Citadela Pro 5.0.3 - en to fi translation catalogue (551 entries)

note: translators: %s plugin's name
en: %s plugin and PHP incompatiblity
fi: %s-laajennus ja PHP-yhteensopivuus

note: translators: %s plugin's name
en: %s plugin and WordPress incompatiblity
fi: %s-laajennus ja WordPressin yhteensopimattomuus

note: translators: %s plugin's name
en: %s plugin has beed deactivated
fi: %s-laajennus on poistettu käytöstä

note: translators: %s plugin's name
en: %s plugin incompatibility
fi: %s-laajennuksen yhteensopimattomuus

note: translators: %s - list of required plugins
en: (You can download them from your AitThemes account)
fi: (Voit ladata ne AitThemes-tililtäsi)

en: 100% horizontal
fi: 100 % vaakasuora

en: 100% vertical
fi: 100 % pystysuora

en: Accept
fi: Hyväksyä

en: Add empty space between blocks that will look differently on desktop and on mobile devices.
fi: Lisää tyhjää tilaa lohkojen väliin, jotka näyttävät erilaisilta työpöydällä ja mobiililaitteissa.

en: Additional text
fi: Lisätekstiä

en: Additional text displayed with the field. It can contain HTML formatting such as urls to link to your terms or privacy policy.
fi: Lisäteksti näkyy kentän mukana. Se voi sisältää HTML-muotoilua, kuten URL-osoitteita, jotka johtavat ehtoihisi tai tietosuojakäytäntöihisi.

[ctx: settings]
en: Advanced
fi: Pitkälle kehittynyt

en: Advanced settings
fi: Lisäasetukset

en: Align Text Center
fi: Tasaa tekstikeskus

en: Align Text Left
fi: Tasaa teksti vasemmalle

en: Align Text Right
fi: Tasaa teksti oikealle

en: Align logo section to the left side
fi: Kohdista logoosa vasemmalle puolelle

en: All
fi: Kaikki

en: All Special Pages
fi: Kaikki erikoissivut

note: translators: %s plugin's name
en: All blocks were moved to %s plugin.
fi: Kaikki lohkot siirrettiin %s-laajennukseen.

en: Allows you to easily add company services to your website.
fi: Voit helposti lisätä yrityksen palveluita verkkosivustollesi.

en: Allows you to insert text with custom settings and font.
fi: Voit lisätä tekstiä mukautetuilla asetuksilla ja fontilla.

en: Allows you to put page title anywhere you like. For example after header image.
fi: Voit laittaa sivun otsikon minne tahansa haluat. Esimerkiksi otsikkokuvan jälkeen.

en: Announcements Bar
fi: Ilmoituspalkki

en: Announcements bar
fi: Ilmoituspalkki

en: Announcements bar allows you to present any important announcements on the top of all your pages.
fi: Ilmoituspalkin avulla voit esittää kaikki tärkeät ilmoitukset kaikkien sivujesi yläosassa.

en: Announcements bar is displayed after selected date and time.
fi: Ilmoituspalkki tulee näkyviin valitun päivämäärän ja kellonajan jälkeen.

en: Announcements bar is displayed until selected date and time.
fi: Ilmoituspalkki näkyy valittuun päivämäärään ja kellonaikaan asti.

en: Anonymize IP address of your website visitors.
fi: Anonymisoi verkkosivustosi vierailijoiden IP-osoitteet.

en: Appearance
fi: Ulkomuoto

en: Appearance settings for your website
fi: Verkkosivustosi ulkoasuasetukset

en: Applied for Simple type of Announcements bar.
fi: Sovelletaan yksinkertaiseen ilmoituspalkkiin.

en: Ascending
fi: Nouseva

en: Author biographical info
fi: Tekijän elämäkertatiedot

en: Author name
fi: Tekijän nimi

en: Availability of selected style depends on selected font for titles.
fi: Valitun tyylin saatavuus riippuu otsikoille valitusta fontista.

en: Available range
fi: Käytettävissä oleva valikoima

en: Background Image Overlay
fi: Taustakuvan peittokuva

en: Background Settings
fi: Taustaasetukset

en: Background color
fi: Taustaväri

en: Background color type
fi: Taustan värityyppi

en: Background gradient
fi: Taustan gradientti

en: Background image
fi: Taustakuva

en: Background image repeat
fi: Taustakuvan toisto

en: Background image size
fi: Taustakuvan koko

en: Background position
fi: Taustan sijainti

en: Background settings for your website header
fi: Sivuston otsikon taustaasetukset

en: Bar Background color
fi: Palkin taustaväri

en: Black
fi: Musta

en: Blog Page
fi: Blogisivu

en: Blog Posts
fi: Blogiviestit

en: Blur radius
fi: Sumennuksen säde

en: Bold
fi: Lihavoitu

en: Bold (700)
fi: Lihavoitu (700)

en: Border Settings
fi: Reunuksen asetukset

en: Border color
fi: Reunuksen väri

en: Border radius
fi: Reunan säde

en: Border radius options
fi: Reunuksen säteen vaihtoehdot

en: Border width
fi: Reunuksen leveys

en: Borders color
fi: Reunusten väri

en: Borders width
fi: Reunusten leveys

en: Bottom
fi: Pohja

[ctx: position]
en: Bottom
fi: Pohja

en: Bottom Left
fi: Alhaalla vasemmalla

en: Bottom Right
fi: Ala oikea

en: Box layout
fi: Laatikon asettelu

en: Box width
fi: Laatikon leveys

en: Burger menu only
fi: Vain hampurilainen menu

en: Button Background color
fi: Painikkeen taustaväri

en: Button URL
fi: Painikkeen URL-osoite

en: Button background
fi: Painikkeen tausta

en: Button link
fi: Painikkeen linkki

en: Button settings
fi: Painikkeiden asetukset

en: Button text
fi: Painikkeen teksti

en: Buttons Border Radius
fi: Painikkeiden reunan säde

en: Cancel
fi: Peruuttaa

en: Carousel autoplay enabled
fi: Karusellin automaattinen toisto käytössä

en: Carousel loop mode enabled
fi: Karusellisilmukkatila käytössä

en: Categories
fi: Luokat

en: Category
fi: Kategoria

en: Category description
fi: Luokan kuvaus

en: Category title
fi: Luokan otsikko

en: Category:
fi: Kategoria:

en: Center
fi: Keskusta

[ctx: header layout]
en: Center
fi: Keskusta

en: Change HTML tag
fi: Muuta HTML-tunnistetta

en: Change icon
fi: Vaihda kuvake

en: Change image
fi: Vaihda kuva

en: Change image for desktop resolution
fi: Vaihda kuva työpöydän resoluutioksi

en: Change image for mobile resolution
fi: Vaihda kuva mobiiliresoluutiolle

en: Citadela - Special Pages
fi: Citadela - Erikoissivut

en: Citadela Blocks
fi: Citadelan lohkot

en: Citadela Content Settings
fi: Citadelan sisältöasetukset

en: Citadela Half Layout Settings
fi: Citadela Half Layout -asetukset

en: Citadela Header Settings
fi: Citadelan otsikkoasetukset

en: Citadela Service Block image size
fi: Citadela Service Block -kuvan koko

en: Citadela Special Pages
fi: Citadelan erikoissivut

[ctx: header layout]
en: Classic
fi: Klassikko

[ctx: theme layout]
en: Classic
fi: Klassikko

en: Clear
fi: Asia selvä

en: Cluster
fi: Klusteri

en: Cluster Block
fi: Klusterilohko

en: Collapse menu to button
fi: Tiivistä valikko painikkeeksi

en: Collapsible footer widgets options
fi: Taitettavat alatunnisteen widgetivaihtoehdot

en: Color settings
fi: Väriasetukset

en: Colors
fi: värit

en: Comment author name will not be linked to url inserted in Website field
fi: Kommentin kirjoittajan nimeä ei linkitetä Verkkosivusto-kenttään lisättyyn URL-osoitteeseen

en: Comment text field
fi: Kommentin tekstikenttä

en: Comments Extension can be used to add help text to every single input in WordPress Comment form.
fi: Comments Extension -laajennuksella voidaan lisätä ohjeteksti jokaiseen WordPress-kommenttilomakkeen syötteeseen.

en: Comments extension
fi: Kommenttien laajennus

en: Comments links settings
fi: Kommenttilinkkien asetukset

en: Confirm
fi: Vahvistaa

en: Contain
fi: Sisältää

en: Content
fi: Sisältö

en: Content size
fi: Sisällön koko

en: Content size width
fi: Sisällön koon leveys

en: Content width
fi: Sisällön leveys

en: Content width sizes
fi: Sisällön leveyskoot

en: Cookies expiration
fi: Evästeiden vanheneminen

en: Cover
fi: Peite

[ctx: label for css property "cover": image in background cover entire place]
en: Cover
fi: Peite

en: Cover column height
fi: Kannen sarakkeen korkeus

en: Current block view
fi: Nykyinen lohkonäkymä

en: Current page title
fi: Nykyisen sivun otsikko

en: Custom Header is enabled. Following options may not have effect for this page.
fi: Mukautettu otsikko on käytössä. Seuraavat vaihtoehdot eivät välttämättä vaikuta tälle sivulle.

en: Custom Header with Custom Logo is enabled for this page. Change of logo image may not be visible in preview.
fi: Muokattu otsikko mukautetulla logolla on käytössä tällä sivulla. Logokuvan muutos ei välttämättä näy esikatselussa.

en: Custom Page Title
fi: Muokattu sivun otsikko

en: Custom codes
fi: Mukautetut koodit

en: Custom image
fi: Mukautettu kuva

en: Custom logo
fi: Mukautettu logo

en: Custom logo image
fi: Mukautettu logokuva

en: Customize colors
fi: Mukauta värejä

en: Customized options for mobile screen width.
fi: Mukautetut asetukset mobiilinäytön leveydelle.

en: Date
fi: Päivämäärä

en: Date color
fi: Päivämäärän väri

en: Date from
fi: Päivämäärä alkaen

en: Date to
fi: Päivämäärä

en: Day hours color
fi: Päivän tunnin väri

en: Day title color
fi: Päivän otsikon väri

en: Days without defined time will be hidden.
fi: Päivät ilman määritettyä aikaa piilotetaan.

en: Decoration Color
fi: Sisustuksen väri

en: Decoration color
fi: Sisustuksen väri

en: Default
fi: Oletus

[ctx: theme design]
en: Default
fi: Oletus

[ctx: default size of image in background]
en: Default size
fi: Oletuskoko

en: Define border radius for different parts of design.
fi: Määritä reunasäde suunnittelun eri osille.

