento

en: Background image
eo: Fona bildo

en: Background image repeat
eo: Ripeto de fonbildo

en: Background image size
eo: Grandeco de fonbildo

en: Background position
eo: Fona pozicio

en: Background settings for your website header
eo: Fonaj agordoj por via retejo-kapo

en: Bar Background color
eo: Trinkejo Fona koloro

en: Black
eo: Nigra

en: Blog Page
eo: Blogpaĝo

en: Blog Posts
eo: Blogaj Afiŝoj

en: Blur radius
eo: Neklara radiuso

en: Bold
eo: Aŭdaca

en: Bold (700)
eo: Aŭdaca (700)

en: Border Settings
eo: Limaj Agordoj

en: Border color
eo: Bordkoloro

en: Border radius
eo: Bordradiuso

en: Border radius options
eo: Opcioj de limo-radiuso

en: Border width
eo: Limo larĝa

en: Borders color
eo: Bordoj koloro

en: Borders width
eo: Bordoj larĝa

en: Bottom
eo: Fundo

[ctx: position]
en: Bottom
eo: Fundo

en: Bottom Left
eo: Malsupre Maldekstre

en: Bottom Right
eo: Malsupre Dekstre

en: Box layout
eo: Skatolo aranĝo

en: Box width
eo: Larĝo de skatolo

en: Burger menu only
eo: Nur hamburgera menuo

en: Button Background color
eo: Butono Fona koloro

en: Button URL
eo: Butono URL

en: Button background
eo: Butona fono

en: Button link
eo: Butona ligilo

en: Button settings
eo: Butonaj agordoj

en: Button text
eo: Butonteksto

en: Buttons Border Radius
eo: Butonoj Border Radius

en: Cancel
eo: Nuligi

en: Carousel autoplay enabled
eo: Aŭtomata ludado de karuselo estas ebligita

en: Carousel loop mode enabled
eo: Karusela bukloreĝimo ebligita

en: Categories
eo: Kategorioj

en: Category
eo: Kategorio

en: Category description
eo: Kategoria priskribo

en: Category title
eo: Kategoria titolo

en: Category:
eo: Kategorio:

en: Center
eo: Centro

[ctx: header layout]
en: Center
eo: Centro

en: Change HTML tag
eo: Ŝanĝu HTML-etikedon

en: Change icon
eo: Ŝanĝi ikonon

en: Change image
eo: Ŝanĝi bildon

en: Change image for desktop resolution
eo: Ŝanĝu bildon por labortabla rezolucio

en: Change image for mobile resolution
eo: Ŝanĝu bildon por poŝtelefona rezolucio

en: Citadela - Special Pages
eo: Citadela - Specialaj Paĝoj

en: Citadela Blocks
eo: Citadela Blokoj

en: Citadela Content Settings
eo: Citadela Enhavaj Agordoj

en: Citadela Half Layout Settings
eo: Citadela Duona Aranĝo Agordoj

en: Citadela Header Settings
eo: Agordoj de Citadela Header

en: Citadela Posts Blocks
eo: Citadela Afiŝoj Blokoj

en: Citadela Service Block image size
eo: Grando de bildo de Citadela Service Block

en: Citadela Special Pages
eo: Citadela Specialaj Paĝoj

[ctx: header layout]
en: Classic
eo: Klasika

[ctx: theme layout]
en: Classic
eo: Klasika

en: Clear
eo: Klara

en: Cluster
eo: Areto

en: Cluster Block
eo: Areto-Bloko

en: Collapse menu to button
eo: Kolavi menuon al butono

en: Collapsible footer widgets options
eo: Faldeblaj piedliniaj fenestraĵoj opcioj

en: Color settings
eo: Koloraj agordoj

en: Colors
eo: Koloroj

en: Comment author name will not be linked to url inserted in Website field
eo: La nomo de la aŭtoro de komento ne estos ligita al url enmetita en la kampo de la retejo

en: Comment text field
eo: Komenta tekstokampo

en: Comments Extension can be used to add help text to every single input in WordPress Comment form.
eo: Komentoj-Etendaĵo povas esti uzata por aldoni helptekston al ĉiu unuopa enigo en WordPress-Komenta formularo.

en: Comments extension
eo: Etendo de komentoj

en: Comments links settings
eo: Agordoj de komentoj ligiloj

en: Confirm
eo: Konfirmu

en: Contain
eo: Enhavi

en: Content
eo: Enhavo

en: Content size
eo: Enhavo grandeco

en: Content size width
eo: Enhavo grandeco larĝo

en: Content width
eo: Enhavlarĝo

en: Content width sizes
eo: Enhavaj larĝaj grandecoj

en: Cookies expiration
eo: Kuketoj eksvalidiĝo

en: Cover
eo: Kovrilo

[ctx: label for css property "cover": image in background cover entire place]
en: Cover
eo: Kovrilo

en: Cover column height
eo: Kovrilo kolumna alteco

en: Current block view
eo: Nuna blokvido

en: Current page title
eo: Aktuala paĝotitolo

en: Custom Header is enabled. Following options may not have effect for this page.
eo: Propra Kapo estas ebligita. Sekvaj opcioj eble ne efikas por ĉi tiu paĝo.

