Citadela Pro 5.0.3 - en to hu translation catalogue (548 entries)

note: translators: %s plugin's name
en: %s plugin and PHP incompatiblity
hu: %s plugin és PHP inkompatibilitás

note: translators: %s plugin's name
en: %s plugin and WordPress incompatiblity
hu: %s beépülő modul és a WordPress inkompatibilitása

note: translators: %s plugin's name
en: %s plugin has beed deactivated
hu: A %s beépülő modul deaktiválva

note: translators: %s plugin's name
en: %s plugin incompatibility
hu: %s beépülő modul inkompatibilitása

note: translators: %s - list of required plugins
en: (You can download them from your AitThemes account)
hu: (letöltheti őket AitThemes-fiókjából)

en: 100% horizontal
hu: 100% vízszintes

en: 100% vertical
hu: 100% függőleges

en: Accept
hu: Elfogad

en: Add empty space between blocks that will look differently on desktop and on mobile devices.
hu: Tegyen üres helyet a blokkok közé, amelyek másképp néznek ki asztali számítógépen és mobileszközökön.

en: Additional text
hu: Kiegészítő szöveg

en: Additional text displayed with the field. It can contain HTML formatting such as urls to link to your terms or privacy policy.
hu: További szöveg jelenik meg a mezővel együtt. Tartalmazhat HTML-formátumot, például URL-eket, amelyek a feltételekre vagy az adatvédelmi szabályzatra hivatkoznak.

[ctx: settings]
en: Advanced
hu: Fejlett

en: Advanced settings
hu: További beállítások

en: Align Text Center
hu: Szövegközpont igazítása

en: Align Text Left
hu: Szöveg igazítása balra

en: Align Text Right
hu: Szöveg igazítása jobbra

en: Align logo section to the left side
hu: Igazítsa a logót a bal oldalhoz

en: All
hu: Összes

en: All Special Pages
hu: Minden speciális oldal

note: translators: %s plugin's name
en: All blocks were moved to %s plugin.
hu: Az összes blokkot áthelyezték a %s bővítménybe.

en: Allows you to easily add company services to your website.
hu: Lehetővé teszi céges szolgáltatások egyszerű hozzáadását webhelyéhez.

en: Allows you to insert text with custom settings and font.
hu: Lehetővé teszi szöveg beszúrását egyéni beállításokkal és betűtípussal.

en: Allows you to put page title anywhere you like. For example after header image.
hu: Lehetővé teszi, hogy bárhol elhelyezze az oldal címét, ahol tetszik. Például a fejléckép után.

en: Announcements Bar
hu: Hirdetmények Bar

en: Announcements bar
hu: Közlemények sáv

en: Announcements bar allows you to present any important announcements on the top of all your pages.
hu: A Közlemények sáv lehetővé teszi, hogy minden fontos közleményt az összes oldal tetején jelenítsen meg.

en: Announcements bar is displayed after selected date and time.
hu: A hirdetmények sávja a kiválasztott dátum és idő után jelenik meg.

en: Announcements bar is displayed until selected date and time.
hu: A hirdetmények sávja a kiválasztott dátumig és időpontig látható.

en: Anonymize IP address of your website visitors.
hu: Névtelenítse webhelye látogatóinak IP-címét.

en: Appearance
hu: Megjelenés

en: Appearance settings for your website
hu: Webhelyének megjelenési beállításai

en: Applied for Simple type of Announcements bar.
hu: Az Egyszerű típusú Hirdetmények sávhoz alkalmazva.

en: Ascending
hu: Emelkedő

en: Author biographical info
hu: A szerző életrajzi adatai

en: Author name
hu: Szerző neve

en: Availability of selected style depends on selected font for titles.
hu: A kiválasztott stílus elérhetősége a címekhez kiválasztott betűtípustól függ.

en: Available range
hu: Elérhető tartomány

en: Background Image Overlay
hu: Háttérkép fedvény

en: Background Settings
hu: Háttérbeállítások

en: Background color
hu: Háttérszín

en: Background color type
hu: Háttérszín típusa

en: Background gradient
hu: Háttér színátmenet

en: Background image
hu: Háttérkép

en: Background image repeat
hu: Háttérkép ismétlés

en: Background image size
hu: Háttér kép mérete

en: Background position
hu: Háttér pozíció

en: Background settings for your website header
hu: A webhely fejlécének háttérbeállításai

en: Bar Background color
hu: Bár háttérszín

en: Black
hu: Fekete

en: Blog Page
hu: Blog oldal

en: Blog Posts
hu: Blogbejegyzések

en: Blur radius
hu: Elmosódási sugár

en: Bold
hu: Bátor

en: Bold (700)
hu: Félkövér (700)

en: Border Settings
hu: Szegély beállításai

en: Border color
hu: Szegély színe

en: Border radius
hu: Határ sugár

en: Border radius options
hu: Határsugár-beállítások

en: Border width
hu: Szegély szélessége

en: Borders color
hu: Szegélyek színe

en: Borders width
hu: Szegélyek szélessége

en: Bottom
hu: Alsó

[ctx: position]
en: Bottom
hu: Alsó

en: Bottom Left
hu: Bal alsó

en: Bottom Right
hu: Jobb alsó

en: Box layout
hu: Doboz elrendezése

en: Box width
hu: Doboz szélessége

en: Burger menu only
hu: Csak burger menü

en: Button Background color
hu: Gomb háttérszíne

en: Button URL
hu: Gomb URL-je

en: Button background
hu: Gomb háttér

en: Button link
hu: Gomb hivatkozás

en: Button settings
hu: Gomb beállítások

en: Button text
hu: Gomb szövege

en: Buttons Border Radius
hu: Gombok szegély sugara

en: Cancel
hu: Megszünteti

en: Carousel autoplay enabled
hu: A körhinta automatikus lejátszása engedélyezve

en: Carousel loop mode enabled
hu: A körhinta hurok mód engedélyezve

en: Categories
hu: Kategóriák

en: Category
hu: Kategória

en: Category description
hu: Kategória leírása

en: Category title
hu: Kategória címe

en: Category:
hu: Kategória:

