Citadela Pro 5.0.3 - en to sq translation catalogue (545 entries)

note: translators: %s plugin's name
en: %s plugin and PHP incompatiblity
sq: Papajtueshmëria e shtojcës %s dhe PHP

note: translators: %s plugin's name
en: %s plugin and WordPress incompatiblity
sq: Plugina %s dhe papajtueshmëria e WordPress

note: translators: %s plugin's name
en: %s plugin has beed deactivated
sq: Shtojca %s është çaktivizuar

note: translators: %s plugin's name
en: %s plugin incompatibility
sq: papajtueshmëria e shtojcës %s

note: translators: %s - list of required plugins
en: (You can download them from your AitThemes account)
sq: (Mund t&#39;i shkarkoni nga llogaria juaj AitThemes)

en: 100% horizontal
sq: 100% horizontale

en: 100% vertical
sq: 100% vertikale

en: Accept
sq: Pranoje

en: Add empty space between blocks that will look differently on desktop and on mobile devices.
sq: Shto hapësirë boshe midis blloqeve që do të duken ndryshe në desktop dhe në pajisjet celulare.

en: Additional text
sq: Teksti shtesë

en: Additional text displayed with the field. It can contain HTML formatting such as urls to link to your terms or privacy policy.
sq: Teksti shtesë shfaqet me fushën. Mund të përmbajë formatim HTML, si p.sh. url, për t&#39;u lidhur me kushtet ose politikën tuaj të privatësisë.

[ctx: settings]
en: Advanced
sq: E avancuar

en: Advanced settings
sq: Cilësimet e avancuara

en: Align Text Left
sq: Rreshtoni tekstin majtas

en: Align Text Right
sq: Rreshtoni tekstin djathtas

en: Align logo section to the left side
sq: Rreshtoni seksionin e logos në anën e majtë

en: All
sq: Të gjitha

en: All Special Pages
sq: Të gjitha faqet speciale

note: translators: %s plugin's name
en: All blocks were moved to %s plugin.
sq: Të gjitha blloqet u zhvendosën në shtojcën %s.

en: Allows you to easily add company services to your website.
sq: Ju lejon të shtoni lehtësisht shërbimet e kompanisë në faqen tuaj të internetit.

en: Allows you to insert text with custom settings and font.
sq: Ju lejon të futni tekst me cilësime dhe font të personalizuar.

en: Allows you to put page title anywhere you like. For example after header image.
sq: Ju lejon të vendosni titullin e faqes kudo që dëshironi. Për shembull pas imazhit të kokës.

en: Announcements Bar
sq: Shiriti i Njoftimeve

en: Announcements bar
sq: Shiriti i njoftimeve

en: Announcements bar allows you to present any important announcements on the top of all your pages.
sq: Shiriti i njoftimeve ju lejon të paraqisni çdo njoftim të rëndësishëm në krye të të gjitha faqeve tuaja.

en: Announcements bar is displayed after selected date and time.
sq: Shiriti i njoftimeve shfaqet pas datës dhe orës së zgjedhur.

en: Announcements bar is displayed until selected date and time.
sq: Shiriti i njoftimeve shfaqet deri në datën dhe orën e zgjedhur.

en: Anonymize IP address of your website visitors.
sq: Anonimizoni adresën IP të vizitorëve të faqes suaj të internetit.

en: Appearance
sq: Pamja e jashtme

en: Appearance settings for your website
sq: Cilësimet e pamjes për faqen tuaj të internetit

en: Applied for Simple type of Announcements bar.
sq: Aplikuar për llojin e thjeshtë të shiritit të njoftimeve.

en: Ascending
sq: Në ngjitje

en: Author biographical info
sq: Të dhëna biografike të autorit

en: Author name
sq: Emri i autorit

en: Availability of selected style depends on selected font for titles.
sq: Disponueshmëria e stilit të zgjedhur varet nga fonti i zgjedhur për titujt.

en: Available range
sq: Gama e disponueshme

en: Background Image Overlay
sq: Mbivendosja e imazhit të sfondit

en: Background Settings
sq: Cilësimet e sfondit

en: Background color
sq: Ngjyrë e sfondit

en: Background color type
sq: Lloji i ngjyrës së sfondit

en: Background gradient
sq: Gradient i sfondit

en: Background image
sq: Imazhi i sfondit

en: Background image repeat
sq: Përsëritja e imazhit të sfondit

en: Background image size
sq: Madhësia e imazhit në sfond

en: Background position
sq: Pozicioni në sfond

en: Background settings for your website header
sq: Cilësimet e sfondit për kokën e faqes suaj të internetit

en: Bar Background color
sq: Ngjyra e sfondit të shiritit

en: Black
sq: E zezë

en: Blog Page
sq: Faqja e blogut

en: Blog Posts
sq: Postimet në Blog

en: Blur radius
sq: Rrezja e turbullimit

en: Bold
sq: E guximshme

en: Bold (700)
sq: E theksuar (700)

