Citadela Pro 5.0.3 - en to sk translation catalogue (548 entries)

note: translators: %s plugin's name
en: %s plugin and PHP incompatiblity
sk: Nekompatibilita zásuvného modulu %s a PHP

note: translators: %s plugin's name
en: %s plugin and WordPress incompatiblity
sk: %s nekompatibilita doplnkov a WordPress

note: translators: %s plugin's name
en: %s plugin has beed deactivated
sk: %s zásuvný modul bol deaktivovaný

note: translators: %s plugin's name
en: %s plugin incompatibility
sk: Nekompatibilita zásuvného modulu %s

note: translators: %s - list of required plugins
en: (You can download them from your AitThemes account)
sk: (Môžete si ich stiahnuť zo svojho účtu AitThemes)

en: 100% horizontal
sk: 100 % horizontálne

en: 100% vertical
sk: 100 % vertikálne

en: Accept
sk: Prijať

en: Add empty space between blocks that will look differently on desktop and on mobile devices.
sk: Pridanie prázdneho priestoru medzi bloky, ktorý bude vyzerať inak na počítači a inak na mobilných zariadeniach.

en: Additional text
sk: Dodatočný text

en: Additional text displayed with the field. It can contain HTML formatting such as urls to link to your terms or privacy policy.
sk: Dodatočný text zobrazený s poľom. Môže obsahovať formátovanie HTML, ako sú napríklad odkazy na vaše podmienky alebo zásady ochrany osobných údajov.

[ctx: settings]
en: Advanced
sk: Pokročilé

en: Advanced settings
sk: Rozšírené nastavenia

en: Align Text Center
sk: Zarovnanie textu na stred

en: Align Text Left
sk: Zarovnanie textu doľava

en: Align Text Right
sk: Zarovnanie textu doprava

en: Align logo section to the left side
sk: Zarovnanie časti s logom na ľavú stranu

en: All
sk: Všetky

en: All Special Pages
sk: Všetky špeciálne stránky

note: translators: %s plugin's name
en: All blocks were moved to %s plugin.
sk: Všetky bloky boli presunuté do zásuvného modulu %s.

en: Allows you to easily add company services to your website.
sk: Umožňuje vám jednoducho pridať služby spoločnosti na vaše webové stránky.

en: Allows you to insert text with custom settings and font.
sk: Umožňuje vložiť text s vlastnými nastaveniami a písmom.

en: Allows you to put page title anywhere you like. For example after header image.
sk: Umožňuje umiestniť názov stránky kamkoľvek chcete. Napríklad za obrázkom v záhlaví.

en: Announcements Bar
sk: Oznámenia Bar

en: Announcements bar
sk: Bar s oznámeniami

en: Announcements bar allows you to present any important announcements on the top of all your pages.
sk: Lišta s oznámeniami vám umožňuje prezentovať všetky dôležité oznámenia v hornej časti všetkých vašich stránok.

en: Announcements bar is displayed after selected date and time.
sk: Po vybranom dátume a čase sa zobrazí lišta s oznámeniami.

en: Announcements bar is displayed until selected date and time.
sk: Lišta s oznámeniami sa zobrazuje až do zvoleného dátumu a času.

en: Anonymize IP address of your website visitors.
sk: Anonymizujte IP adresu návštevníkov vašich webových stránok.

en: Appearance
sk: Vzhľad

en: Appearance settings for your website
sk: Nastavenia vzhľadu vašej webovej lokality

en: Applied for Simple type of Announcements bar.
sk: Použiteľné pre jednoduchý typ oznamovacieho prúžku.

en: Ascending
sk: Vzostupne

en: Author biographical info
sk: Životopisné údaje autora

en: Author name
sk: Meno autora

en: Availability of selected style depends on selected font for titles.
sk: Dostupnosť vybraného štýlu závisí od vybraného písma pre nadpisy.

en: Available range
sk: Dostupný rozsah

en: Background Image Overlay
sk: Prekrytie obrázku na pozadí

en: Background Settings
sk: Nastavenia pozadia

en: Background color
sk: Farba pozadia

en: Background color type
sk: Typ farby pozadia

en: Background gradient
sk: Gradient pozadia

en: Background image
sk: Obrázok na pozadí

en: Background image repeat
sk: Opakovanie obrázka na pozadí

en: Background image size
sk: Veľkosť obrázka na pozadí

en: Background position
sk: Základná pozícia

en: Background settings for your website header
sk: Nastavenia pozadia pre záhlavie webovej stránky

en: Bar Background color
sk: Bar Farba pozadia

en: Black
sk: Čierna

en: Blog Page
sk: Stránka blogu

en: Blog Posts
sk: Príspevky na blogu

en: Blur radius
sk: Polomer rozmazania

en: Bold
sk: Odvážne

en: Bold (700)
sk: Tučný (700)

en: Border Settings
sk: Nastavenia hraníc

en: Border color
sk: Farba hraníc

en: Border radius
sk: Polomer hranice

en: Border radius options
sk: Možnosti polomeru hraníc

en: Border width
sk: Šírka hraníc

en: Borders color
sk: Farba hraníc

en: Borders width
sk: Šírka hraníc

en: Bottom
sk: Spodná časť

[ctx: position]
en: Bottom
sk: Spodná časť

en: Bottom Left
sk: Vľavo dole

en: Bottom Right
sk: Vpravo dole

en: Box layout
sk: Rozloženie boxu

en: Box width
sk: Šírka boxu

en: Burger menu only
sk: Len ponuka hamburgerov

en: Button Background color
sk: Farba pozadia tlačidla

en: Button URL
sk: Adresa URL tlačidla

en: Button background
sk: Pozadie tlačidla

en: Button link
sk: Odkaz na tlačidlo

en: Button settings
sk: Nastavenia tlačidiel

en: Button text
sk: Text tlačidla

en: Buttons Border Radius
sk: Polomer ohraničenia tlačidiel

en: Cancel
sk: Zrušiť

en: Carousel autoplay enabled
sk: Zapnuté automatické prehrávanie kolotoča

en: Carousel loop mode enabled
sk: Režim kolotočovej slučky je povolený

en: Categories
sk: Kategórie

en: Category
sk: Kategória

en: Category description
sk: Popis kategórie

en: Category title
sk: Názov kategórie

en: Category:
sk: Kategória:

en: Center
sk: Stredisko

[ctx: header layout]
en: Center
sk: Stredisko

en: Change HTML tag
sk: Zmena značky HTML

en: Change icon
sk: Ikona zmeny

en: Change image
sk: Zmena obrázka

en: Change image for desktop resolution
sk: Zmena obrázka pre rozlíšenie pracovnej plochy

en: Change image for mobile resolution
sk: Zmena obrázka pre mobilné rozlíšenie

en: Citadela - Special Pages
sk: Citadela - Špeciálne stránky

en: Citadela Blocks
sk: Bloky Citadela

en: Citadela Content Settings
sk: Nastavenia obsahu Citadela

en: Citadela Half Layout Settings
sk: Nastavenia polovičného rozloženia Citadela

en: Citadela Header Settings
sk: Nastavenia hlavičky Citadela

en: Citadela Posts Blocks
sk: Citadela príspevky Bloky

en: Citadela Service Block image size
sk: Veľkosť obrázka servisného bloku Citadela

en: Citadela Special Pages
sk: Špeciálne stránky Citadela

[ctx: header layout]
en: Classic
sk: Klasické

[ctx: theme layout]
en: Classic
sk: Klasické

en: Clear
sk: Jasné

en: Cluster
sk: Klaster

en: Cluster Block
sk: Klasterový blok

en: Collapse menu to button
sk: Zbalenie ponuky na tlačidlo

en: Collapsible footer widgets options
sk: Možnosti skladacích widgetov päty

en: Color settings
sk: Nastavenia farieb

en: Colors
sk: Farby

en: Comment author name will not be linked to url inserted in Website field
sk: Meno autora komentára nebude prepojené s url vloženou do poľa Webová stránka

en: Comment text field
sk: Textové pole komentára

en: Comments Extension can be used to add help text to every single input in WordPress Comment form.
sk: Komentáre Rozšírenie možno použiť na pridanie pomocného textu ku každému jednotlivému vstupu vo formulári komentára WordPress.

en: Comments extension
sk: Rozšírenie komentárov

en: Comments links settings
sk: Nastavenia odkazov na komentáre

en: Confirm
sk: Potvrďte

en: Contain
sk: Obsahuje

en: Content
sk: Obsah

en: Content size
sk: Veľkosť obsahu

en: Content size width
sk: Šírka veľkosti obsahu

en: Content width
sk: Šírka obsahu

en: Content width sizes
sk: Veľkosti šírky obsahu

en: Cookies expiration
sk: Vypršanie platnosti súborov cookie

en: Cover
sk: Obal

[ctx: label for css property "cover": image in background cover entire place]
en: Cover
sk: Obal

en: Cover column height
sk: Výška krycieho stĺpca

en: Current block view
sk: Zobrazenie aktuálneho bloku

en: Current page title
sk: Názov aktuálnej stránky

en: Custom Header is enabled. Following options may not have effect for this page.
sk: Vlastné záhlavie je povolené. Nasledujúce možnosti nemusia mať pre túto stránku účinok.

en: Custom Header with Custom Logo is enabled for this page. Change of logo image may not be visible in preview.
sk: Pre túto stránku je povolené vlastné záhlavie s vlastným logom. Zmena obrázka loga nemusí byť v náhľade viditeľná.

en: Custom Page Title
sk: Vlastný názov stránky

en: Custom codes
sk: Vlastné kódy

en: Custom image
sk: Vlastný obrázok

en: Custom logo
sk: Vlastné logo

en: Custom logo image
sk: Vlastný obrázok loga

en: Customize colors
sk: Prispôsobenie farieb

en: Customized options for mobile screen width.
sk: Prispôsobené možnosti pre šírku mobilnej obrazovky.

en: Date
sk: Dátum

en: Date color
sk: Farba dátumu

en: Date from
sk: Dátum od

en: Date to
sk: Dátum do

en: Day hours color
sk: Farba denných hodín

en: Day title color
sk: Farba názvu dňa

en: Days without defined time will be hidden.
sk: Dni bez definovaného času budú skryté.

en: Decoration Color
sk: Farba dekorácie

en: Decoration color
sk: Farba dekorácie

en: Default
sk: Predvolené nastavenie

[ctx: theme design]
en: Default
sk: Predvolené nastavenie

[ctx: default size of image in background]
en: Default size
sk: Predvolená veľkosť

en: Define border radius for different parts of design.
sk: Definujte polomer ohraničenia pre rôzne časti návrhu.

