Citadela Pro 5.0.3 - en to ms translation catalogue (552 entries)

note: translators: %s plugin's name
en: %s plugin and PHP incompatiblity
ms: Pemalam %s dan ketidakserasian PHP

note: translators: %s plugin's name
en: %s plugin and WordPress incompatiblity
ms: Pemalam %s dan ketidakserasian WordPress

note: translators: %s plugin's name
en: %s plugin has beed deactivated
ms: pemalam %s telah dinyahaktifkan

note: translators: %s plugin's name
en: %s plugin incompatibility
ms: ketidakserasian pemalam %s

note: translators: %s - list of required plugins
en: (You can download them from your AitThemes account)
ms: (Anda boleh memuat turunnya daripada akaun AitThemes anda)

en: 100% horizontal
ms: 100% mendatar

en: 100% vertical
ms: 100% menegak

en: Accept
ms: Terima

en: Add empty space between blocks that will look differently on desktop and on mobile devices.
ms: Tambahkan ruang kosong antara blok yang akan kelihatan berbeza pada desktop dan pada peranti mudah alih.

en: Additional text
ms: Teks tambahan

en: Additional text displayed with the field. It can contain HTML formatting such as urls to link to your terms or privacy policy.
ms: Teks tambahan dipaparkan dengan medan. Ia boleh mengandungi pemformatan HTML seperti url untuk dipautkan kepada syarat atau dasar privasi anda.

[ctx: settings]
en: Advanced
ms: Maju

en: Advanced settings
ms: Tetapan lanjutan

en: Align Text Center
ms: Jajarkan Pusat Teks

en: Align Text Left
ms: Jajarkan Teks ke Kiri

en: Align Text Right
ms: Jajarkan Teks Ke Kanan

en: Align logo section to the left side
ms: Jajarkan bahagian logo ke sebelah kiri

en: All
ms: Semua

en: All Special Pages
ms: Semua Halaman Khas

note: translators: %s plugin's name
en: All blocks were moved to %s plugin.
ms: Semua blok telah dialihkan ke pemalam %s.

en: Allows you to easily add company services to your website.
ms: Membolehkan anda menambahkan perkhidmatan syarikat ke tapak web anda dengan mudah.

en: Allows you to insert text with custom settings and font.
ms: Membolehkan anda memasukkan teks dengan tetapan dan fon tersuai.

en: Allows you to put page title anywhere you like. For example after header image.
ms: Membolehkan anda meletakkan tajuk halaman di mana-mana yang anda suka. Contohnya selepas imej pengepala.

en: Announcements Bar
ms: Bar Pengumuman

en: Announcements bar
ms: Bar pengumuman

en: Announcements bar allows you to present any important announcements on the top of all your pages.
ms: Bar pengumuman membolehkan anda membentangkan sebarang pengumuman penting di bahagian atas semua halaman anda.

en: Announcements bar is displayed after selected date and time.
ms: Bar pengumuman dipaparkan selepas tarikh dan masa yang dipilih.

en: Announcements bar is displayed until selected date and time.
ms: Bar pengumuman dipaparkan sehingga tarikh dan masa yang dipilih.

en: Anonymize IP address of your website visitors.
ms: Anonimkan alamat IP pelawat tapak web anda.

en: Appearance
ms: Penampilan

en: Appearance settings for your website
ms: Tetapan penampilan untuk tapak web anda

en: Applied for Simple type of Announcements bar.
ms: Dipohon untuk bar Pengumuman jenis ringkas.

en: Ascending
ms: Menaik

en: Author biographical info
ms: Maklumat biografi pengarang

en: Author name
ms: Nama pengarang

en: Availability of selected style depends on selected font for titles.
ms: Ketersediaan gaya yang dipilih bergantung pada fon yang dipilih untuk tajuk.

en: Available range
ms: Julat yang tersedia

en: Background Image Overlay
ms: Tindanan Imej Latar Belakang

en: Background Settings
ms: Tetapan Latar Belakang

en: Background color
ms: Warna latar belakang

en: Background color type
ms: Jenis warna latar belakang

en: Background gradient
ms: Kecerunan latar belakang

en: Background image
ms: Imej latar belakang

en: Background image repeat
ms: Ulangan imej latar belakang

en: Background image size
ms: Saiz imej latar belakang

en: Background position
ms: Kedudukan latar belakang

en: Background settings for your website header
ms: Tetapan latar belakang untuk pengepala tapak web anda

en: Bar Background color
ms: Warna latar belakang bar

en: Black
ms: hitam

en: Blog Page
ms: Halaman Blog

en: Blog Posts
ms: Catatan Blog

en: Blur radius
ms: Jejari kabur

en: Bold
ms: berani

en: Bold (700)
ms: Tebal (700)

en: Border Settings
ms: Tetapan Sempadan

en: Border color
ms: Warna sempadan

en: Border radius
ms: Jejari sempadan

en: Border radius options
ms: Pilihan jejari sempadan

en: Border width
ms: Lebar sempadan

en: Borders color
ms: Warna sempadan

en: Borders width
ms: Lebar sempadan

en: Bottom
ms: Bawah

[ctx: position]
en: Bottom
ms: Bawah

en: Bottom Left
ms: Dibahagian bawah kiri

en: Bottom Right
ms: Bawah Kanan

en: Box layout
ms: Susun atur kotak

en: Box width
ms: Lebar kotak

en: Burger menu only
ms: Menu burger sahaja

en: Button Background color
ms: Warna latar belakang butang

en: Button URL
ms: URL butang

en: Button background
ms: Latar belakang butang

en: Button link
ms: Pautan butang

en: Button settings
ms: Tetapan butang

en: Button text
ms: Teks butang

en: Buttons Border Radius
ms: Jejari Sempadan Butang

en: Cancel
ms: Batal

en: Carousel autoplay enabled
ms: Automain karusel didayakan

en: Carousel loop mode enabled
ms: Mod gelung karusel didayakan

en: Categories
ms: Kategori

en: Category
ms: kategori

en: Category description
ms: Penerangan kategori

en: Category title
ms: Tajuk kategori

en: Category:
ms: kategori:

en: Center
ms: Pusat

[ctx: header layout]
en: Center
ms: Pusat

en: Change HTML tag
ms: Tukar tag HTML

en: Change icon
ms: Tukar ikon

en: Change image
ms: Tukar imej

en: Change image for desktop resolution
ms: Tukar imej untuk resolusi desktop

en: Change image for mobile resolution
ms: Tukar imej untuk peleraian mudah alih

en: Citadela - Special Pages
ms: Citadela - Halaman Istimewa

en: Citadela Blocks
ms: Blok Citadela

en: Citadela Content Settings
ms: Tetapan Kandungan Citadela

en: Citadela Half Layout Settings
ms: Tetapan Separuh Reka Letak Citadela

en: Citadela Header Settings
ms: Tetapan Pengepala Citadela

en: Citadela Service Block image size
ms: Saiz imej Blok Perkhidmatan Citadela

en: Citadela Special Pages
ms: Halaman Istimewa Citadela

[ctx: header layout]
en: Classic
ms: Klasik

[ctx: theme layout]
en: Classic
ms: Klasik

en: Clear
ms: Jelas

en: Cluster
ms: Kluster

en: Cluster Block
ms: Blok Kluster

en: Collapse menu to button
ms: Runtuhkan menu ke butang

en: Collapsible footer widgets options
ms: Pilihan widget pengaki boleh lipat

en: Color settings
ms: Tetapan warna

en: Colors
ms: Warna

en: Comment author name will not be linked to url inserted in Website field
ms: Nama pengarang ulasan tidak akan dipautkan ke url yang dimasukkan dalam medan Laman Web

en: Comment text field
ms: Medan teks ulasan

en: Comments Extension can be used to add help text to every single input in WordPress Comment form.
ms: Sambungan Komen boleh digunakan untuk menambah teks bantuan pada setiap input tunggal dalam borang Komen WordPress.

en: Comments extension
ms: Sambungan ulasan

en: Comments links settings
ms: Tetapan pautan komen

en: Confirm
ms: sahkan

en: Contain
ms: Mengandungi

en: Content
ms: Kandungan

en: Content size
ms: Saiz kandungan

en: Content size width
ms: Lebar saiz kandungan

en: Content width
ms: Lebar kandungan

en: Content width sizes
ms: Saiz lebar kandungan

en: Cookies expiration
ms: Kuki tamat tempoh

en: Cover
ms: penutup

[ctx: label for css property "cover": image in background cover entire place]
en: Cover
ms: penutup

en: Cover column height
ms: Ketinggian lajur penutup

en: Current block view
ms: Paparan blok semasa

en: Current page title
ms: Tajuk halaman semasa

en: Custom Header is enabled. Following options may not have effect for this page.
ms: Pengepala Tersuai didayakan. Pilihan berikut mungkin tidak mempunyai kesan untuk halaman ini.

en: Custom Header with Custom Logo is enabled for this page. Change of logo image may not be visible in preview.
ms: Pengepala Tersuai dengan Logo Tersuai didayakan untuk halaman ini. Perubahan imej logo mungkin tidak kelihatan dalam pratonton.

en: Custom Page Title
ms: Tajuk Halaman Tersuai

en: Custom codes
ms: Kod tersuai

en: Custom image
ms: Imej tersuai

en: Custom logo
ms: Logo tersuai

en: Custom logo image
ms: Imej logo tersuai

en: Customize colors
ms: Sesuaikan warna

en: Customized options for mobile screen width.
ms: Pilihan tersuai untuk lebar skrin mudah alih.

en: Date
ms: Tarikh

en: Date color
ms: Warna tarikh

en: Date from
ms: Tarikh dari

en: Date to
ms: Tarikh ke

en: Day hours color
ms: Warna jam hari

en: Day title color
ms: Warna tajuk hari

en: Days without defined time will be hidden.
ms: Hari tanpa masa yang ditentukan akan disembunyikan.

en: Decoration Color
ms: Warna Hiasan

en: Decoration color
ms: Warna hiasan

en: Default
ms: lalai

[ctx: theme design]
en: Default
ms: lalai

[ctx: default size of image in background]
en: Default size
ms: Saiz lalai

en: Define border radius for different parts of design.
ms: Tentukan jejari sempadan untuk bahagian reka bentuk yang berbeza.

en: Delete row
ms: Padamkan baris

en: Descending
ms: Menurun

en: Design Options
ms: Pilihan Reka Bentuk

en: Desktop settings
ms: Tetapan desktop

en: Desktop size
ms: Saiz desktop

en: Disable author name link
ms: Lumpuhkan pautan nama pengarang

en: Disable default margins
ms: Lumpuhkan margin lalai

en: Disable editor comment links
ms: Lumpuhkan pautan ulasan editor

en: Disable featured table
ms: Lumpuhkan jadual yang ditampilkan

en: Disable guest comment links
ms: Lumpuhkan pautan ulasan tetamu

en: Disable image
ms: Lumpuhkan imej

en: Disable import/export
ms: Lumpuhkan import/eksport

en: Disable link to featured image in blog post
ms: Lumpuhkan pautan ke imej yang ditampilkan dalam catatan blog

en: Disable non-editor comment links
ms: Lumpuhkan pautan ulasan bukan editor

en: Disable separator
ms: Lumpuhkan pemisah

en: Display product, service or packages offers in the table. Set the best deal, show discounted price and write important features for comparison.
ms: Paparkan tawaran produk, perkhidmatan atau pakej dalam jadual. Tetapkan tawaran terbaik, tunjukkan harga diskaun dan tulis ciri penting sebagai perbandingan.

