Citadela Pro 5.0.3 - en to gl_ES translation catalogue (549 entries)

note: translators: %s plugin's name
en: %s plugin and PHP incompatiblity
gl_ES: O complemento %s e a incompatibilidade de PHP

note: translators: %s plugin's name
en: %s plugin and WordPress incompatiblity
gl_ES: O complemento %s e a incompatibilidade de WordPress

note: translators: %s plugin's name
en: %s plugin has beed deactivated
gl_ES: Desactivouse o complemento %s

note: translators: %s plugin's name
en: %s plugin incompatibility
gl_ES: Incompatibilidade do complemento %s

note: translators: %s - list of required plugins
en: (You can download them from your AitThemes account)
gl_ES: (Podes descargalos desde a túa conta de AitThemes)

en: Accept
gl_ES: Aceptar

en: Add empty space between blocks that will look differently on desktop and on mobile devices.
gl_ES: Engade espazos baleiros entre os bloques que terán un aspecto diferente no escritorio e nos dispositivos móbiles.

en: Additional text
gl_ES: Texto adicional

en: Additional text displayed with the field. It can contain HTML formatting such as urls to link to your terms or privacy policy.
gl_ES: Texto adicional mostrado co campo. Pode conter formato HTML, como URL para vincular aos teus termos ou á política de privacidade.

[ctx: settings]
en: Advanced
gl_ES: Avanzado

en: Advanced settings
gl_ES: Configuración avanzada

en: Align Text Center
gl_ES: Aliñar o centro de texto

en: Align Text Left
gl_ES: Aliñar o texto á esquerda

en: Align Text Right
gl_ES: Aliñar o texto á dereita

en: Align logo section to the left side
gl_ES: Aliñar a sección do logotipo ao lado esquerdo

en: All
gl_ES: Todos

en: All Special Pages
gl_ES: Todas as páxinas especiais

note: translators: %s plugin's name
en: All blocks were moved to %s plugin.
gl_ES: Todos os bloques movéronse ao complemento %s.

en: Allows you to easily add company services to your website.
gl_ES: Permítelle engadir facilmente servizos da empresa ao seu sitio web.

en: Allows you to insert text with custom settings and font.
gl_ES: Permítelle inserir texto con configuración e tipo de letra personalizados.

en: Allows you to put page title anywhere you like. For example after header image.
gl_ES: Permíteche poñer o título da páxina onde queiras. Por exemplo, despois da imaxe de cabeceira.

en: Announcements Bar
gl_ES: Barra de anuncios

en: Announcements bar
gl_ES: Barra de anuncios

en: Announcements bar allows you to present any important announcements on the top of all your pages.
gl_ES: A barra de anuncios permítelle presentar calquera anuncio importante na parte superior de todas as súas páxinas.

en: Announcements bar is displayed after selected date and time.
gl_ES: A barra de anuncios móstrase despois da data e hora seleccionadas.

en: Announcements bar is displayed until selected date and time.
gl_ES: A barra de anuncios móstrase ata a data e hora seleccionadas.

en: Anonymize IP address of your website visitors.
gl_ES: Anonimizar o enderezo IP dos visitantes do teu sitio web.

en: Appearance
gl_ES: Aparición

en: Appearance settings for your website
gl_ES: Configuración da aparencia do teu sitio web

en: Applied for Simple type of Announcements bar.
gl_ES: Aplicado para o tipo simple da barra de anuncios.

en: Ascending
gl_ES: Ascendente

en: Author biographical info
gl_ES: Información biográfica do autor

en: Author name
gl_ES: Nome do autor

en: Availability of selected style depends on selected font for titles.
gl_ES: A dispoñibilidade do estilo seleccionado depende da fonte seleccionada para os títulos.

en: Available range
gl_ES: Gama dispoñible

en: Background Image Overlay
gl_ES: Superposición de imaxe de fondo

en: Background Settings
gl_ES: Configuración de fondo

en: Background color
gl_ES: Cor de fondo

en: Background color type
gl_ES: Tipo de cor de fondo

en: Background gradient
gl_ES: Degradado de fondo

en: Background image
gl_ES: Imaxe de fondo

en: Background image repeat
gl_ES: Repita a imaxe de fondo

en: Background image size
gl_ES: Tamaño da imaxe de fondo

en: Background position
gl_ES: Posición de fondo

en: Background settings for your website header
gl_ES: Configuración de fondo para a cabeceira do seu sitio web

en: Bar Background color
gl_ES: Cor de fondo da barra

en: Black
gl_ES: Negro

en: Blog Page
gl_ES: Páxina do blog

en: Blog Posts
gl_ES: Publicacións do blog

en: Blur radius
gl_ES: Raio de desenfoque

en: Bold
gl_ES: Negriña

en: Bold (700)
gl_ES: Negrita (700)

en: Border Settings
gl_ES: Configuración do borde

en: Border color
gl_ES: Cor do bordo

en: Border radius
gl_ES: Raio de borde

en: Border radius options
gl_ES: Opcións de raio de bordo

en: Border width
gl_ES: Ancho do bordo

en: Borders color
gl_ES: Cor dos bordos

en: Borders width
gl_ES: Ancho dos bordos

en: Bottom
gl_ES: Abaixo

[ctx: position]
en: Bottom
gl_ES: Abaixo

en: Bottom Left
gl_ES: Abaixo Esquerda

en: Bottom Right
gl_ES: Abaixo á dereita

en: Box layout
gl_ES: Disposición da caixa

en: Box width
gl_ES: Ancho da caixa

en: Burger menu only
gl_ES: Só menú de hamburguesas

en: Button Background color
gl_ES: Cor de fondo do botón

en: Button URL
gl_ES: URL do botón

en: Button background
gl_ES: Fondo do botón

en: Button link
gl_ES: Enlace do botón

en: Button settings
gl_ES: Configuración dos botóns

en: Button text
gl_ES: Texto do botón

en: Buttons Border Radius
gl_ES: Raio de borde dos botóns

en: Cancel
gl_ES: Cancelar

en: Carousel autoplay enabled
gl_ES: Activouse a reprodución automática do carrusel