en: Center
hu: Központ

[ctx: header layout]
en: Center
hu: Központ

en: Change HTML tag
hu: HTML tag módosítása

en: Change icon
hu: Ikon módosítása

en: Change image
hu: Kép módosítása

en: Change image for desktop resolution
hu: Kép módosítása asztali felbontásra

en: Change image for mobile resolution
hu: Kép módosítása mobil felbontásra

en: Citadela - Special Pages
hu: Citadela – Különleges oldalak

en: Citadela Blocks
hu: Citadela blokkok

en: Citadela Content Settings
hu: Citadela tartalombeállításai

en: Citadela Half Layout Settings
hu: Citadela félelrendezés beállításai

en: Citadela Header Settings
hu: Citadela fejléc beállításai

en: Citadela Posts Blocks
hu: Citadela hozzászólásblokkok

en: Citadela Service Block image size
hu: Citadela Service Block képméret

en: Citadela Special Pages
hu: Citadela speciális oldalai

[ctx: header layout]
en: Classic
hu: Klasszikus

[ctx: theme layout]
en: Classic
hu: Klasszikus

en: Clear
hu: Egyértelmű

en: Cluster
hu: Fürt

en: Cluster Block
hu: Klaszter blokk

en: Collapse menu to button
hu: Menü összecsukása gombhoz

en: Collapsible footer widgets options
hu: Összecsukható lábléc modulok beállításai

en: Color settings
hu: Színbeállítások

en: Colors
hu: Színek

en: Comment author name will not be linked to url inserted in Website field
hu: A megjegyzés szerzőjének neve nem kapcsolódik a Webhely mezőbe beillesztett URL-hez

en: Comment text field
hu: Megjegyzés szövegmező

en: Comments Extension can be used to add help text to every single input in WordPress Comment form.
hu: A Comments Extension segítségével súgószövegeket adhatunk a WordPress megjegyzés űrlap minden egyes beviteléhez.

en: Comments extension
hu: Megjegyzések kiterjesztése

en: Comments links settings
hu: Megjegyzések hivatkozások beállításai

en: Confirm
hu: megerősít

en: Contain
hu: Tartalmaz

en: Content
hu: Tartalom

en: Content size
hu: Tartalom mérete

en: Content size width
hu: Tartalom méret szélesség

en: Content width
hu: Tartalom szélessége

en: Content width sizes
hu: Tartalom szélességi méretei

en: Cookies expiration
hu: Cookie-k lejárata

en: Cover
hu: Borító

[ctx: label for css property "cover": image in background cover entire place]
en: Cover
hu: Borító

en: Cover column height
hu: Fedéloszlop magassága

en: Current block view
hu: Jelenlegi blokk nézet

en: Current page title
hu: Az aktuális oldal címe

en: Custom Header is enabled. Following options may not have effect for this page.
hu: Az egyéni fejléc engedélyezve van. Előfordulhat, hogy a következő lehetőségek nem érvényesek erre az oldalra.

en: Custom Header with Custom Logo is enabled for this page. Change of logo image may not be visible in preview.
hu: Egyéni fejléc egyéni logóval engedélyezve van ezen az oldalon. Előfordulhat, hogy az embléma képének változása nem látható az előnézetben.

en: Custom Page Title
hu: Egyéni oldalcím

en: Custom codes
hu: Egyedi kódok

en: Custom image
hu: Egyedi kép

en: Custom logo
hu: Egyedi logó

en: Custom logo image
hu: Egyedi logó kép

en: Customize colors
hu: Testreszabhatja a színeket

en: Customized options for mobile screen width.
hu: Testreszabott lehetőségek a mobil képernyőjének szélességéhez.

en: Date
hu: Dátum

en: Date color
hu: Dátum színe

en: Date from
hu: Dátum innen:

en: Date to
hu: Dátum ig

en: Day hours color
hu: Nappali óra színe

en: Day title color
hu: A nap címének színe

en: Days without defined time will be hidden.
hu: A meghatározott idő nélküli napok el lesznek rejtve.

en: Decoration Color
hu: Dekoráció színe

en: Decoration color
hu: Dekoráció színe

en: Default
hu: Alapértelmezett

[ctx: theme design]
en: Default
hu: Alapértelmezett

[ctx: default size of image in background]
en: Default size
hu: Alapértelmezett méret

en: Define border radius for different parts of design.
hu: Határozza meg a szegély sugarát a tervezés különböző részeihez.