en: Border Settings
sq: Cilësimet e kufirit

en: Border color
sq: Ngjyra e kufirit

en: Border radius
sq: Rrezja e kufirit

en: Border radius options
sq: Opsionet e rrezes së kufirit

en: Border width
sq: Gjerësia e kufirit

en: Borders color
sq: Ngjyra e kufijve

en: Borders width
sq: Gjerësia e kufijve

en: Bottom
sq: Poshtë

[ctx: position]
en: Bottom
sq: Poshtë

en: Bottom Left
sq: Poshtë Majtas

en: Bottom Right
sq: Poshtë djathtas

en: Box layout
sq: Paraqitja e kutisë

en: Box width
sq: Gjerësia e kutisë

en: Burger menu only
sq: Vetëm menuja e Burger-it

en: Button Background color
sq: Ngjyra e sfondit të butonit

en: Button URL
sq: URL e butonit

en: Button background
sq: Sfondi i butonit

en: Button link
sq: Lidhja e butonit

en: Button settings
sq: Cilësimet e butonit

en: Button text
sq: Teksti i butonit

en: Buttons Border Radius
sq: Rrezja kufitare e butonave

en: Cancel
sq: Anulo

en: Carousel autoplay enabled
sq: Luajtja automatike e karuselit është aktivizuar

en: Carousel loop mode enabled
sq: Modaliteti i rrotullimit të karuselit është aktivizuar

en: Categories
sq: Kategoritë

en: Category
sq: Kategoria

en: Category description
sq: Përshkrimi i kategorisë

en: Category title
sq: Titulli i kategorisë

en: Category:
sq: Kategoria:

en: Center
sq: Qendra

[ctx: header layout]
en: Center
sq: Qendra

en: Change HTML tag
sq: Ndrysho etiketën HTML

en: Change icon
sq: Ndrysho ikonën

en: Change image
sq: Ndrysho imazhin

en: Change image for desktop resolution
sq: Ndrysho imazhin për rezolucionin e desktopit

en: Change image for mobile resolution
sq: Ndrysho imazhin për rezolucionin celular

en: Citadela - Special Pages
sq: Citadela - Faqe të veçanta

en: Citadela Blocks
sq: Blloqe Citadela

en: Citadela Content Settings
sq: Cilësimet e përmbajtjes së Citadela

en: Citadela Header Settings
sq: Cilësimet e kokës së Citadela

en: Citadela Posts Blocks
sq: Blloqet e postimeve të Citadela

en: Citadela Service Block image size
sq: Madhësia e imazhit të bllokut të shërbimit Citadela

en: Citadela Special Pages
sq: Faqe të veçanta të Citadela

[ctx: header layout]
en: Classic
sq: Klasike

[ctx: theme layout]
en: Classic
sq: Klasike

en: Clear
sq: Qartë

en: Cluster
sq: Grupimi

en: Cluster Block
sq: Blloku i grupit

en: Collapse menu to button
sq: Palos menunë në buton

en: Collapsible footer widgets options
sq: Opsionet e miniaplikacioneve të faqes së palosshme

en: Color settings
sq: Cilësimet e ngjyrave

en: Colors
sq: Ngjyrat

en: Comment author name will not be linked to url inserted in Website field
sq: Emri i autorit të komentit nuk do të lidhet me url-në e futur në fushën e faqes së internetit

en: Comment text field
sq: Fusha e tekstit të komentit

en: Comments Extension can be used to add help text to every single input in WordPress Comment form.
sq: Shtesa e komenteve mund të përdoret për të shtuar tekst ndihmë në çdo hyrje të vetme në formularin e komenteve të WordPress.

en: Comments extension
sq: Zgjerimi i komenteve

en: Comments links settings
sq: Cilësimet e lidhjeve të komenteve

en: Confirm
sq: Konfirmo

en: Contain
sq: Përmbajë

en: Content
sq: përmbajtja

en: Content size
sq: Madhësia e përmbajtjes

en: Content size width
sq: Gjerësia e madhësisë së përmbajtjes

en: Content width
sq: Gjerësia e përmbajtjes

en: Content width sizes
sq: Madhësitë e gjerësisë së përmbajtjes

en: Cookies expiration
sq: Skadimi i cookies

en: Cover
sq: Mbulesë

[ctx: label for css property "cover": image in background cover entire place]
en: Cover
sq: Mbulesë

en: Cover column height
sq: Lartësia e kolonës së mbulesës

en: Current block view
sq: Pamja aktuale e bllokut

en: Current page title
sq: Titulli aktual i faqes

en: Custom Header is enabled. Following options may not have effect for this page.
sq: Kreu i personalizuar është aktivizuar. Opsionet e mëposhtme mund të mos kenë efekt për këtë faqe.

en: Custom Header with Custom Logo is enabled for this page. Change of logo image may not be visible in preview.
sq: Kreu i personalizuar me logon e personalizuar është aktivizuar për këtë faqe. Ndryshimi i imazhit të logos mund të mos jetë i dukshëm në pamjen paraprake.