en: Delete row
fi: Poista rivi

en: Descending
fi: Laskeva

en: Design Options
fi: Suunnitteluvaihtoehdot

en: Desktop
fi: Työpöytä

en: Desktop settings
fi: Työpöydän asetukset

en: Desktop size
fi: Työpöydän koko

en: Disable author name link
fi: Poista tekijän nimen linkki käytöstä

en: Disable default margins
fi: Poista oletusmarginaalit käytöstä

en: Disable editor comment links
fi: Poista editorin kommenttilinkit käytöstä

en: Disable featured table
fi: Poista suositeltu taulukko käytöstä

en: Disable guest comment links
fi: Poista vieraiden kommenttilinkit käytöstä

en: Disable image
fi: Poista kuva käytöstä

en: Disable import/export
fi: Poista tuonti/vienti käytöstä

en: Disable link to featured image in blog post
fi: Poista käytöstä linkki blogikirjoituksessa näkyvään kuvaan

en: Disable non-editor comment links
fi: Poista käytöstä muut kuin muokkaajat kommenttilinkit

en: Disable separator
fi: Poista erotin käytöstä

en: Display product, service or packages offers in the table. Set the best deal, show discounted price and write important features for comparison.
fi: Näytä tuote-, palvelu- tai pakettitarjoukset taulukossa. Aseta paras tarjous, näytä alennettu hinta ja kirjoita tärkeitä ominaisuuksia vertailua varten.

en: Displays list of posts based on filters. For example posts only from specific category.
fi: Näyttää luettelon viesteistä suodattimien perusteella. Esimerkiksi viestit vain tietystä kategoriasta.

en: Displays paginated list of posts on WordPress Blog page.
fi: Näyttää sivutetun luettelon viesteistä WordPress-blogisivulla.

en: Do not use float numbers, please.
fi: Älä käytä kelluvia numeroita, kiitos.

en: Downloading&#8230;
fi: Ladataan…

en: Drop Layout package here
fi: Pudota Layout-paketti tähän

note: translators: 1. Start html anchor tag, 2. End html anchor tag
en: Easily create and manage an events calendar with %1$sThe Events Calendar%2$s free plugin.
fi: Luo ja hallitse tapahtumakalenteria helposti %1$sThe Events Calendar%2$s ilmaisella laajennuksella.

en: Edit Special Page
fi: Muokkaa erikoissivua

en: Edit or update the image
fi: Muokkaa tai päivitä kuvaa

en: Email field
fi: Sähköpostikenttä

en: Enable
fi: ota käyttöön

en: Enable collapsible footer wigets area
fi: Ota käyttöön kokoontaitettava alatunnisteen wiget-alue

en: Enable featured table
fi: Ota esittelytaulukko käyttöön

en: Error
fi: Virhe

en: Events
fi: Tapahtumat

en: Expiration of saved cookies in days.
fi: Tallennettujen evästeiden vanheneminen päivinä.

note: translators: %s site name
en: Export %s Layout
fi: Vie %s-asettelu

en: Extra Bold (900)
fi: Erittäin lihavoitu (900)

en: Extra-bold
fi: Erittäin rohkea

en: Extra-light
fi: Erittäin kevyt

en: Featured
fi: Esittelyssä

en: Featured image link
fi: Suositeltu kuvalinkki

en: Field label
fi: Kentän etiketti

en: Filter special pages list
fi: Suodata erikoissivujen luettelo

en: Filters
fi: Suodattimet

en: Fixed background image
fi: Kiinteä taustakuva

en: Fixed image
fi: Kiinteä kuva

en: Font size
fi: Fonttikoko

en: Font size unit
fi: Fonttikoon yksikkö

en: Footer Color
fi: Alatunnisteen väri

en: Footer code
fi: Alatunnistekoodi

en: Forced inside space
fi: Pakotettu avaruuteen

en: Friday
fi: perjantai

en: From AitThemes:
fi: AitThemesista:

note: translators: %s - list of required plugins
en: From AitThemes: %s
fi: AitThemesista: %s

en: From WordPress.org:
fi: WordPress.org:sta:

note: translators: %s - list of required plugins
en: From WordPress.org: %s
fi: WordPress.org:sta: %s

en: Full size
fi: Täysi koko

en: Full size width
fi: Täysikokoinen leveys

en: Fullwidth
fi: Täysi leveys

en: Fullwidth header
fi: Täysleveä otsikko

en: Fullwidth size
fi: Täysleveä koko

en: General Border Radius
fi: Yleinen rajasäde

en: General Layout
fi: Yleinen asettelu

en: General options for desktop.
fi: Yleiset asetukset työpöydälle.

en: General settings
fi: Yleiset asetukset

en: Google Analytics tracking ID.
fi: Google Analytics -seurantatunnus.

en: Google font
fi: Google-fontti

en: Gradient
fi: Kaltevuus

en: Gradient degree
fi: Gradienttiaste

en: Gradient overlay
fi: Gradienttipeittokuva

en: Gradient under image, useful for .png images in background.
fi: Gradientti kuvan alla, hyödyllinen taustalla oleville .png-kuville.

en: HTML tag
fi: HTML-tunniste

en: Half layout page
fi: Puoli taittosivu

en: Header Background
fi: Otsikon tausta

en: Header Color
fi: Otsikon väri

en: Header Color Overlay
fi: Otsikon väripeitto

en: Header Image
fi: Otsikkokuva

en: Header Image Position
fi: Otsikkokuvan sijainti

en: Header Image Repeat
fi: Otsikkokuva Toista

en: Header Image Size
fi: Otsikkokuvan koko

en: Header Layout
fi: Otsikkoasettelu

en: Header background
fi: Otsikon tausta

en: Header code
fi: Otsikkokoodi

en: Header text
fi: Otsikkoteksti

en: Height Settings
fi: Korkeusasetukset

en: Height unit
fi: Korkeusyksikkö

en: Hidden on desktop
fi: Piilotettu työpöydälle

en: Hidden on mobile
fi: Piilotettu matkapuhelimeen

en: Hidden title in full sticky header on desktop
fi: Piilotettu otsikko täysin tarttuvassa otsikossa työpöydällä

en: Hidden title in full sticky header on mobile
fi: Piilotettu otsikko täysin tarttuvassa otsikossa mobiililaitteella

en: Hide Site title
fi: Piilota sivuston otsikko

en: Hide button with link
fi: Piilota painike linkillä

en: Hide discount price
fi: Piilota alennushinta

en: Hide empty days
fi: Piilota tyhjät päivät

en: Hide only on mobile
fi: Piilota vain mobiililaitteella

en: Hide site title
fi: Piilota sivuston otsikko

en: Hide site title and tagline
fi: Piilota sivuston otsikko ja tunnuslause

en: Hide tagline only
fi: Piilota vain esittelylause

en: Horizontal offset
fi: Vaakasuora siirtymä

en: Icon color
fi: Ikonin väri

en: If enabled, sticky posts will be displayed on the top of listed posts.
fi: Jos tämä on käytössä, tahmeat viestit näkyvät luettelossa olevien viestien yläosassa.

