Citadela Pro 5.0.3 - en to pl translation catalogue (551 entries)

note: translators: %s plugin's name
en: %s plugin and PHP incompatiblity
pl: Niezgodność wtyczki %s i PHP

note: translators: %s plugin's name
en: %s plugin and WordPress incompatiblity
pl: Niezgodność wtyczki %s z WordPress

note: translators: %s plugin's name
en: %s plugin has beed deactivated
pl: Wtyczka %s została dezaktywowana

note: translators: %s plugin's name
en: %s plugin incompatibility
pl: %s niezgodność wtyczki

note: translators: %s - list of required plugins
en: (You can download them from your AitThemes account)
pl: (Możesz je pobrać ze swojego konta AitThemes)

en: 100% horizontal
pl: 100% poziomo

en: 100% vertical
pl: 100% w pionie

en: Accept
pl: Zaakceptować

en: Add empty space between blocks that will look differently on desktop and on mobile devices.
pl: Dodaj pustą przestrzeń między blokami, które będą wyglądały inaczej na komputerze stacjonarnym i na urządzeniach mobilnych.

en: Additional text
pl: Dodatkowy tekst

en: Additional text displayed with the field. It can contain HTML formatting such as urls to link to your terms or privacy policy.
pl: Dodatkowy tekst wyświetlany wraz z polem. Może zawierać formatowanie HTML, takie jak adresy URL do linków do warunków lub polityki prywatności.

[ctx: settings]
en: Advanced
pl: Zaawansowany

en: Advanced settings
pl: Zaawansowane ustawienia

en: Align Text Center
pl: Wyrównaj środek tekstu

en: Align Text Left
pl: Wyrównaj tekst do lewej

en: Align Text Right
pl: Wyrównaj tekst do prawej

en: Align logo section to the left side
pl: Wyrównaj sekcję logo do lewej strony

en: All
pl: Wszystko

en: All Special Pages
pl: Wszystkie strony specjalne

note: translators: %s plugin's name
en: All blocks were moved to %s plugin.
pl: Wszystkie bloki zostały przeniesione do wtyczki %s.

en: Allows you to easily add company services to your website.
pl: Umożliwia łatwe dodawanie usług firmowych do Twojej witryny.

en: Allows you to insert text with custom settings and font.
pl: Umożliwia wstawianie tekstu z niestandardowymi ustawieniami i czcionką.

en: Allows you to put page title anywhere you like. For example after header image.
pl: Pozwala umieścić tytuł strony w dowolnym miejscu. Na przykład po obrazie nagłówka.

en: Announcements Bar
pl: Pasek ogłoszeń

en: Announcements bar
pl: Pasek ogłoszeń

en: Announcements bar allows you to present any important announcements on the top of all your pages.
pl: Pasek ogłoszeń umożliwia prezentowanie ważnych ogłoszeń na górze wszystkich stron.

en: Announcements bar is displayed after selected date and time.
pl: Po wybranej dacie i godzinie wyświetlany jest pasek komunikatów.

en: Announcements bar is displayed until selected date and time.
pl: Pasek komunikatów jest wyświetlany do wybranej daty i godziny.

en: Anonymize IP address of your website visitors.
pl: Anonimizuj adres IP odwiedzających Twoją witrynę.

en: Appearance
pl: Wygląd zewnętrzny

en: Appearance settings for your website
pl: Ustawienia wyglądu Twojej witryny

en: Applied for Simple type of Announcements bar.
pl: Zastosowano dla prostego paska ogłoszeń.

en: Ascending
pl: Rosnąco

en: Author biographical info
pl: Informacje biograficzne autora

en: Author name
pl: Imię autora

en: Availability of selected style depends on selected font for titles.
pl: Dostępność wybranego stylu zależy od wybranej czcionki tytułów.

en: Available range
pl: Dostępny zakres

en: Background Image Overlay
pl: Nakładka obrazu tła

en: Background Settings
pl: Ustawienia tła

en: Background color
pl: Kolor tła

en: Background color type
pl: Typ koloru tła

en: Background gradient
pl: Gradient tła

en: Background image
pl: Zdjęcie w tle

en: Background image repeat
pl: Powtarzanie obrazu tła

en: Background image size
pl: Rozmiar obrazu tła

en: Background position
pl: Pozycja w tle

en: Background settings for your website header
pl: Ustawienia tła dla nagłówka Twojej witryny

en: Bar Background color
pl: Kolor tła paska

en: Black
pl: Czarny

en: Blog Page
pl: Strona bloga

en: Blog Posts
pl: Posty na blogu

en: Blur radius
pl: Promień rozmycia

en: Bold
pl: Pogrubienie

en: Bold (700)
pl: Pogrubienie (700)

en: Border Settings
pl: Ustawienia granicy

en: Border color
pl: Kolor ramki

en: Border radius
pl: Promień obramowania

en: Border radius options
pl: Opcje promienia obramowania

en: Border width
pl: Szerokość granicy

en: Borders color
pl: Kolor obramowań

en: Borders width
pl: Szerokość obramowań

en: Bottom
pl: Na dole

[ctx: position]
en: Bottom
pl: Na dole

en: Bottom Left
pl: Na dole po lewej

en: Bottom Right
pl: Prawy dolny

en: Box layout
pl: Układ pudełka

en: Box width
pl: Szerokość pudełka

en: Burger menu only
pl: Tylko menu z burgerami

en: Button Background color
pl: Kolor tła przycisku

en: Button URL
pl: URL przycisku

en: Button background
pl: Tło przycisku

en: Button link
pl: Link do przycisku

en: Button settings
pl: Ustawienia przycisków

en: Button text
pl: Przycisk tekstowy

en: Buttons Border Radius
pl: Promień obramowania przycisków

en: Cancel
pl: Anulować

en: Carousel autoplay enabled
pl: Włączone autoodtwarzanie karuzeli

en: Carousel loop mode enabled
pl: Włączony tryb pętli karuzeli

en: Categories
pl: Kategorie

en: Category
pl: Kategoria

en: Category description
pl: Opis kategorii

en: Category title
pl: Tytuł kategorii

en: Category:
pl: Kategoria:

en: Center
pl: Środek

[ctx: header layout]
en: Center
pl: Środek

en: Change HTML tag
pl: Zmień tag HTML

en: Change icon
pl: Zmień ikonę

en: Change image
pl: Zmień obraz

en: Change image for desktop resolution
pl: Zmień obraz na rozdzielczość pulpitu

en: Change image for mobile resolution
pl: Zmień obraz na rozdzielczość mobilną

en: Citadela - Special Pages
pl: Cytadela – Strony specjalne

en: Citadela Blocks
pl: Bloki Cytadeli

en: Citadela Content Settings
pl: Ustawienia treści Cytadeli

en: Citadela Half Layout Settings
pl: Ustawienia układu połowy Cytadeli

en: Citadela Header Settings
pl: Ustawienia nagłówka Cytadeli

en: Citadela Posts Blocks
pl: Bloki słupów Cytadeli

note: Plugin Name of the plugin
en: Citadela Pro
pl: Cytadela Pro

en: Citadela Service Block image size
pl: Rozmiar obrazu bloku usług Citadela

en: Citadela Special Pages
pl: Strony specjalne Cytadeli

[ctx: header layout]
en: Classic
pl: Klasyczny

[ctx: theme layout]
en: Classic
pl: Klasyczny

en: Clear
pl: Jasne

en: Cluster
pl: Grupa

en: Cluster Block
pl: Blok klastra

en: Collapse menu to button
pl: Zwiń menu do przycisku

en: Collapsible footer widgets options
pl: Opcje widżetów zwijanej stopki

en: Color settings
pl: Ustawienia kolorów

en: Colors
pl: Zabarwienie

en: Comment author name will not be linked to url inserted in Website field
pl: Imię i nazwisko autora komentarza nie będzie połączone z adresem URL wstawionym w polu Witryna

en: Comment text field
pl: Pole tekstowe komentarza

en: Comments Extension can be used to add help text to every single input in WordPress Comment form.
pl: Rozszerzenie komentarzy może służyć do dodawania tekstu pomocy do każdego wpisu w formularzu komentarzy WordPress.

en: Comments extension
pl: Rozszerzenie komentarzy

en: Comments links settings
pl: Ustawienia linków do komentarzy

en: Confirm
pl: Potwierdzać

en: Contain
pl: Zawierać

en: Content
pl: Zawartość

en: Content size
pl: Rozmiar zawartości

en: Content size width
pl: Szerokość rozmiaru treści

en: Content width
pl: Szerokość treści

en: Content width sizes
pl: Rozmiary szerokości treści

en: Cookies expiration
pl: Wygaśnięcie plików cookie

en: Cover
pl: Pokrywa

[ctx: label for css property "cover": image in background cover entire place]
en: Cover
pl: Pokrywa

en: Cover column height
pl: Wysokość kolumny osłony

en: Current block view
pl: Aktualny widok bloku

en: Current page title
pl: Tytuł bieżącej strony

en: Custom Header is enabled. Following options may not have effect for this page.
pl: Nagłówek niestandardowy jest włączony. Poniższe opcje mogą nie mieć wpływu na tę stronę.

en: Custom Header with Custom Logo is enabled for this page. Change of logo image may not be visible in preview.
pl: Niestandardowy nagłówek z niestandardowym logo jest włączony dla tej strony. Zmiana obrazu logo może nie być widoczna na podglądzie.

en: Custom Page Title
pl: Niestandardowy tytuł strony

en: Custom codes
pl: Kody niestandardowe

en: Custom image
pl: Obraz niestandardowy

en: Custom logo
pl: Logo firmy

en: Custom logo image
pl: Niestandardowy obraz logo

en: Customize colors
pl: Dostosuj kolory

en: Customized options for mobile screen width.
pl: Dostosowane opcje szerokości ekranu telefonu komórkowego.

en: Date
pl: Data

en: Date color
pl: Kolor daty

en: Date from
pl: Data, od

en: Date to
pl: Data do

en: Day hours color
pl: Kolor godzin dziennych

en: Day title color
pl: Kolor tytułu dnia

en: Days without defined time will be hidden.
pl: Dni bez określonej godziny zostaną ukryte.

en: Decoration Color
pl: Kolor dekoracji

en: Decoration color
pl: Kolor dekoracji

en: Default
pl: Domyślna

[ctx: theme design]
en: Default
pl: Domyślna

[ctx: default size of image in background]
en: Default size
pl: Rozmiar domyślny

en: Define border radius for different parts of design.
pl: Zdefiniuj promień obramowania dla różnych części projektu.