en: Delete row
hu: Sor törlése

en: Descending
hu: Csökkenő

en: Design Options
hu: Tervezési lehetőségek

en: Desktop
hu: Asztali

en: Desktop settings
hu: Asztali beállítások

en: Desktop size
hu: Asztali méret

en: Disable author name link
hu: A szerzőnév hivatkozás letiltása

en: Disable default margins
hu: Az alapértelmezett margók letiltása

en: Disable editor comment links
hu: A szerkesztő megjegyzés hivatkozásainak letiltása

en: Disable featured table
hu: Kiemelt táblázat letiltása

en: Disable guest comment links
hu: Vendég megjegyzésekre mutató linkek letiltása

en: Disable image
hu: Kép letiltása

en: Disable import/export
hu: Importálás/exportálás letiltása

en: Disable link to featured image in blog post
hu: A kiemelt képre mutató hivatkozás letiltása a blogbejegyzésben

en: Disable non-editor comment links
hu: A nem szerkesztő megjegyzéshivatkozások letiltása

en: Disable separator
hu: Elválasztó letiltása

en: Display product, service or packages offers in the table. Set the best deal, show discounted price and write important features for comparison.
hu: Termék-, szolgáltatás- vagy csomagajánlatok megjelenítése a táblázatban. Állítsa be a legjobb ajánlatot, mutasson kedvezményes árat, és írjon be fontos jellemzőket az összehasonlításhoz.

en: Displays list of posts based on filters. For example posts only from specific category.
hu: A bejegyzések listáját jeleníti meg szűrők alapján. Például csak egy adott kategóriából származó bejegyzések.

en: Displays paginated list of posts on WordPress Blog page.
hu: Megjeleníti a bejegyzések oldalszámozását a WordPress blog oldalán.

en: Do not use float numbers, please.
hu: Ne használjon lebegő számokat, kérem.

en: Downloading&#8230;
hu: Letöltés…

en: Drop Layout package here
hu: Dobja ide az elrendezési csomagot

note: translators: 1. Start html anchor tag, 2. End html anchor tag
en: Easily create and manage an events calendar with %1$sThe Events Calendar%2$s free plugin.
hu: Könnyen létrehozhat és kezelhet eseménynaptárt a %1$sThe Events Calendar%2$s ingyenes beépülő modullal.

en: Edit Special Page
hu: Speciális oldal szerkesztése

en: Edit or update the image
hu: Szerkessze vagy frissítse a képet

en: Email field
hu: E-mail mező

en: Enable
hu: Engedélyezze

en: Enable collapsible footer wigets area
hu: Összecsukható lábléc-wiget-terület engedélyezése

en: Enable featured table
hu: Kiemelt táblázat engedélyezése

en: Error
hu: Hiba

en: Events
hu: Események

en: Expiration of saved cookies in days.
hu: A mentett cookie-k lejárata napokban.

note: translators: %s site name
en: Export %s Layout
hu: A %s elrendezés exportálása

en: Extra Bold (900)
hu: Extra félkövér (900)

en: Extra-bold
hu: Extra merész

en: Extra-light
hu: Extra könnyű

en: Featured
hu: Kiemelt

en: Featured image link
hu: Kiemelt kép linkje

en: Field label
hu: Mezőcímke

en: Filter special pages list
hu: Speciális oldalak listájának szűrése

en: Filters
hu: Szűrők

en: Fixed background image
hu: Rögzített háttérkép

en: Fixed image
hu: Fix kép

en: Font size
hu: Betűméret

en: Font size unit
hu: Betűméret egység

en: Footer Color
hu: Lábléc színe

en: Footer code
hu: Lábléc kódja

en: Forced inside space
hu: Kényszerített belső térben

en: Friday
hu: péntek

en: From AitThemes:
hu: Az AitThemesből:

note: translators: %s - list of required plugins
en: From AitThemes: %s
hu: Az AitThemesből: %s

en: From WordPress.org:
hu: A WordPress.org oldalról:

note: translators: %s - list of required plugins
en: From WordPress.org: %s
hu: A WordPress.org webhelyről: %s

en: Full Sticky header
hu: Full Sticky fejléc

en: Full size
hu: Teljes méret

en: Full size width
hu: Teljes méretű szélesség

en: Fullwidth
hu: Teljes szélesség

en: Fullwidth header
hu: Teljes szélességű fejléc

en: Fullwidth size
hu: Teljes szélességű méret

en: General Border Radius
hu: Általános határsugár

en: General Layout
hu: Általános alaprajz

en: General options for desktop.
hu: Az asztali számítógép általános beállításai.

en: General settings
hu: Általános beállítások

en: Google Analytics
hu: A Google Analytics

en: Google Analytics tracking ID.
hu: Google Analytics követési azonosító.

en: Gradient
hu: Gradiens

en: Gradient degree
hu: Gradiens fokozat

en: Gradient overlay
hu: Színátmenet

en: Gradient under image, useful for .png images in background.
hu: Gradiens a kép alatt, hasznos .png képekhez a háttérben.

en: Half layout page
hu: Fél elrendezésű oldal

en: Header Background
hu: Fejléc háttér

en: Header Color
hu: Fejléc színe

en: Header Color Overlay
hu: Fejléc színfedvénye

en: Header Image
hu: Fejléckép

en: Header Image Position
hu: Fejléckép helyzete

en: Header Image Repeat
hu: Fejléckép Ismétlés

en: Header Image Size
hu: Fejléc kép mérete

en: Header Layout
hu: Fejléc elrendezése

en: Header background
hu: Fejléc háttér

en: Header code
hu: Fejléc kódja

en: Header text
hu: Fejléc

en: Height Settings
hu: Magasság beállítások

en: Height unit
hu: Magasság mértékegysége

en: Hidden on desktop
hu: Elrejtve az asztalon

en: Hidden on mobile
hu: Mobilon elrejtve

en: Hidden title in full sticky header on desktop
hu: Rejtett cím teljes ragadós fejlécben az asztalon

en: Hidden title in full sticky header on mobile
hu: Rejtett cím teljes ragadós fejlécben mobilon

en: Hide Site title
hu: Webhely címének elrejtése

en: Hide button with link
hu: Hivatkozással ellátott gomb elrejtése

en: Hide discount price
hu: Akciós ár elrejtése

en: Hide empty days
hu: Rejtsd el az üres napokat

en: Hide only on mobile
hu: Elrejtés csak mobilon

en: Hide site title
hu: Webhely címének elrejtése

en: Hide site title and tagline
hu: A webhely címének és címsorának elrejtése

en: Hide tagline only
hu: Csak szlogen elrejtése

en: Horizontal offset
hu: Vízszintes eltolás

en: Icon color
hu: Ikon színe

en: If enabled, sticky posts will be displayed on the top of listed posts.
hu: Ha engedélyezve van, a ragadós bejegyzések a listán szereplő bejegyzések tetején jelennek meg.