en: Delete row
sk: Odstrániť riadok

en: Descending
sk: Zostupne

en: Design Options
sk: Možnosti dizajnu

en: Desktop
sk: Stolný počítač

en: Desktop settings
sk: Nastavenia pracovnej plochy

en: Desktop size
sk: Veľkosť pracovnej plochy

en: Disable author name link
sk: Zakázať prepojenie na meno autora

en: Disable default margins
sk: Zakázanie predvolených okrajov

en: Disable editor comment links
sk: Zakázanie odkazov na komentáre editora

en: Disable featured table
sk: Zakázanie tabuľky s motívmi

en: Disable guest comment links
sk: Zakázať odkazy na komentáre hostí

en: Disable image
sk: Zakázať obrázok

en: Disable import/export
sk: Zakázať import/export

en: Disable link to featured image in blog post
sk: Zakázanie odkazu na hlavný obrázok v príspevku blogu

en: Disable non-editor comment links
sk: Zakázanie odkazov na komentáre, ktoré nie sú komentármi redaktora

en: Disable separator
sk: Zakázať oddeľovač

en: Display product, service or packages offers in the table. Set the best deal, show discounted price and write important features for comparison.
sk: Zobrazenie ponuky produktov, služieb alebo balíkov v tabuľke. Nastavte najlepšiu ponuku, zobrazte zľavnenú cenu a napíšte dôležité vlastnosti na porovnanie.

en: Displays list of posts based on filters. For example posts only from specific category.
sk: Zobrazí zoznam príspevkov na základe filtrov. Napríklad príspevky len z určitej kategórie.

en: Displays paginated list of posts on WordPress Blog page.
sk: Zobrazí stránkovaný zoznam príspevkov na stránke blogu WordPress.

en: Do not use float numbers, please.
sk: Nepoužívajte, prosím, čísla float.

en: Downloading&#8230;
sk: Sťahovanie&#8230;

en: Drop Layout package here
sk: Drop Layout package tu

note: translators: 1. Start html anchor tag, 2. End html anchor tag
en: Easily create and manage an events calendar with %1$sThe Events Calendar%2$s free plugin.
sk: Jednoducho vytvorte a spravujte kalendár udalostí pomocou bezplatného zásuvného modulu %1$sThe Events Calendar%2$s.

en: Edit Special Page
sk: Upraviť špeciálnu stránku

en: Edit or update the image
sk: Úprava alebo aktualizácia obrázka

en: Email field
sk: E-mailové pole

en: Enable
sk: Povolenie stránky

en: Enable collapsible footer wigets area
sk: Povolenie skladateľnej päty wigets area

en: Enable featured table
sk: Povolenie zobrazenia tabuľky

en: Error
sk: Chyba

en: Events
sk: Podujatia

en: Expiration of saved cookies in days.
sk: Expirácia uložených súborov cookie v dňoch.

note: translators: %s site name
en: Export %s Layout
sk: Exportovať %s Layout

en: Extra-bold
sk: Extra tučné písmo

en: Extra-light
sk: Mimoriadne ľahké

en: Featured
sk: Odporúčané stránky

en: Featured image link
sk: Odporúčané prepojenie na obrázok

en: Field label
sk: Štítok poľa

en: Filter special pages list
sk: Filtrovanie zoznamu špeciálnych stránok

en: Filters
sk: Filtre

en: Fixed background image
sk: Opravený obrázok na pozadí

en: Fixed image
sk: Opravený obrázok

en: Font size
sk: Veľkosť písma

en: Font size unit
sk: Jednotka veľkosti písma

en: Footer Color
sk: Farba päty

en: Footer code
sk: Kód päty

en: Forced inside space
sk: Vynútená prítomnosť vo vnútri priestoru

en: Friday
sk: Piatok

en: From AitThemes:
sk: Od AitThemes:

note: translators: %s - list of required plugins
en: From AitThemes: %s
sk: Z AitThemes: %s

en: From WordPress.org:
sk: Z WordPress.org:

note: translators: %s - list of required plugins
en: From WordPress.org: %s
sk: Z WordPress.org: %s

en: Full Sticky header
sk: Úplné lepiace záhlavie

en: Full size
sk: Plná veľkosť

en: Full size width
sk: Šírka v plnej veľkosti

en: Fullwidth
sk: Na celú šírku

en: Fullwidth header
sk: Záhlavie na celú šírku

en: Fullwidth size
sk: Veľkosť na celú šírku

en: General Border Radius
sk: Všeobecný polomer hranice

en: General Layout
sk: Všeobecné rozloženie

en: General options for desktop.
sk: Všeobecné možnosti pre pracovnú plochu.

en: General settings
sk: Všeobecné nastavenia

en: Google Analytics
sk: Služba Google Analytics

en: Google Analytics tracking ID.
sk: ID sledovania služby Google Analytics.

en: Google font
sk: Písmo Google

en: Gradient degree
sk: Stupeň sklonu

en: Gradient overlay
sk: Prekrytie sklonu

en: Gradient under image, useful for .png images in background.
sk: Gradient pod obrázkom, užitočný pre obrázky .png na pozadí.

en: HTML tag
sk: Značka HTML

en: Half layout page
sk: Polovičné rozloženie stránky

en: Header Background
sk: Pozadie hlavičky

en: Header Color
sk: Farba záhlavia

en: Header Color Overlay
sk: Prekrytie farby záhlavia

en: Header Image
sk: Obrázok záhlavia

en: Header Image Position
sk: Pozícia obrázku v záhlaví

en: Header Image Repeat
sk: Opakovanie obrázku v záhlaví

en: Header Image Size
sk: Veľkosť obrázku v záhlaví

en: Header Layout
sk: Rozloženie záhlavia

en: Header background
sk: Pozadie hlavičky

en: Header code
sk: Kód záhlavia

en: Header text
sk: Text záhlavia

en: Height Settings
sk: Nastavenie výšky

en: Height unit
sk: Výšková jednotka

en: Hidden on desktop
sk: Skryté na pracovnej ploche

en: Hidden on mobile
sk: Skryté v mobile

en: Hidden title in full sticky header on desktop
sk: Skrytý názov v úplnom lepiacom záhlaví na ploche

en: Hidden title in full sticky header on mobile
sk: Skrytý názov v úplnom lepiacom záhlaví na mobile

en: Hide Site title
sk: Skryť názov stránky

en: Hide button with link
sk: Skryť tlačidlo s odkazom

en: Hide discount price
sk: Skryť zľavovú cenu

en: Hide empty days
sk: Skryť prázdne dni

en: Hide only on mobile
sk: Skryť iba v mobilnom telefóne

en: Hide site title
sk: Skryť názov stránky

en: Hide site title and tagline
sk: Skryť názov a slogan stránky

en: Hide tagline only
sk: Skryť iba tagline

en: Horizontal offset
sk: Horizontálny posun

en: Icon color
sk: Farba ikony

en: If enabled, sticky posts will be displayed on the top of listed posts.
sk: Ak je táto možnosť povolená, lepiace príspevky sa zobrazia v hornej časti zoznamu príspevkov.