en: Delete row
pl: Usuń wiersz

en: Descending
pl: Malejąco

en: Design Options
pl: Opcje projektowe

en: Desktop
pl: Pulpit

en: Desktop settings
pl: Ustawienia pulpitu

en: Desktop size
pl: Rozmiar pulpitu

en: Disable author name link
pl: Wyłącz link do nazwy autora

en: Disable default margins
pl: Wyłącz domyślne marginesy

en: Disable editor comment links
pl: Wyłącz linki do komentarzy redaktora

en: Disable featured table
pl: Wyłącz polecany stół

en: Disable guest comment links
pl: Wyłącz linki do komentarzy gości

en: Disable image
pl: Wyłącz obraz

en: Disable import/export
pl: Wyłącz import/eksport

en: Disable link to featured image in blog post
pl: Wyłącz link do polecanego obrazu w poście na blogu

en: Disable non-editor comment links
pl: Wyłącz linki do komentarzy innych niż redaktor

en: Disable separator
pl: Wyłącz separator

en: Display product, service or packages offers in the table. Set the best deal, show discounted price and write important features for comparison.
pl: Wyświetl w tabeli oferty produktów, usług lub pakietów. Ustal najlepszą ofertę, pokaż obniżoną cenę i napisz ważne cechy do porównania.

en: Displays list of posts based on filters. For example posts only from specific category.
pl: Wyświetla listę postów na podstawie filtrów. Na przykład posty tylko z określonej kategorii.

en: Displays paginated list of posts on WordPress Blog page.
pl: Wyświetla podzieloną na strony listę postów na stronie bloga WordPress.

en: Do not use float numbers, please.
pl: Proszę nie używać liczb zmiennoprzecinkowych.

en: Downloading&#8230;
pl: Ściąganie…

en: Drop Layout package here
pl: Upuść pakiet układu tutaj

note: translators: 1. Start html anchor tag, 2. End html anchor tag
en: Easily create and manage an events calendar with %1$sThe Events Calendar%2$s free plugin.
pl: Z łatwością twórz kalendarz wydarzeń i zarządzaj nim dzięki bezpłatnej wtyczce %1$sKalendarz wydarzeń%2$s.

en: Edit Special Page
pl: Edytuj stronę specjalną

en: Edit or update the image
pl: Edytuj lub zaktualizuj obraz

en: Email field
pl: Pole e-mail

en: Enable
pl: Włączać

en: Enable collapsible footer wigets area
pl: Włącz obszar zwijanej stopki wigets

en: Enable featured table
pl: Włącz polecaną tabelę

en: Error
pl: Błąd

en: Events
pl: Wydarzenia

en: Expiration of saved cookies in days.
pl: Wygaśnięcie zapisanych plików cookie w ciągu dni.

note: translators: %s site name
en: Export %s Layout
pl: Eksportuj układ %s

en: Extra Bold (900)
pl: Bardzo odważny (900)

en: Extra-bold
pl: Bardzo pogrubiony

en: Extra-light
pl: Super jasny

en: Featured
pl: Wyróżniony

en: Featured image link
pl: Polecany link do obrazu

en: Field label
pl: Etykieta pola

en: Filter special pages list
pl: Filtruj listę stron specjalnych

en: Filters
pl: Filtry

en: Fixed background image
pl: Naprawiono obraz tła

en: Fixed image
pl: Naprawiono obraz

en: Font size
pl: Rozmiar czcionki

en: Font size unit
pl: Jednostka rozmiaru czcionki

en: Footer Color
pl: Kolor stopki

en: Footer code
pl: Kod stopki

en: Forced inside space
pl: Wymuszona przestrzeń wewnątrz

en: Friday
pl: Piątek

en: From AitThemes:
pl: Z AitThemes:

note: translators: %s - list of required plugins
en: From AitThemes: %s
pl: Z AitThemes: %s

en: From WordPress.org:
pl: Z WordPress.org:

note: translators: %s - list of required plugins
en: From WordPress.org: %s
pl: Z WordPress.org: %s

en: Full Sticky header
pl: Pełny przyklejony nagłówek

en: Full size
pl: Pełny rozmiar

en: Full size width
pl: Szerokość w pełnym rozmiarze

en: Fullwidth
pl: Pełna szerokość

en: Fullwidth header
pl: Nagłówek o pełnej szerokości

en: Fullwidth size
pl: Rozmiar pełnej szerokości

en: General Border Radius
pl: Ogólny promień graniczny

en: General Layout
pl: Ogólny układ

en: General options for desktop.
pl: Ogólne opcje pulpitu.

en: General settings
pl: Ustawienia główne

en: Google Analytics tracking ID.
pl: Identyfikator śledzenia Google Analytics.

en: Google font
pl: Czcionka Google

en: Gradient degree
pl: Stopień gradientu

en: Gradient overlay
pl: Nakładka gradientu

en: Gradient under image, useful for .png images in background.
pl: Gradient pod obrazem, przydatny w przypadku obrazów .png w tle.

en: HTML tag
pl: Znacznik HTML

en: Half layout page
pl: Połowa strony układu

en: Header Background
pl: Tło nagłówka

en: Header Color
pl: Kolor nagłówka

en: Header Color Overlay
pl: Nakładka koloru nagłówka

en: Header Image
pl: Obraz nagłówka

en: Header Image Position
pl: Pozycja obrazu nagłówka

en: Header Image Repeat
pl: Powtarzanie obrazu nagłówka

en: Header Image Size
pl: Rozmiar obrazu nagłówka

en: Header Layout
pl: Układ nagłówka

en: Header background
pl: Tło nagłówka

en: Header code
pl: Kod nagłówka

en: Header text
pl: Tekst nagłówka

en: Height Settings
pl: Ustawienia wysokości

en: Height unit
pl: Jednostka wzrostu

en: Hidden on desktop
pl: Ukryty na pulpicie

en: Hidden on mobile
pl: Ukryty na telefonie komórkowym

en: Hidden title in full sticky header on desktop
pl: Ukryty tytuł w pełnym przyklejonym nagłówku na pulpicie

en: Hidden title in full sticky header on mobile
pl: Ukryty tytuł w pełnym przyklejonym nagłówku na telefonie komórkowym

en: Hide Site title
pl: Ukryj tytuł witryny

en: Hide button with link
pl: Ukryj przycisk z linkiem

en: Hide discount price
pl: Ukryj cenę promocyjną

en: Hide empty days
pl: Ukryj puste dni

en: Hide only on mobile
pl: Ukryj tylko na telefonie komórkowym

en: Hide site title
pl: Ukryj tytuł witryny

en: Hide site title and tagline
pl: Ukryj tytuł witryny i slogan

en: Hide tagline only
pl: Ukryj tylko opis

en: Horizontal offset
pl: Przesunięcie poziome

en: Icon color
pl: Kolor ikony

en: If enabled, sticky posts will be displayed on the top of listed posts.
pl: Jeśli ta opcja jest włączona, posty przyklejone będą wyświetlane na górze listy postów.