en: Image
hu: Kép

en: Image overlay color
hu: Képfedő szín

en: Image position
hu: Kép helyzete

en: Image repeat
hu: Képismétlés

en: Image size
hu: Képméret

en: Images
hu: Képek

en: Import Layout
hu: Elrendezés importálása

en: Import and export layout settings pages will be disabled
hu: Az elrendezési beállításokat tartalmazó oldalak importálása és exportálása le lesz tiltva

en: Import done!
hu: Az importálás kész!

en: Import layout from file
hu: Elrendezés importálása fájlból

en: Import of Layout package will <strong>delete all your content</strong> - all Posts, Pages, Media, Tags and Categories.
hu: Az elrendezés importálása csomag <strong>törli az összes tartalmat</strong> – az összes bejegyzést, oldalt, médiát, címkéket és kategóriákat.

en: In "em" unit
hu: Az &quot;em&quot; egységben

en: Infobar
hu: Infosáv

en: Infobar can be used to display cookies notification on your website. It is displayed to all new visitors that come to your website. They can click on the button to hide it. Infobar is then hidden for number of days set it “Cookie expiration” field.
hu: Az információs sáv a cookie-król szóló értesítések megjelenítésére használható webhelyén. Megjelenik minden új látogató számára, aki felkeresi webhelyét. A gombra kattintva elrejthetik azt. Ezután az információs sáv több napig rejtve marad, állítsa be a „Cookie lejárata” mezőt.

en: Insert URL for button. Leave empty to hide the button.
hu: URL beszúrása a gombhoz. Hagyja üresen a gomb elrejtéséhez.

note: translators: 1. minimum number value
en: Insert number larger than %1$s, or leave empty for default value.
hu: Írjon be %1$s-nál nagyobb számot, vagy hagyja üresen az alapértelmezett értékhez.

note: translators: 1. minimum number value
en: Insert number larger than %1$s.
hu: %1$s-nál nagyobb szám beszúrása.

note: translators: 1. maximum number value
en: Insert number smaller than %1$s, or leave empty for default value.
hu: Szúrjon be %1$s-nál kisebb számot, vagy hagyja üresen az alapértelmezett értékhez.

note: translators: 1. maximum number value
en: Insert number smaller than %1$s.
hu: %1$s-nál kisebb szám beszúrása.

en: Insert row after
hu: Sor beszúrása után

en: Insert text
hu: Szöveg beszúrása

en: Insert valid number, please.
hu: Érvényes számot írjon be, kérem.

en: Insert your Google Analytics Tracking ID. Google Analytics tracking code will be added to your website.
hu: Illessze be a Google Analytics követőazonosítóját. A Google Analytics követőkód hozzáadásra kerül a webhelyéhez.

en: Inset shadow
hu: Beépített árnyék

en: Install required plugins
hu: Telepítse a szükséges bővítményeket

en: Installing and activating plugins&#8230;
hu: Beépülő modulok telepítése és aktiválása…

en: It's not Citadela Layout package
hu: Ez nem a Citadela Layout csomag

en: Item subtitle
hu: Tétel alcíme

en: Item title
hu: Elem címe

en: Large
hu: Nagy

en: Large size
hu: Nagy méret

en: Layout Exporter
hu: Elrendezés exportáló

en: Layout Exporter feature exports WordPress pages, posts and all Citadela options and settings. You can use Layout Exporter to create a Citadela layout that you can easily install to another Citadela website.
hu: A Layout Exporter szolgáltatás exportálja a WordPress oldalait, bejegyzéseit és az összes Citadela opciót és beállítást. A Layout Exporter segítségével létrehozhat egy Citadela-elrendezést, amelyet könnyen telepíthet egy másik Citadela webhelyre.

en: Layout Importer needs to have the PHP ZIP extension installed. Please install it or contact your hosting provider.
hu: A Layout Importernek telepítenie kell a PHP ZIP kiterjesztését. Kérjük, telepítse, vagy lépjen kapcsolatba tárhelyszolgáltatójával.

en: Layout import/export settings
hu: Elrendezés importálási/exportálási beállításai

en: Layouts
hu: Elrendezések

en: Layouts import and export is disabled
hu: Az elrendezések importálása és exportálása le van tiltva

en: Left
hu: Bal

en: Left align logo
hu: Balra igazított logó

en: Left side
hu: Bal oldal

en: Letter spacing
hu: Betűtávolságok

en: Light
hu: Könnyű

en: Light (100)
hu: Világos (100)

en: Line height
hu: Vonalmagasság

en: Lines color
hu: Vonalak színe

en: List layout
hu: Lista elrendezés

en: Location
hu: Elhelyezkedés

en: Location description
hu: Hely leírása

en: Location title
hu: Hely címe

en: Location:
hu: Elhelyezkedés:

en: Logo font size
hu: Logó betűmérete

en: Logo image in custom header.
hu: Logo kép az egyéni fejlécben.

