Citadela Pro 5.0.3 - en to nb translation catalogue (543 entries)

note: translators: %s plugin's name
en: %s plugin and PHP incompatiblity
nb: %s plugin og PHP inkompatibilitet

note: translators: %s plugin's name
en: %s plugin and WordPress incompatiblity
nb: %s plugin og WordPress inkompatibilitet

note: translators: %s plugin's name
en: %s plugin has beed deactivated
nb: %s plugin har blitt deaktivert

note: translators: %s plugin's name
en: %s plugin incompatibility
nb: %s plugin-inkompatibilitet

note: translators: %s - list of required plugins
en: (You can download them from your AitThemes account)
nb: (Du kan laste dem ned fra AitThemes-kontoen din)

en: 100% horizontal
nb: 100 % horisontalt

en: 100% vertical
nb: 100 % vertikal

en: Accept
nb: Aksepterer

en: Add empty space between blocks that will look differently on desktop and on mobile devices.
nb: Legg til tomrom mellom blokker som vil se annerledes ut på skrivebordet og på mobile enheter.

en: Additional text
nb: Ekstra tekst

en: Additional text displayed with the field. It can contain HTML formatting such as urls to link to your terms or privacy policy.
nb: Ekstra tekst vises sammen med feltet. Den kan inneholde HTML-formatering som nettadresser for å koble til vilkårene eller personvernreglene dine.

[ctx: settings]
en: Advanced
nb: Avansert

en: Advanced settings
nb: Avanserte innstillinger

en: Align Text Center
nb: Juster tekstsenter

en: Align Text Left
nb: Juster tekst til venstre

en: Align Text Right
nb: Høyrejuster tekst

en: Align logo section to the left side
nb: Juster logodelen til venstre side

en: All
nb: Alle

en: All Special Pages
nb: Alle spesialsider

note: translators: %s plugin's name
en: All blocks were moved to %s plugin.
nb: Alle blokker ble flyttet til %s plugin.

en: Allows you to easily add company services to your website.
nb: Lar deg enkelt legge til bedriftstjenester på nettstedet ditt.

en: Allows you to insert text with custom settings and font.
nb: Lar deg sette inn tekst med egendefinerte innstillinger og font.

en: Allows you to put page title anywhere you like. For example after header image.
nb: Lar deg sette sidetittel hvor som helst du vil. For eksempel etter overskriftsbilde.

en: Announcements Bar
nb: Kunngjøringslinje

en: Announcements bar
nb: Kunngjøringslinje

en: Announcements bar allows you to present any important announcements on the top of all your pages.
nb: Kunngjøringslinjen lar deg presentere viktige kunngjøringer øverst på alle sidene dine.

en: Announcements bar is displayed after selected date and time.
nb: Kunngjøringslinjen vises etter valgt dato og klokkeslett.

en: Announcements bar is displayed until selected date and time.
nb: Kunngjøringslinjen vises til valgt dato og klokkeslett.

en: Anonymize IP address of your website visitors.
nb: Anonymiser IP-adressen til besøkende på nettstedet ditt.

en: Appearance
nb: Utseende

en: Appearance settings for your website
nb: Utseendeinnstillinger for nettstedet ditt

en: Applied for Simple type of Announcements bar.
nb: Brukt for enkel type kunngjøringslinje.

en: Ascending
nb: Stigende

en: Author biographical info
nb: Forfatter biografisk informasjon

en: Author name
nb: Forfatternavn

en: Availability of selected style depends on selected font for titles.
nb: Tilgjengeligheten av valgt stil avhenger av valgt skrifttype for titler.

en: Available range
nb: Tilgjengelig rekkevidde

en: Background Image Overlay
nb: Bakgrunnsbildeoverlegg

en: Background Settings
nb: Bakgrunnsinnstillinger

en: Background color
nb: Bakgrunnsfarge

en: Background color type
nb: Bakgrunnsfargetype

en: Background gradient
nb: Bakgrunnsgradient

en: Background image
nb: Bakgrunnsbilde

en: Background image repeat
nb: Gjenta bakgrunnsbilde

en: Background image size
nb: Størrelse på bakgrunnsbilde

en: Background position
nb: Bakgrunnsposisjon

en: Background settings for your website header
nb: Bakgrunnsinnstillinger for overskriften på nettstedet ditt

en: Bar Background color
nb: Bar Bakgrunnsfarge

en: Black
nb: Svart

en: Blog Page
nb: Bloggside

en: Blog Posts
nb: Blogginnlegg

en: Blur radius
nb: Uskarp radius

en: Bold
nb: Modig

en: Bold (700)
nb: Fet (700)

en: Border Settings
nb: Kantinnstillinger

en: Border color
nb: Grensefarge

en: Border radius
nb: Kanteradius

en: Border radius options
nb: Alternativer for kantradius

en: Border width
nb: Kantbredde

en: Borders color
nb: Kanter farge

en: Borders width
nb: Kanter bredde

en: Bottom
nb: Bunn

[ctx: position]
en: Bottom
nb: Bunn

en: Bottom Left
nb: Nede til venstre

en: Bottom Right
nb: Nede til høyre

en: Box layout
nb: Boksoppsett

en: Box width
nb: Boksbredde

en: Burger menu only
nb: Kun burgermeny

en: Button Background color
nb: Knapp Bakgrunnsfarge

en: Button URL
nb: Knapp URL

en: Button background
nb: Knappbakgrunn

en: Button link
nb: Link til knapp

en: Button settings
nb: Knappeinnstillinger

en: Button text
nb: Knappetekst

en: Buttons Border Radius
nb: Knapper kantradius

en: Cancel
nb: Avbryt

en: Carousel autoplay enabled
nb: Karusell autoavspilling aktivert

en: Carousel loop mode enabled
nb: Karusellsløyfemodus aktivert

en: Categories
nb: Kategorier

en: Category
nb: Kategori

en: Category description
nb: Kategoribeskrivelse

en: Category title
nb: Kategoritittel

en: Category:
nb: Kategori:

en: Center
nb: Senter

[ctx: header layout]
en: Center
nb: Senter

en: Change HTML tag
nb: Endre HTML-tag

en: Change icon
nb: Endre ikon

en: Change image
nb: Bytt bilde

en: Change image for desktop resolution
nb: Endre bilde for skrivebordsoppløsning

en: Change image for mobile resolution
nb: Endre bilde for mobil oppløsning

en: Citadela - Special Pages
nb: Citadela - Spesialsider

en: Citadela Blocks
nb: Citadela blokker

en: Citadela Content Settings
nb: Citadela innholdsinnstillinger

en: Citadela Half Layout Settings
nb: Citadela Half Layout Innstillinger

en: Citadela Header Settings
nb: Citadela Header-innstillinger

en: Citadela Posts Blocks
nb: Citadela Stolper blokker

en: Citadela Service Block image size
nb: Citadela Service Block bildestørrelse

en: Citadela Special Pages
nb: Citadela spesialsider

[ctx: header layout]
en: Classic
nb: Klassisk

[ctx: theme layout]
en: Classic
nb: Klassisk

en: Clear
nb: Klar

en: Cluster
nb: Klynge

en: Cluster Block
nb: Klyngeblokk

en: Collapse menu to button
nb: Skjul menyen til knappen

en: Collapsible footer widgets options
nb: Alternativer for sammenleggbare bunntekstwidgeter

en: Color settings
nb: Fargeinnstillinger

en: Colors
nb: Farger

en: Comment author name will not be linked to url inserted in Website field
nb: Kommentarforfatternavn vil ikke bli koblet til url som er satt inn i nettstedsfeltet

en: Comment text field
nb: Kommentartekstfelt

en: Comments Extension can be used to add help text to every single input in WordPress Comment form.
nb: Kommentarutvidelse kan brukes til å legge til hjelpetekst til hver enkelt inngang i WordPress-kommentarskjemaet.

en: Comments extension
nb: Kommentarutvidelse

en: Comments links settings
nb: Innstillinger for kommentarerlinker

en: Confirm
nb: Bekrefte

en: Contain
nb: Inneholde

en: Content
nb: Innhold

en: Content size
nb: Innholdsstørrelse

en: Content size width
nb: Innholdsstørrelse, bredde

en: Content width
nb: Innholdsbredde

en: Content width sizes
nb: Innholdsbreddestørrelser

en: Cookies expiration
nb: Utløp av informasjonskapsler

en: Cover
nb: Dekke

[ctx: label for css property "cover": image in background cover entire place]
en: Cover
nb: Dekke

en: Cover column height
nb: Dekksøylehøyde

en: Current block view
nb: Gjeldende blokkvisning

en: Current page title
nb: Gjeldende sidetittel

en: Custom Header is enabled. Following options may not have effect for this page.
nb: Egendefinert topptekst er aktivert. Følgende alternativer har kanskje ikke effekt for denne siden.

en: Custom Header with Custom Logo is enabled for this page. Change of logo image may not be visible in preview.
nb: Egendefinert topptekst med egendefinert logo er aktivert for denne siden. Endring av logobilde er kanskje ikke synlig i forhåndsvisningen.

en: Custom Page Title
nb: Egendefinert sidetittel

en: Custom codes
nb: Egendefinerte koder

en: Custom image
nb: Egendefinert bilde

en: Custom logo
nb: Egendefinert logo

en: Custom logo image
nb: Egendefinert logobilde

en: Customize colors
nb: Tilpass farger

en: Customized options for mobile screen width.
nb: Tilpassede alternativer for mobilskjermbredde.

en: Date
nb: Dato

en: Date color
nb: Dato farge

en: Date from
nb: Dato fra

en: Date to
nb: Date til

en: Day hours color
nb: Dag timer farge

en: Day title color
nb: Dagens tittelfarge

en: Days without defined time will be hidden.
nb: Dager uten definert tid vil bli skjult.

en: Decoration Color
nb: Dekor farge

en: Decoration color
nb: Dekor farge

en: Default
nb: Misligholde

[ctx: theme design]
en: Default
nb: Misligholde

[ctx: default size of image in background]
en: Default size
nb: Standardstørrelse

en: Define border radius for different parts of design.
nb: Definer kantradius for ulike deler av design.