en: Custom Page Title
sq: Titulli i personalizuar i faqes

en: Custom codes
sq: Kodet e personalizuara

en: Custom image
sq: Imazhi i personalizuar

en: Custom logo
sq: Logo e personalizuar

en: Custom logo image
sq: Imazhi i personalizuar i logos

en: Customize colors
sq: Personalizo ngjyrat

en: Customized options for mobile screen width.
sq: Opsione të personalizuara për gjerësinë e ekranit celular.

en: Date
sq: Data

en: Date color
sq: Ngjyra e datës

en: Date from
sq: Data nga

en: Date to
sq: Data në

en: Day hours color
sq: Ngjyra e orëve të ditës

en: Day title color
sq: Ngjyra e titullit të ditës

en: Days without defined time will be hidden.
sq: Ditët pa kohë të përcaktuar do të fshihen.

en: Decoration Color
sq: Ngjyra e dekorimit

en: Decoration color
sq: Ngjyra e dekorimit

en: Default
sq: E paracaktuar

[ctx: theme design]
en: Default
sq: E paracaktuar

[ctx: default size of image in background]
en: Default size
sq: Madhësia e parazgjedhur

en: Define border radius for different parts of design.
sq: Përcaktoni rrezen e kufirit për pjesë të ndryshme të projektimit.

en: Delete row
sq: Fshi rreshtin

en: Descending
sq: Duke zbritur

en: Design Options
sq: Opsionet e dizajnit

en: Desktop settings
sq: Cilësimet e desktopit

en: Desktop size
sq: Madhësia e desktopit

en: Disable author name link
sq: Çaktivizo lidhjen e emrit të autorit

en: Disable default margins
sq: Çaktivizo kufijtë e paracaktuar

en: Disable editor comment links
sq: Çaktivizo lidhjet e komenteve të redaktuesit

en: Disable featured table
sq: Çaktivizo tabelën e veçuar

en: Disable guest comment links
sq: Çaktivizo lidhjet e komenteve të vizitorëve

en: Disable image
sq: Çaktivizo imazhin

en: Disable import/export
sq: Çaktivizo import/eksportin

en: Disable link to featured image in blog post
sq: Çaktivizo lidhjen me imazhin e paraqitur në postimin e blogut

en: Disable non-editor comment links
sq: Çaktivizo lidhjet e komenteve pa redaktues

en: Disable separator
sq: Çaktivizo ndarësin

en: Display product, service or packages offers in the table. Set the best deal, show discounted price and write important features for comparison.
sq: Shfaqni ofertat e produkteve, shërbimeve ose paketave në tabelë. Vendosni ofertën më të mirë, tregoni çmimin me zbritje dhe shkruani veçori të rëndësishme për krahasim.

en: Displays list of posts based on filters. For example posts only from specific category.
sq: Shfaq listën e postimeve bazuar në filtra. Për shembull, postime vetëm nga një kategori specifike.

en: Displays paginated list of posts on WordPress Blog page.
sq: Shfaq listën e faqeve të postimeve në faqen e blogut të WordPress.

en: Do not use float numbers, please.
sq: Mos përdorni numra float, ju lutem.

en: Downloading&#8230;
sq: Po shkarkon…

en: Drop Layout package here
sq: Lësho paketën Layout këtu

note: translators: 1. Start html anchor tag, 2. End html anchor tag
en: Easily create and manage an events calendar with %1$sThe Events Calendar%2$s free plugin.
sq: Krijo dhe menaxho me lehtësi një kalendar ngjarjesh me shtojcën pa pagesë %1$sKalendari i ngjarjeve%2$s.

en: Edit Special Page
sq: Redakto faqen speciale

en: Edit or update the image
sq: Ndryshoni ose përditësoni imazhin

en: Email field
sq: Fusha e emailit

en: Enable
sq: Aktivizo

en: Enable collapsible footer wigets area
sq: Aktivizo zonën e aksesorëve të faqeve të palosshme

en: Enable featured table
sq: Aktivizo tabelën e veçuar

en: Error
sq: Gabim

en: Events
sq: Ngjarjet

en: Expiration of saved cookies in days.
sq: Skadimi i skedarëve të ruajtur në ditë.

note: translators: %s site name
en: Export %s Layout
sq: Eksporto paraqitjen e %s

en: Extra-bold
sq: Jashtëzakonisht e guximshme

en: Extra-light
sq: Ekstra-dritë

en: Featured
sq: Të paraqitura

en: Featured image link
sq: Lidhja e imazhit të veçuar

en: Field label
sq: Etiketa e fushës

en: Filter special pages list
sq: Filtro listën e faqeve të veçanta

en: Filters
sq: Filtrat

en: Fixed background image
sq: Imazhi i fiksuar i sfondit

en: Fixed image
sq: Imazhi i fiksuar

en: Font size
sq: Përmasa e germave

en: Font size unit
sq: Njësia e madhësisë së shkronjave

en: Footer Color
sq: Ngjyra e fundores

en: Footer code
sq: Kodi i fundit

en: Forced inside space
sq: I detyruar brenda hapësirës

en: Friday
sq: e premte

en: From AitThemes:
sq: Nga AitThemes:

note: translators: %s - list of required plugins
en: From AitThemes: %s
sq: Nga AitThemes: %s