en: Logo image max width
hu: A logókép maximális szélessége

en: Logo space max width
hu: Az embléma maximális szélessége

en: Main Menu
hu: Főmenü

en: Medium
hu: Közepes

en: Medium size
hu: Közepes méretű

en: Membership
hu: Tagság

en: Menu button color
hu: Menü gomb színe

en: Minimum value 1500px, leave empty for unlimited width.
hu: Minimális érték 1500 képpont, a korlátlan szélességhez hagyja üresen.

en: Mininum height
hu: Minimális magasság

en: Mobile
hu: Mobil

en: Mobile Settings
hu: Mobil beállítások

en: Mobile settings
hu: Mobil beállítások

en: Mobile size
hu: Mobil méret

en: Mobile width breakpoint
hu: Mobilszélesség-töréspont

en: Monday
hu: hétfő

en: Move down
hu: Mozgás lefelé

en: Move up
hu: Lépj felfelé

en: Name field
hu: Név mező

en: Next
hu: Következő

en: No Repeat
hu: Nincs ismétlés

en: No borders
hu: Nincsenek határok

[ctx: label for css property "no-repeat": do not repeat image in background]
en: No repeat
hu: Nincs ismétlés

en: No results found.
hu: Nincs találat.

en: No special pages found.
hu: Nem találhatók speciális oldalak.

en: None
hu: Egyik sem

en: Normal (400)
hu: Normál (400)

en: Note: standard page title will be hidden.
hu: Megjegyzés: az oldal normál címe el lesz rejtve.

en: Number of items
hu: Darabszám

en: OK
hu: rendben

en: Oops! That page can't be found.
hu: Hoppá! Az oldal nem található.

en: Open in new window
hu: Megnyitás új ablakban

en: Open link in new tab
hu: Link megnyitása új lapon

en: Opened footer wigets area
hu: Megnyitott lábléc-wiget terület

en: Opening Hours
hu: Nyitvatartási idő

en: Opening Hours settings
hu: Nyitvatartási idő beállításai

en: Order Options
hu: Rendelési lehetőségek

en: Order by
hu: Rendezés

en: Original
hu: Eredeti

en: Overlay color
hu: Fedőszín

en: Overlay gradient
hu: Fedvény színátmenet

en: Overlay opacity
hu: Fedvény átlátszatlansága

en: PHP ZIP extension not found
hu: A PHP ZIP kiterjesztése nem található

en: Page Color
hu: Oldalszín

en: Please do not close this browser window until the Layout package is imported completely.
hu: Kérjük, ne zárja be ezt a böngészőablakot, amíg a Layout csomagot teljesen importálták.

en: Please understand that Layout Exporter does not export everything from WordPress, such as WooCommerce invoices or data from other 3rd party plugins. There are many other plugins available for migration purposes.
hu: Kérjük, vegye figyelembe, hogy a Layout Exporter nem exportál mindent a WordPressből, például a WooCommerce számlákat vagy más külső beépülő modulokból származó adatokat. Sok más beépülő modul is elérhető a migrációhoz.

en: Position
hu: Pozíció

en: Position on website
hu: Pozíció a weboldalon

en: Post Details
hu: Hozzászólás részletei

en: Posts
hu: Hozzászólások

en: Posts navigation
hu: Hozzászólások navigációja

en: Posts settings
hu: A bejegyzések beállításai

en: Preview is displayed only in Customizer screen.
hu: Az előnézet csak a Testreszabó képernyőn jelenik meg.

en: Previous
hu: Előző

en: Price Table
hu: Ár táblázat

en: Price table alignment
hu: Ártáblázat igazítása

en: Radial gradient
hu: Radiális gradiens

en: Random
hu: Véletlen

en: Read more link
hu: Olvass tovább link

en: Ready to use Citadela layouts
hu: Használatra kész Citadela elrendezések

note: Description of the plugin
en: Ready to use layouts and blocks for Citadela with many customization options
hu: Használatra kész elrendezések és blokkok a Citadelához számos testreszabási lehetőséggel

note: translators: %s plugin's name
en: Recently activated theme is not compatible with %s plugin, therefore the plugin was deactivated.
hu: A nemrégiben aktivált téma nem kompatibilis a(z) %s beépülő modullal, ezért a beépülő modult deaktiváltuk.

en: Regular
hu: Szabályos

en: Remove image
hu: Kép eltávolítása

[ctx: label for css property "repeat": repeat image in background]
en: Repeat
hu: Ismétlés

[ctx: label for css property "repeat-x": repeat horizontally image in background]
en: Repeat horizontally
hu: Ismételje meg vízszintesen

[ctx: label for css property "repeat-y": repeat vertically image in background]
en: Repeat vertically
hu: Ismételje meg függőlegesen

en: Replace default label of the field.
hu: Cserélje le a mező alapértelmezett címkéjét.

en: Replace image
hu: Kép cseréje

en: Required plugins
hu: Szükséges bővítmények

en: Reset
hu: Visszaállítás

en: Responsive Spacer
hu: Érzékeny távtartó

en: Responsive Text
hu: Reszponzív szöveg

en: Responsive options applied under screen width
hu: A képernyő szélessége alatt alkalmazva alkalmazkodó beállítások

en: Reusable Blocks
hu: Újrafelhasználható blokkok

en: Reusable blocks settings
hu: Újrafelhasználható blokkok beállításai

en: Right
hu: Jobb

en: Right side
hu: Jobb oldal

en: Saturday
hu: szombat

en: Save Settings
hu: Beállítások mentése

en: Search Special ages
hu: Keresés Különleges korosztályok

en: Search results for:
hu: Keresés eredménye:

en: Select Google Font for your website
hu: Válassza ki a Google Font-ot webhelyéhez

