Citadela Pro 5.0.3 - en to sl translation catalogue (546 entries)

note: translators: %s plugin's name
en: %s plugin and PHP incompatiblity
sl: Nezdružljivost vtičnika %s in PHP

note: translators: %s plugin's name
en: %s plugin and WordPress incompatiblity
sl: Nezdružljivost vtičnika %s in WordPress

note: translators: %s plugin's name
en: %s plugin has beed deactivated
sl: Vtičnik %s je bil deaktiviran

note: translators: %s plugin's name
en: %s plugin incompatibility
sl: Nezdružljivost vtičnika %s

note: translators: %s - list of required plugins
en: (You can download them from your AitThemes account)
sl: (Lahko jih prenesete iz svojega računa AitThemes)

en: 100% horizontal
sl: 100% vodoravno

en: 100% vertical
sl: 100 % navpično

en: Accept
sl: Sprejmi

en: Add empty space between blocks that will look differently on desktop and on mobile devices.
sl: Dodajte prazen prostor med bloki, ki bodo na namizju in mobilnih napravah izgledali drugače.

en: Additional text
sl: Dodatno besedilo

en: Additional text displayed with the field. It can contain HTML formatting such as urls to link to your terms or privacy policy.
sl: Dodatno besedilo, prikazano s poljem. Lahko vsebuje oblikovanje HTML, kot so URL-ji za povezavo do vaših pogojev ali pravilnika o zasebnosti.

[ctx: settings]
en: Advanced
sl: Napredno

en: Advanced settings
sl: Napredne nastavitve

en: Align Text Center
sl: Poravnaj središče besedila

en: Align Text Left
sl: Poravnaj besedilo levo

en: Align Text Right
sl: Poravnaj besedilo desno

en: Align logo section to the left side
sl: Poravnajte del logotipa na levo stran

en: All
sl: vse

en: All Special Pages
sl: Vse posebne strani

note: translators: %s plugin's name
en: All blocks were moved to %s plugin.
sl: Vsi bloki so bili premaknjeni v vtičnik %s.

en: Allows you to easily add company services to your website.
sl: Omogoča enostavno dodajanje storitev podjetja na vaše spletno mesto.

en: Allows you to insert text with custom settings and font.
sl: Omogoča vstavljanje besedila z nastavitvami po meri in pisavo.

en: Allows you to put page title anywhere you like. For example after header image.
sl: Omogoča vam, da naslov strani postavite kamor koli želite. Na primer za sliko glave.

en: Announcements Bar
sl: Vrstica z obvestili

en: Announcements bar
sl: Vrstica z obvestili

en: Announcements bar allows you to present any important announcements on the top of all your pages.
sl: Vrstica z obvestili vam omogoča, da na vrhu vseh vaših strani predstavite vsa pomembna obvestila.

en: Announcements bar is displayed after selected date and time.
sl: Po izbranem datumu in času se prikaže vrstica z obvestili.

en: Announcements bar is displayed until selected date and time.
sl: Vrstica z obvestili je prikazana do izbranega datuma in ure.

en: Anonymize IP address of your website visitors.
sl: Anonimizirajte IP naslov obiskovalcev vašega spletnega mesta.

en: Appearance
sl: Videz

en: Appearance settings for your website
sl: Nastavitve videza za vaše spletno mesto

en: Applied for Simple type of Announcements bar.
sl: Uporablja se za preprosto vrsto vrstice z obvestili.

en: Ascending
sl: Naraščajoče

en: Author biographical info
sl: Biografski podatki avtorja

en: Author name
sl: Ime avtorja

en: Availability of selected style depends on selected font for titles.
sl: Razpoložljivost izbranega sloga je odvisna od izbrane pisave za naslove.

en: Available range
sl: Razpoložljivi obseg

en: Background Image Overlay
sl: Prekrivna slika ozadja

en: Background Settings
sl: Nastavitve ozadja

en: Background color
sl: Barva ozadja

en: Background color type
sl: Vrsta barve ozadja

en: Background gradient
sl: Gradient ozadja

en: Background image
sl: Slika ozadja

en: Background image repeat
sl: Ponovitev slike ozadja

en: Background image size
sl: Velikost slike ozadja

en: Background position
sl: Položaj ozadja

en: Background settings for your website header
sl: Nastavitve ozadja za glavo vašega spletnega mesta

en: Bar Background color
sl: Barva ozadja vrstice

en: Black
sl: Črna

en: Blog Page
sl: Spletna stran

en: Blog Posts
sl: Objave v blogu

en: Blur radius
sl: Polmer zamegljenosti

en: Bold
sl: Krepko

en: Bold (700)
sl: Krepko (700)

en: Border Settings
sl: Nastavitve obrobe

en: Border color
sl: Barva obrobe

en: Border radius
sl: Polmer meje

en: Border radius options
sl: Možnosti radija obrobe

en: Border width
sl: Širina meje

en: Borders color
sl: Barva meja

en: Borders width
sl: Širina meja

en: Bottom
sl: dno

[ctx: position]
en: Bottom
sl: dno

en: Bottom Left
sl: Spodaj levo

en: Bottom Right
sl: Spodaj desno

en: Box layout
sl: Postavitev škatle

en: Box width
sl: Širina škatle

en: Burger menu only
sl: Samo burger meni

en: Button Background color
sl: Gumb Barva ozadja

en: Button URL
sl: URL gumba

en: Button background
sl: Ozadje gumba

en: Button link
sl: Povezava z gumbom

en: Button settings
sl: Nastavitve gumbov

en: Button text
sl: Besedilo gumba

en: Buttons Border Radius
sl: Obrobni polmer gumbov

en: Cancel
sl: Prekliči

en: Carousel autoplay enabled
sl: Samodejno predvajanje vrtiljaka je omogočeno

en: Carousel loop mode enabled
sl: Način vrtiljaka je omogočen

en: Categories
sl: kategorije

en: Category
sl: Kategorija

en: Category description
sl: Opis kategorije

en: Category title
sl: Naslov kategorije

en: Category:
sl: kategorija:

en: Change HTML tag
sl: Spremenite oznako HTML

en: Change icon
sl: Spremeni ikono

en: Change image
sl: Spremeni sliko

en: Change image for desktop resolution
sl: Spremeni sliko za ločljivost namizja

en: Change image for mobile resolution
sl: Spremeni sliko za mobilno ločljivost

en: Citadela - Special Pages
sl: Citadela - Posebne strani

en: Citadela Blocks
sl: Bloki Citadela

en: Citadela Content Settings
sl: Nastavitve vsebine Citadela

en: Citadela Header Settings
sl: Nastavitve glave Citadela

en: Citadela Service Block image size
sl: Velikost slike servisnega bloka Citadela

en: Citadela Special Pages
sl: Posebne strani Citadele

[ctx: header layout]
en: Classic
sl: klasična

[ctx: theme layout]
en: Classic
sl: klasična

en: Clear
sl: Jasno

en: Cluster
sl: Grozd

en: Collapse menu to button
sl: Strni meni v gumb

en: Collapsible footer widgets options
sl: Možnosti pripomočkov za zložljivo nogo

en: Color settings
sl: Barvne nastavitve

en: Colors
sl: Barve

en: Comment author name will not be linked to url inserted in Website field
sl: Ime avtorja komentarja ne bo povezano z url, vstavljenim v polje Spletna stran

en: Comment text field
sl: Besedilno polje za komentar

en: Comments Extension can be used to add help text to every single input in WordPress Comment form.
sl: Razširitev komentarjev se lahko uporablja za dodajanje besedila pomoči vsakemu posameznemu vnosu v obrazcu za komentarje WordPress.

en: Comments extension
sl: Razširitev komentarjev

en: Comments links settings
sl: Nastavitve povezav komentarjev

en: Confirm
sl: Potrdi

en: Contain
sl: Vsebovati

en: Content
sl: Vsebina

en: Content size
sl: Velikost vsebine

en: Content size width
sl: Širina vsebine

en: Content width
sl: Širina vsebine

en: Content width sizes
sl: Velikosti širine vsebine

en: Cookies expiration
sl: Rok uporabnosti piškotkov

en: Cover
sl: Pokrov

[ctx: label for css property "cover": image in background cover entire place]
en: Cover
sl: Pokrov

en: Cover column height
sl: Višina stebra pokrova

en: Current block view
sl: Trenutni pogled bloka

en: Current page title
sl: Naslov trenutne strani

en: Custom Header is enabled. Following options may not have effect for this page.
sl: Glava po meri je omogočena. Naslednje možnosti morda ne bodo vplivale na to stran.

en: Custom Header with Custom Logo is enabled for this page. Change of logo image may not be visible in preview.
sl: Glava po meri z logotipom po meri je omogočena za to stran. Sprememba slike logotipa morda ne bo vidna v predogledu.

en: Custom Page Title
sl: Naslov strani po meri

en: Custom codes
sl: Kode po meri

en: Custom image
sl: Slika po meri

en: Custom logo
sl: Logotip po meri

en: Custom logo image
sl: Slika logotipa po meri

en: Customize colors
sl: Prilagodite barve

en: Customized options for mobile screen width.
sl: Prilagojene možnosti za širino zaslona mobilnega telefona.

en: Date
sl: Datum

en: Date color
sl: Barva datuma

en: Date from
sl: Datum, od

en: Date to
sl: Datum do

en: Day hours color
sl: Barva dnevne ure

en: Day title color
sl: Barva naslova dneva

en: Days without defined time will be hidden.
sl: Dnevi brez določene ure bodo skriti.

en: Decoration Color
sl: Barva dekoracije

en: Decoration color
sl: Barva dekoracije

en: Default
sl: Privzeto

[ctx: theme design]
en: Default
sl: Privzeto

[ctx: default size of image in background]
en: Default size
sl: Privzeta velikost

en: Define border radius for different parts of design.
sl: Določite obrobni polmer za različne dele načrtovanja.

en: Delete row
sl: Izbriši vrstico

en: Descending
sl: Padajoče

en: Design Options
sl: Možnosti oblikovanja

en: Desktop
sl: namizje

en: Desktop settings
sl: Nastavitve namizja

en: Desktop size
sl: Velikost namizja

en: Disable author name link
sl: Onemogoči povezavo z imenom avtorja

en: Disable default margins
sl: Onemogoči privzete robove

en: Disable editor comment links
sl: Onemogoči povezave za komentarje urednika

en: Disable featured table
sl: Onemogoči predstavljeno tabelo

en: Disable guest comment links
sl: Onemogoči povezave komentarjev gostov

en: Disable image
sl: Onemogoči sliko

en: Disable import/export
sl: Onemogoči uvoz/izvoz

en: Disable link to featured image in blog post
sl: Onemogoči povezavo do predstavljene slike v objavi v spletnem dnevniku

en: Disable non-editor comment links
sl: Onemogoči povezave komentarjev, ki niso urejevalniki

en: Disable separator
sl: Onemogoči ločilo

en: Display product, service or packages offers in the table. Set the best deal, show discounted price and write important features for comparison.
sl: V tabeli prikažite ponudbe izdelkov, storitev ali paketov. Določite najboljšo ponudbo, pokažite znižano ceno in napišite pomembne lastnosti za primerjavo.