en: Carousel loop mode enabled
gl_ES: Modo de bucle de carrusel activado

en: Categories
gl_ES: Categorías

en: Category
gl_ES: Categoría

en: Category description
gl_ES: Descrición da categoría

en: Category title
gl_ES: Título da categoría

en: Category:
gl_ES: Categoría:

en: Center
gl_ES: Centro

[ctx: header layout]
en: Center
gl_ES: Centro

en: Change HTML tag
gl_ES: Cambiar a etiqueta HTML

en: Change icon
gl_ES: Cambiar a icona

en: Change image
gl_ES: Cambiar imaxe

en: Change image for desktop resolution
gl_ES: Cambiar a imaxe para a resolución do escritorio

en: Change image for mobile resolution
gl_ES: Cambia a imaxe para a resolución do móbil

en: Citadela - Special Pages
gl_ES: Citadela - Páxinas especiais

en: Citadela Blocks
gl_ES: Bloques da Cidadela

en: Citadela Content Settings
gl_ES: Configuración de contido de Citadela

en: Citadela Half Layout Settings
gl_ES: Configuración da media disposición de Citadela

en: Citadela Header Settings
gl_ES: Configuración da cabeceira de Citadela

en: Citadela Posts Blocks
gl_ES: Bloques de Postos da Citadela

en: Citadela Service Block image size
gl_ES: Tamaño da imaxe do bloque do servizo Citadela

en: Citadela Special Pages
gl_ES: Páxinas especiais de Citadela

[ctx: header layout]
en: Classic
gl_ES: Clásico

[ctx: theme layout]
en: Classic
gl_ES: Clásico

en: Clear
gl_ES: Limpar

en: Cluster
gl_ES: Clúster

en: Cluster Block
gl_ES: Bloque Clúster

en: Collapse menu to button
gl_ES: Contraer o menú ao botón

en: Collapsible footer widgets options
gl_ES: Opcións de widgets de pé de páxina plegables

en: Color settings
gl_ES: Configuración de cor

en: Colors
gl_ES: Cores

en: Comment author name will not be linked to url inserted in Website field
gl_ES: O nome do autor do comentario non estará ligado ao URL inserido no campo do sitio web

en: Comment text field
gl_ES: Campo de texto de comentario

en: Comments Extension can be used to add help text to every single input in WordPress Comment form.
gl_ES: A extensión de comentarios pódese usar para engadir texto de axuda a cada entrada no formulario de comentarios de WordPress.

en: Comments extension
gl_ES: Extensión de comentarios

en: Comments links settings
gl_ES: Configuración das ligazóns de comentarios

en: Confirm
gl_ES: Confirmar

en: Contain
gl_ES: Conter

en: Content
gl_ES: Contido

en: Content size
gl_ES: Tamaño do contido

en: Content size width
gl_ES: Anchura do tamaño do contido

en: Content width
gl_ES: Anchura do contido

en: Content width sizes
gl_ES: Tamaños de ancho de contido

en: Cookies expiration
gl_ES: Caducidade das cookies

en: Cover
gl_ES: Cuberta

[ctx: label for css property "cover": image in background cover entire place]
en: Cover
gl_ES: Cuberta

en: Cover column height
gl_ES: Altura da columna de cuberta

en: Current block view
gl_ES: Vista de bloque actual

en: Current page title
gl_ES: Título da páxina actual

en: Custom Header is enabled. Following options may not have effect for this page.
gl_ES: A cabeceira personalizada está activada. É posible que as seguintes opcións non teñan efecto nesta páxina.

en: Custom Header with Custom Logo is enabled for this page. Change of logo image may not be visible in preview.
gl_ES: A cabeceira personalizada con logotipo personalizado está habilitada para esta páxina. É posible que o cambio da imaxe do logotipo non estea visible na vista previa.

en: Custom Page Title
gl_ES: Título de páxina personalizado

en: Custom codes
gl_ES: Códigos personalizados

en: Custom image
gl_ES: Imaxe personalizada

en: Custom logo
gl_ES: Logo personalizado

en: Custom logo image
gl_ES: Imaxe do logotipo personalizado

en: Customize colors
gl_ES: Personaliza cores

en: Customized options for mobile screen width.
gl_ES: Opcións personalizadas para o ancho da pantalla do móbil.

en: Date
gl_ES: Data

en: Date color
gl_ES: Cor da data

en: Date from
gl_ES: Data de

en: Date to
gl_ES: Data ata

en: Day hours color
gl_ES: Cor das horas do día

en: Day title color
gl_ES: Cor do título do día

en: Days without defined time will be hidden.
gl_ES: Ocultaranse os días sen hora definida.

en: Decoration Color
gl_ES: Cor de decoración

en: Decoration color
gl_ES: Cor da decoración

en: Default
gl_ES: Por defecto

[ctx: theme design]
en: Default
gl_ES: Por defecto

[ctx: default size of image in background]
en: Default size
gl_ES: Tamaño predeterminado

en: Define border radius for different parts of design.
gl_ES: Define o raio do bordo para diferentes partes do deseño.