en: Displays list of posts based on filters. For example posts only from specific category.
ms: Memaparkan senarai siaran berdasarkan penapis. Contohnya catatan hanya dari kategori tertentu.

en: Displays paginated list of posts on WordPress Blog page.
ms: Memaparkan senarai catatan bernombor pada halaman Blog WordPress.

en: Do not use float numbers, please.
ms: Tolong jangan gunakan nombor apungan.

en: Downloading&#8230;
ms: Memuat turun…

en: Drop Layout package here
ms: Letakkan pakej Layout di sini

note: translators: 1. Start html anchor tag, 2. End html anchor tag
en: Easily create and manage an events calendar with %1$sThe Events Calendar%2$s free plugin.
ms: Buat dan urus kalendar acara dengan mudah menggunakan pemalam percuma %1$sThe Events Calendar%2$s.

en: Edit Special Page
ms: Edit Halaman Khas

en: Edit or update the image
ms: Edit atau kemas kini imej

en: Email field
ms: Medan e-mel

en: Enable
ms: Dayakan

en: Enable collapsible footer wigets area
ms: Dayakan kawasan wiget pengaki boleh lipat

en: Enable featured table
ms: Dayakan jadual yang ditampilkan

en: Error
ms: ralat

en: Events
ms: Peristiwa

en: Expiration of saved cookies in days.
ms: Tamat tempoh kuki yang disimpan dalam beberapa hari.

note: translators: %s site name
en: Export %s Layout
ms: Eksport %s Reka Letak

en: Extra Bold (900)
ms: Lebih Tebal (900)

en: Extra-bold
ms: Lebih berani

en: Extra-light
ms: Cahaya tambahan

en: Featured
ms: Ditampilkan

en: Featured image link
ms: Pautan imej yang ditampilkan

en: Field label
ms: Label medan

en: Filter special pages list
ms: Tapis senarai halaman khas

en: Filters
ms: Penapis

en: Fixed background image
ms: Imej latar belakang tetap

en: Fixed image
ms: Imej tetap

en: Font size
ms: Saiz huruf

en: Font size unit
ms: Unit saiz fon

en: Footer Color
ms: Warna Pengaki

en: Footer code
ms: Kod pengaki

en: Forced inside space
ms: Dipaksa di dalam ruang

en: Friday
ms: Jumaat

en: From AitThemes:
ms: Daripada AitThemes:

note: translators: %s - list of required plugins
en: From AitThemes: %s
ms: Daripada AitThemes: %s

en: From WordPress.org:
ms: Daripada WordPress.org:

note: translators: %s - list of required plugins
en: From WordPress.org: %s
ms: Daripada WordPress.org: %s

en: Full Sticky header
ms: Pengepala Sticky Penuh

en: Full size
ms: Saiz penuh

en: Full size width
ms: Lebar saiz penuh

en: Fullwidth
ms: Kelebaran penuh

en: Fullwidth header
ms: Pengepala lebar penuh

en: Fullwidth size
ms: Saiz lebar penuh

en: General Border Radius
ms: Jejari Sempadan Am

en: General Layout
ms: Reka Letak Umum

en: General options for desktop.
ms: Pilihan umum untuk desktop.

en: General settings
ms: Tetapan umum

en: Google Analytics
ms: Google Analitis

en: Google Analytics tracking ID.
ms: ID penjejakan Google Analitis.

en: Google font
ms: Fon Google

en: Gradient
ms: Kecerunan

en: Gradient degree
ms: Ijazah kecerunan

en: Gradient overlay
ms: Tindanan kecerunan

en: Gradient under image, useful for .png images in background.
ms: Kecerunan di bawah imej, berguna untuk imej .png di latar belakang.

en: HTML tag
ms: tag HTML

en: Half layout page
ms: Halaman susun atur separuh

en: Header Background
ms: Latar Belakang Tajuk

en: Header Color
ms: Warna Pengepala

en: Header Color Overlay
ms: Tindanan Warna Pengepala

en: Header Image
ms: Imej Tajuk

en: Header Image Position
ms: Kedudukan Imej Tajuk

en: Header Image Repeat
ms: Ulang Imej Tajuk

en: Header Image Size
ms: Saiz Imej Tajuk

en: Header Layout
ms: Reka Letak Pengepala

en: Header background
ms: Latar belakang tajuk

en: Header code
ms: Kod pengepala

en: Header text
ms: Teks pengepala

en: Height Settings
ms: Tetapan Ketinggian

en: Height unit
ms: Unit ketinggian

en: Hidden on desktop
ms: Tersembunyi pada desktop

en: Hidden on mobile
ms: Tersembunyi pada telefon bimbit

en: Hidden title in full sticky header on desktop
ms: Tajuk tersembunyi dalam pengepala melekit penuh pada desktop

en: Hidden title in full sticky header on mobile
ms: Tajuk tersembunyi dalam pengepala melekit penuh pada mudah alih

en: Hide Site title
ms: Sembunyikan tajuk Tapak

en: Hide button with link
ms: Butang sembunyi dengan pautan

en: Hide discount price
ms: Sembunyikan harga diskaun

en: Hide empty days
ms: Sembunyikan hari kosong

en: Hide only on mobile
ms: Sembunyikan hanya pada telefon bimbit

en: Hide site title
ms: Sembunyikan tajuk tapak

en: Hide site title and tagline
ms: Sembunyikan tajuk dan slogan tapak

en: Hide tagline only
ms: Sembunyikan tagline sahaja

en: Horizontal offset
ms: Offset mendatar

en: Icon color
ms: Warna ikon

en: If enabled, sticky posts will be displayed on the top of listed posts.
ms: Jika didayakan, siaran melekit akan dipaparkan di bahagian atas siaran tersenarai.