en: From WordPress.org:
sq: Nga WordPress.org:

note: translators: %s - list of required plugins
en: From WordPress.org: %s
sq: Nga WordPress.org: %s

en: Full Sticky header
sq: Titulli i plotë ngjitës

en: Full size
sq: Madhësia e plotë

en: Full size width
sq: Gjerësia e plotë

en: Fullwidth
sq: Gjerësia e plotë

en: Fullwidth header
sq: Kreu me gjerësi të plotë

en: Fullwidth size
sq: Madhësia me gjerësi të plotë

en: General Border Radius
sq: Rrezja e Përgjithshme Kufitare

en: General Layout
sq: Paraqitja e përgjithshme

en: General options for desktop.
sq: Opsione të përgjithshme për desktop.

en: General settings
sq: Cilësimet e përgjithshme

en: Google Analytics tracking ID.
sq: ID-ja e gjurmimit të Google Analytics.

en: Google font
sq: Fonte Google

en: Gradient degree
sq: Shkalla e gradientit

en: Gradient overlay
sq: Mbivendosja e gradientit

en: Gradient under image, useful for .png images in background.
sq: Gradient nën imazh, i dobishëm për imazhet .png në sfond.

en: HTML tag
sq: Etiketa HTML

en: Half layout page
sq: Gjysma e faqes së paraqitjes

en: Header Background
sq: Sfondi i kokës

en: Header Color
sq: Ngjyra e kokës

en: Header Color Overlay
sq: Mbivendosja e ngjyrës së kokës

en: Header Image
sq: Imazhi i kokës

en: Header Image Position
sq: Pozicioni i imazhit të kokës

en: Header Image Repeat
sq: Përsëritja e imazhit të kokës

en: Header Image Size
sq: Madhësia e imazhit të kokës

en: Header Layout
sq: Paraqitja e kokës

en: Header background
sq: Sfondi i kokës

en: Header code
sq: Kodi i kokës

en: Header text
sq: Teksti i titullit

en: Height Settings
sq: Cilësimet e lartësisë

en: Height unit
sq: Njësia e lartësisë

en: Hidden on desktop
sq: Fshehur në desktop

en: Hidden on mobile
sq: Fshehur në celular

en: Hidden title in full sticky header on desktop
sq: Titulli i fshehur në kokën e plotë ngjitëse në desktop

en: Hidden title in full sticky header on mobile
sq: Titulli i fshehur në kokën e plotë ngjitëse në celular

en: Hide Site title
sq: Fshih titullin e faqes

en: Hide button with link
sq: Fshih butonin me lidhje

en: Hide discount price
sq: Fshih çmimin e zbritjes

en: Hide empty days
sq: Fshih ditët boshe

en: Hide only on mobile
sq: Fshih vetëm në celular

en: Hide site title
sq: Fshih titullin e faqes

en: Hide site title and tagline
sq: Fshih titullin dhe etiketën e faqes

en: Hide tagline only
sq: Fshih vetëm etiketën

en: Horizontal offset
sq: Kompensimi horizontal

en: Icon color
sq: Ngjyra e ikonës

en: If enabled, sticky posts will be displayed on the top of listed posts.
sq: Nëse aktivizohet, postimet ngjitëse do të shfaqen në krye të postimeve të listuara.

en: Image
sq: Imazhi

en: Image overlay color
sq: Ngjyra e mbivendosjes së imazhit

en: Image position
sq: Pozicioni i imazhit

en: Image repeat
sq: Përsëritja e imazhit

en: Image size
sq: Madhësia e imazhit

en: Images
sq: Imazhet

en: Import Layout
sq: Importo paraqitjen

en: Import and export layout settings pages will be disabled
sq: Faqet e cilësimeve të paraqitjes së importit dhe eksportit do të çaktivizohen

en: Import done!
sq: Importi u krye!

en: Import layout from file
sq: Importo paraqitjen nga skedari

en: Import of Layout package will <strong>delete all your content</strong> - all Posts, Pages, Media, Tags and Categories.
sq: Importimi i paketës Layout do <strong>të fshijë të gjithë përmbajtjen tuaj</strong> - të gjitha postimet, faqet, mediat, etiketat dhe kategoritë.

en: In "em" unit
sq: Në njësinë &quot;em&quot;.

en: Infobar can be used to display cookies notification on your website. It is displayed to all new visitors that come to your website. They can click on the button to hide it. Infobar is then hidden for number of days set it “Cookie expiration” field.
sq: Shiriti i informacionit mund të përdoret për të shfaqur njoftimin e cookies në faqen tuaj të internetit. Ai shfaqet për të gjithë vizitorët e rinj që vijnë në faqen tuaj të internetit. Ata mund të klikojnë në butonin për ta fshehur atë. Shiriti i informacionit më pas fshihet për numrin e ditëve, vendoseni në fushën &quot;skadimi i kukive&quot;.

en: Insert URL for button. Leave empty to hide the button.
sq: Fut URL-në për butonin. Lëreni bosh për të fshehur butonin.