en: Displays list of posts based on filters. For example posts only from specific category.
sl: Prikaže seznam objav na podlagi filtrov. Na primer objave samo iz določene kategorije.

en: Displays paginated list of posts on WordPress Blog page.
sl: Prikaže razčlenjeni seznam objav na spletni strani WordPress.

en: Do not use float numbers, please.
sl: Prosim, ne uporabljajte plavajočih številk.

en: Downloading&#8230;
sl: Prenašanje …

en: Drop Layout package here
sl: Tukaj spustite paket postavitve

note: translators: 1. Start html anchor tag, 2. End html anchor tag
en: Easily create and manage an events calendar with %1$sThe Events Calendar%2$s free plugin.
sl: Preprosto ustvarite in upravljajte koledar dogodkov z brezplačnim vtičnikom %1$s Koledar dogodkov%2$s.

en: Edit Special Page
sl: Uredi posebno stran

en: Edit or update the image
sl: Uredite ali posodobite sliko

en: Email field
sl: E-poštno polje

en: Enable
sl: Omogoči

en: Enable collapsible footer wigets area
sl: Omogoči zložljivo območje za gradnike noge

en: Enable featured table
sl: Omogoči predstavljeno tabelo

en: Error
sl: Napaka

en: Events
sl: Dogodki

en: Expiration of saved cookies in days.
sl: Potek shranjenih piškotkov v dneh.

note: translators: %s site name
en: Export %s Layout
sl: Izvozi postavitev %s

en: Extra Bold (900)
sl: Zelo krepko (900)

en: Extra-bold
sl: Ekstra krepko

en: Extra-light
sl: Ekstra lahek

en: Featured
sl: Predstavljeno

en: Featured image link
sl: Povezava do predstavljene slike

en: Field label
sl: Oznaka polja

en: Filter special pages list
sl: Filtrirajte seznam posebnih strani

en: Filters
sl: Filtri

en: Fixed background image
sl: Fiksna slika ozadja

en: Fixed image
sl: Fiksna slika

en: Font size
sl: Velikost pisave

en: Font size unit
sl: Enota velikosti pisave

en: Footer Color
sl: Barva noge

en: Footer code
sl: Koda noge

en: Forced inside space
sl: Prisiljen notranji prostor

en: Friday
sl: petek

en: From AitThemes:
sl: Iz AitThemes:

note: translators: %s - list of required plugins
en: From AitThemes: %s
sl: Iz AitThemes: %s

en: From WordPress.org:
sl: Iz WordPress.org:

note: translators: %s - list of required plugins
en: From WordPress.org: %s
sl: Iz WordPress.org: %s

en: Full Sticky header
sl: Celotna lepljiva glava

en: Full size
sl: Polna velikost

en: Full size width
sl: Širina polne velikosti

en: Fullwidth
sl: Polna širina

en: Fullwidth header
sl: Glava polne širine

en: Fullwidth size
sl: Velikost polne širine

en: General Border Radius
sl: Splošni polmer meje

en: General Layout
sl: Splošna postavitev

en: General options for desktop.
sl: Splošne možnosti za namizje.

en: General settings
sl: Splošne nastavitve

en: Google Analytics tracking ID.
sl: ID za sledenje Google Analytics.

en: Google font
sl: Googlova pisava

en: Gradient degree
sl: Gradientna stopnja

en: Gradient overlay
sl: Prekrivanje s prelivom

en: Gradient under image, useful for .png images in background.
sl: Gradient pod sliko, uporaben za slike .png v ozadju.

en: HTML tag
sl: HTML oznaka

en: Half layout page
sl: Polovična stran postavitve

en: Header Background
sl: Ozadje glave

en: Header Color
sl: Barva glave

en: Header Color Overlay
sl: Prekrivanje barve glave

en: Header Image
sl: Slika glave

en: Header Image Position
sl: Položaj slike glave

en: Header Image Repeat
sl: Ponovitev slike glave

en: Header Image Size
sl: Velikost slike glave

en: Header Layout
sl: Postavitev glave

en: Header background
sl: Ozadje glave

en: Header code
sl: Koda glave

en: Header text
sl: Besedilo glave

en: Height Settings
sl: Nastavitve višine

en: Height unit
sl: Enota višine

en: Hidden on desktop
sl: Skrito na namizju

en: Hidden on mobile
sl: Skrito na mobilnem telefonu

en: Hidden title in full sticky header on desktop
sl: Skrit naslov v polni lepljivi glavi na namizju

en: Hidden title in full sticky header on mobile
sl: Skrit naslov v polni lepljivi glavi v mobilni napravi

en: Hide Site title
sl: Skrij naslov spletnega mesta

en: Hide button with link
sl: Skrij gumb s povezavo

en: Hide discount price
sl: Skrij ceno s popustom

en: Hide empty days
sl: Skrij prazne dneve

en: Hide only on mobile
sl: Skrij samo v mobilnih napravah

en: Hide site title
sl: Skrij naslov spletnega mesta

en: Hide site title and tagline
sl: Skrij naslov in slogan spletnega mesta

en: Hide tagline only
sl: Skrij samo slogan

en: Horizontal offset
sl: Horizontalni odmik

en: Icon color
sl: Barva ikone

en: If enabled, sticky posts will be displayed on the top of listed posts.
sl: Če je omogočeno, bodo lepljive objave prikazane na vrhu naštetih objav.