en: Custom Header with Custom Logo is enabled for this page. Change of logo image may not be visible in preview.
eo: Propra Kapo kun Propra Logo estas ebligita por ĉi tiu paĝo. Ŝanĝo de emblembildo eble ne estas videbla en antaŭvido.

en: Custom Page Title
eo: Propra Paĝa Titolo

en: Custom codes
eo: Propraj kodoj

en: Custom image
eo: Propra bildo

en: Custom logo
eo: Propra emblemo

en: Custom logo image
eo: Propra logobildo

en: Customize colors
eo: Agordu kolorojn

en: Customized options for mobile screen width.
eo: Agordaj elektoj por larĝo de movebla ekrano.

en: Date
eo: Dato

en: Date color
eo: Datkoloro

en: Date from
eo: Dato de

en: Date to
eo: Dato al

en: Day hours color
eo: Tagaj horoj koloro

en: Day title color
eo: Taga titolkoloro

en: Days without defined time will be hidden.
eo: Tagoj sen difinita tempo estos kaŝitaj.

en: Decoration Color
eo: Dekoracia Koloro

en: Decoration color
eo: Dekoracia koloro

en: Default
eo: Defaŭlte

[ctx: theme design]
en: Default
eo: Defaŭlte

[ctx: default size of image in background]
en: Default size
eo: Defaŭlta grandeco

en: Define border radius for different parts of design.
eo: Difinu randradiuson por malsamaj partoj de dezajno.

en: Delete row
eo: Forigi vicon

en: Descending
eo: Malkreskanta

en: Design Options
eo: Dezajnaj Opcioj

en: Desktop
eo: Surtabla

en: Desktop settings
eo: Labortablaj agordoj

en: Desktop size
eo: Labortabla grandeco

en: Disable author name link
eo: Malebligu ligilon al nomo de aŭtoro

en: Disable default margins
eo: Malebligu defaŭltajn randojn

en: Disable editor comment links
eo: Malebligu la komentajn ligilojn de la redaktilo

en: Disable featured table
eo: Malebligu elstaran tabelon

en: Disable guest comment links
eo: Malebligu gastkomentajn ligilojn

en: Disable image
eo: Malebligu bildon

en: Disable import/export
eo: Malebligu importon/eksporton

en: Disable link to featured image in blog post
eo: Malebligu ligon al elstara bildo en bloga afiŝo

en: Disable non-editor comment links
eo: Malebligu ligilojn al komentoj de neredaktistoj

en: Disable separator
eo: Malebligu apartigilon

en: Display product, service or packages offers in the table. Set the best deal, show discounted price and write important features for comparison.
eo: Montru ofertojn pri produktoj, servoj aŭ pakoj en la tabelo. Fiksu la plej bonan oferton, montru rabatan prezon kaj skribu gravajn funkciojn por komparo.

en: Displays list of posts based on filters. For example posts only from specific category.
eo: Montras liston de afiŝoj bazitaj sur filtriloj. Ekzemple afiŝoj nur de specifa kategorio.

en: Displays paginated list of posts on WordPress Blog page.
eo: Montras paĝigitan liston de afiŝoj sur WordPress-blogo-paĝo.

en: Do not use float numbers, please.
eo: Ne uzu flosajn nombrojn, mi petas.

en: Downloading&#8230;
eo: Elŝutante…

en: Drop Layout package here
eo: Faligi Aranĝitpakaĵon ĉi tie

note: translators: 1. Start html anchor tag, 2. End html anchor tag
en: Easily create and manage an events calendar with %1$sThe Events Calendar%2$s free plugin.
eo: Facile kreu kaj administru eventokalendaron per %1$sLa senpaga kromprogramo de la Eventa Kalendaro%2$s.

en: Edit Special Page
eo: Redaktu Specialan Paĝon

en: Edit or update the image
eo: Redaktu aŭ ĝisdatigu la bildon

en: Email field
eo: Retpoŝta kampo

en: Enable
eo: Ebligu

en: Enable collapsible footer wigets area
eo: Ebligu faldebla piedlinio wigets areo

en: Enable featured table
eo: Ebligu elstaran tabelon

en: Error
eo: Eraro

en: Events
eo: Eventoj

en: Expiration of saved cookies in days.
eo: Eksvalidiĝo de konservitaj kuketoj en tagoj.

note: translators: %s site name
en: Export %s Layout
eo: Eksportu %s Aranĝon

en: Extra Bold (900)
eo: Ekstra Grada (900)

en: Extra-bold
eo: Ekstra-aŭdaca

en: Extra-light
eo: Ekstra-malpeza

en: Featured
eo: Prezentita

en: Featured image link
eo: Elstara bilda ligilo

en: Field label
eo: Kampa etikedo

en: Filter special pages list
eo: Filtril liston de specialaj paĝoj

en: Filters
eo: Filtriloj

en: Fixed background image
eo: Fiksa fonbildo

en: Fixed image
eo: Fiksa bildo

en: Font size
eo: Grando de tiparo

en: Font size unit
eo: Tipara grandeco unuo

en: Footer Color
eo: Footer Koloro

en: Footer code
eo: Kodo de la piedlinio

en: Forced inside space
eo: Devigita enen spacon

en: Friday
eo: vendredo

en: From AitThemes:
eo: De AitThemes:

note: translators: %s - list of required plugins
en: From AitThemes: %s
eo: De AitThemes: %s

en: From WordPress.org:
eo: De WordPress.org:

note: translators: %s - list of required plugins
en: From WordPress.org: %s
eo: El WordPress.org: %s

en: Full Sticky header
eo: Plena Gluita kaplinio

en: Full size
eo: Plena grandeco

en: Full size width
eo: Plengranda larĝo

en: Fullwidth
eo: Plenlarĝo

en: Fullwidth header
eo: Plenlarĝa kaplinio

en: Fullwidth size
eo: Plenlarĝa grandeco

en: General Border Radius
eo: Ĝenerala Lima Radiuso

en: General Layout
eo: Ĝenerala Aranĝo

en: General options for desktop.
eo: Ĝeneralaj opcioj por labortablo.

en: General settings
eo: Ĝeneralaj Agordoj

en: Google Analytics tracking ID.
eo: Google Analytics spura ID.

en: Google font
eo: Gugla tiparo

en: Gradient
eo: Gradiento

en: Gradient degree
eo: Gradena grado

en: Gradient overlay
eo: Gradienta supermetaĵo

en: Gradient under image, useful for .png images in background.
eo: Gradiento sub bildo, utila por .png bildoj en fono.

en: HTML tag
eo: HTML-etikedo

en: Half layout page
eo: Duona aranĝo paĝo

en: Header Background
eo: Header Fono

en: Header Color
eo: Kapa Koloro

en: Header Color Overlay
eo: Header Koloro Overlay

en: Header Image
eo: Kapa Bildo

en: Header Image Position
eo: Kapa Bildo Pozicio

en: Header Image Repeat
eo: Kapa Bildo Ripeto

en: Header Image Size
eo: Kapa Bildo Grandeco

en: Header Layout
eo: Kapa Aranĝo

en: Header background
eo: Kapa fono

en: Header code
eo: Kodo de kaplinio

en: Header text
eo: Kapa teksto

en: Height Settings
eo: Alteco Agordoj

en: Height unit
eo: Alteco unuo

en: Hidden on desktop
eo: Kaŝita sur labortablo

en: Hidden on mobile
eo: Kaŝita sur poŝtelefono

en: Hidden title in full sticky header on desktop
eo: Kaŝita titolo en plena glueca kaplinio sur labortablo

en: Hidden title in full sticky header on mobile
eo: Kaŝita titolo en plena glueca kaplinio ĉe poŝtelefono

en: Hide Site title
eo: Kaŝi la titolon de la retejo

en: Hide button with link
eo: Kaŝi butonon kun ligilo

en: Hide discount price
eo: Kaŝi rabatan prezon

en: Hide empty days
eo: Kaŝi malplenajn tagojn

en: Hide only on mobile
eo: Kaŝi nur ĉe poŝtelefono

en: Hide site title
eo: Kaŝi retejo-titolon

en: Hide site title and tagline
eo: Kaŝi retejo-titolon kaj tagline

en: Hide tagline only
eo: Kaŝi nur etiketon

en: Horizontal offset
eo: Horizontala ofseto

en: Icon color
eo: Koloro de ikono

en: If enabled, sticky posts will be displayed on the top of listed posts.
eo: Se enŝaltite, gluiĝaj afiŝoj estos montrataj sur la supro de listigitaj afiŝoj.

en: Image
eo: Bildo

en: Image overlay color
eo: Bilda superkovra koloro

en: Image position
eo: Bilda pozicio

en: Image repeat
eo: Ripeto de bildo

en: Image size
eo: Grando de bildo

en: Images
eo: Bildoj

en: Import Layout
eo: Importu Aranĝon

en: Import and export layout settings pages will be disabled
eo: Importi kaj eksporti aranĝajn agordojn paĝojn estos malŝaltitaj

en: Import done!
eo: Importo farita!

en: Import layout from file
eo: Importu aranĝon el dosiero

en: Import of Layout package will <strong>delete all your content</strong> - all Posts, Pages, Media, Tags and Categories.
eo: Importo de Aranĝo-pakaĵo <strong>forigos vian tutan enhavon</strong> - ĉiujn Afiŝojn, Paĝojn, Amaskomunikilarojn, Etikedojn kaj Kategoriojn.

en: In "em" unit
eo: En &quot;em&quot; unuo

en: Infobar
eo: Infobaro

en: Infobar can be used to display cookies notification on your website. It is displayed to all new visitors that come to your website. They can click on the button to hide it. Infobar is then hidden for number of days set it “Cookie expiration” field.
eo: Infobaro povas esti uzata por montri kuketajn sciigojn en via retejo. Ĝi estas montrata al ĉiuj novaj vizitantoj, kiuj venas al via retejo. Ili povas alklaki la butonon por kaŝi ĝin. Informbaro tiam estas kaŝita dum nombro da tagoj, agordu ĝin &quot;Keksa eksvalidiĝo&quot; kampo.

en: Insert URL for button. Leave empty to hide the button.
eo: Enigu URL por butono. Lasu malplena por kaŝi la butonon.