en: Image
pl: Obraz

en: Image overlay color
pl: Kolor nakładki obrazu

en: Image position
pl: Pozycja obrazu

en: Image repeat
pl: Powtarzanie obrazu

en: Image size
pl: Rozmiar obrazu

en: Images
pl: Obrazy

en: Import Layout
pl: Importuj układ

en: Import and export layout settings pages will be disabled
pl: Strony ustawień importu i eksportu układu zostaną wyłączone

en: Import done!
pl: Importowanie zakończone!

en: Import layout from file
pl: Importuj układ z pliku

en: Import of Layout package will <strong>delete all your content</strong> - all Posts, Pages, Media, Tags and Categories.
pl: Import pakietu układu <strong>usunie całą zawartość</strong> — wszystkie posty, strony, multimedia, tagi i kategorie.

en: In "em" unit
pl: W jednostce „em”

en: Infobar
pl: Pasek informacyjny

en: Infobar can be used to display cookies notification on your website. It is displayed to all new visitors that come to your website. They can click on the button to hide it. Infobar is then hidden for number of days set it “Cookie expiration” field.
pl: Infobar może służyć do wyświetlania powiadomień o plikach cookie na Twojej stronie internetowej. Jest wyświetlany wszystkim nowym odwiedzającym, którzy odwiedzają Twoją witrynę. Mogą kliknąć przycisk, aby go ukryć. Pasek informacyjny jest następnie ukrywany przez liczbę dni, ustawiając go w polu „Cookie expiration”.

en: Insert URL for button. Leave empty to hide the button.
pl: Wstaw adres URL przycisku. Pozostaw puste, aby ukryć przycisk.

note: translators: 1. minimum number value
en: Insert number larger than %1$s, or leave empty for default value.
pl: Wstaw liczbę większą niż %1$s lub pozostaw pustą dla wartości domyślnej.

note: translators: 1. minimum number value
en: Insert number larger than %1$s.
pl: Wstaw numer większy niż %1$s.

note: translators: 1. maximum number value
en: Insert number smaller than %1$s, or leave empty for default value.
pl: Wstaw liczbę mniejszą niż %1$s lub pozostaw pustą dla wartości domyślnej.

note: translators: 1. maximum number value
en: Insert number smaller than %1$s.
pl: Wstaw numer mniejszy niż %1$s.

en: Insert row after
pl: Wstaw wiersz po

en: Insert text
pl: Wstaw tekst

en: Insert valid number, please.
pl: Proszę podać poprawny numer.

en: Insert your Google Analytics Tracking ID. Google Analytics tracking code will be added to your website.
pl: Wstaw swój identyfikator śledzenia Google Analytics. Kod śledzenia Google Analytics zostanie dodany do Twojej witryny.

en: Inset shadow
pl: Wstawka cień

en: Install required plugins
pl: Zainstaluj potrzebne wtyczki

en: Installing and activating plugins&#8230;
pl: Instalowanie i aktywowanie wtyczek…

en: It's not Citadela Layout package
pl: To nie jest pakiet Citadela Layout

en: Item subtitle
pl: Podtytuł przedmiotu

en: Item title
pl: Nazwa przedmiotu

en: Large
pl: Wielki

en: Large size
pl: Duży rozmiar

en: Layout Exporter
pl: Eksporter układu

en: Layout Exporter feature exports WordPress pages, posts and all Citadela options and settings. You can use Layout Exporter to create a Citadela layout that you can easily install to another Citadela website.
pl: Funkcja Layout Exporter eksportuje strony WordPress, posty oraz wszystkie opcje i ustawienia Citadeli. Za pomocą narzędzia Layout Exporter można utworzyć układ Citadela, który można łatwo zainstalować na innej witrynie internetowej Citadeli.

en: Layout Importer needs to have the PHP ZIP extension installed. Please install it or contact your hosting provider.
pl: Narzędzie do importowania układu musi mieć zainstalowane rozszerzenie PHP ZIP. Zainstaluj go lub skontaktuj się z dostawcą usług hostingowych.

en: Layout import/export settings
pl: Ustawienia importu/eksportu układu

en: Layouts
pl: Układy

en: Layouts import and export is disabled
pl: Import i eksport układów jest wyłączony

en: Left
pl: Lewy

en: Left align logo
pl: Logo wyrównania do lewej

en: Left side
pl: Lewa strona

en: Letter spacing
pl: Odstępy między literami

en: Light
pl: Światło

en: Light (100)
pl: Światło (100)

en: Line height
pl: Wysokość linii

en: Lines color
pl: Kolor linii

en: Link
pl: Połączyć

en: List layout
pl: Układ listy

en: Location
pl: Lokalizacja

en: Location description
pl: Opis lokalizacji

en: Location title
pl: Tytuł lokalizacji

en: Location:
pl: Lokalizacja:

en: Logo font size
pl: Rozmiar czcionki logo

en: Logo image in custom header.
pl: Obraz logo w niestandardowym nagłówku.