en: Image
sk: Obrázok

en: Image overlay color
sk: Farba prekrytia obrazu

en: Image position
sk: Pozícia obrázku

en: Image repeat
sk: Opakovanie obrazu

en: Image size
sk: Veľkosť obrázka

en: Images
sk: Obrázky

en: Import Layout
sk: Import rozvrhnutia

en: Import and export layout settings pages will be disabled
sk: Import a export stránok s nastaveniami rozloženia bude zakázaný

en: Import done!
sk: Import hotový!

en: Import layout from file
sk: Import rozloženia zo súboru

en: Import of Layout package will <strong>delete all your content</strong> - all Posts, Pages, Media, Tags and Categories.
sk: Import balíka Rozloženie <strong>odstráni všetok váš obsah</strong> - všetky príspevky, stránky, médiá, značky a kategórie.

en: In "em" unit
sk: V jednotke "em"

en: Infobar can be used to display cookies notification on your website. It is displayed to all new visitors that come to your website. They can click on the button to hide it. Infobar is then hidden for number of days set it “Cookie expiration” field.
sk: Infobar možno použiť na zobrazenie oznámenia o súboroch cookie na vašej webovej lokalite. Zobrazí sa všetkým novým návštevníkom, ktorí prídu na vaše webové stránky. Kliknutím na tlačidlo ho môžu skryť. Infobar sa potom skryje na počet dní, ktorý je nastavený v poli "Cookie expiration".

en: Insert URL for button. Leave empty to hide the button.
sk: Vloženie adresy URL pre tlačidlo. Ak chcete tlačidlo skryť, nechajte ho prázdne.

note: translators: 1. minimum number value
en: Insert number larger than %1$s, or leave empty for default value.
sk: Vložte číslo väčšie ako %1$s alebo nechajte prázdne pre predvolenú hodnotu.

note: translators: 1. minimum number value
en: Insert number larger than %1$s.
sk: Vložte číslo väčšie ako %1$s.

note: translators: 1. maximum number value
en: Insert number smaller than %1$s, or leave empty for default value.
sk: Vložte číslo menšie ako %1$s alebo nechajte prázdne pre predvolenú hodnotu.

note: translators: 1. maximum number value
en: Insert number smaller than %1$s.
sk: Vložte číslo menšie ako %1$s.

en: Insert row after
sk: Vloženie riadku za

en: Insert text
sk: Vložiť text

en: Insert valid number, please.
sk: Vložte platné číslo, prosím.

en: Insert your Google Analytics Tracking ID. Google Analytics tracking code will be added to your website.
sk: Vložte ID sledovania služby Google Analytics. Kód sledovania Google Analytics sa pridá na vašu webovú stránku.

en: Inset shadow
sk: Vložený tieň

en: Install required plugins
sk: Inštalácia požadovaných zásuvných modulov

en: Installing and activating plugins&#8230;
sk: Inštalácia a aktivácia zásuvných modulov&#8230;

en: It's not Citadela Layout package
sk: Nie je to balík Citadela Layout

en: Item subtitle
sk: Podnázov položky

en: Item title
sk: Názov položky

en: Large
sk: Veľké

en: Large size
sk: Veľká veľkosť

en: Layout Exporter
sk: Exportér rozloženia

en: Layout Exporter feature exports WordPress pages, posts and all Citadela options and settings. You can use Layout Exporter to create a Citadela layout that you can easily install to another Citadela website.
sk: Funkcia Exporter rozloženia exportuje stránky WordPress, príspevky a všetky možnosti a nastavenia Citadely. Pomocou aplikácie Layout Exporter môžete vytvoriť rozloženie Citadela, ktoré môžete jednoducho nainštalovať na inú webovú lokalitu Citadela.

en: Layout Importer needs to have the PHP ZIP extension installed. Please install it or contact your hosting provider.
sk: Layout Importer potrebuje mať nainštalované rozšírenie PHP ZIP. Nainštalujte si ho alebo sa obráťte na poskytovateľa hostingu.

en: Layout import/export settings
sk: Nastavenia importu/exportu rozloženia

en: Layouts
sk: Rozloženia

en: Layouts import and export is disabled
sk: Import a export rozložení je zakázaný

en: Left
sk: Vľavo

en: Left align logo
sk: Zarovnanie loga doľava

en: Left side
sk: Ľavá strana

en: Letter spacing
sk: Medzery medzi písmenami

en: Light
sk: Svetlo

en: Light (100)
sk: Svetlo (100)

en: Line height
sk: Výška riadku

en: Lines color
sk: Farba čiar

en: Link
sk: Odkaz

en: List layout
sk: Rozloženie zoznamu

en: Location
sk: Umiestnenie

en: Location description
sk: Popis lokality

en: Location title
sk: Názov lokality

en: Location:
sk: Umiestnenie:

en: Logo font size
sk: Veľkosť písma loga

en: Logo image in custom header.
sk: Obrázok loga vo vlastnom záhlaví.