note: translators: 1. minimum number value
en: Insert number larger than %1$s, or leave empty for default value.
eo: Enigu numeron pli grandan ol %1$s, aŭ lasu malplena por defaŭlta valoro.

note: translators: 1. minimum number value
en: Insert number larger than %1$s.
eo: Enigu numeron pli grandan ol %1$s.

note: translators: 1. maximum number value
en: Insert number smaller than %1$s, or leave empty for default value.
eo: Enigu nombron pli malgrandan ol %1$s, aŭ lasu malplena por defaŭlta valoro.

note: translators: 1. maximum number value
en: Insert number smaller than %1$s.
eo: Enigu numeron pli malgrandan ol %1$s.

en: Insert row after
eo: Enmetu vicon poste

en: Insert text
eo: Enigu tekston

en: Insert valid number, please.
eo: Enmetu validan numeron, mi petas.

en: Insert your Google Analytics Tracking ID. Google Analytics tracking code will be added to your website.
eo: Enigu vian Google Analytics-Spuran ID. Spurkodo de Google Analytics estos aldonita al via retejo.

en: Inset shadow
eo: Enmetita ombro

en: Install required plugins
eo: Instalu postulatajn kromaĵojn

en: Installing and activating plugins&#8230;
eo: Instalante kaj aktivigante kromaĵojn...

en: It's not Citadela Layout package
eo: Ĝi ne estas Citadela Layout-pakaĵo

en: Item subtitle
eo: Item subtitolo

en: Item title
eo: Titolo de ero

en: Large
eo: Granda

en: Large size
eo: Granda grandeco

en: Layout Exporter
eo: Aranĝo Eksportilo

en: Layout Exporter feature exports WordPress pages, posts and all Citadela options and settings. You can use Layout Exporter to create a Citadela layout that you can easily install to another Citadela website.
eo: La funkcio de Layout Exporter eksportas WordPress-paĝojn, afiŝojn kaj ĉiujn opciojn kaj agordojn de Citadela. Vi povas uzi Layout Exporter por krei Citadela aranĝon, kiun vi povas facile instali al alia Citadela retejo.

en: Layout Importer needs to have the PHP ZIP extension installed. Please install it or contact your hosting provider.
eo: Layout Importer devas havi la PHP ZIP-etendon instalitan. Bonvolu instali ĝin aŭ kontakti vian gastiganton.

en: Layout import/export settings
eo: Aranĝo importo/eksporto agordojn

en: Layouts
eo: Aranĝoj

en: Layouts import and export is disabled
eo: Importado kaj eksportado de aranĝoj estas malŝaltitaj

en: Left
eo: Maldekstre

en: Left align logo
eo: Maldekstre vicigi emblemon

en: Left side
eo: Maldekstra flanko

en: Letter spacing
eo: Literinterspaco

en: Light
eo: Lumo

en: Light (100)
eo: Lumo (100)

en: Line height
eo: Linia alteco

en: Lines color
eo: Koloro de linioj

en: Link
eo: Ligo

en: List layout
eo: Listo aranĝo

en: Location
eo: Loko

en: Location description
eo: Loka priskribo

en: Location title
eo: Loka titolo

en: Location:
eo: Loko:

en: Logo font size
eo: Logotiparo grandeco

en: Logo image in custom header.
eo: Logobildo en kutima kaplinio.

en: Logo image max width
eo: Maksimuma larĝo de la logobildo

en: Logo space max width
eo: Logospaco maksimuma larĝo

en: Main Menu
eo: Ĉefa Menuo

en: Medium
eo: Meza

en: Medium size
eo: Meza grandeco

en: Membership
eo: Membreco

en: Menu button color
eo: Koloro de butono de menuo

en: Minimum value 1500px, leave empty for unlimited width.
eo: Minimuma valoro 1500px, lasu malplena por senlima larĝo.

en: Mininum height
eo: Minimuma alteco

en: Mobile
eo: Poŝtelefono

en: Mobile Settings
eo: Poŝtelefonaj Agordoj

en: Mobile settings
eo: Poŝtelefonaj agordoj

en: Mobile size
eo: Poŝtelefona grandeco

en: Mobile width breakpoint
eo: Poŝtelefona larĝa rompopunkto

[ctx: theme layout]
en: Modern
eo: Modernaj

en: Monday
eo: lundo

en: Move down
eo: Movu malsupren

en: Move up
eo: Supreniĝi

en: Name field
eo: Noma kampo

en: Next
eo: Poste

en: No Repeat
eo: Neniu Ripeto

en: No borders
eo: Neniuj limoj

[ctx: label for css property "no-repeat": do not repeat image in background]
en: No repeat
eo: Neniu ripeto

en: No results found.
eo: Neniuj rezultoj trovitaj.

en: No special pages found.
eo: Neniuj specialaj paĝoj trovitaj.

en: None
eo: Neniu

en: Normal (400)
eo: Normala (400)

en: Note: standard page title will be hidden.
eo: Noto: norma paĝotitolo estos kaŝita.

en: Number of items
eo: Nombro da eroj

en: OK
eo: bone

en: Oops! That page can't be found.
eo: Ho! Tiu paĝo ne troveblas.