en: Image
sl: Slika

en: Image overlay color
sl: Barva prekrivanja slike

en: Image position
sl: Položaj slike

en: Image repeat
sl: Ponovitev slike

en: Image size
sl: Velikost slike

en: Images
sl: Slike

en: Import Layout
sl: Uvozi postavitev

en: Import and export layout settings pages will be disabled
sl: Strani z nastavitvami postavitve za uvoz in izvoz bosta onemogočena

en: Import done!
sl: Uvoz končan!

en: Import layout from file
sl: Uvozi postavitev iz datoteke

en: Import of Layout package will <strong>delete all your content</strong> - all Posts, Pages, Media, Tags and Categories.
sl: Uvoz paketa Layout bo <strong>izbrisal vso vašo vsebino</strong> – vse objave, strani, medije, oznake in kategorije.

en: In "em" unit
sl: V enoti &quot;em&quot;.

en: Infobar can be used to display cookies notification on your website. It is displayed to all new visitors that come to your website. They can click on the button to hide it. Infobar is then hidden for number of days set it “Cookie expiration” field.
sl: Info vrstico lahko uporabite za prikaz obvestila o piškotkih na vašem spletnem mestu. Prikaže se vsem novim obiskovalcem, ki pridejo na vašo spletno stran. Lahko kliknejo na gumb, da ga skrijejo. Informacijska vrstica je nato skrita za število dni, v njej nastavite polje »Potek piškotka«.

en: Insert URL for button. Leave empty to hide the button.
sl: Vstavi URL za gumb. Pustite prazno, da skrijete gumb.

note: translators: 1. minimum number value
en: Insert number larger than %1$s, or leave empty for default value.
sl: Vstavite število, večje od %1$s, ali pustite prazno za privzeto vrednost.

note: translators: 1. minimum number value
en: Insert number larger than %1$s.
sl: Vstavite število, večje od %1$s.

note: translators: 1. maximum number value
en: Insert number smaller than %1$s, or leave empty for default value.
sl: Vstavite številko, manjšo od %1$s, ali pustite prazno za privzeto vrednost.

note: translators: 1. maximum number value
en: Insert number smaller than %1$s.
sl: Vstavite številko, manjšo od %1$s.

en: Insert row after
sl: Vstavi vrstico za

en: Insert text
sl: Vstavite besedilo

en: Insert valid number, please.
sl: Vstavite veljavno številko, prosim.

en: Insert your Google Analytics Tracking ID. Google Analytics tracking code will be added to your website.
sl: Vstavite svoj ID za sledenje Google Analytics. Koda za sledenje Google Analytics bo dodana na vaše spletno mesto.

en: Inset shadow
sl: Vstavljena senca

en: Install required plugins
sl: Namestite potrebne vtičnike

en: Installing and activating plugins&#8230;
sl: Namestitev in aktiviranje vtičnikov…

en: It's not Citadela Layout package
sl: To ni paket Citadela Layout

en: Item subtitle
sl: Podnaslov predmeta

en: Item title
sl: Naslov artikla

en: Large
sl: Velika

en: Large size
sl: Velika velikost

en: Layout Exporter
sl: Izvoznik postavitve

en: Layout Exporter feature exports WordPress pages, posts and all Citadela options and settings. You can use Layout Exporter to create a Citadela layout that you can easily install to another Citadela website.
sl: Funkcija Layout Exporter izvozi strani WordPress, objave in vse možnosti in nastavitve Citadela. S programom Layout Exporter lahko ustvarite postavitev Citadela, ki jo lahko enostavno namestite na drugo spletno mesto Citadela.

en: Layout Importer needs to have the PHP ZIP extension installed. Please install it or contact your hosting provider.
sl: Layout Importer mora imeti nameščeno razširitev PHP ZIP. Prosimo, namestite ga ali se obrnite na svojega ponudnika gostovanja.

en: Layout import/export settings
sl: Nastavitve uvoza/izvoza postavitve

en: Layouts
sl: Postavitve

en: Layouts import and export is disabled
sl: Uvoz in izvoz postavitev je onemogočen

en: Left
sl: levo

en: Left align logo
sl: Levo poravnan logotip

en: Left side
sl: Leva stran

en: Letter spacing
sl: Razmik med črkami

en: Light
sl: Svetloba

en: Light (100)
sl: Svetloba (100)

en: Line height
sl: Višina vrstice

en: Lines color
sl: Barva črt

en: Link
sl: Povezava

en: List layout
sl: Postavitev seznama

en: Location
sl: Lokacija

en: Location description
sl: Opis lokacije

en: Location title
sl: Naslov lokacije

en: Location:
sl: Lokacija:

en: Logo font size
sl: Velikost pisave logotipa

en: Logo image in custom header.
sl: Slika logotipa v glavi po meri.

en: Logo image max width
sl: Največja širina slike logotipa

en: Logo space max width
sl: Največja širina prostora za logotip

en: Main Menu
sl: Glavni meni

en: Medium
sl: srednje

en: Medium size
sl: Srednja velikost

en: Membership
sl: Članstvo

en: Menu button color
sl: Barva gumba menija

en: Minimum value 1500px, leave empty for unlimited width.
sl: Najmanjša vrednost 1500px, pustite prazno za neomejeno širino.