en: Image
ms: Imej

en: Image overlay color
ms: Warna tindanan imej

en: Image position
ms: Kedudukan imej

en: Image repeat
ms: Ulangan imej

en: Image size
ms: Saiz gambar

en: Images
ms: Imej

en: Import Layout
ms: Import Reka Letak

en: Import and export layout settings pages will be disabled
ms: Halaman tetapan reka letak import dan eksport akan dilumpuhkan

en: Import done!
ms: Import selesai!

en: Import layout from file
ms: Import susun atur daripada fail

en: Import of Layout package will <strong>delete all your content</strong> - all Posts, Pages, Media, Tags and Categories.
ms: Import pakej Reka Letak akan <strong>memadam semua kandungan anda</strong> - semua Catatan, Halaman, Media, Teg dan Kategori.

en: In "em" unit
ms: Dalam unit &quot;em&quot;.

en: Infobar can be used to display cookies notification on your website. It is displayed to all new visitors that come to your website. They can click on the button to hide it. Infobar is then hidden for number of days set it “Cookie expiration” field.
ms: Infobar boleh digunakan untuk memaparkan pemberitahuan kuki di tapak web anda. Ia dipaparkan kepada semua pelawat baharu yang datang ke tapak web anda. Mereka boleh mengklik pada butang untuk menyembunyikannya. Bar maklumat kemudian disembunyikan selama beberapa hari tetapkan medan &quot;Tamat tempoh kuki&quot;.

en: Insert URL for button. Leave empty to hide the button.
ms: Masukkan URL untuk butang. Biarkan kosong untuk menyembunyikan butang.

note: translators: 1. minimum number value
en: Insert number larger than %1$s, or leave empty for default value.
ms: Masukkan nombor yang lebih besar daripada %1$s, atau biarkan kosong untuk nilai lalai.

note: translators: 1. minimum number value
en: Insert number larger than %1$s.
ms: Sisipkan nombor yang lebih besar daripada %1$s.

note: translators: 1. maximum number value
en: Insert number smaller than %1$s, or leave empty for default value.
ms: Masukkan nombor yang lebih kecil daripada %1$s, atau biarkan kosong untuk nilai lalai.

note: translators: 1. maximum number value
en: Insert number smaller than %1$s.
ms: Sisipkan nombor yang lebih kecil daripada %1$s.

en: Insert row after
ms: Sisipkan baris selepas

en: Insert text
ms: Sisipkan teks

en: Insert valid number, please.
ms: Sila masukkan nombor yang sah.

en: Insert your Google Analytics Tracking ID. Google Analytics tracking code will be added to your website.
ms: Masukkan ID Penjejakan Google Analitis anda. Kod penjejakan Google Analitis akan ditambahkan pada tapak web anda.

en: Inset shadow
ms: Sisipkan bayang

en: Install required plugins
ms: Pasang pemalam yang diperlukan

en: Installing and activating plugins&#8230;
ms: Memasang dan mengaktifkan pemalam…

en: It's not Citadela Layout package
ms: Ia bukan pakej Citadela Layout

en: Item subtitle
ms: Sari kata item

en: Item title
ms: Tajuk item

en: Large
ms: besar

en: Large size
ms: Saiz besar

en: Layout Exporter
ms: Pengeksport Reka Letak

en: Layout Exporter feature exports WordPress pages, posts and all Citadela options and settings. You can use Layout Exporter to create a Citadela layout that you can easily install to another Citadela website.
ms: Ciri Pengeksport Reka Letak mengeksport halaman WordPress, siaran dan semua pilihan dan tetapan Citadela. Anda boleh menggunakan Layout Exporter untuk membuat susun atur Citadela yang anda boleh pasang dengan mudah ke tapak web Citadela yang lain.

en: Layout Importer needs to have the PHP ZIP extension installed. Please install it or contact your hosting provider.
ms: Pengimport Reka Letak perlu memasang sambungan PHP ZIP. Sila pasang atau hubungi pembekal pengehosan anda.

en: Layout import/export settings
ms: Tetapan import/eksport reka letak

en: Layouts
ms: Susun atur

en: Layouts import and export is disabled
ms: Import dan eksport reka letak dilumpuhkan

en: Left
ms: Ditinggalkan

en: Left align logo
ms: Logo jajaran kiri

en: Left side
ms: Sebelah kiri

en: Letter spacing
ms: Jarak huruf

en: Light
ms: Cahaya

en: Light (100)
ms: Cahaya (100)

en: Line height
ms: Ketinggian garisan

en: Lines color
ms: Warna garisan

en: Link
ms: Pautan

en: List layout
ms: Susun atur senarai

en: Location
ms: Lokasi

en: Location description
ms: Penerangan lokasi

en: Location title
ms: Tajuk lokasi

en: Location:
ms: lokasi:

en: Logo font size
ms: Saiz fon logo

en: Logo image in custom header.
ms: Imej logo dalam pengepala tersuai.