en: Logo image max width
sk: Maximálna šírka obrázka loga

en: Logo space max width
sk: Maximálna šírka priestoru pre logo

en: Main Menu
sk: Hlavné menu

en: Medium
sk: Stredné

en: Medium size
sk: Stredná veľkosť

en: Membership
sk: Členstvo

en: Menu button color
sk: Farba tlačidla ponuky

en: Minimum value 1500px, leave empty for unlimited width.
sk: Minimálna hodnota 1500px, pre neobmedzenú šírku nechajte prázdne.

en: Mininum height
sk: Minimálna výška

en: Mobile
sk: Mobilný portál

en: Mobile Settings
sk: Nastavenia mobilných zariadení

en: Mobile settings
sk: Nastavenia mobilných zariadení

en: Mobile size
sk: Veľkosť mobilného zariadenia

en: Mobile width breakpoint
sk: Bod zlomu šírky mobilného zariadenia

[ctx: theme layout]
en: Modern
sk: Moderné

en: Monday
sk: Pondelok

en: Move down
sk: Posunúť sa nadol

en: Move up
sk: Posunúť sa nahor

en: Name field
sk: Pole s názvom

en: Next
sk: Ďalšie

en: No Repeat
sk: Žiadne opakovanie

en: No borders
sk: Žiadne hranice

[ctx: label for css property "no-repeat": do not repeat image in background]
en: No repeat
sk: Žiadne opakovanie

en: No results found.
sk: Nenašli sa žiadne výsledky.

en: No special pages found.
sk: Nenašli sa žiadne špeciálne stránky.

en: None
sk: Žiadne

en: Normal (400)
sk: Normálne (400)

en: Note: standard page title will be hidden.
sk: Poznámka: štandardný názov stránky bude skrytý.

en: Number of items
sk: Počet položiek

en: Oops! That page can't be found.
sk: Ups! Túto stránku nemožno nájsť.

en: Open in new window
sk: Otvoriť v novom okne

en: Open link in new tab
sk: Otvoriť odkaz v novej karte

en: Opened footer wigets area
sk: Otvorená oblasť päty wigets

en: Opening Hours
sk: Otváracie hodiny

en: Opening Hours settings
sk: Nastavenie otváracích hodín

en: Order Options
sk: Možnosti objednávky

en: Order by
sk: Objednávka podľa

en: Original
sk: Originál

en: Overlay color
sk: Farba prekrytia

en: Overlay gradient
sk: Prekrytie gradientu

en: Overlay opacity
sk: Nepriehľadnosť prekrytia

en: PHP ZIP extension not found
sk: PHP ZIP rozšírenie nebolo nájdené

en: Page Color
sk: Farba stránky

en: Please do not close this browser window until the Layout package is imported completely.
sk: Nezatvárajte toto okno prehliadača, kým sa balík Rozloženie úplne neimportuje.

en: Please understand that Layout Exporter does not export everything from WordPress, such as WooCommerce invoices or data from other 3rd party plugins. There are many other plugins available for migration purposes.
sk: Prosím, uvedomte si, že Layout Exporter neexportuje všetko zo systému WordPress, napríklad faktúry WooCommerce alebo údaje z iných pluginov tretích strán. Na účely migrácie je k dispozícii mnoho ďalších pluginov.

en: Position
sk: Pozícia

en: Position on website
sk: Pozícia na webovej stránke

en: Post Details
sk: Podrobnosti o príspevku

en: Posts
sk: Príspevky

en: Posts navigation
sk: Navigácia v príspevkoch

en: Posts settings
sk: Nastavenie príspevkov

en: Preview is displayed only in Customizer screen.
sk: Náhľad sa zobrazuje len na obrazovke Customizer.

en: Previous
sk: Predchádzajúci

en: Price Table
sk: Cenová tabuľka

en: Price table alignment
sk: Zarovnanie cenovej tabuľky

en: Radial gradient
sk: Radiálny gradient

en: Random
sk: Náhodné

en: Read more link
sk: Čítajte viac odkaz

en: Ready to use Citadela layouts
sk: Rozloženia Citadela pripravené na použitie

note: Description of the plugin
en: Ready to use layouts and blocks for Citadela with many customization options
sk: Pripravené rozloženia a bloky pre Citadelu s mnohými možnosťami prispôsobenia

note: translators: %s plugin's name
en: Recently activated theme is not compatible with %s plugin, therefore the plugin was deactivated.
sk: Nedávno aktivovaná téma nie je kompatibilná so zásuvným modulom %s, preto bol zásuvný modul deaktivovaný.

en: Regular
sk: Pravidelné

en: Remove image
sk: Odstrániť obrázok

[ctx: label for css property "repeat": repeat image in background]
en: Repeat
sk: Opakujte

[ctx: label for css property "repeat-x": repeat horizontally image in background]
en: Repeat horizontally
sk: Opakujte horizontálne

[ctx: label for css property "repeat-y": repeat vertically image in background]
en: Repeat vertically
sk: Opakujte vertikálne

en: Replace default label of the field.
sk: Nahradiť predvolený štítok poľa.