en: Open in new window
eo: Malfermu en nova fenestro

en: Open link in new tab
eo: Malfermu ligilon en nova langeto

en: Opened footer wigets area
eo: Malfermita footer wigets areo

en: Opening Hours
eo: Malfermaj horoj

en: Opening Hours settings
eo: Agordoj de Malfermaj Horoj

en: Order Options
eo: Ordo Opcioj

en: Order by
eo: Mendu per

en: Original
eo: Originala

en: Overlay color
eo: Overlay koloro

en: Overlay gradient
eo: Overlay gradiento

en: Overlay opacity
eo: Overlay opakeco

en: PHP ZIP extension not found
eo: PHP ZIP-etendo ne trovita

en: Page Color
eo: Paĝa Koloro

en: Please do not close this browser window until the Layout package is imported completely.
eo: Bonvolu ne fermi ĉi tiun foliumilan fenestron ĝis la Aranĝo-pakaĵo estas tute importita.

en: Please understand that Layout Exporter does not export everything from WordPress, such as WooCommerce invoices or data from other 3rd party plugins. There are many other plugins available for migration purposes.
eo: Bonvolu kompreni, ke Layout Exporter ne eksportas ĉion el WordPress, kiel WooCommerce fakturoj aŭ datumoj de aliaj triaj kromaĵoj. Estas multaj aliaj kromprogramoj disponeblaj por migraj celoj.

en: Position
eo: Pozicio

en: Position on website
eo: Pozicio en retejo

en: Post Details
eo: Afiŝu Detalojn

en: Posts
eo: Afiŝoj

en: Posts navigation
eo: Afiŝoj navigado

en: Posts settings
eo: Afiŝoj agordoj

en: Preview is displayed only in Customizer screen.
eo: Antaŭrigardo estas montrata nur en la ekrano de Customizer.

en: Previous
eo: Antaŭa

en: Price Table
eo: Prezo-Tabelo

en: Price table alignment
eo: Prezotabelo vicigo

en: Radial gradient
eo: Radiala gradiento

en: Random
eo: Hazarda

en: Read more link
eo: Legu pli da ligo

en: Ready to use Citadela layouts
eo: Preta por uzi Citadela aranĝojn

note: Description of the plugin
en: Ready to use layouts and blocks for Citadela with many customization options
eo: Preta por uzi aranĝojn kaj blokojn por Citadela kun multaj agordaj elektoj

note: translators: %s plugin's name
en: Recently activated theme is not compatible with %s plugin, therefore the plugin was deactivated.
eo: Lastatempe aktivigita etoso ne kongruas kun %s kromaĵo, tial la kromprogramo estis malaktivigita.

en: Regular
eo: Regula

en: Remove image
eo: Forigi bildon

[ctx: label for css property "repeat": repeat image in background]
en: Repeat
eo: Ripeti

[ctx: label for css property "repeat-x": repeat horizontally image in background]
en: Repeat horizontally
eo: Ripeti horizontale

[ctx: label for css property "repeat-y": repeat vertically image in background]
en: Repeat vertically
eo: Ripeti vertikale

en: Replace default label of the field.
eo: Anstataŭigi defaŭltan etikedon de la kampo.

en: Replace image
eo: Anstataŭigi bildon

en: Required plugins
eo: Bezonataj kromaĵoj

en: Reset
eo: Restarigi

en: Responsive Spacer
eo: Respondema Spacer

en: Responsive Text
eo: Respondema Teksto

en: Responsive options applied under screen width
eo: Respondema opcioj aplikitaj sub ekranlarĝo

en: Reusable Blocks
eo: Reuzeblaj Blokoj

en: Reusable blocks settings
eo: Agordoj de reuzeblaj blokoj

en: Right
eo: Ĝuste

en: Right side
eo: Dekstra flanko

en: Saturday
eo: sabato

en: Save Settings
eo: Konservu Agordojn

en: Search Special ages
eo: Serĉu Specialaj aĝoj

en: Search results for:
eo: Serĉrezultoj por:

en: Select Google Font for your website
eo: Elektu Google Font por via retejo

en: Select Layout package
eo: Elektu Aranĝo-pakaĵon

en: Select alignment
eo: Elektu vicigon

en: Select alignment on mobile design
eo: Elektu vicigon sur movebla dezajno

en: Select background type
eo: Elektu fonan tipon

en: Select color combinations for your website
eo: Elektu kolorkombinojn por via retejo

en: Select font weight
eo: Elektu tiparon pezon

en: Select image
eo: Elektu bildon

en: Select layout
eo: Elektu aranĝon

en: Select layout for website header
eo: Elektu aranĝon por retejo-kapo

en: Select layout for your website
eo: Elektu aranĝon por via retejo

en: Select size
eo: Elektu grandecon

en: Semi-bold
eo: Duonaŭdaca

en: Service
eo: Servo

en: Service Image
eo: Serva Bildo

en: Service description text
eo: Serva priskriba teksto

en: Service header
eo: Serva kaplinio

en: Set background image
eo: Agordu fonbildon

en: Set custom image
eo: Agordu propran bildon

en: Set custom logo image
eo: Agordu propran logobildon

en: Set header color as background image overlay
eo: Agordu kapkoloron kiel fonbilda superkovro

en: Sets if widgets in footer are opened or closed by default on mobile after page load. Applicable if collapsible widgets are enabled.
eo: Agordas ĉu fenestraĵoj en piedlinio estas malfermitaj aŭ fermitaj defaŭlte ĉe poŝtelefono post paĝa ŝarĝo. Aplika se faldeblaj fenestraĵoj estas ebligitaj.