en: Delete row
nb: Slett rad

en: Descending
nb: Synkende

en: Design Options
nb: Designalternativer

en: Desktop
nb: Skrivebord

en: Desktop settings
nb: Skrivebordsinnstillinger

en: Desktop size
nb: Skrivebordsstørrelse

en: Disable author name link
nb: Deaktiver forfatternavnkobling

en: Disable default margins
nb: Deaktiver standardmarger

en: Disable editor comment links
nb: Deaktiver redaktørkommentarkoblinger

en: Disable featured table
nb: Deaktiver fremhevet tabell

en: Disable guest comment links
nb: Deaktiver gjestekommentarkoblinger

en: Disable image
nb: Deaktiver bilde

en: Disable import/export
nb: Deaktiver import/eksport

en: Disable link to featured image in blog post
nb: Deaktiver lenke til fremhevet bilde i blogginnlegget

en: Disable non-editor comment links
nb: Deaktiver kommentarkoblinger som ikke er redaktører

en: Disable separator
nb: Deaktiver separator

en: Display product, service or packages offers in the table. Set the best deal, show discounted price and write important features for comparison.
nb: Vis produkt-, tjeneste- eller pakketilbud i tabellen. Sett den beste avtalen, vis rabattert pris og skriv viktige funksjoner for sammenligning.

en: Displays list of posts based on filters. For example posts only from specific category.
nb: Viser liste over innlegg basert på filtre. For eksempel innlegg kun fra spesifikk kategori.

en: Displays paginated list of posts on WordPress Blog page.
nb: Viser paginert liste over innlegg på WordPress-bloggsiden.

en: Do not use float numbers, please.
nb: Ikke bruk flyttall, takk.

en: Downloading&#8230;
nb: Laster ned …

en: Drop Layout package here
nb: Slipp Layout-pakken her

note: translators: 1. Start html anchor tag, 2. End html anchor tag
en: Easily create and manage an events calendar with %1$sThe Events Calendar%2$s free plugin.
nb: Opprett og administrer enkelt en hendelseskalender med %1$sThe Events Calendar%2$s gratis plugin.

en: Edit Special Page
nb: Rediger spesialside

en: Edit or update the image
nb: Rediger eller oppdater bildet

en: Email field
nb: E-postfelt

en: Enable
nb: Muliggjøre

en: Enable collapsible footer wigets area
nb: Aktiver område for sammenleggbar bunntekst

en: Enable featured table
nb: Aktiver fremhevet tabell

en: Error
nb: Feil

en: Events
nb: arrangementer

en: Expiration of saved cookies in days.
nb: Utløp av lagrede informasjonskapsler om dager.

note: translators: %s site name
en: Export %s Layout
nb: Eksporter %s layout

en: Extra Bold (900)
nb: Ekstra fet (900)

en: Extra-bold
nb: Ekstra dristig

en: Extra-light
nb: Ekstra lett

en: Featured
nb: Utvalgte

en: Featured image link
nb: Utvalgt bildelink

en: Field label
nb: Feltetikett

en: Filter special pages list
nb: Filtrer liste over spesialsider

en: Filters
nb: Filtre

en: Fixed background image
nb: Fikset bakgrunnsbilde

en: Fixed image
nb: Fast bilde

en: Font size
nb: Skriftstørrelse

en: Font size unit
nb: Skriftstørrelsesenhet

en: Footer Color
nb: Bunntekstfarge

en: Footer code
nb: Bunntekstkode

en: Forced inside space
nb: Tvunget inne i rommet

en: Friday
nb: fredag

en: From AitThemes:
nb: Fra AitThemes:

note: translators: %s - list of required plugins
en: From AitThemes: %s
nb: Fra AitThemes: %s

en: From WordPress.org:
nb: Fra WordPress.org:

note: translators: %s - list of required plugins
en: From WordPress.org: %s
nb: Fra WordPress.org: %s

en: Full size
nb: Full størrelse

en: Full size width
nb: Full størrelse bredde

en: Fullwidth
nb: Full bredde

en: Fullwidth header
nb: Overskrift i full bredde

en: Fullwidth size
nb: Full bredde størrelse

en: General Border Radius
nb: Generell grenseradius

en: General Layout
nb: Generelt oppsett

en: General options for desktop.
nb: Generelle alternativer for skrivebordet.

en: General settings
nb: Generelle innstillinger

en: Google Analytics tracking ID.
nb: Google Analytics sporings-ID.

en: Gradient degree
nb: Gradientgrad

en: Gradient overlay
nb: Gradientoverlegg

en: Gradient under image, useful for .png images in background.
nb: Gradient under bildet, nyttig for .png-bilder i bakgrunnen.

en: HTML tag
nb: HTML-tag

en: Half layout page
nb: Halv layoutside

en: Header Background
nb: Overskriftsbakgrunn

en: Header Color
nb: Overskriftsfarge

en: Header Color Overlay
nb: Toppfargeoverlegg

en: Header Image
nb: Overskriftsbilde

en: Header Image Position
nb: Topptekst bildeposisjon

en: Header Image Repeat
nb: Gjenta topptekstbilde

en: Header Image Size
nb: Bildestørrelse på topptekst

en: Header Layout
nb: Overskriftsoppsett

en: Header background
nb: Overskriftsbakgrunn

en: Header code
nb: Overskriftskode

en: Header text
nb: Overskriftstekst

en: Height Settings
nb: Høydeinnstillinger

en: Height unit
nb: Høydeenhet

en: Hidden on desktop
nb: Skjult på skrivebordet

en: Hidden on mobile
nb: Skjult på mobil

en: Hidden title in full sticky header on desktop
nb: Skjult tittel i full sticky header på skrivebordet