en: Delete row
gl_ES: Eliminar fila

en: Descending
gl_ES: Descendente

en: Design Options
gl_ES: Opcións de deseño

en: Desktop
gl_ES: Escritorio

en: Desktop settings
gl_ES: Configuración do escritorio

en: Desktop size
gl_ES: Tamaño do escritorio

en: Disable author name link
gl_ES: Desactivar a ligazón do nome do autor

en: Disable default margins
gl_ES: Desactivar as marxes predeterminadas

en: Disable editor comment links
gl_ES: Desactivar as ligazóns de comentarios do editor

en: Disable featured table
gl_ES: Desactivar a táboa destacada

en: Disable guest comment links
gl_ES: Desactivar as ligazóns de comentarios dos convidados

en: Disable image
gl_ES: Desactivar imaxe

en: Disable import/export
gl_ES: Desactivar importación/exportación

en: Disable link to featured image in blog post
gl_ES: Desactiva a ligazón á imaxe destacada na publicación do blog

en: Disable non-editor comment links
gl_ES: Desactiva as ligazóns de comentarios que non sexan do editor

en: Disable separator
gl_ES: Desactivar o separador

en: Display product, service or packages offers in the table. Set the best deal, show discounted price and write important features for comparison.
gl_ES: Mostra ofertas de produtos, servizos ou paquetes na táboa. Establece a mellor oferta, mostra o prezo con desconto e escribe funcións importantes para comparalas.

en: Displays list of posts based on filters. For example posts only from specific category.
gl_ES: Mostra a lista de publicacións baseada en filtros. Por exemplo, publicacións só dunha categoría específica.

en: Displays paginated list of posts on WordPress Blog page.
gl_ES: Mostra unha lista paxinada de publicacións na páxina do blog de WordPress.

en: Do not use float numbers, please.
gl_ES: Non use números flotantes, por favor.

en: Downloading&#8230;
gl_ES: Descargando…

en: Drop Layout package here
gl_ES: Solta o paquete de deseño aquí

note: translators: 1. Start html anchor tag, 2. End html anchor tag
en: Easily create and manage an events calendar with %1$sThe Events Calendar%2$s free plugin.
gl_ES: Crea e xestiona facilmente un calendario de eventos co complemento gratuíto %1$sThe Events Calendar%2$s.

en: Edit Special Page
gl_ES: Editar páxina especial

en: Edit or update the image
gl_ES: Edita ou actualiza a imaxe

en: Email field
gl_ES: Campo de correo electrónico

en: Enable
gl_ES: Activar

en: Enable collapsible footer wigets area
gl_ES: Activa a área de wigets do pé de páxina plegable

en: Enable featured table
gl_ES: Activa a táboa destacada

en: Error
gl_ES: Erro

en: Events
gl_ES: Eventos

en: Expiration of saved cookies in days.
gl_ES: Caducidade das cookies gardadas en días.

note: translators: %s site name
en: Export %s Layout
gl_ES: Exportar %s deseño

en: Extra Bold (900)
gl_ES: Extra atrevido (900)

en: Extra-bold
gl_ES: Extra atrevido

en: Extra-light
gl_ES: Extralixeiro

en: Featured
gl_ES: Destacado

en: Featured image link
gl_ES: Ligazón á imaxe destacada

en: Field label
gl_ES: Etiqueta de campo

en: Filter special pages list
gl_ES: Filtrar a lista de páxinas especiais

en: Filters
gl_ES: Filtros

en: Fixed background image
gl_ES: Imaxe de fondo fixa

en: Fixed image
gl_ES: Imaxe fixa

en: Font size
gl_ES: Tamaño de letra

en: Font size unit
gl_ES: Unidade de tamaño de letra

en: Footer Color
gl_ES: Cor do pé de páxina

en: Footer code
gl_ES: Código do pé de páxina

en: Forced inside space
gl_ES: Espazo interior forzado

en: Friday
gl_ES: venres

en: From AitThemes:
gl_ES: De AitThemes:

note: translators: %s - list of required plugins
en: From AitThemes: %s
gl_ES: De AitThemes: %s

en: From WordPress.org:
gl_ES: Desde WordPress.org:

note: translators: %s - list of required plugins
en: From WordPress.org: %s
gl_ES: Desde WordPress.org: %s

en: Full Sticky header
gl_ES: Cabeceira completa de Sticky

en: Full size
gl_ES: Tamaño completo

en: Full size width
gl_ES: Ancho de tamaño completo

en: Fullwidth
gl_ES: Ancho total

en: Fullwidth header
gl_ES: Cabeceira de ancho completo

en: Fullwidth size
gl_ES: Tamaño de ancho completo

en: General Border Radius
gl_ES: Raio xeral da fronteira

en: General Layout
gl_ES: Deseño xeral

en: General options for desktop.
gl_ES: Opcións xerais para escritorio.

en: General settings
gl_ES: Configuración xeral

en: Google Analytics tracking ID.
gl_ES: ID de seguimento de Google Analytics.

en: Google font
gl_ES: Font de Google

en: Gradient
gl_ES: Degradado

en: Gradient degree
gl_ES: Grao en degradado

en: Gradient overlay
gl_ES: Superposición de degradado

en: Gradient under image, useful for .png images in background.
gl_ES: Degradado baixo a imaxe, útil para imaxes .png en segundo plano.

en: HTML tag
gl_ES: Etiqueta HTML

en: Half layout page
gl_ES: Media páxina de deseño

en: Header Background
gl_ES: Fondo de cabeceira

en: Header Color
gl_ES: Cor da cabeceira

en: Header Color Overlay
gl_ES: Superposición de cor da cabeceira

en: Header Image
gl_ES: Imaxe de cabeceira

en: Header Image Position
gl_ES: Posición da imaxe de cabeceira

en: Header Image Repeat
gl_ES: Repetición da imaxe de cabeceira

en: Header Image Size
gl_ES: Tamaño da imaxe da cabeceira

en: Header Layout
gl_ES: Deseño de cabeceira

en: Header background
gl_ES: Fondo de cabeceira

en: Header code
gl_ES: Código de cabeceira

en: Header text
gl_ES: Texto de cabeceira

en: Height Settings
gl_ES: Configuración de altura

en: Height unit
gl_ES: Unidade de altura

en: Hidden on desktop
gl_ES: Oculto no escritorio

en: Hidden on mobile
gl_ES: Oculto no móbil

en: Hidden title in full sticky header on desktop
gl_ES: Título oculto na cabeceira adhesiva completa no escritorio