en: Image
fi: Kuva

en: Image overlay color
fi: Kuvan peittoväri

en: Image position
fi: Kuvan sijainti

en: Image repeat
fi: Kuvan toisto

en: Image size
fi: Kuvan koko

en: Images
fi: kuvat

en: Import Layout
fi: Tuo asettelu

en: Import and export layout settings pages will be disabled
fi: Tuonti- ja vientiasetteluasetussivut poistetaan käytöstä

en: Import done!
fi: Tuonti tehty!

en: Import layout from file
fi: Tuo asettelu tiedostosta

en: Import of Layout package will <strong>delete all your content</strong> - all Posts, Pages, Media, Tags and Categories.
fi: Layout-paketin tuonti <strong>poistaa kaiken sisältösi</strong> - kaikki viestit, sivut, mediat, tunnisteet ja luokat.

en: In "em" unit
fi: &quot;em&quot;-yksikössä

en: Infobar
fi: Tietopalkki

en: Infobar can be used to display cookies notification on your website. It is displayed to all new visitors that come to your website. They can click on the button to hide it. Infobar is then hidden for number of days set it “Cookie expiration” field.
fi: Infopalkkia voidaan käyttää näyttämään evästeilmoitukset verkkosivustollasi. Se näytetään kaikille uusille vierailijoille, jotka tulevat verkkosivustollesi. He voivat piilottaa sen napsauttamalla painiketta. Tietopalkki on sitten piilotettu useiden päivien ajan. Aseta se &quot;Evästeen vanheneminen&quot; -kenttään.

en: Insert URL for button. Leave empty to hide the button.
fi: Lisää painikkeen URL-osoite. Jätä tyhjäksi piilottaaksesi painikkeen.

note: translators: 1. minimum number value
en: Insert number larger than %1$s, or leave empty for default value.
fi: Lisää numero, joka on suurempi kuin %1$s, tai jätä tyhjäksi oletusarvoksi.

note: translators: 1. minimum number value
en: Insert number larger than %1$s.
fi: Lisää numero, joka on suurempi kuin %1$s.

note: translators: 1. maximum number value
en: Insert number smaller than %1$s, or leave empty for default value.
fi: Lisää numero, joka on pienempi kuin %1$s, tai jätä tyhjäksi oletusarvoksi.

note: translators: 1. maximum number value
en: Insert number smaller than %1$s.
fi: Lisää numero, joka on pienempi kuin %1$s.

en: Insert row after
fi: Lisää rivi perään

en: Insert text
fi: Lisää tekstiä

en: Insert valid number, please.
fi: Lisää kelvollinen numero, kiitos.

en: Insert your Google Analytics Tracking ID. Google Analytics tracking code will be added to your website.
fi: Lisää Google Analytics -seurantatunnuksesi. Google Analytics -seurantakoodi lisätään verkkosivustollesi.

en: Inset shadow
fi: Upotettu varjo

en: Install required plugins
fi: Asenna tarvittavat lisäosat

en: Installing and activating plugins&#8230;
fi: Asennetaan ja aktivoidaan laajennuksia…

en: It's not Citadela Layout package
fi: Se ei ole Citadela Layout -paketti

en: Item subtitle
fi: Kohteen alaotsikko

en: Item title
fi: Kohteen otsikko

en: Large
fi: Suuri

en: Large size
fi: Suurikokoinen

en: Layout Exporter
fi: Asettelun viejä

en: Layout Exporter feature exports WordPress pages, posts and all Citadela options and settings. You can use Layout Exporter to create a Citadela layout that you can easily install to another Citadela website.
fi: Layout Exporter -ominaisuus vie WordPress-sivut, viestit ja kaikki Citadela-asetukset ja -asetukset. Voit käyttää Layout Exporteria luodaksesi Citadela-asettelun, jonka voit helposti asentaa toiselle Citadela-sivustolle.

en: Layout Importer needs to have the PHP ZIP extension installed. Please install it or contact your hosting provider.
fi: Layout Importerissa on oltava PHP ZIP -laajennus asennettuna. Asenna se tai ota yhteyttä isännöintipalveluntarjoajaasi.

en: Layout import/export settings
fi: Asettelun tuonti-/vientiasetukset

en: Layouts
fi: Asettelut

en: Layouts import and export is disabled
fi: Asettelujen tuonti ja vienti on poistettu käytöstä

en: Left
fi: Vasen

en: Left align logo
fi: Tasaa vasemmalle logo

en: Left side
fi: Vasen puoli

en: Letter spacing
fi: Kirjainväli

en: Light
fi: Kevyt

en: Light (100)
fi: Vaalea (100)

en: Line height
fi: Viivankorkeus

en: Lines color
fi: Linjojen väri

en: Link
fi: Linkki

en: List layout
fi: Listan asettelu

en: Location
fi: Sijainti

en: Location description
fi: Sijainnin kuvaus

en: Location title
fi: Sijainnin otsikko

en: Location:
fi: Sijainti:

en: Logo font size
fi: Logon fonttikoko

en: Logo image in custom header.
fi: Logokuva mukautetussa otsikossa.