en: Logo image max width
ms: Lebar maksimum imej logo

en: Logo space max width
ms: Lebar maks ruang logo

en: Main Menu
ms: Menu utama

en: Medium
ms: Sederhana

en: Medium size
ms: Saiz sederhana

en: Membership
ms: Keahlian

en: Menu button color
ms: Warna butang menu

en: Minimum value 1500px, leave empty for unlimited width.
ms: Nilai minimum 1500px, biarkan kosong untuk lebar tanpa had.

en: Mininum height
ms: Ketinggian minimum

en: Mobile
ms: mudah alih

en: Mobile Settings
ms: Tetapan Mudah Alih

en: Mobile settings
ms: Tetapan mudah alih

en: Mobile size
ms: Saiz mudah alih

en: Mobile width breakpoint
ms: Titik putus lebar mudah alih

[ctx: theme layout]
en: Modern
ms: Moden

en: Monday
ms: Isnin

en: Move down
ms: Bergerak ke bawah

en: Move up
ms: Bergerak ke atas

en: Name field
ms: Medan nama

en: Next
ms: Seterusnya

en: No Repeat
ms: Tiada Ulangan

en: No borders
ms: Tiada sempadan

[ctx: label for css property "no-repeat": do not repeat image in background]
en: No repeat
ms: Tiada ulangan

en: No results found.
ms: Tiada keputusan dijumpai.

en: No special pages found.
ms: Tiada halaman khas ditemui.

en: None
ms: tiada

en: Normal (400)
ms: Biasa (400)

en: Note: standard page title will be hidden.
ms: Nota: tajuk halaman standard akan disembunyikan.

en: Number of items
ms: Bilangan item

en: OK
ms: okey

en: Oops! That page can't be found.
ms: Aduh! Halaman itu tidak dapat ditemui.

en: Open in new window
ms: Buka dalam tetingkap baharu

en: Open link in new tab
ms: Buka pautan dalam tab baharu

en: Opened footer wigets area
ms: Kawasan wiget footer dibuka

en: Opening Hours
ms: Waktu pembukaan

en: Opening Hours settings
ms: Tetapan Waktu Buka

en: Order Options
ms: Pilihan Pesanan

en: Order by
ms: Perintah oleh

en: Original
ms: Asal

en: Overlay color
ms: Warna tindanan

en: Overlay gradient
ms: Kecerunan tindanan

en: Overlay opacity
ms: Kelegapan tindanan

en: PHP ZIP extension not found
ms: Sambungan PHP ZIP tidak ditemui

en: Page Color
ms: Warna Halaman

en: Please do not close this browser window until the Layout package is imported completely.
ms: Tolong jangan tutup tetingkap penyemak imbas ini sehingga pakej Layout diimport sepenuhnya.

en: Please understand that Layout Exporter does not export everything from WordPress, such as WooCommerce invoices or data from other 3rd party plugins. There are many other plugins available for migration purposes.
ms: Sila faham bahawa Pengeksport Reka Letak tidak mengeksport segala-galanya daripada WordPress, seperti invois WooCommerce atau data daripada pemalam pihak ketiga yang lain. Terdapat banyak pemalam lain yang tersedia untuk tujuan penghijrahan.

en: Position
ms: kedudukan

en: Position on website
ms: Kedudukan di laman web

en: Post Details
ms: Butiran Pos

en: Posts
ms: Catatan

en: Posts navigation
ms: Navigasi siaran

en: Posts settings
ms: Tetapan siaran

en: Preview is displayed only in Customizer screen.
ms: Pratonton dipaparkan hanya dalam skrin Penyesuai.

en: Previous
ms: Sebelumnya

en: Price Table
ms: Jadual Harga

en: Price table alignment
ms: Penjajaran jadual harga

en: Radial gradient
ms: Kecerunan jejari

en: Random
ms: rawak

en: Read more link
ms: Baca lebih banyak pautan

en: Ready to use Citadela layouts
ms: Sedia untuk menggunakan reka letak Citadela

note: Description of the plugin
en: Ready to use layouts and blocks for Citadela with many customization options
ms: Sedia untuk menggunakan reka letak dan blok untuk Citadela dengan banyak pilihan penyesuaian

note: translators: %s plugin's name
en: Recently activated theme is not compatible with %s plugin, therefore the plugin was deactivated.
ms: Tema yang diaktifkan baru-baru ini tidak serasi dengan pemalam %s, oleh itu pemalam telah dinyahaktifkan.

en: Regular
ms: Biasa

en: Remove image
ms: Alih keluar imej

[ctx: label for css property "repeat": repeat image in background]
en: Repeat
ms: ulang

[ctx: label for css property "repeat-x": repeat horizontally image in background]
en: Repeat horizontally
ms: Ulang secara mendatar

[ctx: label for css property "repeat-y": repeat vertically image in background]
en: Repeat vertically
ms: Ulang secara menegak

en: Replace default label of the field.
ms: Gantikan label lalai medan.