note: translators: 1. minimum number value
en: Insert number larger than %1$s, or leave empty for default value.
sq: Fut një numër më të madh se %1$s ose lëre bosh për vlerën e paracaktuar.

note: translators: 1. minimum number value
en: Insert number larger than %1$s.
sq: Fut një numër më të madh se %1$s.

note: translators: 1. maximum number value
en: Insert number smaller than %1$s, or leave empty for default value.
sq: Fut një numër më të vogël se %1$s ose lëre bosh për vlerën e paracaktuar.

note: translators: 1. maximum number value
en: Insert number smaller than %1$s.
sq: Fut një numër më të vogël se %1$s.

en: Insert row after
sq: Fut rreshtin pas

en: Insert text
sq: Fut tekst

en: Insert valid number, please.
sq: Fut një numër të vlefshëm, ju lutem.

en: Insert your Google Analytics Tracking ID. Google Analytics tracking code will be added to your website.
sq: Fut ID-në tënde të gjurmimit të Google Analytics. Kodi i ndjekjes së Google Analytics do të shtohet në faqen tuaj të internetit.

en: Inset shadow
sq: Hije e futur

en: Install required plugins
sq: Instaloni shtojcat e nevojshme

en: Installing and activating plugins&#8230;
sq: Instalimi dhe aktivizimi i shtojcave…

en: It's not Citadela Layout package
sq: Nuk është paketa Citadela Layout

en: Item subtitle
sq: Titrat e artikullit

en: Item title
sq: Titulli i artikullit

en: Large
sq: I madh

en: Large size
sq: Madhësia e madhe

en: Layout Exporter
sq: Eksportuesi i Layout

en: Layout Exporter feature exports WordPress pages, posts and all Citadela options and settings. You can use Layout Exporter to create a Citadela layout that you can easily install to another Citadela website.
sq: Veçoria Layout Exporter eksporton faqet, postimet e WordPress dhe të gjitha opsionet dhe cilësimet e Citadela. Ju mund të përdorni Layout Exporter për të krijuar një plan urbanistik të Citadela që mund ta instaloni lehtësisht në një faqe tjetër interneti të Citadela.

en: Layout Importer needs to have the PHP ZIP extension installed. Please install it or contact your hosting provider.
sq: Layout Importer duhet të ketë të instaluar shtesën ZIP PHP. Ju lutemi instaloni ose kontaktoni ofruesin tuaj të pritjes.

en: Layout import/export settings
sq: Cilësimet e paraqitjes së import/eksportit

en: Layouts import and export is disabled
sq: Importi dhe eksporti i paraqitjeve është i çaktivizuar

en: Left
sq: Majtas

en: Left align logo
sq: Logoja e rreshtimit majtas

en: Left side
sq: Ana e majte

en: Letter spacing
sq: Hapësira e shkronjave

en: Light
sq: Drita

en: Light (100)
sq: Dritë (100)

en: Line height
sq: Vija e gjatesise

en: Lines color
sq: Ngjyra e vijave

en: Link
sq: Lidhje

en: List layout
sq: Paraqitja e listës

en: Location
sq: Vendndodhja

en: Location description
sq: Përshkrimi i vendndodhjes

en: Location title
sq: Titulli i vendndodhjes

en: Location:
sq: Vendndodhja:

en: Logo font size
sq: Madhësia e shkronjave të logos

en: Logo image in custom header.
sq: Imazhi i logos në kokën e personalizuar.

en: Logo image max width
sq: Gjerësia maksimale e imazhit të logos

en: Logo space max width
sq: Gjerësia maksimale e hapësirës së logos

en: Main Menu
sq: Menuja kryesore

en: Medium
sq: E mesme

en: Medium size
sq: Mase mesatare

en: Membership
sq: Anëtarësimi

en: Menu button color
sq: Ngjyra e butonit të menysë

en: Minimum value 1500px, leave empty for unlimited width.
sq: Vlera minimale 1500 px, lëre bosh për gjerësi të pakufizuar.

en: Mininum height
sq: Lartësia minimale

en: Mobile
sq: Celular

en: Mobile Settings
sq: Cilësimet e celularit

en: Mobile settings
sq: Cilësimet e celularit

en: Mobile size
sq: Madhësia e celularit

en: Mobile width breakpoint
sq: Pika e ndërprerjes së gjerësisë së celularit

[ctx: theme layout]
en: Modern
sq: Moderne

en: Monday
sq: e hënë

en: Move down
sq: Leviz poshte

en: Move up
sq: Leviz

en: Name field
sq: Fusha e emrit

en: Next
sq: Tjetra

en: No Repeat
sq: Pa Përsëritje

en: No borders
sq: Nuk ka kufij

[ctx: label for css property "no-repeat": do not repeat image in background]
en: No repeat
sq: Asnjë përsëritje

en: No results found.
sq: Nuk u gjet asnjë rezultat.

en: No special pages found.
sq: Nuk u gjetën faqe të veçanta.

en: None
sq: Asnje

en: Normal (400)
sq: Normale (400)

en: Note: standard page title will be hidden.
sq: Shënim: titulli standard i faqes do të fshihet.