en: Logo image max width
fi: Logokuvan enimmäisleveys

en: Logo space max width
fi: Logotilan maksimileveys

en: Main Menu
fi: Päävalikko

en: Medium
fi: Keskikokoinen

en: Medium size
fi: Keskikokoinen

en: Membership
fi: Jäsenyys

en: Menu button color
fi: Valikkopainikkeen väri

en: Minimum value 1500px, leave empty for unlimited width.
fi: Vähimmäisarvo 1500 pikseliä, jätä tyhjäksi rajoittamattomalle leveydelle.

en: Mininum height
fi: Minimi korkeus

en: Mobile
fi: mobiili

en: Mobile Settings
fi: Mobiiliasetukset

en: Mobile settings
fi: Mobiiliasetukset

en: Mobile size
fi: Mobiilikoko

en: Mobile width breakpoint
fi: Mobiilileveyden keskeytyspiste

[ctx: theme layout]
en: Modern
fi: Moderni

en: Monday
fi: maanantai

en: Move down
fi: Siirry alas

en: Move up
fi: Liiku ylös

en: Name field
fi: Nimikenttä

en: Next
fi: Seuraava

en: No Repeat
fi: Ei toistoa

en: No borders
fi: Ei rajoja

[ctx: label for css property "no-repeat": do not repeat image in background]
en: No repeat
fi: Ei toistoa

en: No results found.
fi: Ei tuloksia.

en: No special pages found.
fi: Erikoissivuja ei löytynyt.

en: None
fi: Ei mitään

en: Normal (400)
fi: Normaali (400)

en: Note: standard page title will be hidden.
fi: Huomautus: sivun vakiootsikko piilotetaan.

en: Number of items
fi: Esineiden määrä

en: Oops! That page can't be found.
fi: Oho! Sitä sivua ei löydy.

en: Open in new window
fi: Avaa uudessa ikkunassa

en: Open link in new tab
fi: Avaa linkki uudessa välilehdessä

en: Opened footer wigets area
fi: Alatunnisteen wiget-alue avattu

en: Opening Hours
fi: Aukioloajat

en: Opening Hours settings
fi: Aukioloaikojen asetukset

en: Order Options
fi: Tilausvaihtoehdot

en: Order by
fi: Tilaa mukaan

en: Original
fi: Alkuperäinen

en: Overlay color
fi: Päällystyksen väri

en: Overlay gradient
fi: Peittokuvan gradientti

en: Overlay opacity
fi: Peittokuvan peittävyys

en: PHP ZIP extension not found
fi: PHP ZIP -laajennusta ei löydy

en: Page Color
fi: Sivun väri

en: Please do not close this browser window until the Layout package is imported completely.
fi: Älä sulje tätä selainikkunaa ennen kuin Layout-paketti on tuotu kokonaan.

en: Please understand that Layout Exporter does not export everything from WordPress, such as WooCommerce invoices or data from other 3rd party plugins. There are many other plugins available for migration purposes.
fi: Huomaa, että Layout Exporter ei vie kaikkea WordPressistä, kuten WooCommerce-laskuja tai tietoja muista kolmannen osapuolen laajennuksista. Siirtotarkoituksiin on saatavilla monia muita laajennuksia.

en: Position
fi: asema

en: Position on website
fi: Sijoitus verkkosivuilla

en: Post Details
fi: Viestin tiedot

en: Posts
fi: Viestit

en: Posts navigation
fi: Viestien navigointi

en: Posts settings
fi: Viestiasetukset

en: Preview is displayed only in Customizer screen.
fi: Esikatselu näkyy vain mukautusnäytössä.

en: Previous
fi: Edellinen

en: Price Table
fi: Hintataulukko

en: Price table alignment
fi: Hintataulukon tasaus

en: Radial gradient
fi: Säteittäinen gradientti

en: Random
fi: Satunnainen

en: Read more link
fi: Lue lisää linkki

en: Ready to use Citadela layouts
fi: Käyttövalmiit Citadela-asettelut

note: Description of the plugin
en: Ready to use layouts and blocks for Citadela with many customization options
fi: Käyttövalmiit asettelut ja lohkot Citadelalle monilla muokkausvaihtoehdoilla

note: translators: %s plugin's name
en: Recently activated theme is not compatible with %s plugin, therefore the plugin was deactivated.
fi: Äskettäin aktivoitu teema ei ole yhteensopiva %s-laajennuksen kanssa, joten laajennus poistettiin käytöstä.

en: Regular
fi: Säännöllinen

en: Remove image
fi: Poista kuva

[ctx: label for css property "repeat": repeat image in background]
en: Repeat
fi: Toistaa

[ctx: label for css property "repeat-x": repeat horizontally image in background]
en: Repeat horizontally
fi: Toista vaakasuunnassa

[ctx: label for css property "repeat-y": repeat vertically image in background]
en: Repeat vertically
fi: Toista pystysuoraan

en: Replace default label of the field.
fi: Korvaa kentän oletustunniste.