en: Hidden title in full sticky header on mobile
gl_ES: Título oculto na cabeceira pegajosa completa no móbil

en: Hide Site title
gl_ES: Ocultar o título do sitio

en: Hide button with link
gl_ES: Ocultar botón con ligazón

en: Hide discount price
gl_ES: Ocultar o prezo de desconto

en: Hide empty days
gl_ES: Ocultar os días baleiros

en: Hide only on mobile
gl_ES: Ocultar só no móbil

en: Hide site title
gl_ES: Ocultar o título do sitio

en: Hide site title and tagline
gl_ES: Ocultar o título e o lema do sitio

en: Hide tagline only
gl_ES: Ocultar só o lema

en: Horizontal offset
gl_ES: Desfase horizontal

en: Icon color
gl_ES: Cor da icona

en: If enabled, sticky posts will be displayed on the top of listed posts.
gl_ES: Se está activado, as publicacións adhesivas mostraranse na parte superior das publicacións listadas.

en: Image
gl_ES: Imaxe

en: Image overlay color
gl_ES: Cor de superposición da imaxe

en: Image position
gl_ES: Posición da imaxe

en: Image repeat
gl_ES: Repetición da imaxe

en: Image size
gl_ES: Tamaño da imaxe

en: Images
gl_ES: Imaxes

en: Import Layout
gl_ES: Importar deseño

en: Import and export layout settings pages will be disabled
gl_ES: Desactivaranse as páxinas de configuración de deseño de importación e exportación

en: Import done!
gl_ES: Importación feita!

en: Import layout from file
gl_ES: Importar o deseño do ficheiro

en: Import of Layout package will <strong>delete all your content</strong> - all Posts, Pages, Media, Tags and Categories.
gl_ES: A importación do paquete de deseño <strong>eliminará todo o teu contido</strong> : todas as publicacións, páxinas, medios, etiquetas e categorías.

en: In "em" unit
gl_ES: Na unidade &quot;em&quot;.

en: Infobar
gl_ES: Barra de información

en: Infobar can be used to display cookies notification on your website. It is displayed to all new visitors that come to your website. They can click on the button to hide it. Infobar is then hidden for number of days set it “Cookie expiration” field.
gl_ES: A barra de información pódese usar para mostrar a notificación de cookies no seu sitio web. Amósase a todos os novos visitantes que accedan ao teu sitio web. Poden premer no botón para ocultalo. Despois, a barra de información está oculta durante o número de días que se configura no campo &quot;Caducidade da cookie&quot;.

en: Insert URL for button. Leave empty to hide the button.
gl_ES: Inserir URL para o botón. Déixao baleiro para ocultar o botón.

note: translators: 1. minimum number value
en: Insert number larger than %1$s, or leave empty for default value.
gl_ES: Insira un número superior a %1$s ou déixao baleiro para o valor predeterminado.

note: translators: 1. minimum number value
en: Insert number larger than %1$s.
gl_ES: Insire un número superior a %1$s.

note: translators: 1. maximum number value
en: Insert number smaller than %1$s, or leave empty for default value.
gl_ES: Insira un número menor que %1$s ou déixao baleiro para o valor predeterminado.

note: translators: 1. maximum number value
en: Insert number smaller than %1$s.
gl_ES: Insire un número menor que %1$s.

en: Insert row after
gl_ES: Insire fila despois

en: Insert text
gl_ES: Inserir texto

en: Insert valid number, please.
gl_ES: Insira un número válido, por favor.

en: Insert your Google Analytics Tracking ID. Google Analytics tracking code will be added to your website.
gl_ES: Insira o seu ID de seguimento de Google Analytics. O código de seguimento de Google Analytics engadirase ao teu sitio web.

en: Inset shadow
gl_ES: Inserción de sombra

en: Install required plugins
gl_ES: Instala os complementos necesarios

en: Installing and activating plugins&#8230;
gl_ES: Instalando e activando complementos...

en: It's not Citadela Layout package
gl_ES: Non é o paquete Citadela Layout

en: Item subtitle
gl_ES: Subtítulo do elemento

en: Item title
gl_ES: Título do elemento

en: Large
gl_ES: Grande

en: Large size
gl_ES: Tamaño grande

en: Layout Exporter
gl_ES: Exportador de maquetación

en: Layout Exporter feature exports WordPress pages, posts and all Citadela options and settings. You can use Layout Exporter to create a Citadela layout that you can easily install to another Citadela website.
gl_ES: A función Exportador de deseño exporta páxinas de WordPress, publicacións e todas as opcións e configuracións de Citadela. Podes usar o Layout Exporter para crear un deseño de Citadela que podes instalar facilmente noutro sitio web de Citadela.

en: Layout Importer needs to have the PHP ZIP extension installed. Please install it or contact your hosting provider.
gl_ES: Layout Importer debe ter instalada a extensión PHP ZIP. Instálao ou ponte en contacto co teu provedor de hospedaxe.

en: Layout import/export settings
gl_ES: Configuración de importación/exportación de deseño

en: Layouts
gl_ES: Deseños

en: Layouts import and export is disabled
gl_ES: A importación e exportación de deseños está desactivada

en: Left
gl_ES: Esquerda

en: Left align logo
gl_ES: Logo aliñado á esquerda

en: Left side
gl_ES: Lado esquerdo

en: Letter spacing
gl_ES: Espazo de letras

en: Light
gl_ES: Luz

en: Light (100)
gl_ES: Luz (100)

en: Line height
gl_ES: Altura da liña

en: Lines color
gl_ES: Cor das liñas

en: Link
gl_ES: Ligazón

en: List layout
gl_ES: Disposición da lista

en: Location
gl_ES: Localización

en: Location description
gl_ES: Descrición da localización

en: Location title
gl_ES: Título da localización

en: Location:
gl_ES: Localización:

en: Logo font size
gl_ES: Tamaño da fonte do logotipo

en: Logo image in custom header.
gl_ES: Imaxe do logotipo na cabeceira personalizada.