en: Select Layout package
hu: Válassza az Elrendezési csomag lehetőséget

en: Select alignment
hu: Válassza ki az igazítást

en: Select alignment on mobile design
hu: Válassza ki az igazítást a mobiltervezésen

en: Select background type
hu: Válassza ki a háttér típusát

en: Select color combinations for your website
hu: Válasszon színkombinációt webhelyéhez

en: Select font weight
hu: Válassza ki a betűméretet

en: Select image
hu: Válasszon képet

en: Select layout
hu: Válassza ki az elrendezést

en: Select layout for website header
hu: Válassza ki a webhely fejlécének elrendezését

en: Select layout for your website
hu: Válassza ki a webhely elrendezését

en: Select size
hu: Válassz méretet

en: Semi-bold
hu: Félig merész

en: Service
hu: Szolgáltatás

en: Service description text
hu: A szolgáltatás leírásának szövege

en: Service header
hu: Szolgáltatás fejléc

en: Set background image
hu: Állítsa be a háttérképet

en: Set custom image
hu: Állítson be egyéni képet

en: Set custom logo image
hu: Egyéni logókép beállítása

en: Set header color as background image overlay
hu: Állítsa be a fejléc színét háttérképként

en: Sets if widgets in footer are opened or closed by default on mobile after page load. Applicable if collapsible widgets are enabled.
hu: Beállítja, hogy a láblécben lévő widgetek alapértelmezés szerint megnyílnak vagy bezáródnak-e mobileszközön az oldal betöltése után. Akkor alkalmazható, ha az összecsukható widgetek engedélyezve vannak.

en: Settings
hu: Beállítások

en: Settings Saved
hu: Beállítások elmentve

en: Settings for main menu in header
hu: A főmenü beállításai a fejlécben

en: Settings for site header
hu: A webhely fejlécének beállításai

en: Shadow Settings
hu: Árnyékbeállítások

en: Shadow color
hu: Árnyék színe

en: Show always
hu: Mindig mutasd meg

en: Show button with link
hu: Gomb megjelenítése hivatkozással

en: Show categories
hu: Kategóriák megjelenítése

en: Show date
hu: Dátum megjelenítése

en: Show description
hu: Leírás megjelenítése

en: Show discount price
hu: Kedvezményes ár megjelenítése

en: Show featured image
hu: Kiemelt kép megjelenítése

en: Show header over content
hu: Fejléc megjelenítése a tartalom felett

en: Show icon
hu: Ikon megjelenítése

en: Show image
hu: Kép megjelenítése

en: Show image as icon
hu: Kép megjelenítése ikonként

en: Show in menu
hu: Megjelenítés a menüben

en: Show link to manage Reusable blocks in admin menu
hu: Hivatkozás megjelenítése az újrafelhasználható blokkok kezeléséhez az adminisztrációs menüben

en: Show locations
hu: Helyek megjelenítése

en: Show only on mobile
hu: Megjelenítés csak mobilon

en: Show opening hours on your website.
hu: Nyitvatartási idő megjelenítése a webhelyén.

en: Show or hide Cluster block only on mobile screen size.
hu: A fürtblokk megjelenítése vagy elrejtése csak a mobil képernyőjén.

en: Show preview of Announcement Bar
hu: A hirdetménysáv előnézetének megjelenítése

en: Show transparent header without additional background settings.
hu: Átlátszó fejléc megjelenítése további háttérbeállítások nélkül.

en: Show website
hu: Webhely megjelenítése

[ctx: settings]
en: Simple
hu: Egyszerű

en: Simple layout
hu: Egyszerű elrendezés

en: Simple settings
hu: Egyszerű beállítások

en: Simple settings allow you to show simple text and button in your announcements bar. Colors can be customized via WordPress customizer.
hu: Az egyszerű beállítások lehetővé teszik, hogy egyszerű szöveget és gombot jelenítsen meg a hirdetmények sávjában. A színek testreszabhatók a WordPress testreszabóval.

en: Simple text styles
hu: Egyszerű szövegstílusok

en: Simplified typography styles for blog posts pages
hu: Egyszerűsített tipográfiai stílusok a blogbejegyzések oldalain

en: Single color
hu: Egyszínű

en: Single color overlay
hu: Egyszínű fedőréteg

en: Sizes for Content, Wide and Fullwidth layout types used in design.
hu: Méretek a tervezésben használt tartalom, széles és teljes szélességű elrendezéstípusokhoz.

en: Skip number of posts from start
hu: A bejegyzések számának kihagyása az elejétől

en: Small
hu: Kicsi

en: Small size
hu: Kis méret

en: Space around logo
hu: Hely a logó körül

en: Space around menu button
hu: Hely a menü gomb körül

en: Spacer height in
hu: Távtartó magassága

en: Spacer settings
hu: Távtartó beállításai

en: Spacing Settings
hu: Térköz beállításai

[ctx: post type singular name]
en: Special Page
hu: Különleges oldal

[ctx: admin menu]
en: Special Pages
hu: Különleges oldalak

[ctx: post type general name]
en: Special Pages
hu: Különleges oldalak

en: Special container that is always on full width if there is no sidebar or columns. You can insert there other blocks and set container background.
hu: Speciális tároló, amely mindig teljes szélességben van, ha nincs oldalsáv vagy oszlopok. Más blokkokat is beilleszthet oda, és beállíthatja a konténer hátterét.

en: Special page updated.
hu: Speciális oldal frissítve.