en: Replace image
fi: Vaihda kuva

en: Required plugins
fi: Vaaditut lisäosat

en: Reset
fi: Nollaa

en: Responsive Spacer
fi: Responsiivinen välikappale

en: Responsive Text
fi: Responsiivinen teksti

en: Responsive options applied under screen width
fi: Responsiiviset asetukset käytössä näytön leveyden alla

en: Reusable Blocks
fi: Uudelleenkäytettävät lohkot

en: Reusable blocks settings
fi: Uudelleenkäytettävien lohkojen asetukset

en: Right
fi: Oikein

en: Right side
fi: Oikea puoli

en: Saturday
fi: lauantaina

en: Save Settings
fi: Tallenna asetukset

en: Search Special ages
fi: Etsi erikoisiät

en: Search results for:
fi: Etsi tuloksia:

en: Select Google Font for your website
fi: Valitse verkkosivustollesi Google-fontti

en: Select Layout package
fi: Valitse Asettelupaketti

en: Select alignment
fi: Valitse kohdistus

en: Select alignment on mobile design
fi: Valitse kohdistus mobiilisuunnittelussa

en: Select background type
fi: Valitse taustatyyppi

en: Select color combinations for your website
fi: Valitse väriyhdistelmät verkkosivustollesi

en: Select font weight
fi: Valitse fontin paino

en: Select image
fi: Valitse kuva

en: Select layout
fi: Valitse asettelu

en: Select layout for website header
fi: Valitse sivuston otsikon asettelu

en: Select layout for your website
fi: Valitse sivustosi asettelu

en: Select size
fi: Valitse koko

en: Semi-bold
fi: Puolilihavoitu

en: Service
fi: Palvelu

en: Service Image
fi: Palvelukuva

en: Service description text
fi: Palvelun kuvausteksti

en: Service header
fi: Palvelun otsikko

en: Set background image
fi: Aseta taustakuva

en: Set custom image
fi: Aseta mukautettu kuva

en: Set custom logo image
fi: Aseta mukautettu logokuva

en: Set header color as background image overlay
fi: Aseta otsikon väri taustakuvan peittokuvaksi

en: Sets if widgets in footer are opened or closed by default on mobile after page load. Applicable if collapsible widgets are enabled.
fi: Asettaa, avataanko vai suljetaanko alatunnisteen widgetit oletuksena mobiililaitteella sivun latauksen jälkeen. Käytettävissä, jos kokoontaitettavat widgetit ovat käytössä.

en: Settings
fi: asetukset

en: Settings Saved
fi: Asetukset Tallennettu

en: Settings for main menu in header
fi: Päävalikon asetukset otsikossa

en: Settings for site header
fi: Sivuston otsikon asetukset

en: Shadow Settings
fi: Varjon asetukset

en: Shadow color
fi: Varjon väri

en: Show always
fi: Näytä aina

en: Show button with link
fi: Näytä painike linkin kanssa

en: Show categories
fi: Näytä luokat

en: Show date
fi: Näytä päivämäärä

en: Show description
fi: Näytä kuvaus

en: Show discount price
fi: Näytä alennushinta

en: Show featured image
fi: Näytä suositeltu kuva

en: Show header over content
fi: Näytä otsikko sisällön päällä

en: Show icon
fi: Näytä kuvake

en: Show image
fi: Näytä kuva

en: Show image as icon
fi: Näytä kuva kuvakkeena

en: Show in menu
fi: Näytä valikossa

en: Show link to manage Reusable blocks in admin menu
fi: Näytä linkki uudelleenkäytettävien lohkojen hallintaan järjestelmänvalvojan valikossa

en: Show locations
fi: Näytä sijainnit

en: Show only on mobile
fi: Näytä vain mobiililaitteella

en: Show opening hours on your website.
fi: Näytä aukioloajat verkkosivustollasi.

en: Show or hide Cluster block only on mobile screen size.
fi: Näytä tai piilota klusterilohko vain mobiilinäytön koossa.

en: Show preview of Announcement Bar
fi: Näytä ilmoituspalkin esikatselu

en: Show transparent header without additional background settings.
fi: Näytä läpinäkyvä otsikko ilman muita taustaasetuksia.

en: Show website
fi: Näytä verkkosivusto

[ctx: settings]
en: Simple
fi: Yksinkertainen

en: Simple layout
fi: Yksinkertainen asettelu

en: Simple settings
fi: Yksinkertaiset asetukset

en: Simple settings allow you to show simple text and button in your announcements bar. Colors can be customized via WordPress customizer.
fi: Yksinkertaisten asetusten avulla voit näyttää yksinkertaista tekstiä ja painiketta ilmoituspalkissasi. Värit voidaan muokata WordPress-muokkausohjelmalla.

en: Simple text styles
fi: Yksinkertaiset tekstityylit

en: Simplified typography styles for blog posts pages
fi: Yksinkertaistetut typografiset tyylit blogitekstisivuille

en: Single color
fi: Yksivärinen

en: Single color overlay
fi: Yksivärinen peittokuva

en: Sizes for Content, Wide and Fullwidth layout types used in design.
fi: Suunnittelussa käytettyjen sisällön, leveän ja täysleveän asettelutyyppien koot.

en: Skip number of posts from start
fi: Ohita viestien määrä alusta alkaen

en: Small
fi: Pieni

en: Small size
fi: Pieni koko

en: Space around logo
fi: Logon ympärillä tilaa

en: Space around menu button
fi: Välilyöntiä valikkopainikkeen ympärillä

en: Spacer height in
fi: Välilevyn korkeus sisään

en: Spacer settings
fi: Välikappaleen asetukset

en: Spacing Settings
fi: Väliasetukset

[ctx: post type singular name]
en: Special Page
fi: Erikoissivu

[ctx: admin menu]
en: Special Pages
fi: Erikoissivut

[ctx: post type general name]
en: Special Pages
fi: Erikoissivut

en: Special container that is always on full width if there is no sidebar or columns. You can insert there other blocks and set container background.
fi: Erikoissäiliö, joka on aina täysleveänä, jos sivupalkkia tai sarakkeita ei ole. Voit lisätä sinne muita lohkoja ja asettaa kontin taustan.

en: Special page updated.
fi: Erikoissivu päivitetty.