en: Replace image
sk: Nahradiť obrázok

en: Required plugins
sk: Požadované doplnky

en: Reset
sk: Obnovenie

en: Responsive Spacer
sk: Reagujúci rozdeľovač

en: Responsive Text
sk: Reagujúci text

en: Responsive options applied under screen width
sk: Možnosti reagovania na šírku obrazovky

en: Reusable Blocks
sk: Opakovane použiteľné bloky

en: Reusable blocks settings
sk: Nastavenia blokov na opakované použitie

en: Right
sk: Vpravo

en: Right side
sk: Pravá strana

en: Saturday
sk: Sobota

en: Save Settings
sk: Uložiť nastavenia

en: Search Special ages
sk: Vyhľadávanie Špeciálne vekové kategórie

en: Search results for:
sk: Výsledky vyhľadávania pre:

en: Select Google Font for your website
sk: Výber písma Google pre vašu webovú lokalitu

en: Select Layout package
sk: Vyberte balík Rozloženie

en: Select alignment
sk: Vyberte zarovnanie

en: Select alignment on mobile design
sk: Vyberte zarovnanie na mobilný dizajn

en: Select background type
sk: Vyberte typ pozadia

en: Select color combinations for your website
sk: Výber farebných kombinácií pre vaše webové stránky

en: Select font weight
sk: Výber hmotnosti písma

en: Select image
sk: Vybrať obrázok

en: Select layout
sk: Vyberte rozloženie

en: Select layout for website header
sk: Výber rozloženia záhlavia webovej stránky

en: Select layout for your website
sk: Výber rozvrhnutia webovej lokality

en: Select size
sk: Vyberte veľkosť

en: Semi-bold
sk: Polotučné písmo

en: Service
sk: Služba

en: Service Image
sk: Služba Image

en: Service description text
sk: Text popisu služby

en: Service header
sk: Záhlavie služby

en: Set background image
sk: Nastavenie obrázka na pozadí

en: Set custom image
sk: Nastavenie vlastného obrázka

en: Set custom logo image
sk: Nastavenie vlastného obrázka loga

en: Set header color as background image overlay
sk: Nastavenie farby záhlavia ako prekrytie obrázku na pozadí

en: Sets if widgets in footer are opened or closed by default on mobile after page load. Applicable if collapsible widgets are enabled.
sk: Nastaví, či sa widgety v pätičke po načítaní stránky na mobilnom zariadení predvolene otvoria alebo zatvoria. Platí, ak sú povolené skladacie widgety.

en: Settings
sk: Nastavenia

en: Settings Saved
sk: Uložené nastavenia

en: Settings for main menu in header
sk: Nastavenia pre hlavné menu v záhlaví

en: Settings for site header
sk: Nastavenia záhlavia stránky

en: Shadow Settings
sk: Nastavenia tieňov

en: Shadow color
sk: Farba tieňa

en: Show always
sk: Ukážte vždy

en: Show button with link
sk: Zobraziť tlačidlo s odkazom

en: Show categories
sk: Zobraziť kategórie

en: Show date
sk: Dátum výstavy

en: Show description
sk: Zobraziť popis

en: Show discount price
sk: Zobraziť zľavovú cenu

en: Show featured image
sk: Zobraziť zobrazený obrázok

en: Show header over content
sk: Zobrazenie záhlavia nad obsahom

en: Show icon
sk: Zobraziť ikonu

en: Show image
sk: Zobraziť obrázok

en: Show image as icon
sk: Zobraziť obrázok ako ikonu

en: Show in menu
sk: Zobraziť v ponuke

en: Show link to manage Reusable blocks in admin menu
sk: Zobrazenie odkazu na správu opakovane použiteľných blokov v ponuke správcu

en: Show locations
sk: Ukážte miesta

en: Show only on mobile
sk: Zobraziť len na mobile

en: Show opening hours on your website.
sk: Uveďte otváracie hodiny na svojej webovej stránke.

en: Show or hide Cluster block only on mobile screen size.
sk: Zobrazenie alebo skrytie bloku Cluster len na veľkosti obrazovky mobilného zariadenia.

en: Show preview of Announcement Bar
sk: Ukázať náhľad na Announcement Bar

en: Show transparent header without additional background settings.
sk: Zobrazenie priehľadného záhlavia bez ďalších nastavení pozadia.

en: Show website
sk: Zobraziť webové stránky

[ctx: settings]
en: Simple
sk: Jednoduché

en: Simple layout
sk: Jednoduché rozloženie

en: Simple settings
sk: Jednoduché nastavenia

en: Simple settings allow you to show simple text and button in your announcements bar. Colors can be customized via WordPress customizer.
sk: Jednoduché nastavenia umožňujú zobrazenie jednoduchého textu a tlačidla v paneli oznámení. Farby je možné prispôsobiť prostredníctvom nástroja WordPress customizer.

en: Simple text styles
sk: Jednoduché štýly textu

en: Simplified typography styles for blog posts pages
sk: Zjednodušené štýly typografie pre stránky s blogovými príspevkami

en: Single color
sk: Jedna farba

en: Single color overlay
sk: Jednofarebné prekrytie

en: Sizes for Content, Wide and Fullwidth layout types used in design.
sk: Veľkosti pre typy rozloženia Content, Wide a Fullwidth použité v dizajne.

en: Skip number of posts from start
sk: Preskočiť počet príspevkov od začiatku

en: Small
sk: Malé

en: Small size
sk: Malá veľkosť

en: Space around logo
sk: Priestor okolo loga

en: Space around menu button
sk: Priestor okolo tlačidla ponuky

en: Spacer height in
sk: Výška rozpery v

en: Spacer settings
sk: Nastavenia rozdeľovača

en: Spacing Settings
sk: Nastavenia rozstupov

[ctx: post type singular name]
en: Special Page
sk: Špeciálna stránka

[ctx: admin menu]
en: Special Pages
sk: Špeciálne stránky

[ctx: post type general name]
en: Special Pages
sk: Špeciálne stránky

en: Special container that is always on full width if there is no sidebar or columns. You can insert there other blocks and set container background.
sk: Špeciálny kontajner, ktorý je vždy na celú šírku, ak nie je bočný panel alebo stĺpce. Môžete tam vložiť ďalšie bloky a nastaviť pozadie kontajnera.