en: Logo image max width
gl_ES: Ancho máximo da imaxe do logotipo

en: Logo space max width
gl_ES: Ancho máximo do espazo do logotipo

en: Main Menu
gl_ES: Menú principal

en: Medium
gl_ES: Medio

en: Medium size
gl_ES: Tamaño medio

en: Membership
gl_ES: Membresía

en: Menu button color
gl_ES: Cor do botón do menú

en: Minimum value 1500px, leave empty for unlimited width.
gl_ES: Valor mínimo 1500px, deixalo baleiro para ancho ilimitado.

en: Mininum height
gl_ES: Altura mínima

en: Mobile
gl_ES: Móbil

en: Mobile Settings
gl_ES: Configuración do móbil

en: Mobile settings
gl_ES: Configuración do móbil

en: Mobile size
gl_ES: Tamaño do móbil

en: Mobile width breakpoint
gl_ES: Punto de interrupción de ancho móbil

[ctx: theme layout]
en: Modern
gl_ES: Moderno

en: Monday
gl_ES: luns

en: Move down
gl_ES: Baixar

en: Move up
gl_ES: Móvete

en: Name field
gl_ES: Campo de nome

en: Next
gl_ES: A continuación

en: No Repeat
gl_ES: Sen repetición

en: No borders
gl_ES: Sen fronteiras

[ctx: label for css property "no-repeat": do not repeat image in background]
en: No repeat
gl_ES: Sen repetición

en: No results found.
gl_ES: Non se atoparon resultados.

en: No special pages found.
gl_ES: Non se atopou ningunha páxina especial.

en: None
gl_ES: Ningún

en: Note: standard page title will be hidden.
gl_ES: Nota: o título da páxina estándar estará oculto.

en: Number of items
gl_ES: Número de elementos

en: OK
gl_ES: Ok

en: Oops! That page can't be found.
gl_ES: Vaia! Non se pode atopar esa páxina.

en: Open in new window
gl_ES: Abrir nunha ventá nova

en: Open link in new tab
gl_ES: Abrir ligazón nunha nova pestana

en: Opened footer wigets area
gl_ES: Área de wigets de pé de páxina aberta

en: Opening Hours
gl_ES: Horario de funcionamento

en: Opening Hours settings
gl_ES: Configuración do horario de apertura

en: Order Options
gl_ES: Opcións de pedido

en: Order by
gl_ES: Ordenar por

en: Original
gl_ES: Orixinal

en: Overlay color
gl_ES: Cor de superposición

en: Overlay gradient
gl_ES: Degradado de superposición

en: Overlay opacity
gl_ES: Opacidade de superposición

en: PHP ZIP extension not found
gl_ES: Non se atopou a extensión PHP ZIP

en: Page Color
gl_ES: Cor da páxina

en: Please do not close this browser window until the Layout package is imported completely.
gl_ES: Non peche esta xanela do navegador ata que se importe completamente o paquete de deseño.

en: Please understand that Layout Exporter does not export everything from WordPress, such as WooCommerce invoices or data from other 3rd party plugins. There are many other plugins available for migration purposes.
gl_ES: Comprenda que Layout Exporter non exporta todo desde WordPress, como facturas de WooCommerce ou datos doutros complementos de terceiros. Hai moitos outros complementos dispoñibles para fins de migración.

en: Position
gl_ES: Posición

en: Position on website
gl_ES: Posición na páxina web

en: Post Details
gl_ES: Detalles da publicación

en: Posts
gl_ES: Publicacións

en: Posts navigation
gl_ES: Navegación de publicacións

en: Posts settings
gl_ES: Configuración das publicacións

en: Preview is displayed only in Customizer screen.
gl_ES: A vista previa só se mostra na pantalla do Personalizador.

en: Previous
gl_ES: Anterior

en: Price Table
gl_ES: Táboa de prezos

en: Price table alignment
gl_ES: Aliñación da táboa de prezos

en: Radial gradient
gl_ES: Gradiente radial

en: Random
gl_ES: Aleatorio

en: Read more link
gl_ES: Ler máis ligazón

en: Ready to use Citadela layouts
gl_ES: Listo para usar esquemas de Citadela

note: Description of the plugin
en: Ready to use layouts and blocks for Citadela with many customization options
gl_ES: Disposicións e bloques listos para usar para Citadela con moitas opcións de personalización

note: translators: %s plugin's name
en: Recently activated theme is not compatible with %s plugin, therefore the plugin was deactivated.
gl_ES: O tema activado recentemente non é compatible co complemento %s, polo que este desactivouse.

en: Remove image
gl_ES: Eliminar imaxe

[ctx: label for css property "repeat": repeat image in background]
en: Repeat
gl_ES: Repetir

[ctx: label for css property "repeat-x": repeat horizontally image in background]
en: Repeat horizontally
gl_ES: Repita horizontalmente

[ctx: label for css property "repeat-y": repeat vertically image in background]
en: Repeat vertically
gl_ES: Repita verticalmente

en: Replace default label of the field.
gl_ES: Substitúe a etiqueta predeterminada do campo.