en: Logo image max width
pl: Maksymalna szerokość obrazu logo

en: Logo space max width
pl: Maksymalna szerokość miejsca na logo

en: Main Menu
pl: Menu główne

en: Medium
pl: Średni

en: Medium size
pl: Średni rozmiar

en: Membership
pl: Członkostwo

en: Menu button color
pl: Kolor przycisku menu

en: Minimum value 1500px, leave empty for unlimited width.
pl: Minimalna wartość 1500px, pozostaw puste dla nieograniczonej szerokości.

en: Mininum height
pl: Minimalna wysokość

en: Mobile
pl: mobilny

en: Mobile Settings
pl: Ustawienia mobilne

en: Mobile settings
pl: Ustawienia mobilne

en: Mobile size
pl: Rozmiar mobilny

en: Mobile width breakpoint
pl: Punkt przerwania szerokości mobilnej

[ctx: theme layout]
en: Modern
pl: Nowoczesny

en: Monday
pl: Poniedziałek

en: Move down
pl: Padnij

en: Move up
pl: Podnieść

en: Name field
pl: Pole nazwy

en: Next
pl: Następny

en: No Repeat
pl: Bez powtórzeń

en: No borders
pl: Brak granic

[ctx: label for css property "no-repeat": do not repeat image in background]
en: No repeat
pl: Bez powtórzeń

en: No results found.
pl: Nie znaleziono wyników.

en: No special pages found.
pl: Nie znaleziono stron specjalnych.

en: None
pl: Nic

en: Normal (400)
pl: Normalny (400)

en: Note: standard page title will be hidden.
pl: Uwaga: standardowy tytuł strony będzie ukryty.

en: Number of items
pl: Liczba przedmiotów

en: Oops! That page can't be found.
pl: Ups! Nie można znaleźć tej strony.

en: Open in new window
pl: Otworzyć w nowym oknie

en: Open link in new tab
pl: Otwórz link w nowej karcie

en: Opened footer wigets area
pl: Otwarta stopka obszar wigets

en: Opening Hours
pl: Godziny otwarcia

en: Opening Hours settings
pl: Ustawienia godzin otwarcia

en: Order Options
pl: Opcje zamówienia

en: Order by
pl: Zamów przez

en: Original
pl: Oryginał

en: Overlay color
pl: Kolor nakładki

en: Overlay gradient
pl: Gradient nakładki

en: Overlay opacity
pl: Krycie nakładki

en: PHP ZIP extension not found
pl: Nie znaleziono rozszerzenia PHP ZIP

en: Page Color
pl: Kolor strony

en: Please do not close this browser window until the Layout package is imported completely.
pl: Nie zamykaj tego okna przeglądarki, dopóki pakiet układu nie zostanie całkowicie zaimportowany.

en: Please understand that Layout Exporter does not export everything from WordPress, such as WooCommerce invoices or data from other 3rd party plugins. There are many other plugins available for migration purposes.
pl: Proszę zrozumieć, że Layout Exporter nie eksportuje wszystkiego z WordPressa, na przykład faktur WooCommerce lub danych z wtyczek innych firm. Istnieje wiele innych wtyczek dostępnych do celów migracji.

en: Position
pl: Pozycja

en: Position on website
pl: Pozycja na stronie internetowej

en: Post Details
pl: Opublikuj szczegóły

en: Posts
pl: Posty

en: Posts navigation
pl: Nawigacja po postach

en: Posts settings
pl: Ustawienia postów

en: Preview is displayed only in Customizer screen.
pl: Podgląd jest wyświetlany tylko na ekranie Customizer.

en: Previous
pl: Poprzedni

en: Price Table
pl: Cennik

en: Price table alignment
pl: Wyrównanie cennika

en: Radial gradient
pl: Gradient promieniowy

en: Random
pl: Losowy

en: Read more link
pl: Przeczytaj więcej link

en: Ready to use Citadela layouts
pl: Gotowe do użycia układy Citadela

note: Description of the plugin
en: Ready to use layouts and blocks for Citadela with many customization options
pl: Gotowe do użycia układy i bloki dla Citadeli z wieloma opcjami dostosowywania

note: translators: %s plugin's name
en: Recently activated theme is not compatible with %s plugin, therefore the plugin was deactivated.
pl: Ostatnio aktywowany motyw nie jest zgodny z wtyczką %s, dlatego wtyczka została dezaktywowana.

en: Regular
pl: Regularny

en: Remove image
pl: Usuń obraz

[ctx: label for css property "repeat": repeat image in background]
en: Repeat
pl: Powtarzać

[ctx: label for css property "repeat-x": repeat horizontally image in background]
en: Repeat horizontally
pl: Powtórz poziomo

[ctx: label for css property "repeat-y": repeat vertically image in background]
en: Repeat vertically
pl: Powtórz w pionie

en: Replace default label of the field.
pl: Zastąp domyślną etykietę pola.