en: Special page updated.
sk: Špeciálna stránka aktualizovaná.

en: Special pages list
sk: Zoznam špeciálnych stránok

en: Special pages list navigation
sk: Navigácia v zozname špeciálnych stránok

en: Spread radius
sk: Polomer rozptylu

en: Sticky header on desktop
sk: Lepiace záhlavie na ploche

en: Sticky header on mobile
sk: Lepkavé záhlavie na mobile

en: Sticky header settings
sk: Nastavenia lepiaceho záhlavia

en: Sticky posts first
sk: Najskôr lepkavé príspevky

en: Styles
sk: Štýly

en: Subtitle
sk: Podtitul

en: Subtitle color
sk: Farba podtitulu

en: Sunday
sk: Nedeľa

en: Table subtitle
sk: Podnázov tabuľky

en: Table title
sk: Názov tabuľky

en: Tag description
sk: Popis značky

en: Tag name
sk: Názov štítku

en: Tehre was an error with downloading layout
sk: Pri preberaní rozloženia došlo k chybe

en: Text Font
sk: Písmo textu

en: Text alignment
sk: Zarovnanie textu

en: Text color
sk: Farba textu

en: Text color in custom header.
sk: Farba textu vo vlastnom záhlaví.

en: Text displayed in the Infobar. It can contain HTML formatting such as URLs to link to your terms or privacy policy.
sk: Text zobrazený v infobare. Môže obsahovať formátovanie HTML, napríklad adresy URL na prepojenie na vaše podmienky alebo zásady ochrany osobných údajov.

en: Text displayed on the button in announcements bar. Leave empty to hide the button.
sk: Text zobrazený na tlačidle v paneli oznámení. Ak chcete tlačidlo skryť, nechajte ho prázdne.

en: Text displayed on the button. If no text is specified, X sign will be used to close Infobar.
sk: Text zobrazený na tlačidle. Ak nie je zadaný žiadny text, na zatvorenie infobaru sa použije znak X.

en: Text of announcement
sk: Text oznámenia

en: Thank you for activating Citadela Pro.
sk: Ďakujeme vám za aktiváciu aplikácie Citadela Pro.

note: translators: %s plugin's name
en: The %s plugin could not be activated. It is not compatible with the current active theme.
sk: Zásuvný modul %s sa nepodarilo aktivovať. Nie je kompatibilný s aktuálnou aktívnou témou.

en: The Citadela Layout requires these plugins. The required plugins will be installed and activated automatically. In case you don't have access to one of the plugins, some pages might be incomplete.
sk: Rozloženie Citadela vyžaduje tieto doplnky. Požadované doplnky sa nainštalujú a aktivujú automaticky. V prípade, že nemáte prístup k niektorému zo zásuvných modulov, niektoré stránky môžu byť neúplné.

en: The content could not be imported.
sk: Obsah nebolo možné importovať.

en: The process can take anywhere between 30 seconds to 30 minutes depending on the size of the Layout package and speed of connection (mainly due to downloading demo images).
sk: Tento proces môže trvať od 30 sekúnd do 30 minút v závislosti od veľkosti balíka Layout a rýchlosti pripojenia (najmä kvôli sťahovaniu ukážkových obrázkov).

en: Theme Layout
sk: Rozloženie témy

en: There was an error with installing plugins
sk: Pri inštalácii zásuvných modulov došlo k chybe

en: Thick borders
sk: Silné okraje

en: Thin
sk: Tenké

en: Thin borders
sk: Tenké hranice

note: translators: 1. Start html anchor tag, 2. End html anchor tag
en: This setting defines whether to use our Citadela styles in %1$sThe Events Calendar%2$s plugin or use the plugin's styles.
sk: Toto nastavenie určuje, či sa majú v zásuvnom module %1$sKalendár udalostí%2$s používať naše štýly Citadela alebo štýly zásuvného modulu.

en: Thursday
sk: Štvrtok

en: Tile
sk: Dlaždice

en: Tile Horizontally
sk: Vodorovné dlaždice

en: Tile Vertically
sk: Obkladajte vertikálne

en: Title
sk: Názov

en: Title color
sk: Farba názvu

en: Titles Font
sk: Názvy Písmo

en: Titles Style
sk: Štýl titulov

en: To edit the image, you need permission to upload media.
sk: Ak chcete upraviť obrázok, potrebujete povolenie na nahrávanie médií.

en: Top Left
sk: Vľavo hore

en: Top Right
sk: Vpravo hore

en: Tracking ID
sk: ID sledovania

en: Tracking privacy
sk: Sledovanie súkromia

en: Transparent header
sk: Priehľadné záhlavie

en: Tueasday
sk: Utorok

en: Tuesday
sk: Utorok

en: Turn on Announcements bar functionality
sk: Zapnutie funkcie panela oznámení

en: Turn on Comments extension functionality
sk: Zapnutie funkcie rozšírenia Komentáre

en: Type
sk: Typ

en: Type for search...
sk: Typ na vyhľadávanie...

en: Typography
sk: Typografia

en: Upload an image file or pick one from your media library.
sk: Nahrajte súbor s obrázkom alebo vyberte súbor z knižnice médií.

en: Uploaded ZIP file is not Citadela Layout package or it is old incompatible Layout package. Please download the newest package from your AitThemes account.
sk: Nahraný súbor ZIP nie je balík rozvrhnutia Citadela alebo je to starý nekompatibilný balík rozvrhnutia. Prosím, stiahnite si najnovší balík z vášho účtu AitThemes.

en: Uploading&#8230;
sk: Nahrávanie&#8230;

en: Urls from editor comment text will be removed. Applied for user roles with edit post capability like Contributor and higher.
sk: Urly z textu komentára editora budú odstránené. Platí pre používateľské roly s možnosťou upravovať príspevky, ako napríklad Prispievateľ a vyššie.