en: Replace image
gl_ES: Substituír imaxe

en: Required plugins
gl_ES: Complementos necesarios

en: Reset
gl_ES: Restablecer

en: Responsive Spacer
gl_ES: Espazador sensible

en: Responsive Text
gl_ES: Texto responsivo

en: Responsive options applied under screen width
gl_ES: Opcións de resposta aplicadas baixo o ancho da pantalla

en: Reusable Blocks
gl_ES: Bloques reutilizables

en: Reusable blocks settings
gl_ES: Configuración de bloques reutilizables

en: Right
gl_ES: Certo

en: Right side
gl_ES: Lado dereito

en: Saturday
gl_ES: sábado

en: Save Settings
gl_ES: Gardar configuración

en: Search Special ages
gl_ES: Busca Idades especiais

en: Search results for:
gl_ES: Resultados da busca para:

en: Select Google Font for your website
gl_ES: Seleccione Google Font para o seu sitio web

en: Select Layout package
gl_ES: Seleccione Paquete de deseño

en: Select alignment
gl_ES: Seleccione o aliñamento

en: Select alignment on mobile design
gl_ES: Seleccione o aliñamento no deseño móbil

en: Select background type
gl_ES: Seleccione o tipo de fondo

en: Select color combinations for your website
gl_ES: Seleccione combinacións de cores para o seu sitio web

en: Select font weight
gl_ES: Seleccione o peso da fonte

en: Select image
gl_ES: Selecciona a imaxe

en: Select layout
gl_ES: Seleccione o deseño

en: Select layout for website header
gl_ES: Seleccione o deseño para a cabeceira do sitio web

en: Select layout for your website
gl_ES: Seleccione o deseño para o seu sitio web

en: Select size
gl_ES: Seleccione tamaño

en: Semi-bold
gl_ES: Semi atrevido

en: Service
gl_ES: Servizo

en: Service Image
gl_ES: Imaxe do servizo

en: Service description text
gl_ES: Texto de descrición do servizo

en: Service header
gl_ES: Cabeceira do servizo

en: Set background image
gl_ES: Establecer imaxe de fondo

en: Set custom image
gl_ES: Establecer imaxe personalizada

en: Set custom logo image
gl_ES: Establecer unha imaxe de logotipo personalizado

en: Set header color as background image overlay
gl_ES: Establece a cor da cabeceira como superposición da imaxe de fondo

en: Sets if widgets in footer are opened or closed by default on mobile after page load. Applicable if collapsible widgets are enabled.
gl_ES: Establece se os widgets do pé de páxina se abren ou pechan de forma predeterminada no móbil despois da carga da páxina. Aplicable se os widgets contraíbles están activados.

en: Settings
gl_ES: Configuración

en: Settings Saved
gl_ES: Configuración gardada

en: Settings for main menu in header
gl_ES: Configuración do menú principal na cabeceira

en: Settings for site header
gl_ES: Configuración da cabeceira do sitio

en: Shadow Settings
gl_ES: Configuración da sombra

en: Shadow color
gl_ES: Cor da sombra

en: Show always
gl_ES: Mostrar sempre

en: Show button with link
gl_ES: Mostrar botón con ligazón

en: Show categories
gl_ES: Mostrar categorías

en: Show date
gl_ES: Mostrar data

en: Show description
gl_ES: Mostrar descrición

en: Show discount price
gl_ES: Mostra o prezo de desconto

en: Show featured image
gl_ES: Mostra a imaxe destacada

en: Show header over content
gl_ES: Mostra a cabeceira sobre o contido

en: Show icon
gl_ES: Mostrar icona

en: Show image
gl_ES: Mostrar imaxe

en: Show image as icon
gl_ES: Mostra a imaxe como icona

en: Show in menu
gl_ES: Mostrar no menú

en: Show link to manage Reusable blocks in admin menu
gl_ES: Mostra a ligazón para xestionar os bloques reutilizables no menú de administración

en: Show locations
gl_ES: Mostrar localizacións

en: Show only on mobile
gl_ES: Mostrar só no móbil

en: Show opening hours on your website.
gl_ES: Mostra o horario de apertura no teu sitio web.

en: Show or hide Cluster block only on mobile screen size.
gl_ES: Mostrar ou ocultar o bloque do clúster só no tamaño da pantalla do móbil.

en: Show preview of Announcement Bar
gl_ES: Mostrar a vista previa da barra de anuncios

en: Show transparent header without additional background settings.
gl_ES: Mostra un encabezado transparente sen configuracións de fondo adicionais.

en: Show website
gl_ES: Mostrar sitio web

en: Simple layout
gl_ES: Disposición sinxela

en: Simple settings
gl_ES: Configuración sinxela

en: Simple settings allow you to show simple text and button in your announcements bar. Colors can be customized via WordPress customizer.
gl_ES: A configuración sinxela permítelle mostrar texto e botón sinxelos na barra de anuncios. As cores pódense personalizar mediante o personalizador de WordPress.

en: Simple text styles
gl_ES: Estilos de texto sinxelos

en: Simplified typography styles for blog posts pages
gl_ES: Estilos tipográficos simplificados para páxinas de publicacións de blog

en: Single color
gl_ES: cor única

en: Single color overlay
gl_ES: Superposición dunha soa cor

en: Sizes for Content, Wide and Fullwidth layout types used in design.
gl_ES: Tamaños dos tipos de deseño de contido, ancho e ancho completo utilizados no deseño.

en: Skip number of posts from start
gl_ES: Saltar o número de publicacións desde o inicio

en: Small
gl_ES: Pequena

en: Small size
gl_ES: Tamaño pequeno

en: Space around logo
gl_ES: Espazo arredor do logotipo

en: Space around menu button
gl_ES: Espazo arredor do botón do menú

en: Spacer height in
gl_ES: Altura do espaciador en

en: Spacer settings
gl_ES: Configuración do espaciador

en: Spacing Settings
gl_ES: Configuración de espazamento

[ctx: post type singular name]
en: Special Page
gl_ES: Páxina especial

[ctx: admin menu]
en: Special Pages
gl_ES: Páxinas especiais

[ctx: post type general name]
en: Special Pages
gl_ES: Páxinas especiais

en: Special container that is always on full width if there is no sidebar or columns. You can insert there other blocks and set container background.
gl_ES: Contedor especial que sempre está a todo ancho se non hai barra lateral ou columnas. Podes inserir alí outros bloques e establecer o fondo do recipiente.