en: Number of items
sq: Numri i artikujve

en: OK
sq: Ne rregull

en: Oops! That page can't be found.
sq: Oops! Ajo faqe nuk mund të gjendet.

en: Open in new window
sq: Hapni në dritare të re

en: Open link in new tab
sq: Hap lidhjen në skedën e re

en: Opened footer wigets area
sq: Hapi zonën e aksesorëve të futbollit

en: Opening Hours
sq: Orari i hapjes

en: Opening Hours settings
sq: Cilësimet e orarit të hapjes

en: Order Options
sq: Opsionet e porosisë

en: Order by
sq: Urdhër nga

en: Original
sq: Origjinale

en: Overlay color
sq: Ngjyra e mbivendosjes

en: Overlay gradient
sq: Gradient i mbivendosjes

en: Overlay opacity
sq: Opaciteti i mbivendosjes

en: PHP ZIP extension not found
sq: Shtesa ZIP PHP nuk u gjet

en: Page Color
sq: Ngjyra e faqes

en: Please do not close this browser window until the Layout package is imported completely.
sq: Ju lutemi, mos e mbyllni këtë dritare të shfletuesit derisa paketa Layout të importohet plotësisht.

en: Please understand that Layout Exporter does not export everything from WordPress, such as WooCommerce invoices or data from other 3rd party plugins. There are many other plugins available for migration purposes.
sq: Ju lutemi kuptoni që Layout Exporter nuk eksporton gjithçka nga WordPress, si p.sh. faturat e WooCommerce ose të dhënat nga shtojcat e tjera të palëve të treta. Ka shumë shtojca të tjera të disponueshme për qëllime migrimi.

en: Position
sq: Pozicioni

en: Position on website
sq: Pozicioni në faqen e internetit

en: Post Details
sq: Detajet e postimit

en: Posts
sq: Postimet

en: Posts navigation
sq: Navigimi i postimeve

en: Posts settings
sq: Cilësimet e postimeve

en: Preview is displayed only in Customizer screen.
sq: Paraafishimi shfaqet vetëm në ekranin e Personalizuesit.

en: Previous
sq: E mëparshme

en: Price Table
sq: Tabela e çmimeve

en: Price table alignment
sq: Shtrirja e tabelës së çmimeve

en: Radial gradient
sq: Gradient radial

en: Random
sq: E rastësishme

en: Read more link
sq: Lexoni më shumë lidhje

en: Ready to use Citadela layouts
sq: Gati për të përdorur paraqitjet e Citadela

note: Description of the plugin
en: Ready to use layouts and blocks for Citadela with many customization options
sq: Gati për të përdorur paraqitjet dhe blloqet për Citadela me shumë opsione personalizimi

note: translators: %s plugin's name
en: Recently activated theme is not compatible with %s plugin, therefore the plugin was deactivated.
sq: Tema e aktivizuar së fundi nuk është e përputhshme me shtojcën %s, prandaj shtojca u çaktivizua.

en: Regular
sq: E rregullt

en: Remove image
sq: Hiq imazhin

[ctx: label for css property "repeat": repeat image in background]
en: Repeat
sq: Përsëriteni

[ctx: label for css property "repeat-x": repeat horizontally image in background]
en: Repeat horizontally
sq: Përsëriteni horizontalisht

[ctx: label for css property "repeat-y": repeat vertically image in background]
en: Repeat vertically
sq: Përsëriteni vertikalisht

en: Replace default label of the field.
sq: Zëvendësoni etiketën e paracaktuar të fushës.

en: Replace image
sq: Zëvendësoni imazhin

en: Required plugins
sq: Shtojcat e nevojshme

en: Reset
sq: Rivendos

en: Responsive Spacer
sq: Hapësirë e përgjegjshme

en: Responsive Text
sq: Tekst i përgjegjshëm

en: Responsive options applied under screen width
sq: Opsionet e përgjegjshme aplikohen nën gjerësinë e ekranit

en: Reusable Blocks
sq: Blloqe të ripërdorshme

en: Reusable blocks settings
sq: Cilësimet e blloqeve të ripërdorshme

en: Right
sq: E drejta

en: Right side
sq: Ana e djathte

en: Saturday
sq: e shtunë

en: Save Settings
sq: Ruaj Cilësimet

en: Search Special ages
sq: Kërko mosha të veçanta

en: Search results for:
sq: Rezultatet e kerkimit per:

en: Select Google Font for your website
sq: Zgjidhni Google Font për faqen tuaj të internetit

en: Select Layout package
sq: Zgjidhni paketën Layout

en: Select alignment
sq: Zgjidhni shtrirjen

en: Select alignment on mobile design
sq: Zgjidhni shtrirjen në dizajnin celular

en: Select background type
sq: Zgjidhni llojin e sfondit

en: Select color combinations for your website
sq: Zgjidhni kombinime ngjyrash për faqen tuaj të internetit

en: Select font weight
sq: Zgjidhni peshën e fontit

en: Select image
sq: Zgjidhni imazhin

en: Select layout
sq: Zgjidhni paraqitjen

en: Select layout for website header
sq: Zgjidhni paraqitjen për kokën e faqes në internet