en: Mininum height
sl: Minimalna višina

en: Mobile
sl: Mobilni

en: Mobile Settings
sl: Mobilne nastavitve

en: Mobile settings
sl: Mobilne nastavitve

en: Mobile size
sl: Velikost mobilnega telefona

en: Mobile width breakpoint
sl: Mobilna prelomna točka širine

[ctx: theme layout]
en: Modern
sl: moderno

en: Monday
sl: ponedeljek

en: Move down
sl: Premik navzdol

en: Move up
sl: Pomakni se navzgor

en: Name field
sl: Polje z imenom

en: Next
sl: Naslednji

en: No Repeat
sl: Brez ponovitve

en: No borders
sl: Brez meja

[ctx: label for css property "no-repeat": do not repeat image in background]
en: No repeat
sl: Brez ponovitve

en: No results found.
sl: Ni zadetkov.

en: No special pages found.
sl: Ni posebnih strani.

en: None
sl: Nobena

en: Normal (400)
sl: Normalno (400)

en: Note: standard page title will be hidden.
sl: Opomba: standardni naslov strani bo skrit.

en: Number of items
sl: Število predmetov

en: OK
sl: v redu

en: Oops! That page can't be found.
sl: Ups! Te strani ni mogoče najti.

en: Open in new window
sl: Odpri v novem oknu

en: Open link in new tab
sl: Odpri povezavo v novem zavihku

en: Opened footer wigets area
sl: Odprto območje za pripomočke v nogi

en: Opening Hours
sl: Odpiralni čas

en: Opening Hours settings
sl: Nastavitve delovnega časa

en: Order Options
sl: Možnosti naročila

en: Order by
sl: Naročite po

en: Overlay color
sl: Barva prekrivanja

en: Overlay gradient
sl: Prekrivni gradient

en: Overlay opacity
sl: Prosojnost prekrivanja

en: PHP ZIP extension not found
sl: PHP razširitve ZIP ni bilo mogoče najti

en: Page Color
sl: Barva strani

en: Please do not close this browser window until the Layout package is imported completely.
sl: Prosimo, ne zaprite tega okna brskalnika, dokler paket Layout ni v celoti uvožen.

en: Please understand that Layout Exporter does not export everything from WordPress, such as WooCommerce invoices or data from other 3rd party plugins. There are many other plugins available for migration purposes.
sl: Upoštevajte, da Layout Exporter ne izvaža vsega iz WordPressa, kot so računi WooCommerce ali podatki iz drugih vtičnikov tretjih oseb. Za namene selitve je na voljo veliko drugih vtičnikov.

en: Position
sl: Položaj

en: Position on website
sl: Položaj na spletni strani

en: Post Details
sl: Podrobnosti objave

en: Posts
sl: Objave

en: Posts navigation
sl: Navigacija po objavah

en: Posts settings
sl: Nastavitve objav

en: Preview is displayed only in Customizer screen.
sl: Predogled je prikazan samo na zaslonu Customizer.

en: Previous
sl: Prejšnji

en: Price Table
sl: Tabela s cenami

en: Price table alignment
sl: Usklajevanje tabele s cenami

en: Radial gradient
sl: Radialni gradient

en: Random
sl: Naključen

en: Read more link
sl: Preberi več na povezavi

en: Ready to use Citadela layouts
sl: Pripravljene za uporabo Citadela postavitve

note: Description of the plugin
en: Ready to use layouts and blocks for Citadela with many customization options
sl: Pripravljene za uporabo postavitve in bloki za Citadela z veliko možnostmi prilagajanja

note: translators: %s plugin's name
en: Recently activated theme is not compatible with %s plugin, therefore the plugin was deactivated.
sl: Nedavno aktivirana tema ni združljiva z vtičnikom %s, zato je bil vtičnik deaktiviran.

en: Regular
sl: Redno

en: Remove image
sl: Odstrani sliko

[ctx: label for css property "repeat": repeat image in background]
en: Repeat
sl: Ponovi

[ctx: label for css property "repeat-x": repeat horizontally image in background]
en: Repeat horizontally
sl: Ponovite vodoravno

[ctx: label for css property "repeat-y": repeat vertically image in background]
en: Repeat vertically
sl: Ponovite navpično

en: Replace default label of the field.
sl: Zamenjaj privzeto oznako polja.

en: Replace image
sl: Zamenjaj sliko

en: Required plugins
sl: Zahtevani vtičniki

en: Reset
sl: Ponastaviti

en: Responsive Spacer
sl: Odzivni distančnik

en: Responsive Text
sl: Odzivno besedilo

en: Responsive options applied under screen width
sl: Odzivne možnosti, uporabljene pod širino zaslona

en: Reusable Blocks
sl: Bloki za večkratno uporabo

en: Reusable blocks settings
sl: Nastavitve blokov za večkratno uporabo

en: Right
sl: Prav

en: Right side
sl: Desna stran

en: Saturday
sl: sobota

en: Save Settings
sl: Shrani nastavitve

en: Search Special ages
sl: Išči Posebne starosti

en: Search results for:
sl: Rezultati iskanja:

en: Select Google Font for your website
sl: Izberite Google Font za svoje spletno mesto