en: Replace image
ms: Gantikan imej

en: Required plugins
ms: Pemalam yang diperlukan

en: Reset
ms: Tetapkan semula

en: Responsive Spacer
ms: Spacer Responsif

en: Responsive Text
ms: Teks Responsif

en: Responsive options applied under screen width
ms: Pilihan responsif digunakan di bawah lebar skrin

en: Reusable Blocks
ms: Blok Boleh Guna Semula

en: Reusable blocks settings
ms: Tetapan blok boleh guna semula

en: Right
ms: Betul

en: Right side
ms: Sebelah kanan

en: Saturday
ms: Sabtu

en: Save Settings
ms: Simpan Tetapan

en: Search Special ages
ms: Cari umur Istimewa

en: Search results for:
ms: Hasil carian untuk:

en: Select Google Font for your website
ms: Pilih Fon Google untuk tapak web anda

en: Select Layout package
ms: Pilih pakej Reka Letak

en: Select alignment
ms: Pilih penjajaran

en: Select alignment on mobile design
ms: Pilih penjajaran pada reka bentuk mudah alih

en: Select background type
ms: Pilih jenis latar belakang

en: Select color combinations for your website
ms: Pilih kombinasi warna untuk tapak web anda

en: Select font weight
ms: Pilih berat fon

en: Select image
ms: Pilih imej

en: Select layout
ms: Pilih reka letak

en: Select layout for website header
ms: Pilih reka letak untuk pengepala tapak web

en: Select layout for your website
ms: Pilih reka letak untuk tapak web anda

en: Select size
ms: Pilih Saiz

en: Semi-bold
ms: Separuh tebal

en: Service
ms: Perkhidmatan

en: Service Image
ms: Imej Perkhidmatan

en: Service description text
ms: Teks penerangan perkhidmatan

en: Service header
ms: Pengepala perkhidmatan

en: Set background image
ms: Tetapkan imej latar belakang

en: Set custom image
ms: Tetapkan imej tersuai

en: Set custom logo image
ms: Tetapkan imej logo tersuai

en: Set header color as background image overlay
ms: Tetapkan warna pengepala sebagai tindanan imej latar belakang

en: Sets if widgets in footer are opened or closed by default on mobile after page load. Applicable if collapsible widgets are enabled.
ms: Menetapkan jika widget dalam pengaki dibuka atau ditutup secara lalai pada mudah alih selepas halaman dimuatkan. Berkenaan jika widget boleh lipat didayakan.

en: Settings
ms: tetapan

en: Settings Saved
ms: tetapan disimpan

en: Settings for main menu in header
ms: Tetapan untuk menu utama dalam pengepala

en: Settings for site header
ms: Tetapan untuk pengepala tapak

en: Shadow Settings
ms: Tetapan Bayangan

en: Shadow color
ms: Warna bayang

en: Show always
ms: Tunjukkan selalu

en: Show button with link
ms: Tunjukkan butang dengan pautan

en: Show categories
ms: Tunjukkan kategori

en: Show date
ms: Tunjukkan tarikh

en: Show description
ms: Tunjukkan penerangan

en: Show discount price
ms: Tunjukkan harga diskaun

en: Show featured image
ms: Tunjukkan imej yang ditampilkan

en: Show header over content
ms: Tunjukkan pengepala atas kandungan

en: Show icon
ms: Tunjukkan ikon

en: Show image
ms: Tunjukkan imej

en: Show image as icon
ms: Tunjukkan imej sebagai ikon

en: Show in menu
ms: Tunjukkan dalam menu

en: Show link to manage Reusable blocks in admin menu
ms: Tunjukkan pautan untuk mengurus blok boleh guna semula dalam menu pentadbir

en: Show locations
ms: Tunjukkan lokasi

en: Show only on mobile
ms: Tunjukkan pada mudah alih sahaja

en: Show opening hours on your website.
ms: Tunjukkan waktu buka di tapak web anda.

en: Show or hide Cluster block only on mobile screen size.
ms: Tunjukkan atau sembunyikan blok Kluster hanya pada saiz skrin mudah alih.

en: Show preview of Announcement Bar
ms: Tunjukkan pratonton Bar Pengumuman

en: Show transparent header without additional background settings.
ms: Tunjukkan pengepala lutsinar tanpa tetapan latar belakang tambahan.

en: Show website
ms: Tunjukkan tapak web

[ctx: settings]
en: Simple
ms: Mudah

en: Simple layout
ms: Susun atur yang ringkas

en: Simple settings
ms: Tetapan mudah

en: Simple settings allow you to show simple text and button in your announcements bar. Colors can be customized via WordPress customizer.
ms: Tetapan mudah membolehkan anda menunjukkan teks dan butang ringkas dalam bar pengumuman anda. Warna boleh disesuaikan melalui penyesuai WordPress.

en: Simple text styles
ms: Gaya teks ringkas

en: Simplified typography styles for blog posts pages
ms: Gaya tipografi ringkas untuk halaman catatan blog

en: Single color
ms: Warna tunggal

en: Single color overlay
ms: Lapisan warna tunggal

en: Sizes for Content, Wide and Fullwidth layout types used in design.
ms: Saiz untuk jenis susun atur Kandungan, Lebar dan Penuh yang digunakan dalam reka bentuk.

en: Skip number of posts from start
ms: Langkau bilangan siaran dari mula

en: Small
ms: Kecil

en: Small size
ms: Saiz kecil

en: Space around logo
ms: Ruang di sekeliling logo

en: Space around menu button
ms: Ruang di sekeliling butang menu

en: Spacer height in
ms: Ketinggian spacer dalam

en: Spacer settings
ms: Tetapan spacer

en: Spacing Settings
ms: Tetapan Jarak

[ctx: post type singular name]
en: Special Page
ms: Halaman Khas

[ctx: admin menu]
en: Special Pages
ms: Halaman Khas

[ctx: post type general name]
en: Special Pages
ms: Halaman Khas

en: Special container that is always on full width if there is no sidebar or columns. You can insert there other blocks and set container background.
ms: Bekas khas yang sentiasa lebar penuh jika tiada bar sisi atau lajur. Anda boleh memasukkan di sana blok lain dan menetapkan latar belakang bekas.

en: Special page updated.
ms: Halaman khas dikemas kini.