en: Urls from guest comment text will be removed
sk: Urly z textu komentára hosťa budú odstránené

en: Urls from non-editor comment text will be removed. Applied for user roles without edit post capability like Subscriber.
sk: Urly z textu komentára, ktorý nie je textom redaktora, budú odstránené. Platí pre roly používateľov bez možnosti upravovať príspevky, ako je Odberateľ.

en: Use Citadela styles
sk: Používanie štýlov Citadela

en: Use Infobar on your website
sk: Používanie infobaru na webových stránkach

en: Use custom header
sk: Použitie vlastného záhlavia

en: Use custom width settings
sk: Používanie vlastných nastavení šírky

en: Use default font
sk: Použitie predvoleného písma

en: Use default font weight
sk: Použiť predvolenú váhu písma

en: Use responsive options
sk: Používanie citlivých možností

en: Using font size from theme design.
sk: Použitie veľkosti písma z návrhu témy.

en: Using letter spacing from theme design.
sk: Použitie medzier medzi písmenami z návrhu témy.

en: Using line height from theme design.
sk: Použitie výšky riadku z návrhu témy.

en: Vertical offset
sk: Vertikálny posun

en: View Demo
sk: Zobraziť ukážku

en: View layouts
sk: Zobraziť rozloženia

en: View more
sk: Zobraziť viac

en: Visibility on mobile
sk: Viditeľnosť v mobilných zariadeniach

en: WP Button Block
sk: Blok tlačidiel WP

en: We keep your email so we can communicate with you about our product and services. For further details please see <a href="#">our privacy policy</a>.
sk: Váš e-mail si uchovávame, aby sme s vami mohli komunikovať o našich produktoch a službách. Ďalšie podrobnosti nájdete v <a href="#">našich zásadách ochrany osobných údajov</a>.

en: We keep your name so we can communicate with you about our product and services. For further details please see <a href="#">our privacy policy</a>.
sk: Vaše meno si ponecháme, aby sme s vami mohli komunikovať o našich produktoch a službách. Ďalšie podrobnosti nájdete v <a href="#">našich zásadách ochrany osobných údajov</a>.

en: We keep your website URL so we can communicate with you about our product and services. For further details please see <a href="#">our privacy policy</a>.
sk: Adresu URL vašej webovej stránky si ponecháme, aby sme s vami mohli komunikovať o našich produktoch a službách. Ďalšie podrobnosti nájdete v <a href="#">našich zásadách ochrany osobných údajov</a>.

en: We're importing the Layout package...
sk: Importujeme balík Rozloženie...

note: translators: 1. url to upgrading guide, 2. plugin's name
en: We've noticed that you're running an outdated version of PHP which is no longer supported, therefore <em>the plugin was deactivated</em>. Make sure your site is fast and secure, by <a href='%1$s'>upgrading PHP to the latest version</a>. Minimal requirement for %2$s is <strong>PHP 5.6.20</strong>.
sk: Zistili sme, že používate zastaranú verziu PHP, ktorá už nie je podporovaná, preto bol <em>zásuvný modul deaktivovaný</em>. Uistite sa, že je vaša stránka rýchla a bezpečná, a to <a href='%1$s'>aktualizáciou PHP na najnovšiu verziu</a>. Minimálna požiadavka pre %2$s je <strong>PHP 5.6.20</strong>.

note: translators: 1. url to upgrading guide, 2. plugin's name
en: We've noticed that you're running an outdated version of WordPress, therefore <em>the plugin was deactivated</em>. Make sure your site is secure and up to date, by <a href='%1$s'>updating WordPress to the latest version</a>. Minimal requirement for %2$s is <strong>WordPress 5.2</strong>.
sk: Zistili sme, že používate zastaranú verziu WordPress, preto bol zásuvný modul deaktivovaný</em>. Uistite sa, že je vaša stránka bezpečná a aktuálna, a to <a href='%1$s'>aktualizáciou WordPress na najnovšiu verziu</a>. Minimálna požiadavka pre %2$s je <strong>WordPress 5.2</strong>.

en: Website URL field
sk: Pole URL webovej lokality

en: Wednesday
sk: Streda

en: Wide
sk: Široká

en: Wide size
sk: Široká veľkosť

en: Wide size width
sk: Široká šírka

en: Widgets area in footer can be opened or closed on mobile.
sk: Oblasť widgetov v pätičke je možné otvoriť alebo zatvoriť na mobilnom zariadení.

en: Width Settings
sk: Nastavenia šírky

en: With advanced settings you have full control over html and styles for your announcements bar.
sk: Vďaka pokročilým nastaveniam máte úplnú kontrolu nad html a štýlmi panela s oznámeniami.

en: You can import any of the available Citadela Layouts.
sk: Môžete importovať ľubovoľné z dostupných rozložení Citadela.

en: Your comments help us to improve our products and services so we keep recording them. We use the comment also for future reference. For further details please see <a href="#">our privacy policy</a>.
sk: Vaše pripomienky nám pomáhajú zlepšovať naše produkty a služby, preto ich budeme zaznamenávať. Pripomienky používame aj pre budúce použitie. Ďalšie podrobnosti nájdete v <a href="#">našich zásadách ochrany osobných údajov</a>.

en: Your current content will be deleted
sk: Váš aktuálny obsah bude vymazaný

en: ZIP files
sk: Súbory ZIP

en: button text
sk: text tlačidla

[ctx: Uploader: Drop Layout package here - or - Select Layout package]
en: or
sk: alebo

en: read more text
sk: prečítajte si viac textu

en: row text...
sk: text riadku...