en: Settings
eo: Agordoj

en: Settings Saved
eo: Agordoj Konservitaj

en: Settings for main menu in header
eo: Agordoj por ĉefa menuo en kaplinio

en: Settings for site header
eo: Agordoj por retejo-kapo

en: Shadow Settings
eo: Ombraj Agordoj

en: Shadow color
eo: Ombrokoloro

en: Show always
eo: Montru ĉiam

en: Show button with link
eo: Montru butonon kun ligilo

en: Show categories
eo: Montru kategoriojn

en: Show date
eo: Montru daton

en: Show description
eo: Montri priskribon

en: Show discount price
eo: Montru rabatan prezon

en: Show featured image
eo: Montru elstaran bildon

en: Show header over content
eo: Montru kaplinion super enhavo

en: Show icon
eo: Montru ikonon

en: Show image
eo: Montru bildon

en: Show image as icon
eo: Montru bildon kiel ikonon

en: Show in menu
eo: Montru en menuo

en: Show link to manage Reusable blocks in admin menu
eo: Montru ligilon por administri Reuzeblajn blokojn en administra menuo

en: Show locations
eo: Montru lokojn

en: Show only on mobile
eo: Montru nur per poŝtelefono

en: Show opening hours on your website.
eo: Montru malfermhorojn en via retejo.

en: Show or hide Cluster block only on mobile screen size.
eo: Montru aŭ kaŝu Aretblokon nur sur movebla ekrana grandeco.

en: Show preview of Announcement Bar
eo: Montri antaŭrigardon de Anonca Trinkejo

en: Show transparent header without additional background settings.
eo: Montru travideblan kaplinion sen pliaj fonaj agordoj.

en: Show website
eo: Montru retejon

[ctx: settings]
en: Simple
eo: Simpla

en: Simple layout
eo: Simpla aranĝo

en: Simple settings
eo: Simplaj agordoj

en: Simple settings allow you to show simple text and button in your announcements bar. Colors can be customized via WordPress customizer.
eo: Simplaj agordoj permesas al vi montri simplan tekston kaj butonon en via anoncbreto. Koloroj povas esti personecigitaj per WordPress-agordilo.

en: Simple text styles
eo: Simplaj tekstaj stiloj

en: Simplified typography styles for blog posts pages
eo: Simpligitaj tipografiaj stiloj por blogaj afiŝoj

en: Single color
eo: Ununura koloro

en: Single color overlay
eo: Unukolora kovraĵo

en: Sizes for Content, Wide and Fullwidth layout types used in design.
eo: Grandecoj por Enhavo, Larĝa kaj Plenlarĝa aranĝotipoj uzataj en dezajno.

en: Skip number of posts from start
eo: Preterpasi nombron da afiŝoj de la komenco

en: Small
eo: Malgranda

en: Small size
eo: Malgranda grandeco

en: Space around logo
eo: Spaco ĉirkaŭ emblemo

en: Space around menu button
eo: Spaco ĉirkaŭ menubutono

en: Spacer height in
eo: Spacer-alteco en

en: Spacer settings
eo: Spacer-agordoj

en: Spacing Settings
eo: Agordoj de interspaco

[ctx: post type singular name]
en: Special Page
eo: Speciala Paĝo

[ctx: admin menu]
en: Special Pages
eo: Specialaj Paĝoj

[ctx: post type general name]
en: Special Pages
eo: Specialaj Paĝoj

en: Special container that is always on full width if there is no sidebar or columns. You can insert there other blocks and set container background.
eo: Speciala ujo, kiu ĉiam estas sur plena larĝo, se ne ekzistas flanka kolumno aŭ kolumnoj. Vi povas enmeti tie aliajn blokojn kaj agordi ujon fonon.

en: Special page updated.
eo: Speciala paĝo ĝisdatigita.

en: Special pages list
eo: Listo de specialaj paĝoj

en: Special pages list navigation
eo: Specialaj paĝoj listigas navigadon

en: Spread radius
eo: Disvastigita radiuso

en: Sticky header on desktop
eo: Algluiĝa kaplinio sur labortablo

en: Sticky header on mobile
eo: Gluita kaplinio ĉe poŝtelefono

en: Sticky header settings
eo: Gluitaj kapliniaj agordoj

en: Sticky posts first
eo: Gluitaj afiŝoj unue

en: Styles
eo: Stiloj

en: Subtitle
eo: Subtitolo

en: Subtitle color
eo: Subtitola koloro

en: Sunday
eo: dimanĉo

en: Table subtitle
eo: Tabelsubtitolo

en: Table title
eo: Tabelo titolo

en: Tag description
eo: Etiked-priskribo

en: Tag name
eo: Etikedo nomo

en: Tehre was an error with downloading layout
eo: Estis eraro dum elŝutado de aranĝo

en: Text
eo: Teksto

en: Text Font
eo: Teksta Tiparo

en: Text alignment
eo: Teksta vicigo

en: Text color
eo: Teksta koloro

en: Text color in custom header.
eo: Teksta koloro en kutima kaplinio.