en: Special pages list
hu: Különleges oldalak listája

en: Special pages list navigation
hu: Speciális oldalak listája

en: Spread radius
hu: Terítési sugár

en: Sticky header on desktop
hu: Ragadós fejléc az asztalon

en: Sticky header on mobile
hu: Ragadós fejléc mobilon

en: Sticky header settings
hu: Ragadós fejléc beállítások

en: Sticky posts first
hu: Először a ragadós bejegyzések

en: Styles
hu: Stílusok

en: Subtitle
hu: Felirat

en: Subtitle color
hu: Felirat színe

en: Sunday
hu: vasárnap

en: Table subtitle
hu: Táblázat alcíme

en: Table title
hu: Táblázat címe

en: Tag description
hu: Címke leírása

en: Tag name
hu: Címke neve

en: Tehre was an error with downloading layout
hu: Hiba történt az elrendezés letöltése során

en: Text
hu: Szöveg

en: Text Font
hu: Szöveg betűtípusa

en: Text alignment
hu: Szöveg igazítás

en: Text color
hu: Szöveg szín

en: Text color in custom header.
hu: Szövegszín az egyéni fejlécben.

en: Text displayed in the Infobar. It can contain HTML formatting such as URLs to link to your terms or privacy policy.
hu: Az információs sávban megjelenő szöveg. Tartalmazhat HTML-formátumot, például URL-eket, amelyek a feltételekre vagy az adatvédelmi szabályzatra hivatkoznak.

en: Text displayed on the button in announcements bar. Leave empty to hide the button.
hu: A hirdetmények sáv gombján megjelenő szöveg. Hagyja üresen a gomb elrejtéséhez.

en: Text displayed on the button. If no text is specified, X sign will be used to close Infobar.
hu: A gombon megjelenő szöveg. Ha nincs megadva szöveg, az X jelet használja az Infobar bezárásához.

en: Text of announcement
hu: A közlemény szövege

en: Thank you for activating Citadela Pro.
hu: Köszönjük, hogy aktiválta a Citadela Pro-t.

note: translators: %s plugin's name
en: The %s plugin could not be activated. It is not compatible with the current active theme.
hu: A %s beépülő modult nem sikerült aktiválni. Nem kompatibilis az aktuális aktív témával.

en: The Citadela Layout requires these plugins. The required plugins will be installed and activated automatically. In case you don't have access to one of the plugins, some pages might be incomplete.
hu: A Citadela Layout ezeket a beépülő modulokat igényli. A szükséges beépülő modulok automatikusan telepítésre és aktiválásra kerülnek. Ha nem fér hozzá az egyik beépülő modulhoz, előfordulhat, hogy egyes oldalak hiányosak.

en: The content could not be imported.
hu: A tartalom nem importálható.

en: The process can take anywhere between 30 seconds to 30 minutes depending on the size of the Layout package and speed of connection (mainly due to downloading demo images).
hu: A folyamat a Layout csomag méretétől és a kapcsolat sebességétől függően (főleg a demóképek letöltése miatt) 30 másodperctől 30 percig tarthat.

en: Theme Layout
hu: Téma elrendezése

en: There was an error with installing plugins
hu: Hiba történt a bővítmények telepítésekor

en: Thick borders
hu: Vastag szegélyek

en: Thin
hu: Vékony

en: Thin borders
hu: Vékony szegélyek

note: translators: 1. Start html anchor tag, 2. End html anchor tag
en: This setting defines whether to use our Citadela styles in %1$sThe Events Calendar%2$s plugin or use the plugin's styles.
hu: Ez a beállítás határozza meg, hogy a Citadela stílusokat használja-e a %1$sThe Events Calendar%2$s beépülő modulban, vagy a beépülő modul stílusait.

en: Thursday
hu: csütörtök

en: Tile
hu: Csempe

en: Tile Horizontally
hu: Csempe vízszintesen

en: Tile Vertically
hu: Csempe függőlegesen

en: Title
hu: Cím

en: Title color
hu: Cím színe

en: Titles Font
hu: Címek betűtípusa

en: Titles Style
hu: Címek stílusa

en: To edit the image, you need permission to upload media.
hu: A kép szerkesztéséhez médiafeltöltési engedély szükséges.

en: Top Left
hu: Bal felső

en: Top Right
hu: Jobb felső

en: Tracking ID
hu: Követési Azonosító

en: Tracking privacy
hu: Adatvédelem nyomon követése

en: Transparent header
hu: Átlátszó fejléc

en: Tueasday
hu: kedd

en: Tuesday
hu: kedd

en: Turn on Announcements bar functionality
hu: Kapcsolja be a Hirdetmények sáv funkciót

en: Turn on Comments extension functionality
hu: Kapcsolja be a Megjegyzések bővítmény funkciót

en: Type
hu: típus

en: Type for search...
hu: Írja be a kereséshez...

en: Typography
hu: Tipográfia

en: Upload an image file or pick one from your media library.
hu: Tölts fel egy képfájlt, vagy válassz egyet a médiakönyvtáradból.

en: Uploaded ZIP file is not Citadela Layout package or it is old incompatible Layout package. Please download the newest package from your AitThemes account.
hu: A feltöltött ZIP-fájl nem Citadela Layout-csomag, vagy régi, inkompatibilis elrendezési csomag. Kérjük, töltse le a legújabb csomagot AitThemes-fiókjából.

en: Uploading&#8230;
hu: Feltöltés…

en: Urls from editor comment text will be removed. Applied for user roles with edit post capability like Contributor and higher.
hu: A szerkesztő megjegyzésszövegéből származó URL-ek el lesznek távolítva. Felhasználói szerepkörökhöz alkalmazva bejegyzés szerkesztési lehetőséggel, mint például a Contributor és újabb.