en: Special pages list
ms: Senarai halaman khas

en: Special pages list navigation
ms: Navigasi senarai halaman khas

en: Spread radius
ms: Jejari sebaran

en: Sticky header on desktop
ms: Pengepala melekit pada desktop

en: Sticky header on mobile
ms: Pengepala melekit pada mudah alih

en: Sticky header settings
ms: Tetapan pengepala melekit

en: Sticky posts first
ms: Catatan melekit dahulu

en: Styles
ms: Gaya

en: Subtitle
ms: Sari kata

en: Subtitle color
ms: Warna sari kata

en: Sunday
ms: Ahad

en: Table subtitle
ms: Sari kata jadual

en: Table title
ms: Tajuk jadual

en: Tag description
ms: Penerangan teg

en: Tag name
ms: Tag nama

en: Tehre was an error with downloading layout
ms: Tehre mengalami ralat semasa memuat turun reka letak

en: Text
ms: Teks

en: Text Font
ms: Fon Teks

en: Text alignment
ms: Penjajaran teks

en: Text color
ms: Warna teks

en: Text color in custom header.
ms: Warna teks dalam pengepala tersuai.

en: Text displayed in the Infobar. It can contain HTML formatting such as URLs to link to your terms or privacy policy.
ms: Teks dipaparkan dalam Bar Maklumat. Ia boleh mengandungi pemformatan HTML seperti URL untuk dipautkan kepada syarat atau dasar privasi anda.

en: Text displayed on the button in announcements bar. Leave empty to hide the button.
ms: Teks dipaparkan pada butang dalam bar pengumuman. Biarkan kosong untuk menyembunyikan butang.

en: Text displayed on the button. If no text is specified, X sign will be used to close Infobar.
ms: Teks dipaparkan pada butang. Jika tiada teks dinyatakan, tanda X akan digunakan untuk menutup Infobar.

en: Text of announcement
ms: Teks pengumuman

en: Thank you for activating Citadela Pro.
ms: Terima kasih kerana mengaktifkan Citadela Pro.

note: translators: %s plugin's name
en: The %s plugin could not be activated. It is not compatible with the current active theme.
ms: Pemalam %s tidak dapat diaktifkan. Ia tidak serasi dengan tema aktif semasa.

en: The Citadela Layout requires these plugins. The required plugins will be installed and activated automatically. In case you don't have access to one of the plugins, some pages might be incomplete.
ms: Reka Letak Citadela memerlukan pemalam ini. Pemalam yang diperlukan akan dipasang dan diaktifkan secara automatik. Sekiranya anda tidak mempunyai akses kepada salah satu pemalam, sesetengah halaman mungkin tidak lengkap.

en: The content could not be imported.
ms: Kandungan tidak dapat diimport.

en: The process can take anywhere between 30 seconds to 30 minutes depending on the size of the Layout package and speed of connection (mainly due to downloading demo images).
ms: Proses ini boleh mengambil masa antara 30 saat hingga 30 minit bergantung pada saiz pakej Reka Letak dan kelajuan sambungan (terutamanya disebabkan oleh memuat turun imej demo).

en: Theme Layout
ms: Susun atur Tema

en: There was an error with installing plugins
ms: Terdapat ralat semasa memasang pemalam

en: Thick borders
ms: Sempadan tebal

en: Thin
ms: Nipis

en: Thin borders
ms: Sempadan nipis

note: translators: 1. Start html anchor tag, 2. End html anchor tag
en: This setting defines whether to use our Citadela styles in %1$sThe Events Calendar%2$s plugin or use the plugin's styles.
ms: Tetapan ini menentukan sama ada hendak menggunakan gaya Citadela kami dalam pemalam %1$sThe Events Calendar%2$s atau menggunakan gaya pemalam.

en: Thursday
ms: Khamis

en: Tile
ms: jubin

en: Tile Horizontally
ms: Jubin Secara Mendatar

en: Tile Vertically
ms: Jubin Menegak

en: Title
ms: Tajuk

en: Title color
ms: Warna tajuk

en: Titles Font
ms: Fon Tajuk

en: Titles Style
ms: Gaya Tajuk

en: To edit the image, you need permission to upload media.
ms: Untuk mengedit imej, anda memerlukan kebenaran untuk memuat naik media.

en: Top
ms: Atas

[ctx: position]
en: Top
ms: Atas

en: Top Left
ms: Atas Kiri

en: Top Right
ms: Atas Kanan

en: Tracking ID
ms: ID Penjejakan

en: Tracking privacy
ms: Menjejaki privasi

en: Transparent header
ms: Pengepala lutsinar

en: Tueasday
ms: hari selasa

en: Tuesday
ms: Selasa

en: Turn on Announcements bar functionality
ms: Hidupkan fungsi bar Pengumuman

en: Turn on Comments extension functionality
ms: Hidupkan fungsi sambungan Ulasan

en: Type
ms: taip

en: Type for search...
ms: Taip untuk carian...

en: Typography
ms: Tipografi

en: Upload an image file or pick one from your media library.
ms: Muat naik fail imej atau pilih satu daripada pustaka media anda.

en: Uploaded ZIP file is not Citadela Layout package or it is old incompatible Layout package. Please download the newest package from your AitThemes account.
ms: Fail ZIP yang dimuat naik bukan pakej Reka Letak Citadela atau ia adalah pakej Reka Letak tidak serasi lama. Sila muat turun pakej terbaharu daripada akaun AitThemes anda.

en: Uploading&#8230;
ms: Memuat naik…

en: Urls from editor comment text will be removed. Applied for user roles with edit post capability like Contributor and higher.
ms: Url daripada teks ulasan editor akan dialih keluar. Digunakan untuk peranan pengguna dengan keupayaan edit siaran seperti Penyumbang dan lebih tinggi.