en: Hidden title in full sticky header on mobile
nb: Skjult tittel i full sticky header på mobil

en: Hide Site title
nb: Skjul nettstedtittel

en: Hide button with link
nb: Skjul knapp med lenke

en: Hide discount price
nb: Skjul rabattpris

en: Hide empty days
nb: Skjul tomme dager

en: Hide only on mobile
nb: Skjul kun på mobil

en: Hide site title
nb: Skjul nettstedets tittel

en: Hide site title and tagline
nb: Skjul nettstedtittel og slagord

en: Hide tagline only
nb: Skjul bare slagord

en: Horizontal offset
nb: Horisontal offset

en: Icon color
nb: Ikon farge

en: If enabled, sticky posts will be displayed on the top of listed posts.
nb: Hvis aktivert, vil klebrige innlegg vises på toppen av oppførte innlegg.

en: Image
nb: Bilde

en: Image overlay color
nb: Bildeoverleggsfarge

en: Image position
nb: Bildeposisjon

en: Image repeat
nb: Gjenta bilde

en: Image size
nb: Bildestørrelse

en: Images
nb: Bilder

en: Import Layout
nb: Importer layout

en: Import and export layout settings pages will be disabled
nb: Importer og eksporter layoutinnstillinger vil bli deaktivert

en: Import done!
nb: Import ferdig!

en: Import layout from file
nb: Importer layout fra fil

en: Import of Layout package will <strong>delete all your content</strong> - all Posts, Pages, Media, Tags and Categories.
nb: Import av layoutpakke vil <strong>slette alt innholdet ditt</strong> - alle innlegg, sider, media, etiketter og kategorier.

en: In "em" unit
nb: I &quot;em&quot;-enhet

en: Infobar
nb: Infolinje

en: Infobar can be used to display cookies notification on your website. It is displayed to all new visitors that come to your website. They can click on the button to hide it. Infobar is then hidden for number of days set it “Cookie expiration” field.
nb: Infobar kan brukes til å vise informasjonskapsler på nettstedet ditt. Den vises til alle nye besøkende som kommer til nettstedet ditt. De kan klikke på knappen for å skjule den. Infolinjen er deretter skjult i antall dager, sett i &quot;Cookie expiration&quot;-feltet.

en: Insert URL for button. Leave empty to hide the button.
nb: Sett inn URL for knappen. La det stå tomt for å skjule knappen.

note: translators: 1. minimum number value
en: Insert number larger than %1$s, or leave empty for default value.
nb: Sett inn tall som er større enn %1$s, eller la det stå tomt for standardverdi.

note: translators: 1. minimum number value
en: Insert number larger than %1$s.
nb: Sett inn nummer større enn %1$s.

note: translators: 1. maximum number value
en: Insert number smaller than %1$s, or leave empty for default value.
nb: Sett inn tall som er mindre enn %1$s, eller la det stå tomt for standardverdi.

note: translators: 1. maximum number value
en: Insert number smaller than %1$s.
nb: Sett inn nummer mindre enn %1$s.

en: Insert row after
nb: Sett inn rad etter

en: Insert text
nb: Sett inn tekst

en: Insert valid number, please.
nb: Sett inn gyldig nummer, takk.

en: Insert your Google Analytics Tracking ID. Google Analytics tracking code will be added to your website.
nb: Sett inn Google Analytics sporings-ID. Google Analytics sporingskode vil bli lagt til nettstedet ditt.

en: Inset shadow
nb: Innfelt skygge

en: Install required plugins
nb: Installer nødvendige plugins

en: Installing and activating plugins&#8230;
nb: Installerer og aktiverer plugins …

en: It's not Citadela Layout package
nb: Det er ikke Citadela Layout-pakke

en: Item subtitle
nb: Element undertittel

en: Item title
nb: Varetittel

en: Large
nb: Stor

en: Large size
nb: Stor størrelse

en: Layout Exporter
nb: Layout eksportør

en: Layout Exporter feature exports WordPress pages, posts and all Citadela options and settings. You can use Layout Exporter to create a Citadela layout that you can easily install to another Citadela website.
nb: Layout Exporter-funksjonen eksporterer WordPress-sider, innlegg og alle Citadela-alternativer og -innstillinger. Du kan bruke Layout Exporter til å lage et Citadela-oppsett som du enkelt kan installere på et annet Citadela-nettsted.

en: Layout Importer needs to have the PHP ZIP extension installed. Please install it or contact your hosting provider.
nb: Layout Importer må ha PHP ZIP-utvidelsen installert. Installer den eller kontakt din vertsleverandør.

en: Layout import/export settings
nb: Innstillinger for import/eksport av layout

en: Layouts
nb: Oppsett

en: Layouts import and export is disabled
nb: Import og eksport av oppsett er deaktivert

en: Left
nb: Venstre

en: Left align logo
nb: Venstrejustert logo

en: Left side
nb: Venstre side

en: Letter spacing
nb: Avstand mellom bokstavene

en: Light
nb: Lys

en: Light (100)
nb: Lys (100)

en: Line height
nb: Linjehøyde

en: Lines color
nb: Farge på linjer

en: List layout
nb: Listeoppsett

en: Location
nb: plassering

en: Location description
nb: Stedsbeskrivelse

en: Location title
nb: Stedstittel

en: Location:
nb: Plassering:

en: Logo font size
nb: Logo skriftstørrelse

en: Logo image in custom header.
nb: Logobilde i egendefinert overskrift.