en: Special pages list
fi: Erikoissivujen luettelo

en: Special pages list navigation
fi: Erikoissivujen luettelonavigointi

en: Spread radius
fi: Levityssäde

en: Sticky header on desktop
fi: Tahmea otsikko työpöydällä

en: Sticky header on mobile
fi: Tahmea otsikko mobiililaitteella

en: Sticky header settings
fi: Sticky header asetukset

en: Sticky posts first
fi: Tahmeat viestit ensin

en: Styles
fi: Tyylit

en: Subtitle
fi: Tekstitys

en: Subtitle color
fi: Tekstityksen väri

en: Sunday
fi: sunnuntai

en: Table subtitle
fi: Taulukon alaotsikko

en: Table title
fi: Taulukon otsikko

en: Tag description
fi: Tunnisteen kuvaus

en: Tag name
fi: Merkin nimi

en: Tehre was an error with downloading layout
fi: Tehressä tapahtui virhe asettelun lataamisessa

en: Text
fi: Teksti

en: Text Font
fi: Tekstin fontti

en: Text alignment
fi: Tekstin tasaus

en: Text color
fi: Tekstin väri

en: Text color in custom header.
fi: Tekstin väri mukautetussa otsikossa.

en: Text displayed in the Infobar. It can contain HTML formatting such as URLs to link to your terms or privacy policy.
fi: Tietopalkissa näkyvä teksti. Se voi sisältää HTML-muotoilua, kuten URL-osoitteita, jotka linkittävät ehtoihisi tai tietosuojakäytäntöihisi.

en: Text displayed on the button in announcements bar. Leave empty to hide the button.
fi: Ilmoituspalkin painikkeessa näkyvä teksti. Jätä tyhjäksi piilottaaksesi painikkeen.

en: Text displayed on the button. If no text is specified, X sign will be used to close Infobar.
fi: Painikkeessa näkyvä teksti. Jos tekstiä ei ole määritetty, X-merkkiä käytetään tietopalkin sulkemiseen.

en: Text of announcement
fi: Ilmoituksen teksti

en: Thank you for activating Citadela Pro.
fi: Kiitos, että aktivoit Citadela Pron.

note: translators: %s plugin's name
en: The %s plugin could not be activated. It is not compatible with the current active theme.
fi: Laajennusta %s ei voitu aktivoida. Se ei ole yhteensopiva nykyisen aktiivisen teeman kanssa.

en: The Citadela Layout requires these plugins. The required plugins will be installed and activated automatically. In case you don't have access to one of the plugins, some pages might be incomplete.
fi: Citadela Layout vaatii nämä laajennukset. Tarvittavat lisäosat asennetaan ja aktivoidaan automaattisesti. Jos sinulla ei ole pääsyä johonkin laajennuksista, jotkut sivut voivat olla puutteellisia.

en: The content could not be imported.
fi: Sisältöä ei voitu tuoda.

en: The process can take anywhere between 30 seconds to 30 minutes depending on the size of the Layout package and speed of connection (mainly due to downloading demo images).
fi: Prosessi voi kestää 30 sekunnista 30 minuuttiin riippuen Layout-paketin koosta ja yhteyden nopeudesta (johtuen pääasiassa demokuvien lataamisesta).

en: Theme Layout
fi: Teeman asettelu

en: There was an error with installing plugins
fi: Laajennusten asennuksessa tapahtui virhe

en: Thick borders
fi: Paksut reunat

en: Thin
fi: Ohut

en: Thin borders
fi: Ohuet reunat

note: translators: 1. Start html anchor tag, 2. End html anchor tag
en: This setting defines whether to use our Citadela styles in %1$sThe Events Calendar%2$s plugin or use the plugin's styles.
fi: Tämä asetus määrittää, käytetäänkö Citadela-tyylejämme %1$sThe Events Calendar%2$s -laajennuksessa vai laajennuksen tyylejä.

en: Thursday
fi: torstai

en: Tile
fi: Laatta

en: Tile Horizontally
fi: Laatta vaakatasossa

en: Tile Vertically
fi: Laatta pystysuoraan

en: Title
fi: Otsikko

en: Title color
fi: Otsikon väri

en: Titles Font
fi: Otsikot Fontti

en: Titles Style
fi: Otsikoiden tyyli

en: To edit the image, you need permission to upload media.
fi: Jotta voit muokata kuvaa, tarvitset luvan median lataamiseen.

en: Top
fi: Ylös

[ctx: position]
en: Top
fi: Ylös

en: Top Left
fi: Ylävasen

en: Top Right
fi: Yläoikea

en: Tracking ID
fi: seurantatunnus

en: Tracking privacy
fi: Yksityisyyden seuranta

en: Transparent header
fi: Läpinäkyvä otsikko

en: Tueasday
fi: tiistai

en: Tuesday
fi: tiistai

en: Turn on Announcements bar functionality
fi: Ota ilmoituspalkin toiminto käyttöön

en: Turn on Comments extension functionality
fi: Ota Kommentit-laajennustoiminto käyttöön

en: Type
fi: Tyyppi

en: Type for search...
fi: Kirjoita hakua varten...

en: Typography
fi: Typografia

en: Upload an image file or pick one from your media library.
fi: Lataa kuvatiedosto tai valitse se mediakirjastostasi.

en: Uploaded ZIP file is not Citadela Layout package or it is old incompatible Layout package. Please download the newest package from your AitThemes account.
fi: Ladattu ZIP-tiedosto ei ole Citadela Layout -paketti tai se on vanha yhteensopimaton asettelupaketti. Lataa uusin paketti AitThemes-tililtäsi.

en: Uploading&#8230;
fi: Ladataan…

en: Urls from editor comment text will be removed. Applied for user roles with edit post capability like Contributor and higher.
fi: Editorin kommenttitekstin URL-osoitteet poistetaan. Haettu käyttäjärooleihin, joissa on muokkaustoiminto, kuten Contributor ja uudemmat.