en: Select layout for your website
sq: Zgjidhni paraqitjen për faqen tuaj të internetit

en: Select size
sq: Zgjidhni madhësinë

en: Semi-bold
sq: Gjysmë e guximshme

en: Service
sq: Shërbimi

en: Service Image
sq: Imazhi i shërbimit

en: Service description text
sq: Teksti i përshkrimit të shërbimit

en: Service header
sq: Titulli i shërbimit

en: Set background image
sq: Vendos imazhin e sfondit

en: Set custom image
sq: Vendos imazhin e personalizuar

en: Set custom logo image
sq: Vendos imazhin e logos me porosi

en: Set header color as background image overlay
sq: Cakto ngjyrën e kokës si mbivendosje të imazhit të sfondit

en: Sets if widgets in footer are opened or closed by default on mobile after page load. Applicable if collapsible widgets are enabled.
sq: Vendos nëse miniaplikacionet në fund të faqes hapen ose mbyllen si parazgjedhje në celular pas ngarkimit të faqes. Zbatohet nëse miniaplikacionet e palosshme janë të aktivizuara.

en: Settings
sq: Cilësimet

en: Settings Saved
sq: Cilësimet u ruajtën

en: Settings for main menu in header
sq: Cilësimet për menunë kryesore në kokë

en: Settings for site header
sq: Cilësimet për kokën e faqes

en: Shadow Settings
sq: Cilësimet e hijes

en: Shadow color
sq: Ngjyra e hijes

en: Show always
sq: Trego gjithmonë

en: Show button with link
sq: Shfaq butonin me lidhje

en: Show categories
sq: Shfaq kategoritë

en: Show date
sq: Shfaq datën

en: Show description
sq: Trego përshkrimin

en: Show discount price
sq: Trego çmimin e zbritjes

en: Show featured image
sq: Shfaq imazhin e veçuar

en: Show header over content
sq: Shfaq kokën mbi përmbajtje

en: Show icon
sq: Shfaq ikonën

en: Show image
sq: Shfaq imazhin

en: Show image as icon
sq: Shfaq imazhin si ikonë

en: Show in menu
sq: Shfaq në meny

en: Show link to manage Reusable blocks in admin menu
sq: Shfaq lidhjen për të menaxhuar blloqet e ripërdorshme në menynë e administratorit

en: Show locations
sq: Shfaq vendndodhjet

en: Show only on mobile
sq: Shfaq vetëm në celular

en: Show opening hours on your website.
sq: Shfaq oraret e hapjes në faqen tuaj të internetit.

en: Show or hide Cluster block only on mobile screen size.
sq: Shfaq ose fshih bllokun e grupit vetëm në madhësinë e ekranit celular.

en: Show preview of Announcement Bar
sq: Shfaq pamjen paraprake të Shiritit të Njoftimeve

en: Show transparent header without additional background settings.
sq: Shfaq kokën transparente pa cilësime shtesë të sfondit.

en: Show website
sq: Shfaq faqen e internetit

[ctx: settings]
en: Simple
sq: E thjeshtë

en: Simple layout
sq: Paraqitje e thjeshtë

en: Simple settings
sq: Cilësime të thjeshta

en: Simple settings allow you to show simple text and button in your announcements bar. Colors can be customized via WordPress customizer.
sq: Cilësimet e thjeshta ju lejojnë të shfaqni tekstin dhe butonin e thjeshtë në shiritin tuaj të njoftimeve. Ngjyrat mund të personalizohen përmes personalizuesit të WordPress.

en: Simple text styles
sq: Stilet e thjeshta të tekstit

en: Simplified typography styles for blog posts pages
sq: Stilet e thjeshtuara të tipografisë për faqet e postimeve në blog

en: Single color
sq: Një ngjyrë

en: Single color overlay
sq: Mbulesa me një ngjyrë

en: Sizes for Content, Wide and Fullwidth layout types used in design.
sq: Madhësitë për llojet e paraqitjes së përmbajtjes, të gjerë dhe me gjerësi të plotë të përdorura në dizajn.

en: Skip number of posts from start
sq: Kapërceni numrin e postimeve që nga fillimi

en: Small
sq: I vogël

en: Small size
sq: Madhësia e vogël

en: Space around logo
sq: Hapësirë rreth logos

en: Space around menu button
sq: Hapësirë rreth butonit të menysë

en: Spacer height in
sq: Lartësia e hapësirës në

en: Spacer settings
sq: Cilësimet e ndarësit

en: Spacing Settings
sq: Cilësimet e ndarjes

[ctx: post type singular name]
en: Special Page
sq: Faqe speciale

[ctx: admin menu]
en: Special Pages
sq: Faqe të veçanta

[ctx: post type general name]
en: Special Pages
sq: Faqe të veçanta

en: Special container that is always on full width if there is no sidebar or columns. You can insert there other blocks and set container background.
sq: Enë speciale që është gjithmonë në gjerësi të plotë nëse nuk ka shirit anësor ose kolona. Mund të futni aty blloqe të tjera dhe të vendosni sfondin e kontejnerit.