en: Logo image max width
nb: Logobilde maks. bredde

en: Logo space max width
nb: Logo plass maks bredde

en: Main Menu
nb: Hovedmeny

en: Medium size
nb: Medium størrelse

en: Membership
nb: Medlemskap

en: Menu button color
nb: Farge på menyknapp

en: Minimum value 1500px, leave empty for unlimited width.
nb: Minimumsverdi 1500px, la stå tomt for ubegrenset bredde.

en: Mininum height
nb: Minimum høyde

en: Mobile
nb: Mobil

en: Mobile Settings
nb: Mobilinnstillinger

en: Mobile settings
nb: Mobilinnstillinger

en: Mobile size
nb: Mobil størrelse

en: Mobile width breakpoint
nb: Knekkpunkt for mobil bredde

[ctx: theme layout]
en: Modern
nb: Moderne

en: Monday
nb: mandag

en: Move down
nb: Flytt ned

en: Move up
nb: Flytte opp

en: Name field
nb: Navnefelt

en: Next
nb: Neste

en: No Repeat
nb: Ingen gjentakelse

en: No borders
nb: Ingen grenser

[ctx: label for css property "no-repeat": do not repeat image in background]
en: No repeat
nb: Ingen gjentakelse

en: No results found.
nb: Ingen resultater.

en: No special pages found.
nb: Ingen spesielle sider funnet.

en: None
nb: Ingen

en: Note: standard page title will be hidden.
nb: Merk: standard sidetittel vil være skjult.

en: Number of items
nb: Antall ting

en: Oops! That page can't be found.
nb: Oops! Den siden kan ikke bli funnet.

en: Open in new window
nb: Åpne i nytt vindu

en: Open link in new tab
nb: Åpne lenken i ny fane

en: Opened footer wigets area
nb: Åpnet footer wigets område

en: Opening Hours
nb: Åpningstider

en: Opening Hours settings
nb: Innstillinger for åpningstider

en: Order Options
nb: Bestillingsalternativer

en: Order by
nb: Rekkefølge etter

en: Original
nb: Opprinnelig

en: Overlay color
nb: Overleggsfarge

en: Overlay gradient
nb: Overleggsgradient

en: Overlay opacity
nb: Overleggsopasitet

en: PHP ZIP extension not found
nb: Finner ikke PHP ZIP-utvidelsen

en: Page Color
nb: Sidefarge

en: Please do not close this browser window until the Layout package is imported completely.
nb: Ikke lukk dette nettleservinduet før Layout-pakken er fullstendig importert.

en: Please understand that Layout Exporter does not export everything from WordPress, such as WooCommerce invoices or data from other 3rd party plugins. There are many other plugins available for migration purposes.
nb: Vennligst forstå at Layout Exporter ikke eksporterer alt fra WordPress, for eksempel WooCommerce-fakturaer eller data fra andre tredjeparts plugins. Det er mange andre plugins tilgjengelig for migreringsformål.

en: Position
nb: Stilling

en: Position on website
nb: Stilling på nettsiden

en: Post Details
nb: Innleggsdetaljer

en: Posts
nb: Innlegg

en: Posts navigation
nb: Innleggsnavigering

en: Posts settings
nb: Innstillinger for innlegg

en: Preview is displayed only in Customizer screen.
nb: Forhåndsvisning vises bare på Customizer-skjermen.

en: Previous
nb: Tidligere

en: Price Table
nb: Pristabell

en: Price table alignment
nb: Pristabelljustering

en: Radial gradient
nb: Radiell gradient

en: Random
nb: Tilfeldig

en: Read more link
nb: Les mer link

en: Ready to use Citadela layouts
nb: Klar til bruk Citadela-oppsett

note: Description of the plugin
en: Ready to use layouts and blocks for Citadela with many customization options
nb: Klar til bruk oppsett og blokker for Citadela med mange tilpasningsmuligheter

note: translators: %s plugin's name
en: Recently activated theme is not compatible with %s plugin, therefore the plugin was deactivated.
nb: Nylig aktivert tema er ikke kompatibelt med %s plugin, derfor ble plugin deaktivert.

en: Regular
nb: Regelmessig

en: Remove image
nb: Fjern bildet

[ctx: label for css property "repeat": repeat image in background]
en: Repeat
nb: Gjenta

[ctx: label for css property "repeat-x": repeat horizontally image in background]
en: Repeat horizontally
nb: Gjenta horisontalt

[ctx: label for css property "repeat-y": repeat vertically image in background]
en: Repeat vertically
nb: Gjenta vertikalt

en: Replace default label of the field.
nb: Erstatt standardetiketten for feltet.