en: Select Layout package
sl: Izberite Paket postavitve

en: Select alignment
sl: Izberite poravnavo

en: Select alignment on mobile design
sl: Izberite poravnavo na mobilnem dizajnu

en: Select background type
sl: Izberite vrsto ozadja

en: Select color combinations for your website
sl: Izberite barvne kombinacije za vaše spletno mesto

en: Select font weight
sl: Izberite težo pisave

en: Select image
sl: Izberite sliko

en: Select layout
sl: Izberite postavitev

en: Select layout for website header
sl: Izberite postavitev za glavo spletnega mesta

en: Select layout for your website
sl: Izberite postavitev za vaše spletno mesto

en: Select size
sl: Izberite velikost

en: Semi-bold
sl: Polkrepko

en: Service
sl: Storitev

en: Service Image
sl: Slika storitve

en: Service description text
sl: Besedilo opisa storitve

en: Service header
sl: Glava storitve

en: Set background image
sl: Nastavite sliko za ozadje

en: Set custom image
sl: Nastavite sliko po meri

en: Set custom logo image
sl: Nastavite sliko logotipa po meri

en: Set header color as background image overlay
sl: Nastavite barvo glave kot prekrivanje slike ozadja

en: Sets if widgets in footer are opened or closed by default on mobile after page load. Applicable if collapsible widgets are enabled.
sl: Nastavi, ali se gradniki v nogi privzeto odprejo ali zaprejo v mobilni napravi po nalaganju strani. Velja, če so omogočeni zložljivi pripomočki.

en: Settings
sl: Nastavitve

en: Settings Saved
sl: Nastavitve so shranjene

en: Settings for main menu in header
sl: Nastavitve za glavni meni v glavi

en: Settings for site header
sl: Nastavitve za glavo spletnega mesta

en: Shadow Settings
sl: Nastavitve senc

en: Shadow color
sl: Barva sence

en: Show always
sl: Pokaži vedno

en: Show button with link
sl: Prikaži gumb s povezavo

en: Show categories
sl: Pokaži kategorije

en: Show date
sl: Prikaži datum

en: Show description
sl: Pokaži opis

en: Show discount price
sl: Pokaži ceno s popustom

en: Show featured image
sl: Pokaži predstavljeno sliko

en: Show header over content
sl: Prikaži glavo nad vsebino

en: Show icon
sl: Pokaži ikono

en: Show image
sl: Pokaži sliko

en: Show image as icon
sl: Prikaži sliko kot ikono

en: Show in menu
sl: Prikaži v meniju

en: Show link to manage Reusable blocks in admin menu
sl: Pokaži povezavo za upravljanje blokov za večkratno uporabo v skrbniškem meniju

en: Show locations
sl: Pokaži lokacije

en: Show only on mobile
sl: Pokaži samo v mobilnih napravah

en: Show opening hours on your website.
sl: Pokažite odpiralni čas na vašem spletnem mestu.

en: Show or hide Cluster block only on mobile screen size.
sl: Pokaži ali skrij blok Cluster samo na velikosti zaslona mobilnega telefona.

en: Show preview of Announcement Bar
sl: Pokaži predogled vrstice z obvestili

en: Show transparent header without additional background settings.
sl: Prikaži prozorno glavo brez dodatnih nastavitev ozadja.

en: Show website
sl: Pokaži spletno stran

[ctx: settings]
en: Simple
sl: Preprosto

en: Simple layout
sl: Preprosta postavitev

en: Simple settings
sl: Preproste nastavitve

en: Simple settings allow you to show simple text and button in your announcements bar. Colors can be customized via WordPress customizer.
sl: Preproste nastavitve vam omogočajo, da v vrstici z obvestili prikažete preprosto besedilo in gumb. Barve lahko prilagodite s pomočjo orodja za prilagajanje WordPress.

en: Simple text styles
sl: Preprosti slogi besedila

en: Simplified typography styles for blog posts pages
sl: Poenostavljeni slogi tipografije za strani z objavami v spletnem dnevniku

en: Single color
sl: Enobarvna

en: Single color overlay
sl: Enobarvna prevleka

en: Sizes for Content, Wide and Fullwidth layout types used in design.
sl: Velikosti za vrste vsebine, široke in polne širine, ki se uporabljajo pri oblikovanju.

en: Skip number of posts from start
sl: Preskoči število objav od začetka

en: Small
sl: Majhna

en: Small size
sl: Majhna velikost

en: Space around logo
sl: Prostor okoli logotipa

en: Space around menu button
sl: Prostor okoli gumba menija

en: Spacer height in
sl: Višina distančnika v

en: Spacer settings
sl: Nastavitve distančnika

en: Spacing Settings
sl: Nastavitve razmika

[ctx: post type singular name]
en: Special Page
sl: Posebna stran

[ctx: admin menu]
en: Special Pages
sl: Posebne strani

[ctx: post type general name]
en: Special Pages
sl: Posebne strani

en: Special container that is always on full width if there is no sidebar or columns. You can insert there other blocks and set container background.
sl: Poseben vsebnik, ki je vedno na polni širini, če ni stranske vrstice ali stolpcev. Tam lahko vstavite druge bloke in nastavite ozadje vsebnika.

en: Special page updated.
sl: Posodobljena posebna stran.