en: Replace image
pl: Zastąp obraz

en: Required plugins
pl: Wymagane wtyczki

en: Reset
pl: Resetowanie

en: Responsive Spacer
pl: Responsywny odstępnik

en: Responsive Text
pl: Responsywny tekst

en: Responsive options applied under screen width
pl: Opcje responsywne zastosowane pod szerokością ekranu

en: Reusable Blocks
pl: Bloki wielokrotnego użytku

en: Reusable blocks settings
pl: Ustawienia bloków wielokrotnego użytku

en: Right
pl: Prawidłowy

en: Right side
pl: Prawa strona

en: Saturday
pl: Sobota

en: Save Settings
pl: Zapisz ustawienia

en: Search Special ages
pl: Szukaj Specjalne grupy wiekowe

en: Search results for:
pl: Wyniki wyszukiwania dla:

en: Select Google Font for your website
pl: Wybierz czcionkę Google dla swojej witryny

en: Select Layout package
pl: Wybierz pakiet układu

en: Select alignment
pl: Wybierz wyrównanie

en: Select alignment on mobile design
pl: Wybierz wyrównanie w projekcie mobilnym

en: Select background type
pl: Wybierz typ tła

en: Select color combinations for your website
pl: Wybierz kombinacje kolorów dla swojej witryny

en: Select font weight
pl: Wybierz grubość czcionki

en: Select image
pl: Wybierz obraz

en: Select layout
pl: Wybierz układ

en: Select layout for website header
pl: Wybierz układ nagłówka witryny

en: Select layout for your website
pl: Wybierz układ strony internetowej

en: Select size
pl: Wybierz rozmiar

en: Semi-bold
pl: Pół pogrubienie

en: Service
pl: Usługa

en: Service Image
pl: Obraz usługi

en: Service description text
pl: Tekst opisu usługi

en: Service header
pl: Nagłówek usługi

en: Set background image
pl: Ustaw obraz tła

en: Set custom image
pl: Ustaw niestandardowy obraz

en: Set custom logo image
pl: Ustaw niestandardowy obraz logo

en: Set header color as background image overlay
pl: Ustaw kolor nagłówka jako nakładkę obrazu tła

en: Sets if widgets in footer are opened or closed by default on mobile after page load. Applicable if collapsible widgets are enabled.
pl: Określa, czy widżety w stopce są domyślnie otwierane lub zamykane na urządzeniu mobilnym po załadowaniu strony. Ma zastosowanie, jeśli włączono zwijane widżety.

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Settings Saved
pl: Ustawienia zapisane

en: Settings for main menu in header
pl: Ustawienia menu głównego w nagłówku

en: Settings for site header
pl: Ustawienia nagłówka witryny

en: Shadow Settings
pl: Ustawienia cieni

en: Shadow color
pl: Kolor cienia

en: Show always
pl: Pokaż zawsze

en: Show button with link
pl: Pokaż przycisk z linkiem

en: Show categories
pl: Pokaż kategorie

en: Show date
pl: Pokaż datę

en: Show description
pl: Pokaż opis

en: Show discount price
pl: Pokaż cenę zniżkową

en: Show featured image
pl: Pokaż polecany obraz

en: Show header over content
pl: Pokaż nagłówek nad treścią

en: Show icon
pl: Pokaż ikonę

en: Show image
pl: Pokaż obraz

en: Show image as icon
pl: Pokaż obraz jako ikonę

en: Show in menu
pl: Pokaż w menu

en: Show link to manage Reusable blocks in admin menu
pl: Pokaż link do zarządzania blokami wielokrotnego użytku w menu administratora

en: Show locations
pl: Pokaż lokalizacje

en: Show only on mobile
pl: Pokaż tylko na urządzeniach mobilnych

en: Show opening hours on your website.
pl: Pokaż godziny otwarcia na swojej stronie.

en: Show or hide Cluster block only on mobile screen size.
pl: Pokaż lub ukryj blok klastra tylko na ekranie urządzenia mobilnego.

en: Show preview of Announcement Bar
pl: Pokaż podgląd paska ogłoszeń

en: Show transparent header without additional background settings.
pl: Pokaż przezroczysty nagłówek bez dodatkowych ustawień tła.

en: Show website
pl: Pokaż witrynę

[ctx: settings]
en: Simple
pl: Prosty

en: Simple layout
pl: Prosty układ

en: Simple settings
pl: Proste ustawienia

en: Simple settings allow you to show simple text and button in your announcements bar. Colors can be customized via WordPress customizer.
pl: Proste ustawienia pozwalają wyświetlać prosty tekst i przycisk na pasku ogłoszeń. Kolory można dostosować za pomocą konfiguratora WordPress.

en: Simple text styles
pl: Proste style tekstu

en: Simplified typography styles for blog posts pages
pl: Uproszczone style typografii dla stron z postami na blogu

en: Single color
pl: Pojedynczy kolor

en: Single color overlay
pl: Jednokolorowa nakładka

en: Sizes for Content, Wide and Fullwidth layout types used in design.
pl: Rozmiary dla typów układu treści, szerokiego i pełnej szerokości używanego w projektowaniu.

en: Skip number of posts from start
pl: Pomiń liczbę postów od początku

en: Small
pl: Mały

en: Small size
pl: Mały rozmiar

en: Space around logo
pl: Przestrzeń wokół logo

en: Space around menu button
pl: Spacja wokół przycisku menu

en: Spacer height in
pl: Wysokość dystansu w

en: Spacer settings
pl: Ustawienia dystansowe

en: Spacing Settings
pl: Ustawienia odstępów

[ctx: post type singular name]
en: Special Page
pl: Strona specjalna

[ctx: admin menu]
en: Special Pages
pl: Strony specjalne

[ctx: post type general name]
en: Special Pages
pl: Strony specjalne

en: Special container that is always on full width if there is no sidebar or columns. You can insert there other blocks and set container background.
pl: Specjalny kontener, który jest zawsze na pełnej szerokości, jeśli nie ma paska bocznego ani kolumn. Możesz wstawić tam inne klocki i ustawić tło kontenera.

en: Special page updated.
pl: Zaktualizowano specjalną stronę.