en: Special page updated.
gl_ES: Páxina especial actualizada.

en: Special pages list
gl_ES: Lista de páxinas especiais

en: Special pages list navigation
gl_ES: Lista de páxinas especiais de navegación

en: Spread radius
gl_ES: Raio de propagación

en: Sticky header on desktop
gl_ES: Cabeceira adhesiva no escritorio

en: Sticky header on mobile
gl_ES: Cabeceira adhesiva no móbil

en: Sticky header settings
gl_ES: Configuración de cabeceira adhesiva

en: Sticky posts first
gl_ES: As publicacións adhesivas primeiro

en: Styles
gl_ES: Estilos

en: Subtitle
gl_ES: Subtítulo

en: Subtitle color
gl_ES: Cor dos subtítulos

en: Sunday
gl_ES: domingo

en: Table subtitle
gl_ES: Subtítulo da táboa

en: Table title
gl_ES: Título da táboa

en: Tag description
gl_ES: Descrición da etiqueta

en: Tag name
gl_ES: Nome da etiqueta

en: Tehre was an error with downloading layout
gl_ES: Produciuse un erro ao descargar o deseño

en: Text
gl_ES: Texto

en: Text Font
gl_ES: Fonte do texto

en: Text alignment
gl_ES: Aliñación do texto

en: Text color
gl_ES: Cor do texto

en: Text color in custom header.
gl_ES: Cor do texto na cabeceira personalizada.

en: Text displayed in the Infobar. It can contain HTML formatting such as URLs to link to your terms or privacy policy.
gl_ES: Texto mostrado na barra de información. Pode conter formato HTML, como URL para enlazar cos seus termos ou política de privacidade.

en: Text displayed on the button in announcements bar. Leave empty to hide the button.
gl_ES: Texto que aparece no botón da barra de anuncios. Déixao baleiro para ocultar o botón.

en: Text displayed on the button. If no text is specified, X sign will be used to close Infobar.
gl_ES: Texto mostrado no botón. Se non se especifica texto, utilizarase o signo X para pechar a barra de información.

en: Text of announcement
gl_ES: Texto do anuncio

en: Thank you for activating Citadela Pro.
gl_ES: Grazas por activar Citadela Pro.

note: translators: %s plugin's name
en: The %s plugin could not be activated. It is not compatible with the current active theme.
gl_ES: Non se puido activar o complemento %s. Non é compatible co tema activo actual.

en: The Citadela Layout requires these plugins. The required plugins will be installed and activated automatically. In case you don't have access to one of the plugins, some pages might be incomplete.
gl_ES: O deseño de Citadela require estes complementos. Os complementos necesarios instalaranse e activaranse automaticamente. No caso de que non teñas acceso a un dos complementos, algunhas páxinas poden estar incompletas.

en: The content could not be imported.
gl_ES: Non se puido importar o contido.

en: The process can take anywhere between 30 seconds to 30 minutes depending on the size of the Layout package and speed of connection (mainly due to downloading demo images).
gl_ES: O proceso pode levar entre 30 segundos e 30 minutos dependendo do tamaño do paquete Layout e da velocidade de conexión (principalmente debido á descarga de imaxes de demostración).

en: Theme Layout
gl_ES: Disposición do tema

en: There was an error with installing plugins
gl_ES: Produciuse un erro ao instalar os complementos

en: Thick borders
gl_ES: Bordes grosos

en: Thin
gl_ES: Delgado

en: Thin borders
gl_ES: Bordes finos

note: translators: 1. Start html anchor tag, 2. End html anchor tag
en: This setting defines whether to use our Citadela styles in %1$sThe Events Calendar%2$s plugin or use the plugin's styles.
gl_ES: Esta configuración define se usar os nosos estilos de Citadela no complemento %1$sO Calendario de eventos%2$s ou usar os estilos do complemento.

en: Thursday
gl_ES: xoves

en: Tile
gl_ES: Azulexo

en: Tile Horizontally
gl_ES: Mosaico horizontal

en: Tile Vertically
gl_ES: Mosaico Verticalmente

en: Title
gl_ES: Título

en: Title color
gl_ES: Cor do título

en: Titles Font
gl_ES: Fonte dos títulos

en: Titles Style
gl_ES: Estilo de títulos

en: To edit the image, you need permission to upload media.
gl_ES: Para editar a imaxe, necesitas permiso para cargar contido multimedia.

en: Top
gl_ES: Arriba

[ctx: position]
en: Top
gl_ES: Arriba

en: Top Left
gl_ES: Arriba Esquerda

en: Top Right
gl_ES: Arriba á dereita

en: Tracking ID
gl_ES: ID de seguimento

en: Tracking privacy
gl_ES: Seguimento da privacidade

en: Transparent header
gl_ES: Cabeceira transparente

en: Tueasday
gl_ES: martes

en: Tuesday
gl_ES: martes

en: Turn on Announcements bar functionality
gl_ES: Activa a función da barra de anuncios

en: Turn on Comments extension functionality
gl_ES: Activa a funcionalidade da extensión Comentarios

en: Type
gl_ES: Tipo

en: Type for search...
gl_ES: Escriba para buscar...

en: Typography
gl_ES: Tipografía

en: Upload an image file or pick one from your media library.
gl_ES: Carga un ficheiro de imaxe ou escolle un da túa biblioteca multimedia.

en: Uploaded ZIP file is not Citadela Layout package or it is old incompatible Layout package. Please download the newest package from your AitThemes account.
gl_ES: O ficheiro ZIP cargado non é un paquete Citadela Layout ou é un antigo paquete Layout incompatible. Descarga o paquete máis recente da túa conta de AitThemes.