en: Urls from guest comment text will be removed
ms: Url daripada teks ulasan tetamu akan dialih keluar

en: Urls from non-editor comment text will be removed. Applied for user roles without edit post capability like Subscriber.
ms: Url daripada teks ulasan bukan editor akan dialih keluar. Digunakan untuk peranan pengguna tanpa keupayaan mengedit siaran seperti Pelanggan.

en: Use Citadela styles
ms: Gunakan gaya Citadela

en: Use Infobar on your website
ms: Gunakan Infobar di tapak web anda

en: Use custom header
ms: Gunakan pengepala tersuai

en: Use custom width settings
ms: Gunakan tetapan lebar tersuai

en: Use default font
ms: Gunakan fon lalai

en: Use default font weight
ms: Gunakan berat fon lalai

en: Use responsive options
ms: Gunakan pilihan responsif

en: Using font size from theme design.
ms: Menggunakan saiz fon daripada reka bentuk tema.

en: Using letter spacing from theme design.
ms: Menggunakan jarak huruf daripada reka bentuk tema.

en: Using line height from theme design.
ms: Menggunakan ketinggian garisan daripada reka bentuk tema.

en: Vertical offset
ms: Offset menegak

en: View Demo
ms: Lihat Demo

en: View layouts
ms: Lihat susun atur

en: View more
ms: Lihat lagi

en: Visibility on mobile
ms: Keterlihatan pada mudah alih

en: WP Button Block
ms: Blok Butang WP

en: We keep your email so we can communicate with you about our product and services. For further details please see <a href="#">our privacy policy</a>.
ms: Kami menyimpan e-mel anda supaya kami boleh berkomunikasi dengan anda tentang produk dan perkhidmatan kami. Untuk butiran lanjut sila lihat <a href="#">dasar privasi kami</a> .

en: We keep your name so we can communicate with you about our product and services. For further details please see <a href="#">our privacy policy</a>.
ms: Kami mengekalkan nama anda supaya kami boleh berkomunikasi dengan anda tentang produk dan perkhidmatan kami. Untuk butiran lanjut sila lihat <a href="#">dasar privasi kami</a> .

en: We keep your website URL so we can communicate with you about our product and services. For further details please see <a href="#">our privacy policy</a>.
ms: Kami menyimpan URL tapak web anda supaya kami boleh berkomunikasi dengan anda tentang produk dan perkhidmatan kami. Untuk butiran lanjut sila lihat <a href="#">dasar privasi kami</a> .

en: We're importing the Layout package...
ms: Kami mengimport pakej Reka Letak...

note: translators: 1. url to upgrading guide, 2. plugin's name
en: We've noticed that you're running an outdated version of PHP which is no longer supported, therefore <em>the plugin was deactivated</em>. Make sure your site is fast and secure, by <a href='%1$s'>upgrading PHP to the latest version</a>. Minimal requirement for %2$s is <strong>PHP 5.6.20</strong>.
ms: Kami mendapati anda menjalankan versi PHP yang sudah lapuk yang tidak lagi disokong, oleh itu <em>pemalam telah dinyahaktifkan</em> . Pastikan tapak anda pantas dan selamat, dengan <a href='%1$s'>menaik taraf PHP kepada versi terkini</a> . Keperluan minimum untuk %2$s ialah <strong>PHP 5.6.20</strong> .

note: translators: 1. url to upgrading guide, 2. plugin's name
en: We've noticed that you're running an outdated version of WordPress, therefore <em>the plugin was deactivated</em>. Make sure your site is secure and up to date, by <a href='%1$s'>updating WordPress to the latest version</a>. Minimal requirement for %2$s is <strong>WordPress 5.2</strong>.
ms: Kami mendapati anda menjalankan versi WordPress yang sudah lapuk, oleh itu <em>pemalam telah dinyahaktifkan</em> . Pastikan tapak anda selamat dan terkini, dengan <a href='%1$s'>mengemas kini WordPress kepada versi terkini</a> . Keperluan minimum untuk %2$s ialah <strong>WordPress 5.2</strong> .

en: Website URL field
ms: Medan URL tapak web

en: Wednesday
ms: Rabu

en: Wide
ms: Lebar

en: Wide size
ms: Saiz lebar

en: Wide size width
ms: Lebar saiz lebar

en: Widgets area in footer can be opened or closed on mobile.
ms: Kawasan widget dalam pengaki boleh dibuka atau ditutup pada mudah alih.

en: Width Settings
ms: Tetapan Lebar

en: With advanced settings you have full control over html and styles for your announcements bar.
ms: Dengan tetapan lanjutan anda mempunyai kawalan penuh ke atas html dan gaya untuk bar pengumuman anda.

en: You can import any of the available Citadela Layouts.
ms: Anda boleh mengimport mana-mana Tata Letak Citadela yang tersedia.

en: Your comments help us to improve our products and services so we keep recording them. We use the comment also for future reference. For further details please see <a href="#">our privacy policy</a>.
ms: Komen anda membantu kami menambah baik produk dan perkhidmatan kami supaya kami terus merekodkannya. Kami menggunakan ulasan juga untuk rujukan masa hadapan. Untuk butiran lanjut sila lihat <a href="#">dasar privasi kami</a> .

en: Your current content will be deleted
ms: Kandungan semasa anda akan dipadamkan

en: ZIP files
ms: fail ZIP

en: button text
ms: teks butang

[ctx: Uploader: Drop Layout package here - or - Select Layout package]
en: or
ms: atau

en: read more text
ms: baca lebih banyak teks

en: row text...
ms: teks baris...