en: Special pages list
sl: Seznam posebnih strani

en: Special pages list navigation
sl: Navigacija po seznamih posebnih strani

en: Spread radius
sl: Polmer širjenja

en: Sticky header on desktop
sl: Lepljiva glava na namizju

en: Sticky header on mobile
sl: Lepljiva glava na mobilnem telefonu

en: Sticky header settings
sl: Nastavitve lepljive glave

en: Sticky posts first
sl: Najprej lepljive objave

en: Styles
sl: Slogi

en: Subtitle
sl: Podnaslov

en: Subtitle color
sl: Barva podnapisov

en: Sunday
sl: nedelja

en: Table subtitle
sl: Podnaslov tabele

en: Table title
sl: Naslov tabele

en: Tag description
sl: Opis oznake

en: Tag name
sl: Ime oznake

en: Tehre was an error with downloading layout
sl: Pri prenosu postavitve je prišlo do napake

en: Text
sl: Besedilo

en: Text Font
sl: Pisava besedila

en: Text alignment
sl: Poravnava besedila

en: Text color
sl: Barva besedila

en: Text color in custom header.
sl: Barva besedila v glavi po meri.

en: Text displayed in the Infobar. It can contain HTML formatting such as URLs to link to your terms or privacy policy.
sl: Besedilo, prikazano v informacijski vrstici. Lahko vsebuje oblikovanje HTML, kot so URL-ji za povezavo do vaših pogojev ali pravilnika o zasebnosti.

en: Text displayed on the button in announcements bar. Leave empty to hide the button.
sl: Besedilo, prikazano na gumbu v vrstici z obvestili. Pustite prazno, da skrijete gumb.

en: Text displayed on the button. If no text is specified, X sign will be used to close Infobar.
sl: Besedilo, prikazano na gumbu. Če besedilo ni navedeno, bo za zapiranje informacijske vrstice uporabljen znak X.

en: Text of announcement
sl: Besedilo obvestila

en: Thank you for activating Citadela Pro.
sl: Hvala, ker ste aktivirali Citadela Pro.

note: translators: %s plugin's name
en: The %s plugin could not be activated. It is not compatible with the current active theme.
sl: Vtičnika %s ni bilo mogoče aktivirati. Ni združljiv s trenutno aktivno temo.

en: The Citadela Layout requires these plugins. The required plugins will be installed and activated automatically. In case you don't have access to one of the plugins, some pages might be incomplete.
sl: Citadela Layout zahteva te vtičnike. Zahtevani vtičniki bodo nameščeni in aktivirani samodejno. Če nimate dostopa do enega od vtičnikov, so nekatere strani morda nepopolne.

en: The content could not be imported.
sl: Vsebine ni bilo mogoče uvoziti.

en: The process can take anywhere between 30 seconds to 30 minutes depending on the size of the Layout package and speed of connection (mainly due to downloading demo images).
sl: Postopek lahko traja od 30 sekund do 30 minut, odvisno od velikosti paketa Layout in hitrosti povezave (predvsem zaradi prenosa demo slik).

en: Theme Layout
sl: Postavitev teme

en: There was an error with installing plugins
sl: Pri nameščanju vtičnikov je prišlo do napake

en: Thick borders
sl: Debele meje

en: Thin
sl: Tanka

en: Thin borders
sl: Tanke meje

note: translators: 1. Start html anchor tag, 2. End html anchor tag
en: This setting defines whether to use our Citadela styles in %1$sThe Events Calendar%2$s plugin or use the plugin's styles.
sl: Ta nastavitev določa, ali naj uporabite naše sloge Citadela v vtičniku %1$s Koledar dogodkov%2$s ali uporabite sloge vtičnika.

en: Thursday
sl: četrtek

en: Tile
sl: Ploščica

en: Tile Horizontally
sl: Ploščice vodoravno

en: Tile Vertically
sl: Ploščica navpično

en: Title
sl: Naslov

en: Title color
sl: Barva naslova

en: Titles Font
sl: Pisava naslovov

en: Titles Style
sl: Naslovi Slog

en: To edit the image, you need permission to upload media.
sl: Za urejanje slike potrebujete dovoljenje za nalaganje medijev.

en: Top
sl: Vrh

[ctx: position]
en: Top
sl: Vrh

en: Top Left
sl: Zgoraj levo

en: Top Right
sl: Zgoraj desno

en: Tracking ID
sl: ID sledenja

en: Tracking privacy
sl: Sledenje zasebnosti

en: Transparent header
sl: Prozorna glava

en: Tueasday
sl: torek

en: Tuesday
sl: torek

en: Turn on Announcements bar functionality
sl: Vklopite funkcijo vrstice z obvestili

en: Turn on Comments extension functionality
sl: Vklopite funkcijo razširitve Komentarji

en: Type
sl: Vrsta

en: Type for search...
sl: Vnesite za iskanje ...

en: Typography
sl: Tipografija

en: Upload an image file or pick one from your media library.
sl: Naložite slikovno datoteko ali jo izberite iz svoje medijske knjižnice.

en: Uploaded ZIP file is not Citadela Layout package or it is old incompatible Layout package. Please download the newest package from your AitThemes account.
sl: Naložena datoteka ZIP ni paket Citadela Layout ali pa je stari nezdružljiv paket Layout. Prenesite najnovejši paket iz svojega računa AitThemes.

en: Uploading&#8230;
sl: Nalaganje …

en: Urls from editor comment text will be removed. Applied for user roles with edit post capability like Contributor and higher.
sl: URL-ji iz besedila komentarja urednika bodo odstranjeni. Uporablja se za uporabniške vloge z možnostjo urejanja objave, kot je Contributor in višje.