en: Replace image
nb: Bytt ut bildet

en: Required plugins
nb: Nødvendige plugins

en: Reset
nb: Nullstille

en: Responsive Text
nb: Responsiv tekst

en: Responsive options applied under screen width
nb: Responsive alternativer brukt under skjermbredde

en: Reusable Blocks
nb: Gjenbrukbare blokker

en: Reusable blocks settings
nb: Gjenbrukbare blokkinnstillinger

en: Right
nb: Ikke sant

en: Right side
nb: Høyre side

en: Saturday
nb: lørdag

en: Save Settings
nb: Lagre innstillinger

en: Search Special ages
nb: Søk Spesielle aldre

en: Search results for:
nb: Søkeresultater for:

en: Select Google Font for your website
nb: Velg Google Font for nettstedet ditt

en: Select Layout package
nb: Velg Layout-pakke

en: Select alignment
nb: Velg justering

en: Select alignment on mobile design
nb: Velg justering på mobildesign

en: Select background type
nb: Velg bakgrunnstype

en: Select color combinations for your website
nb: Velg fargekombinasjoner for nettstedet ditt

en: Select font weight
nb: Velg skriftvekt

en: Select image
nb: Velg bilde

en: Select layout
nb: Velg layout

en: Select layout for website header
nb: Velg layout for nettstedsoverskrift

en: Select layout for your website
nb: Velg layout for nettstedet ditt

en: Select size
nb: Velg størrelse

en: Semi-bold
nb: Halvfet

en: Service Image
nb: Tjenestebilde

en: Service description text
nb: Tjenestebeskrivelsestekst

en: Service header
nb: Tjenestehode

en: Set background image
nb: Sett bakgrunnsbilde

en: Set custom image
nb: Angi tilpasset bilde

en: Set custom logo image
nb: Angi egendefinert logobilde

en: Set header color as background image overlay
nb: Angi topptekstfarge som bakgrunnsbildeoverlegg

en: Sets if widgets in footer are opened or closed by default on mobile after page load. Applicable if collapsible widgets are enabled.
nb: Angir om widgeter i bunnteksten åpnes eller lukkes som standard på mobil etter sideinnlasting. Gjelder hvis sammenleggbare widgets er aktivert.

en: Settings
nb: Innstillinger

en: Settings Saved
nb: instillinger lagret

en: Settings for main menu in header
nb: Innstillinger for hovedmeny i topptekst

en: Settings for site header
nb: Innstillinger for sidehode

en: Shadow Settings
nb: Skyggeinnstillinger

en: Shadow color
nb: Skygge farge

en: Show always
nb: Vis alltid

en: Show button with link
nb: Vis knapp med lenke

en: Show categories
nb: Vis kategorier

en: Show date
nb: Vis dato

en: Show description
nb: Vis beskrivelse

en: Show discount price
nb: Vis rabattpris

en: Show featured image
nb: Vis fremhevet bilde

en: Show header over content
nb: Vis topptekst over innhold

en: Show icon
nb: Vis ikon

en: Show image
nb: Vis bilde

en: Show image as icon
nb: Vis bildet som ikon

en: Show in menu
nb: Vis i menyen

en: Show link to manage Reusable blocks in admin menu
nb: Vis lenke for å administrere gjenbrukbare blokker i admin-menyen

en: Show locations
nb: Vis lokasjoner

en: Show only on mobile
nb: Vis kun på mobil

en: Show opening hours on your website.
nb: Vis åpningstider på nettsiden din.

en: Show or hide Cluster block only on mobile screen size.
nb: Vis eller skjul klyngeblokk bare på mobilskjermstørrelse.

en: Show preview of Announcement Bar
nb: Vis forhåndsvisning av kunngjøringslinjen

en: Show transparent header without additional background settings.
nb: Vis gjennomsiktig overskrift uten ekstra bakgrunnsinnstillinger.

en: Show website
nb: Vis nettside

[ctx: settings]
en: Simple
nb: Enkel

en: Simple layout
nb: Enkel layout

en: Simple settings
nb: Enkle innstillinger

en: Simple settings allow you to show simple text and button in your announcements bar. Colors can be customized via WordPress customizer.
nb: Enkle innstillinger lar deg vise enkel tekst og knapp i kunngjøringslinjen. Farger kan tilpasses via WordPress Customizer.

en: Simple text styles
nb: Enkle tekststiler

en: Simplified typography styles for blog posts pages
nb: Forenklede typografistiler for blogginnleggssider

en: Single color
nb: Enkel farge

en: Single color overlay
nb: Ensfarget overlegg

en: Sizes for Content, Wide and Fullwidth layout types used in design.
nb: Størrelser for layouttyper for innhold, bred og full bredde som brukes i design.

en: Skip number of posts from start
nb: Hopp over antall innlegg fra start

en: Small
nb: Liten

en: Small size
nb: Liten størrelse

en: Space around logo
nb: Plass rundt logo

en: Space around menu button
nb: Mellomrom rundt menyknapp

en: Spacer height in
nb: Avstandsstykke høyde inn

en: Spacer settings
nb: Avstandsinnstillinger

en: Spacing Settings
nb: Avstandsinnstillinger

[ctx: post type singular name]
en: Special Page
nb: Spesialside

[ctx: admin menu]
en: Special Pages
nb: Spesialsider

[ctx: post type general name]
en: Special Pages
nb: Spesialsider

en: Special container that is always on full width if there is no sidebar or columns. You can insert there other blocks and set container background.
nb: Spesialbeholder som alltid er i full bredde hvis det ikke er sidefelt eller kolonner. Du kan sette inn andre blokker der og angi beholderbakgrunn.

en: Special page updated.
nb: Spesialside oppdatert.