en: Uploading&#8230;
gl_ES: Cargando…

en: Urls from editor comment text will be removed. Applied for user roles with edit post capability like Contributor and higher.
gl_ES: Eliminaranse os URL do texto do comentario do editor. Aplícase a roles de usuario con capacidade de edición de publicacións como Contributor ou superior.

en: Urls from guest comment text will be removed
gl_ES: Eliminaranse os URL do texto dos comentarios dos convidados

en: Urls from non-editor comment text will be removed. Applied for user roles without edit post capability like Subscriber.
gl_ES: Eliminaranse os URL do texto dos comentarios que non sexan do editor. Aplícase aos roles de usuario sen capacidade de edición de publicacións como Subscriber.

en: Use Citadela styles
gl_ES: Usa estilos Citadela

en: Use Infobar on your website
gl_ES: Use a barra de información no seu sitio web

en: Use custom header
gl_ES: Usa un encabezado personalizado

en: Use custom width settings
gl_ES: Usa a configuración de ancho personalizada

en: Use default font
gl_ES: Usa o tipo de letra predeterminado

en: Use default font weight
gl_ES: Usa o grosor de letra predeterminado

en: Use responsive options
gl_ES: Usa opcións de resposta

en: Using font size from theme design.
gl_ES: Usando o tamaño da fonte do deseño do tema.

en: Using letter spacing from theme design.
gl_ES: Usando o espazo entre letras do deseño do tema.

en: Using line height from theme design.
gl_ES: Usando a altura da liña do deseño do tema.

en: Vertical offset
gl_ES: Desfase vertical

en: View Demo
gl_ES: Ver Demo

en: View layouts
gl_ES: Ver esquemas

en: View more
gl_ES: Ver máis

en: Visibility on mobile
gl_ES: Visibilidade no móbil

en: WP Button Block
gl_ES: Bloque de botóns WP

en: We keep your email so we can communicate with you about our product and services. For further details please see <a href="#">our privacy policy</a>.
gl_ES: Gardamos o teu correo electrónico para poder comunicarnos contigo sobre os nosos produtos e servizos. Para obter máis detalles, consulte a <a href="#">nosa política de privacidade</a> .

en: We keep your name so we can communicate with you about our product and services. For further details please see <a href="#">our privacy policy</a>.
gl_ES: Mantemos o teu nome para que poidamos comunicarnos contigo sobre os nosos produtos e servizos. Para obter máis detalles, consulte a <a href="#">nosa política de privacidade</a> .

en: We keep your website URL so we can communicate with you about our product and services. For further details please see <a href="#">our privacy policy</a>.
gl_ES: Mantemos o URL do teu sitio web para poder comunicarnos contigo sobre os nosos produtos e servizos. Para obter máis detalles, consulte a <a href="#">nosa política de privacidade</a> .

en: We're importing the Layout package...
gl_ES: Estamos importando o paquete Layout...

note: translators: 1. url to upgrading guide, 2. plugin's name
en: We've noticed that you're running an outdated version of PHP which is no longer supported, therefore <em>the plugin was deactivated</em>. Make sure your site is fast and secure, by <a href='%1$s'>upgrading PHP to the latest version</a>. Minimal requirement for %2$s is <strong>PHP 5.6.20</strong>.
gl_ES: Observamos que está a executar unha versión obsoleta de PHP que xa non é compatible, polo <em>que desactivouse o complemento</em> . Asegúrate de que o teu sitio sexa rápido e seguro, <a href='%1$s'>actualizando PHP á última versión</a> . O requisito mínimo para %2$s é <strong>PHP 5.6.20</strong> .

note: translators: 1. url to upgrading guide, 2. plugin's name
en: We've noticed that you're running an outdated version of WordPress, therefore <em>the plugin was deactivated</em>. Make sure your site is secure and up to date, by <a href='%1$s'>updating WordPress to the latest version</a>. Minimal requirement for %2$s is <strong>WordPress 5.2</strong>.
gl_ES: Observamos que estás a executar unha versión desactualizada de WordPress, polo <em>que o complemento foi desactivado</em> . Asegúrate de que o teu sitio estea seguro e está <a href='%1$s'>actualizado actualizando WordPress á versión máis recente</a> . O requisito mínimo para %2$s é <strong>WordPress 5.2</strong> .

en: Website URL field
gl_ES: Campo URL do sitio web

en: Wednesday
gl_ES: mércores

en: Wide
gl_ES: Amplo

en: Wide size
gl_ES: Tamaño amplo

en: Wide size width
gl_ES: Ancho de tamaño amplo

en: Widgets area in footer can be opened or closed on mobile.
gl_ES: A área de widgets no pé de páxina pódese abrir ou pechar no móbil.

en: Width Settings
gl_ES: Configuración de ancho

en: With advanced settings you have full control over html and styles for your announcements bar.
gl_ES: Con configuracións avanzadas tes control total sobre html e estilos para a túa barra de anuncios.

en: You can import any of the available Citadela Layouts.
gl_ES: Podes importar calquera dos deseños de Citadela dispoñibles.

en: Your comments help us to improve our products and services so we keep recording them. We use the comment also for future reference. For further details please see <a href="#">our privacy policy</a>.
gl_ES: Os teus comentarios axúdannos a mellorar os nosos produtos e servizos polo que seguimos rexistrándoos. Usamos o comentario tamén para futuras referencias. Para obter máis detalles, consulte a <a href="#">nosa política de privacidade</a> .

en: Your current content will be deleted
gl_ES: Eliminarase o teu contido actual

en: ZIP files
gl_ES: Ficheiros ZIP

en: button text
gl_ES: texto do botón

[ctx: Uploader: Drop Layout package here - or - Select Layout package]
en: or
gl_ES: ou

en: read more text
gl_ES: ler máis texto

en: row text...
gl_ES: texto de fila...