en: Text displayed in the Infobar. It can contain HTML formatting such as URLs to link to your terms or privacy policy.
eo: Teksto montrata en la Infobaro. Ĝi povas enhavi HTML-formatadon kiel URL-ojn por ligi al viaj kondiĉoj aŭ privateca politiko.

en: Text displayed on the button in announcements bar. Leave empty to hide the button.
eo: Teksto montrata sur la butono en anoncbreto. Lasu malplena por kaŝi la butonon.

en: Text displayed on the button. If no text is specified, X sign will be used to close Infobar.
eo: Teksto montrata sur la butono. Se neniu teksto estas specifita, X-signo estos uzata por fermi Infobaron.

en: Text of announcement
eo: Teksto de anonco

en: Thank you for activating Citadela Pro.
eo: Dankon pro aktivigo de Citadela Pro.

note: translators: %s plugin's name
en: The %s plugin could not be activated. It is not compatible with the current active theme.
eo: La aldonaĵo %s ne povis esti aktivigita. Ĝi ne kongruas kun la nuna aktiva temo.

en: The Citadela Layout requires these plugins. The required plugins will be installed and activated automatically. In case you don't have access to one of the plugins, some pages might be incomplete.
eo: La Citadela Aranĝo postulas ĉi tiujn kromaĵojn. La postulataj kromaĵoj estos instalitaj kaj aktivigitaj aŭtomate. Se vi ne havas aliron al unu el la kromaĵoj, iuj paĝoj eble estas nekompletaj.

en: The content could not be imported.
eo: La enhavo ne povis esti importita.

en: The process can take anywhere between 30 seconds to 30 minutes depending on the size of the Layout package and speed of connection (mainly due to downloading demo images).
eo: La procezo povas daŭri ie ajn inter 30 sekundoj ĝis 30 minutoj depende de la grandeco de la Aranĝo-pakaĵo kaj rapideco de konekto (ĉefe pro elŝutado de demobildoj).

en: Theme Layout
eo: Temo Aranĝo

en: There was an error with installing plugins
eo: Okazis eraro dum la instalado de kromprogramoj

en: Thick borders
eo: Dikaj limoj

en: Thin
eo: Maldika

en: Thin borders
eo: Maldikaj limoj

note: translators: 1. Start html anchor tag, 2. End html anchor tag
en: This setting defines whether to use our Citadela styles in %1$sThe Events Calendar%2$s plugin or use the plugin's styles.
eo: Ĉi tiu agordo difinas ĉu uzi niajn Citadela stilojn en %1$sLa Aldonaĵo de la Eventa Kalendaro%2$s aŭ uzi la stilojn de la kromaĵo.

en: Thursday
eo: ĵaŭdon

en: Tile
eo: Kahelo

en: Tile Horizontally
eo: Kahelo Horizontale

en: Tile Vertically
eo: Kahelo Vertikale

en: Title
eo: Titolo

en: Title color
eo: Titolokoloro

en: Titles Font
eo: Titoloj Tiparo

en: Titles Style
eo: Titoloj Stilo

en: To edit the image, you need permission to upload media.
eo: Por redakti la bildon, vi bezonas permeson por alŝuti amaskomunikilaron.

en: Top
eo: Supre

[ctx: position]
en: Top
eo: Supre

en: Top Left
eo: Supre Maldekstre

en: Top Right
eo: Supre Dekstre

en: Tracking ID
eo: Spuranta ID

en: Tracking privacy
eo: Spurado de privateco

en: Transparent header
eo: Travidebla kaplinio

en: Tueasday
eo: mardon

en: Tuesday
eo: mardon

en: Turn on Announcements bar functionality
eo: Ŝaltu la funkcion pri Anoncoj

en: Turn on Comments extension functionality
eo: Ŝaltu la funkcion de etendo de Komentoj

en: Type
eo: Tajpu

en: Type for search...
eo: Tajpu por serĉo...

en: Typography
eo: Tipografio

en: Upload an image file or pick one from your media library.
eo: Alŝutu bilddosieron aŭ elektu unu el via amaskomunikila biblioteko.

en: Uploaded ZIP file is not Citadela Layout package or it is old incompatible Layout package. Please download the newest package from your AitThemes account.
eo: Alŝutita ZIP-dosiero ne estas Citadela Layout-pakaĵo aŭ ĝi estas malnova nekongrua Layout-pakaĵo. Bonvolu elŝuti la plej novan pakaĵon el via konto AitThemes.

en: Uploading&#8230;
eo: Alŝutante...

en: Urls from editor comment text will be removed. Applied for user roles with edit post capability like Contributor and higher.
eo: Urloj de redaktilo komenta teksto estos forigitaj. Aplikita por uzantroloj kun redakta afiŝo-kapablo kiel Kontribuanto kaj pli alta.

en: Urls from guest comment text will be removed
eo: Urloj de gastokomentteksto estos forigitaj

en: Urls from non-editor comment text will be removed. Applied for user roles without edit post capability like Subscriber.
eo: Urloj de ne-redaktisto komenta teksto estos forigitaj. Aplikita por uzantroloj sen redakta afiŝo-kapablo kiel Abonanto.