en: Special pages list
nb: Spesialsideliste

en: Special pages list navigation
nb: Spesialsidelistenavigasjon

en: Spread radius
nb: Spredningsradius

en: Sticky header on desktop
nb: Klistret overskrift på skrivebordet

en: Sticky header on mobile
nb: Sticky header på mobil

en: Sticky header settings
nb: Innstillinger for selvklebende overskrifter

en: Sticky posts first
nb: Sticky innlegg først

en: Styles
nb: Stiler

en: Subtitle
nb: Undertekst

en: Subtitle color
nb: Undertekstfarge

en: Sunday
nb: søndag

en: Table subtitle
nb: Tabell undertekst

en: Table title
nb: Tabelltittel

en: Tag description
nb: Tag beskrivelse

en: Tag name
nb: Tag navn

en: Tehre was an error with downloading layout
nb: Det oppsto en feil under nedlasting av layout

en: Text
nb: Tekst

en: Text Font
nb: Tekstfont

en: Text alignment
nb: Tekstjustering

en: Text color
nb: Tekstfarge

en: Text color in custom header.
nb: Tekstfarge i egendefinert overskrift.

en: Text displayed in the Infobar. It can contain HTML formatting such as URLs to link to your terms or privacy policy.
nb: Tekst vist i infolinjen. Den kan inneholde HTML-formatering som URL-er for å koble til vilkårene eller personvernreglene dine.

en: Text displayed on the button in announcements bar. Leave empty to hide the button.
nb: Tekst vist på knappen i kunngjøringslinjen. La det stå tomt for å skjule knappen.

en: Text displayed on the button. If no text is specified, X sign will be used to close Infobar.
nb: Tekst vist på knappen. Hvis ingen tekst er spesifisert, vil X-tegnet bli brukt for å lukke infolinjen.

en: Text of announcement
nb: Kunngjøringstekst

en: Thank you for activating Citadela Pro.
nb: Takk for at du aktiverer Citadela Pro.

note: translators: %s plugin's name
en: The %s plugin could not be activated. It is not compatible with the current active theme.
nb: %s-plugin-modulen kunne ikke aktiveres. Det er ikke kompatibelt med gjeldende aktive tema.

en: The Citadela Layout requires these plugins. The required plugins will be installed and activated automatically. In case you don't have access to one of the plugins, some pages might be incomplete.
nb: Citadela Layout krever disse pluginene. De nødvendige plugins vil bli installert og aktivert automatisk. I tilfelle du ikke har tilgang til en av pluginene, kan enkelte sider være ufullstendige.

en: The content could not be imported.
nb: Innholdet kunne ikke importeres.

en: The process can take anywhere between 30 seconds to 30 minutes depending on the size of the Layout package and speed of connection (mainly due to downloading demo images).
nb: Prosessen kan ta alt mellom 30 sekunder og 30 minutter avhengig av størrelsen på layoutpakken og tilkoblingshastigheten (hovedsakelig på grunn av nedlasting av demobilder).

en: Theme Layout
nb: Temaoppsett

en: There was an error with installing plugins
nb: Det oppsto en feil under installasjon av plugins

en: Thick borders
nb: Tykke kanter

en: Thin
nb: Tynn

en: Thin borders
nb: Tynne kanter

note: translators: 1. Start html anchor tag, 2. End html anchor tag
en: This setting defines whether to use our Citadela styles in %1$sThe Events Calendar%2$s plugin or use the plugin's styles.
nb: Denne innstillingen definerer om Citadela-stilene våre skal brukes i %1$sThe Event Calendar%2$s-plugin eller plugin-stilene.

en: Thursday
nb: Torsdag

en: Tile Horizontally
nb: Fliser horisontalt

en: Tile Vertically
nb: Fliser vertikalt

en: Title
nb: Tittel

en: Title color
nb: Tittelfarge

en: Titles Font
nb: Titler Font

en: Titles Style
nb: Titler stil

en: To edit the image, you need permission to upload media.
nb: For å redigere bildet trenger du tillatelse til å laste opp media.

en: Top
nb: Topp

[ctx: position]
en: Top
nb: Topp

en: Top Left
nb: Øverst til venstre

en: Top Right
nb: Øverst til høyre

en: Tracking ID
nb: Sporings-ID

en: Tracking privacy
nb: Sporing av personvern

en: Transparent header
nb: Gjennomsiktig overskrift

en: Tueasday
nb: tirsdag

en: Tuesday
nb: tirsdag

en: Turn on Announcements bar functionality
nb: Slå på kunngjøringslinjens funksjonalitet

en: Turn on Comments extension functionality
nb: Slå på funksjonalitet for kommentarutvidelse

en: Type for search...
nb: Skriv inn for søk...

en: Typography
nb: Typografi

en: Upload an image file or pick one from your media library.
nb: Last opp en bildefil eller velg en fra mediebiblioteket ditt.

en: Uploaded ZIP file is not Citadela Layout package or it is old incompatible Layout package. Please download the newest package from your AitThemes account.
nb: Opplastet ZIP-fil er ikke Citadela Layout-pakke, eller det er en gammel inkompatibel layoutpakke. Last ned den nyeste pakken fra AitThemes-kontoen din.

en: Uploading&#8230;
nb: Laster opp …

en: Urls from editor comment text will be removed. Applied for user roles with edit post capability like Contributor and higher.
nb: Nettadresser fra redaktørens kommentartekst vil bli fjernet. Brukt for brukerroller med redigeringsfunksjoner som Contributor og høyere.