en: Urls from guest comment text will be removed
sl: URL-ji iz besedila komentarjev gostov bodo odstranjeni

en: Urls from non-editor comment text will be removed. Applied for user roles without edit post capability like Subscriber.
sl: URL-ji iz besedila komentarja, ki ni urejevalnik, bodo odstranjeni. Uporablja se za uporabniške vloge brez možnosti urejanja objave, kot je naročnik.

en: Use Citadela styles
sl: Uporabite sloge Citadela

en: Use Infobar on your website
sl: Uporabite Infobar na svojem spletnem mestu

en: Use custom header
sl: Uporabite glavo po meri

en: Use custom width settings
sl: Uporabite nastavitve širine po meri

en: Use default font
sl: Uporabi privzeto pisavo

en: Use default font weight
sl: Uporabite privzeto težo pisave

en: Use responsive options
sl: Uporabite odzivne možnosti

en: Using font size from theme design.
sl: Uporaba velikosti pisave iz oblikovanja teme.

en: Using letter spacing from theme design.
sl: Uporaba razmika med črkami pri oblikovanju teme.

en: Using line height from theme design.
sl: Uporaba višine vrstice iz oblikovanja teme.

en: Vertical offset
sl: Navpični odmik

en: View Demo
sl: Oglejte si demo

en: View layouts
sl: Oglejte si postavitve

en: View more
sl: Poglej več

en: Visibility on mobile
sl: Vidnost na mobilnem telefonu

en: WP Button Block
sl: Blok gumbov WP

en: We keep your email so we can communicate with you about our product and services. For further details please see <a href="#">our privacy policy</a>.
sl: Vašo e-pošto hranimo, da lahko z vami komuniciramo o naših izdelkih in storitvah. Za več podrobnosti si oglejte <a href="#">našo politiko zasebnosti</a> .

en: We keep your name so we can communicate with you about our product and services. For further details please see <a href="#">our privacy policy</a>.
sl: Vaše ime hranimo, da lahko z vami komuniciramo o naših izdelkih in storitvah. Za več podrobnosti si oglejte <a href="#">našo politiko zasebnosti</a> .

en: We keep your website URL so we can communicate with you about our product and services. For further details please see <a href="#">our privacy policy</a>.
sl: URL vaše spletne strani hranimo, da lahko z vami komuniciramo o naših izdelkih in storitvah. Za več podrobnosti si oglejte <a href="#">našo politiko zasebnosti</a> .

en: We're importing the Layout package...
sl: Uvažamo paket Layout ...

note: translators: 1. url to upgrading guide, 2. plugin's name
en: We've noticed that you're running an outdated version of PHP which is no longer supported, therefore <em>the plugin was deactivated</em>. Make sure your site is fast and secure, by <a href='%1$s'>upgrading PHP to the latest version</a>. Minimal requirement for %2$s is <strong>PHP 5.6.20</strong>.
sl: Opazili smo, da uporabljate zastarelo različico PHP, ki ni več podprta, zato <em>je bil vtičnik deaktiviran</em> . Poskrbite, da bo vaše spletno mesto hitro in varno, tako da <a href='%1$s'>nadgradite PHP na najnovejšo različico</a> . Minimalna zahteva za %2$s je <strong>PHP 5.6.20</strong> .

note: translators: 1. url to upgrading guide, 2. plugin's name
en: We've noticed that you're running an outdated version of WordPress, therefore <em>the plugin was deactivated</em>. Make sure your site is secure and up to date, by <a href='%1$s'>updating WordPress to the latest version</a>. Minimal requirement for %2$s is <strong>WordPress 5.2</strong>.
sl: Opazili smo, da uporabljate zastarelo različico WordPressa, zato <em>je bil vtičnik deaktiviran</em> . Prepričajte se, da je vaše spletno mesto varno in posodobljeno, tako da <a href='%1$s'>posodobite WordPress na najnovejšo različico</a> . Minimalna zahteva za %2$s je <strong>WordPress 5.2</strong> .

en: Website URL field
sl: Polje URL spletnega mesta

en: Wednesday
sl: sreda

en: Wide
sl: Široka

en: Wide size
sl: Široka velikost

en: Wide size width
sl: Široka širina velikosti

en: Widgets area in footer can be opened or closed on mobile.
sl: Območje pripomočkov v nogi je mogoče odpreti ali zapreti na mobilnem telefonu.

en: Width Settings
sl: Nastavitve širine

en: With advanced settings you have full control over html and styles for your announcements bar.
sl: Z naprednimi nastavitvami imate popoln nadzor nad html-jem in slogi za svojo vrstico z obvestili.

en: You can import any of the available Citadela Layouts.
sl: Uvozite lahko katero koli od razpoložljivih postavitev Citadela.

en: Your comments help us to improve our products and services so we keep recording them. We use the comment also for future reference. For further details please see <a href="#">our privacy policy</a>.
sl: Vaši komentarji nam pomagajo izboljšati naše izdelke in storitve, zato jih še naprej beležimo. Komentar uporabljamo tudi za nadaljnjo uporabo. Za več podrobnosti si oglejte <a href="#">našo politiko zasebnosti</a> .

en: Your current content will be deleted
sl: Vaša trenutna vsebina bo izbrisana

en: ZIP files
sl: ZIP datoteke

en: button text
sl: besedilo gumba

[ctx: Uploader: Drop Layout package here - or - Select Layout package]
en: or
sl: oz

en: read more text
sl: preberi več besedila

en: row text...
sl: besedilo vrstice ...