en: Use Citadela styles
eo: Uzu Citadela stilojn

en: Use Infobar on your website
eo: Uzu Infobar en via retejo

en: Use custom header
eo: Uzu kutiman kaplinion

en: Use custom width settings
eo: Uzu kutimajn larĝajn agordojn

en: Use default font
eo: Uzu defaŭltan tiparon

en: Use default font weight
eo: Uzu defaŭltan tiparon

en: Use responsive options
eo: Uzu respondemajn eblojn

en: Using font size from theme design.
eo: Uzante tiparograndon de temo-dezajno.

en: Using letter spacing from theme design.
eo: Uzante literinterspacon de temo-dezajno.

en: Using line height from theme design.
eo: Uzante linialtecon de temo-dezajno.

en: Vertical offset
eo: Vertikala ofseto

en: View Demo
eo: Rigardu Demo

en: View layouts
eo: Rigardu aranĝojn

en: View more
eo: Rigardu pli

en: Visibility on mobile
eo: Videbleco ĉe poŝtelefono

en: WP Button Block
eo: WP Buton-Bloko

en: We keep your email so we can communicate with you about our product and services. For further details please see <a href="#">our privacy policy</a>.
eo: Ni konservas vian retpoŝton por ke ni povu komuniki kun vi pri niaj produktoj kaj servoj. Por pliaj detaloj bonvolu vidi <a href="#">nian privatecan politikon</a> .

en: We keep your name so we can communicate with you about our product and services. For further details please see <a href="#">our privacy policy</a>.
eo: Ni konservas vian nomon por ke ni povu komuniki kun vi pri niaj produktoj kaj servoj. Por pliaj detaloj bonvolu vidi <a href="#">nian privatecan politikon</a> .

en: We keep your website URL so we can communicate with you about our product and services. For further details please see <a href="#">our privacy policy</a>.
eo: Ni konservas la URL de via retejo, por ke ni povu komuniki kun vi pri niaj produktoj kaj servoj. Por pliaj detaloj bonvolu vidi <a href="#">nian privatecan politikon</a> .

en: We're importing the Layout package...
eo: Ni importas la Aranĝitpakaĵon...

note: translators: 1. url to upgrading guide, 2. plugin's name
en: We've noticed that you're running an outdated version of PHP which is no longer supported, therefore <em>the plugin was deactivated</em>. Make sure your site is fast and secure, by <a href='%1$s'>upgrading PHP to the latest version</a>. Minimal requirement for %2$s is <strong>PHP 5.6.20</strong>.
eo: Ni rimarkis, ke vi funkcias malmodernan version de PHP, kiu ne plu estas subtenata, tial <em>la kromaĵo estis malaktivigita</em> . Certigu, ke via retejo estas rapida kaj sekura, <a href='%1$s'>ĝisdatigante PHP al la plej nova versio</a> . Minimuma postulo por %2$s estas <strong>PHP 5.6.20</strong> .

note: translators: 1. url to upgrading guide, 2. plugin's name
en: We've noticed that you're running an outdated version of WordPress, therefore <em>the plugin was deactivated</em>. Make sure your site is secure and up to date, by <a href='%1$s'>updating WordPress to the latest version</a>. Minimal requirement for %2$s is <strong>WordPress 5.2</strong>.
eo: Ni rimarkis, ke vi funkcias malmodernan version de WordPress, tial <em>la kromaĵo estis malaktivigita</em> . Certigu, ke via retejo estas sekura kaj ĝisdatigita, <a href='%1$s'>ĝisdatigante WordPress al la plej nova versio</a> . Minimuma postulo por %2$s estas <strong>WordPress 5.2</strong> .

en: Website URL field
eo: Reteja URL-kampo

en: Wednesday
eo: merkredon

en: Wide
eo: Larĝa

en: Wide size
eo: Larĝa grandeco

en: Wide size width
eo: Larĝgranda larĝa

en: Widgets area in footer can be opened or closed on mobile.
eo: Fenestraĵareo en piedlinio povas esti malfermita aŭ fermita per poŝtelefono.

en: Width Settings
eo: Agordoj de Larĝo

en: With advanced settings you have full control over html and styles for your announcements bar.
eo: Kun altnivelaj agordoj vi havas plenan kontrolon pri html kaj stiloj por via anoncbreto.

en: You can import any of the available Citadela Layouts.
eo: Vi povas importi iun ajn el la disponeblaj Citadela Aranĝoj.

en: Your comments help us to improve our products and services so we keep recording them. We use the comment also for future reference. For further details please see <a href="#">our privacy policy</a>.
eo: Viaj komentoj helpas nin plibonigi niajn produktojn kaj servojn, do ni daŭre registras ilin. Ni uzas la komenton ankaŭ por estonta referenco. Por pliaj detaloj bonvolu vidi <a href="#">nian privatecan politikon</a> .

en: Your current content will be deleted
eo: Via aktuala enhavo estos forigita

en: ZIP files
eo: ZIP-dosieroj

en: button text
eo: butono teksto

[ctx: Uploader: Drop Layout package here - or - Select Layout package]
en: or
eo: aŭ

en: read more text
eo: legu pli da teksto

en: row text...
eo: vica teksto...