en: Special pages list
pl: Lista stron specjalnych

en: Special pages list navigation
pl: Nawigacja po liście stron specjalnych

en: Spread radius
pl: Promień rozprzestrzeniania

en: Sticky header on desktop
pl: Przyklejony nagłówek na pulpicie

en: Sticky header on mobile
pl: Przyklejony nagłówek na urządzeniu mobilnym

en: Sticky header settings
pl: Ustawienia przyklejonego nagłówka

en: Sticky posts first
pl: Posty przyklejone jako pierwsze

en: Styles
pl: Style

en: Subtitle
pl: Podtytuł

en: Subtitle color
pl: Kolor napisów

en: Sunday
pl: Niedziela

en: Table subtitle
pl: Podtytuł tabeli

en: Table title
pl: Tytuł tabeli

en: Tag description
pl: Opis tagu

en: Tag name
pl: Nazwa znacznika

en: Tehre was an error with downloading layout
pl: Wystąpił błąd podczas pobierania układu

en: Text
pl: Tekst

en: Text Font
pl: Czcionka tekstu

en: Text alignment
pl: Wyrównanie tekstu

en: Text color
pl: Kolor tekstu

en: Text color in custom header.
pl: Kolor tekstu w niestandardowym nagłówku.

en: Text displayed in the Infobar. It can contain HTML formatting such as URLs to link to your terms or privacy policy.
pl: Tekst wyświetlany na pasku informacyjnym. Może zawierać formatowanie HTML, takie jak adresy URL do linków do warunków lub polityki prywatności.

en: Text displayed on the button in announcements bar. Leave empty to hide the button.
pl: Tekst wyświetlany na przycisku w pasku ogłoszeń. Pozostaw puste, aby ukryć przycisk.

en: Text displayed on the button. If no text is specified, X sign will be used to close Infobar.
pl: Tekst wyświetlany na przycisku. Jeśli nie określono tekstu, znak X zostanie użyty do zamknięcia paska informacyjnego.

en: Text of announcement
pl: Tekst ogłoszenia

en: Thank you for activating Citadela Pro.
pl: Dziękujemy za aktywację Citadela Pro.

note: translators: %s plugin's name
en: The %s plugin could not be activated. It is not compatible with the current active theme.
pl: Nie można aktywować wtyczki %s. Nie jest kompatybilny z aktualnie aktywnym motywem.

en: The Citadela Layout requires these plugins. The required plugins will be installed and activated automatically. In case you don't have access to one of the plugins, some pages might be incomplete.
pl: Układ Citadela wymaga tych wtyczek. Wymagane wtyczki zostaną zainstalowane i aktywowane automatycznie. Jeśli nie masz dostępu do jednej z wtyczek, niektóre strony mogą być niekompletne.

en: The content could not be imported.
pl: Nie udało się zaimportować treści.

en: The process can take anywhere between 30 seconds to 30 minutes depending on the size of the Layout package and speed of connection (mainly due to downloading demo images).
pl: Proces może zająć od 30 sekund do 30 minut w zależności od rozmiaru pakietu Layout i szybkości połączenia (głównie ze względu na pobieranie obrazów demonstracyjnych).

en: Theme Layout
pl: Układ motywu

en: There was an error with installing plugins
pl: Wystąpił błąd podczas instalowania wtyczek

en: Thick borders
pl: Grube granice

en: Thin
pl: Cienki

en: Thin borders
pl: Cienkie granice

note: translators: 1. Start html anchor tag, 2. End html anchor tag
en: This setting defines whether to use our Citadela styles in %1$sThe Events Calendar%2$s plugin or use the plugin's styles.
pl: To ustawienie określa, czy używać naszych stylów Citadela we wtyczce %1$sKalendarz wydarzeń%2$s, czy używać stylów wtyczki.

en: Thursday
pl: Czwartek

en: Tile
pl: Płytka

en: Tile Horizontally
pl: Płytka poziomo

en: Tile Vertically
pl: Kafelek pionowo

en: Title
pl: Tytuł

en: Title color
pl: Kolor tytułu

en: Titles Font
pl: Czcionka tytułów

en: Titles Style
pl: Styl tytułów

en: To edit the image, you need permission to upload media.
pl: Aby edytować obraz, potrzebujesz uprawnień do przesyłania multimediów.

en: Top Left
pl: U góry z lewej

en: Top Right
pl: W prawym górnym rogu

en: Tracking ID
pl: Identyfikator śledzenia

en: Tracking privacy
pl: Prywatność śledzenia

en: Transparent header
pl: Przezroczysty nagłówek

en: Tueasday
pl: Wtorek

en: Tuesday
pl: Wtorek

en: Turn on Announcements bar functionality
pl: Włącz funkcję paska ogłoszeń

en: Turn on Comments extension functionality
pl: Włącz funkcję rozszerzenia Komentarze

en: Type
pl: Rodzaj

en: Type for search...
pl: Wpisz do wyszukiwania...

en: Typography
pl: Typografia

en: Upload an image file or pick one from your media library.
pl: Prześlij plik obrazu lub wybierz jeden z biblioteki multimediów.

en: Uploaded ZIP file is not Citadela Layout package or it is old incompatible Layout package. Please download the newest package from your AitThemes account.
pl: Przesłany plik ZIP nie jest pakietem Citadela Layout lub jest starym, niezgodnym pakietem Layout. Pobierz najnowszy pakiet ze swojego konta AitThemes.

en: Uploading&#8230;
pl: Przesyłanie…

en: Urls from editor comment text will be removed. Applied for user roles with edit post capability like Contributor and higher.
pl: Adresy URL z tekstu komentarza redaktora zostaną usunięte. Stosowany do ról użytkowników z możliwością edycji postów, takich jak Contributor i wyższych.