en: Urls from guest comment text will be removed
hu: A vendég megjegyzéseinek szövegéből származó URL-ek el lesznek távolítva

en: Urls from non-editor comment text will be removed. Applied for user roles without edit post capability like Subscriber.
hu: A nem szerkesztő megjegyzésszöveg URL-jei el lesznek távolítva. Felhasználói szerepkörökhöz alkalmazva a bejegyzés szerkesztési képessége nélkül, mint például az Előfizető.

en: Use Citadela styles
hu: Használj Citadela stílusokat

en: Use Infobar on your website
hu: Használja az Infobart a webhelyén

en: Use custom header
hu: Egyéni fejléc használata

en: Use custom width settings
hu: Használjon egyéni szélességbeállításokat

en: Use default font
hu: Használja az alapértelmezett betűtípust

en: Use default font weight
hu: Használja az alapértelmezett betűméretet

en: Use responsive options
hu: Használjon reszponzív opciókat

en: Using font size from theme design.
hu: Betűméret használata a tématervezésből.

en: Using letter spacing from theme design.
hu: Betűtávolság használata tématervből.

en: Using line height from theme design.
hu: Vonalmagasság használata a tématervezésből.

en: Vertical offset
hu: Függőleges eltolás

en: View Demo
hu: Demo megtekintése

en: View layouts
hu: Elrendezések megtekintése

en: View more
hu: Mutass többet

en: Visibility on mobile
hu: Láthatóság mobilon

en: WP Button Block
hu: WP gombblokk

en: We keep your email so we can communicate with you about our product and services. For further details please see <a href="#">our privacy policy</a>.
hu: Megőrizzük e-mail-címét, hogy kommunikálni tudjunk Önnel termékeinkről és szolgáltatásainkról. További részletekért tekintse <a href="#">meg adatvédelmi szabályzatunkat</a> .

en: We keep your name so we can communicate with you about our product and services. For further details please see <a href="#">our privacy policy</a>.
hu: Megőrizzük nevét, hogy kommunikálhassunk Önnel termékeinkről és szolgáltatásainkról. További részletekért tekintse <a href="#">meg adatvédelmi szabályzatunkat</a> .

en: We keep your website URL so we can communicate with you about our product and services. For further details please see <a href="#">our privacy policy</a>.
hu: Megőrizzük webhelyének URL-címét, hogy kommunikálhassunk Önnel termékeinkről és szolgáltatásainkról. További részletekért tekintse <a href="#">meg adatvédelmi szabályzatunkat</a> .

en: We're importing the Layout package...
hu: Importáljuk a Layout csomagot...

note: translators: 1. url to upgrading guide, 2. plugin's name
en: We've noticed that you're running an outdated version of PHP which is no longer supported, therefore <em>the plugin was deactivated</em>. Make sure your site is fast and secure, by <a href='%1$s'>upgrading PHP to the latest version</a>. Minimal requirement for %2$s is <strong>PHP 5.6.20</strong>.
hu: Észrevettük, hogy a PHP egy elavult verzióját futtatja, amely már nem támogatott, ezért <em>a beépülő modult deaktiváltuk</em> . Győződjön meg róla, hogy webhelye gyors és biztonságos, <a href='%1$s'>frissítse a PHP-t a legújabb verzióra</a> . A %2$s minimális követelménye <strong>PHP 5.6.20</strong> .

note: translators: 1. url to upgrading guide, 2. plugin's name
en: We've noticed that you're running an outdated version of WordPress, therefore <em>the plugin was deactivated</em>. Make sure your site is secure and up to date, by <a href='%1$s'>updating WordPress to the latest version</a>. Minimal requirement for %2$s is <strong>WordPress 5.2</strong>.
hu: Észrevettük, hogy Ön a WordPress elavult verzióját futtatja, ezért <em>a beépülő modult deaktiváltuk</em> . Győződjön meg róla, hogy webhelye biztonságos és naprakész, ha <a href='%1$s'>frissíti a WordPresst a legújabb verzióra</a> . A %2$s minimális követelménye a <strong>WordPress 5.2</strong> .

en: Website URL field
hu: Webhely URL mezője

en: Wednesday
hu: szerda

en: Wide
hu: Széles

en: Wide size
hu: Széles méret

en: Wide size width
hu: Széles méretű szélesség

en: Widgets area in footer can be opened or closed on mobile.
hu: A láblécben lévő widgetek terület mobileszközön megnyitható vagy bezárható.

en: Width Settings
hu: Szélesség beállításai

en: With advanced settings you have full control over html and styles for your announcements bar.
hu: A speciális beállításokkal teljes mértékben uralhatja a html-t és a hirdetési sáv stílusait.

en: You can import any of the available Citadela Layouts.
hu: Bármely elérhető Citadela-elrendezést importálhatja.

en: Your comments help us to improve our products and services so we keep recording them. We use the comment also for future reference. For further details please see <a href="#">our privacy policy</a>.
hu: Megjegyzései segítenek bennünket termékeink és szolgáltatásaink fejlesztésében, ezért folyamatosan rögzítjük azokat. A megjegyzést későbbi hivatkozásként is használjuk. További részletekért tekintse <a href="#">meg adatvédelmi szabályzatunkat</a> .

en: Your current content will be deleted
hu: A jelenlegi tartalma törlésre kerül

en: ZIP files
hu: ZIP fájlok

en: button text
hu: gomb szövege

[ctx: Uploader: Drop Layout package here - or - Select Layout package]
en: or
hu: vagy

en: read more text
hu: olvass tovább szöveget

en: row text...
hu: sor szövege...