en: Urls from guest comment text will be removed
fi: Vieraiden kommenttitekstien URL-osoitteet poistetaan

en: Urls from non-editor comment text will be removed. Applied for user roles without edit post capability like Subscriber.
fi: Ei-editorin kommenttitekstin URL-osoitteet poistetaan. Haettu käyttäjärooleihin ilman muokkaustoimintoa, kuten tilaaja.

en: Use Citadela styles
fi: Käytä Citadela-tyylejä

en: Use Infobar on your website
fi: Käytä tietopalkkia verkkosivustollasi

en: Use custom header
fi: Käytä mukautettua otsikkoa

en: Use custom width settings
fi: Käytä mukautettuja leveysasetuksia

en: Use default font
fi: Käytä oletusfonttia

en: Use default font weight
fi: Käytä oletusfontin painoa

en: Use responsive options
fi: Käytä reagoivia vaihtoehtoja

en: Using font size from theme design.
fi: Fonttikoon käyttäminen teemasuunnittelusta.

en: Using letter spacing from theme design.
fi: Kirjainvälien käyttäminen teemasuunnittelusta.

en: Using line height from theme design.
fi: Viivan korkeuden käyttäminen teemasuunnittelusta.

en: Vertical offset
fi: Pystysuuntainen siirtymä

en: View Demo
fi: Katso demo

en: View layouts
fi: Näytä asettelut

en: View more
fi: Katso lisää

en: Visibility on mobile
fi: Näkyvyys mobiilissa

en: WP Button Block
fi: WP-painikelohko

en: We keep your email so we can communicate with you about our product and services. For further details please see <a href="#">our privacy policy</a>.
fi: Säilytämme sähköpostisi, jotta voimme viestiä kanssasi tuotteistamme ja palveluistamme. Katso lisätietoja <a href="#">tietosuojakäytännöstämme</a> .

en: We keep your name so we can communicate with you about our product and services. For further details please see <a href="#">our privacy policy</a>.
fi: Säilytämme nimesi, jotta voimme viestiä kanssasi tuotteistamme ja palveluistamme. Katso lisätietoja <a href="#">tietosuojakäytännöstämme</a> .

en: We keep your website URL so we can communicate with you about our product and services. For further details please see <a href="#">our privacy policy</a>.
fi: Säilytämme verkkosivustosi URL-osoitteen, jotta voimme viestiä kanssasi tuotteistamme ja palveluistamme. Katso lisätietoja <a href="#">tietosuojakäytännöstämme</a> .

en: We're importing the Layout package...
fi: Tuomme Layout-pakettia...

note: translators: 1. url to upgrading guide, 2. plugin's name
en: We've noticed that you're running an outdated version of PHP which is no longer supported, therefore <em>the plugin was deactivated</em>. Make sure your site is fast and secure, by <a href='%1$s'>upgrading PHP to the latest version</a>. Minimal requirement for %2$s is <strong>PHP 5.6.20</strong>.
fi: Olemme huomanneet, että käytät vanhentunutta PHP-versiota, jota ei enää tueta, joten <em>laajennus poistettiin käytöstä</em> . Varmista, että sivustosi on nopea ja turvallinen <a href='%1$s'>päivittämällä PHP uusimpaan versioon</a> . %2$s:n vähimmäisvaatimus on <strong>PHP 5.6.20</strong> .

note: translators: 1. url to upgrading guide, 2. plugin's name
en: We've noticed that you're running an outdated version of WordPress, therefore <em>the plugin was deactivated</em>. Make sure your site is secure and up to date, by <a href='%1$s'>updating WordPress to the latest version</a>. Minimal requirement for %2$s is <strong>WordPress 5.2</strong>.
fi: Olemme huomanneet, että käytät vanhentunutta WordPress-versiota, joten <em>laajennus poistettiin käytöstä</em> . Varmista, että sivustosi on turvallinen ja ajan tasalla <a href='%1$s'>päivittämällä WordPress uusimpaan versioon</a> . %2$s:n vähimmäisvaatimus on <strong>WordPress 5.2</strong> .

en: Website URL field
fi: Verkkosivuston URL-osoite

en: Wednesday
fi: keskiviikko

en: Wide
fi: Leveä

en: Wide size
fi: Leveä koko

en: Wide size width
fi: Leveä koko leveys

en: Widgets area in footer can be opened or closed on mobile.
fi: Alatunnisteen widget-alue voidaan avata tai sulkea mobiililaitteella.

en: Width Settings
fi: Leveysasetukset

en: With advanced settings you have full control over html and styles for your announcements bar.
fi: Lisäasetusten avulla voit hallita täysin ilmoituspalkin html:ää ja tyylejä.

en: You can import any of the available Citadela Layouts.
fi: Voit tuoda mitä tahansa saatavilla olevista Citadela Layoutsista.

en: Your comments help us to improve our products and services so we keep recording them. We use the comment also for future reference. For further details please see <a href="#">our privacy policy</a>.
fi: Kommenttisi auttavat meitä parantamaan tuotteitamme ja palveluitamme, joten tallennamme niitä jatkuvasti. Käytämme kommenttia myös myöhempää käyttöä varten. Katso lisätietoja <a href="#">tietosuojakäytännöstämme</a> .

en: Your current content will be deleted
fi: Nykyinen sisältösi poistetaan

en: ZIP files
fi: ZIP-tiedostoja

en: button text
fi: painikkeen tekstiä

[ctx: Uploader: Drop Layout package here - or - Select Layout package]
en: or
fi: tai

en: read more text
fi: lue lisää tekstiä

en: row text...
fi: rivi teksti...