en: Urls from guest comment text will be removed
pl: Adresy URL z tekstu komentarza gości zostaną usunięte

en: Urls from non-editor comment text will be removed. Applied for user roles without edit post capability like Subscriber.
pl: Adresy URL z tekstu komentarza, który nie jest redaktorem, zostaną usunięte. Stosowany do ról użytkownika bez możliwości edycji postu, takich jak subskrybent.

en: Use Citadela styles
pl: Użyj stylów Cytadeli

en: Use Infobar on your website
pl: Użyj Infobara na swojej stronie

en: Use custom header
pl: Użyj niestandardowego nagłówka

en: Use custom width settings
pl: Użyj niestandardowych ustawień szerokości

en: Use default font
pl: Użyj domyślnej czcionki

en: Use default font weight
pl: Użyj domyślnej grubości czcionki

en: Use responsive options
pl: Użyj opcji responsywnych

en: Using font size from theme design.
pl: Korzystanie z rozmiaru czcionki z projektu motywu.

en: Using letter spacing from theme design.
pl: Korzystanie z odstępów między literami z projektu motywu.

en: Using line height from theme design.
pl: Korzystanie z wysokości linii z projektu motywu.

en: Vertical offset
pl: Przesunięcie pionowe

en: View Demo
pl: Zobacz demo

en: View layouts
pl: Zobacz układy

en: View more
pl: Zobacz więcej

en: Visibility on mobile
pl: Widoczność na urządzeniach mobilnych

en: WP Button Block
pl: Blok przycisku WP

en: We keep your email so we can communicate with you about our product and services. For further details please see <a href="#">our privacy policy</a>.
pl: Przechowujemy Twój adres e-mail, abyśmy mogli komunikować się z Tobą w sprawie naszych produktów i usług. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się <a href="#">z naszą polityką prywatności</a> .

en: We keep your name so we can communicate with you about our product and services. For further details please see <a href="#">our privacy policy</a>.
pl: Zachowujemy Twoje imię i nazwisko, abyśmy mogli komunikować się z Tobą w sprawie naszych produktów i usług. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się <a href="#">z naszą polityką prywatności</a> .

en: We keep your website URL so we can communicate with you about our product and services. For further details please see <a href="#">our privacy policy</a>.
pl: Zachowujemy adres URL Twojej witryny, abyśmy mogli komunikować się z Tobą w sprawie naszych produktów i usług. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się <a href="#">z naszą polityką prywatności</a> .

en: We're importing the Layout package...
pl: Importujemy pakiet układu...

note: translators: 1. url to upgrading guide, 2. plugin's name
en: We've noticed that you're running an outdated version of PHP which is no longer supported, therefore <em>the plugin was deactivated</em>. Make sure your site is fast and secure, by <a href='%1$s'>upgrading PHP to the latest version</a>. Minimal requirement for %2$s is <strong>PHP 5.6.20</strong>.
pl: Zauważyliśmy, że używasz przestarzałej wersji PHP, która nie jest już obsługiwana, dlatego <em>wtyczka została dezaktywowana</em> . Upewnij się, że Twoja witryna jest szybka i bezpieczna, <a href='%1$s'>uaktualniając PHP do najnowszej wersji</a> . Minimalne wymaganie dla %2$s to <strong>PHP 5.6.20</strong> .

note: translators: 1. url to upgrading guide, 2. plugin's name
en: We've noticed that you're running an outdated version of WordPress, therefore <em>the plugin was deactivated</em>. Make sure your site is secure and up to date, by <a href='%1$s'>updating WordPress to the latest version</a>. Minimal requirement for %2$s is <strong>WordPress 5.2</strong>.
pl: Zauważyliśmy, że korzystasz z nieaktualnej wersji WordPressa, dlatego <em>wtyczka została dezaktywowana</em> . Upewnij się, że Twoja witryna jest bezpieczna i aktualna, <a href='%1$s'>aktualizując WordPress do najnowszej wersji</a> . Minimalnym wymaganiem dla %2$s jest <strong>WordPress 5.2</strong> .

en: Website URL field
pl: Pole adresu URL witryny

en: Wednesday
pl: Środa

en: Wide
pl: Szeroki

en: Wide size
pl: Szeroki rozmiar

en: Wide size width
pl: Szeroki rozmiar szerokości

en: Widgets area in footer can be opened or closed on mobile.
pl: Obszar widżetów w stopce można otwierać lub zamykać na telefonie komórkowym.

en: Width Settings
pl: Ustawienia szerokości

en: With advanced settings you have full control over html and styles for your announcements bar.
pl: Dzięki zaawansowanym ustawieniom masz pełną kontrolę nad html i stylami paska ogłoszeń.

en: You can import any of the available Citadela Layouts.
pl: Możesz zaimportować dowolny z dostępnych układów Citadela.

en: Your comments help us to improve our products and services so we keep recording them. We use the comment also for future reference. For further details please see <a href="#">our privacy policy</a>.
pl: Twoje komentarze pomagają nam ulepszać nasze produkty i usługi, dlatego stale je rejestrujemy. Komentarza używamy również do wykorzystania w przyszłości. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się <a href="#">z naszą polityką prywatności</a> .

en: Your current content will be deleted
pl: Twoja aktualna zawartość zostanie usunięta

en: ZIP files
pl: pliki ZIP

en: button text
pl: Przycisk tekstowy

[ctx: Uploader: Drop Layout package here - or - Select Layout package]
en: or
pl: lub

en: read more text
pl: przeczytaj więcej tekstu

en: row text...
pl: tekst wiersza...