en: Urls from guest comment text will be removed
nb: Nettadresser fra gjestekommentarteksten vil bli fjernet

en: Urls from non-editor comment text will be removed. Applied for user roles without edit post capability like Subscriber.
nb: Nettadresser fra kommentartekst som ikke er redaktør, vil bli fjernet. Brukt for brukerroller uten redigeringsfunksjoner som abonnent.

en: Use Citadela styles
nb: Bruk Citadela-stiler

en: Use Infobar on your website
nb: Bruk Infobar på nettstedet ditt

en: Use custom header
nb: Bruk egendefinert overskrift

en: Use custom width settings
nb: Bruk egendefinerte breddeinnstillinger

en: Use default font
nb: Bruk standard font

en: Use default font weight
nb: Bruk standard skriftvekt

en: Use responsive options
nb: Bruk responsive alternativer

en: Using font size from theme design.
nb: Bruke skriftstørrelse fra temadesign.

en: Using letter spacing from theme design.
nb: Bruke bokstavavstand fra temadesign.

en: Using line height from theme design.
nb: Bruk av linjehøyde fra temadesign.

en: Vertical offset
nb: Vertikal offset

en: View Demo
nb: Se demo

en: View layouts
nb: Se oppsett

en: View more
nb: Se mer

en: Visibility on mobile
nb: Synlighet på mobil

en: WP Button Block
nb: WP-knappblokk

en: We keep your email so we can communicate with you about our product and services. For further details please see <a href="#">our privacy policy</a>.
nb: Vi beholder e-posten din slik at vi kan kommunisere med deg om produktene og tjenestene våre. For ytterligere detaljer, se <a href="#">vår personvernerklæring</a> .

en: We keep your name so we can communicate with you about our product and services. For further details please see <a href="#">our privacy policy</a>.
nb: Vi beholder navnet ditt slik at vi kan kommunisere med deg om produktene og tjenestene våre. For ytterligere detaljer, se <a href="#">vår personvernerklæring</a> .

en: We keep your website URL so we can communicate with you about our product and services. For further details please see <a href="#">our privacy policy</a>.
nb: Vi beholder nettadressen din slik at vi kan kommunisere med deg om produktene og tjenestene våre. For ytterligere detaljer, se <a href="#">vår personvernerklæring</a> .

en: We're importing the Layout package...
nb: Vi importerer Layout-pakken...

note: translators: 1. url to upgrading guide, 2. plugin's name
en: We've noticed that you're running an outdated version of PHP which is no longer supported, therefore <em>the plugin was deactivated</em>. Make sure your site is fast and secure, by <a href='%1$s'>upgrading PHP to the latest version</a>. Minimal requirement for %2$s is <strong>PHP 5.6.20</strong>.
nb: Vi har lagt merke til at du kjører en utdatert versjon av PHP som ikke lenger støttes, derfor <em>ble programtillegget deaktivert</em> . Sørg for at nettstedet ditt er raskt og sikkert ved <a href='%1$s'>å oppgradere PHP til den nyeste versjonen</a> . Minimumskravet for %2$s er <strong>PHP 5.6.20</strong> .

note: translators: 1. url to upgrading guide, 2. plugin's name
en: We've noticed that you're running an outdated version of WordPress, therefore <em>the plugin was deactivated</em>. Make sure your site is secure and up to date, by <a href='%1$s'>updating WordPress to the latest version</a>. Minimal requirement for %2$s is <strong>WordPress 5.2</strong>.
nb: Vi har lagt merke til at du kjører en utdatert versjon av WordPress, derfor <em>ble programtillegget deaktivert</em> . Sørg for at nettstedet ditt er sikkert og oppdatert, ved <a href='%1$s'>å oppdatere WordPress til den nyeste versjonen</a> . Minimumskravet for %2$s er <strong>WordPress 5.2</strong> .

en: Website URL field
nb: Nettadresse-feltet

en: Wednesday
nb: onsdag

en: Wide
nb: Bred

en: Wide size
nb: Bred størrelse

en: Wide size width
nb: Bred størrelse bredde

en: Widgets area in footer can be opened or closed on mobile.
nb: Widget-området i bunnteksten kan åpnes eller lukkes på mobil.

en: Width Settings
nb: Breddeinnstillinger

en: With advanced settings you have full control over html and styles for your announcements bar.
nb: Med avanserte innstillinger har du full kontroll over html og stiler for kunngjøringslinjen.

en: You can import any of the available Citadela Layouts.
nb: Du kan importere alle tilgjengelige Citadela-oppsett.

en: Your comments help us to improve our products and services so we keep recording them. We use the comment also for future reference. For further details please see <a href="#">our privacy policy</a>.
nb: Kommentarene dine hjelper oss med å forbedre produktene og tjenestene våre, slik at vi fortsetter å registrere dem. Vi bruker kommentaren også for fremtidig referanse. For ytterligere detaljer, se <a href="#">vår personvernerklæring</a> .

en: Your current content will be deleted
nb: Det nåværende innholdet ditt vil bli slettet

en: ZIP files
nb: ZIP-filer

en: button text
nb: knappen tekst

[ctx: Uploader: Drop Layout package here - or - Select Layout package]
en: or
nb: eller

en: read more text
nb: les mer tekst

en: row text...
nb: radtekst...