en: Special page updated.
sq: Faqja speciale u përditësua.

en: Special pages list
sq: Lista e faqeve të veçanta

en: Special pages list navigation
sq: Navigimi i listës së faqeve të veçanta

en: Spread radius
sq: Rrezja e përhapjes

en: Sticky header on desktop
sq: Titulli ngjitës në desktop

en: Sticky header on mobile
sq: Titulli ngjitës në celular

en: Sticky header settings
sq: Cilësimet ngjitëse të kokës

en: Sticky posts first
sq: Fillimisht postimet ngjitëse

en: Styles
sq: Stilet

en: Subtitle
sq: Titra

en: Subtitle color
sq: Ngjyra e titrave

en: Sunday
sq: të dielën

en: Table subtitle
sq: Titulli i tabelës

en: Table title
sq: Titulli i tabelës

en: Tag description
sq: Përshkrimi i etiketës

en: Tag name
sq: Emri i etiketës

en: Tehre was an error with downloading layout
sq: Kishte një gabim me shkarkimin e paraqitjes

en: Text
sq: Teksti

en: Text Font
sq: Fonti i tekstit

en: Text alignment
sq: Rreshtimi i tekstit

en: Text color
sq: Ngjyra e tekstit

en: Text color in custom header.
sq: Ngjyra e tekstit në kokën e personalizuar.

en: Text displayed in the Infobar. It can contain HTML formatting such as URLs to link to your terms or privacy policy.
sq: Teksti i shfaqur në shiritin e informacionit. Mund të përmbajë formatim HTML si URL-të për t&#39;u lidhur me kushtet ose politikën tuaj të privatësisë.

en: Text displayed on the button in announcements bar. Leave empty to hide the button.
sq: Teksti shfaqet në butonin në shiritin e njoftimeve. Lëreni bosh për të fshehur butonin.

en: Text displayed on the button. If no text is specified, X sign will be used to close Infobar.
sq: Teksti shfaqet në buton. Nëse nuk specifikohet asnjë tekst, shenja X do të përdoret për të mbyllur shiritin e informacionit.

en: Text of announcement
sq: Teksti i njoftimit

en: Thank you for activating Citadela Pro.
sq: Faleminderit që aktivizuat Citadela Pro.

note: translators: %s plugin's name
en: The %s plugin could not be activated. It is not compatible with the current active theme.
sq: Shtojca %s nuk mund të aktivizohej. Nuk është në përputhje me temën aktuale aktive.

en: The Citadela Layout requires these plugins. The required plugins will be installed and activated automatically. In case you don't have access to one of the plugins, some pages might be incomplete.
sq: Paraqitja Citadela kërkon këto shtojca. Shtojcat e kërkuara do të instalohen dhe aktivizohen automatikisht. Në rast se nuk keni akses në një nga shtojcat, disa faqe mund të jenë të paplota.

en: The content could not be imported.
sq: Përmbajtja nuk mund të importohej.

en: The process can take anywhere between 30 seconds to 30 minutes depending on the size of the Layout package and speed of connection (mainly due to downloading demo images).
sq: Procesi mund të zgjasë diku nga 30 sekonda deri në 30 minuta në varësi të madhësisë së paketës Layout dhe shpejtësisë së lidhjes (kryesisht për shkak të shkarkimit të imazheve demo).

en: Theme Layout
sq: Paraqitja e Temave

en: There was an error with installing plugins
sq: Pati një gabim me instalimin e shtojcave

en: Thick borders
sq: Kufij të trashë

en: Thin
sq: I hollë

en: Thin borders
sq: Kufij të hollë

note: translators: 1. Start html anchor tag, 2. End html anchor tag
en: This setting defines whether to use our Citadela styles in %1$sThe Events Calendar%2$s plugin or use the plugin's styles.
sq: Ky cilësim përcakton nëse do të përdoren stilet tona Citadela në shtojcën %1$sKalendari i ngjarjeve%2$s ose do të përdoren stilet e shtesës.

en: Thursday
sq: e enjte

en: Tile
sq: Pllakë

en: Tile Horizontally
sq: Pllakë Horizontalisht

en: Tile Vertically
sq: Pllakë Vertikalisht

en: Title
sq: Titulli

en: Title color
sq: Ngjyra e titullit

en: Titles Font
sq: Fonti i titujve

en: Titles Style
sq: Stili i titujve

en: To edit the image, you need permission to upload media.
sq: Për të modifikuar imazhin, të duhet leje për të ngarkuar media.

en: Top Left
sq: Majtas lart

en: Top Right
sq: Lart djathtas

en: Tracking ID
sq: ID-ja e gjurmimit

en: Tracking privacy
sq: Ndjekja e privatësisë

en: Transparent header
sq: Titulli transparent

en: Tueasday
sq: e martë

en: Tuesday
sq: e martë

en: Turn on Announcements bar functionality
sq: Aktivizo funksionalitetin e shiritit të njoftimeve

en: Turn on Comments extension functionality
sq: Aktivizo funksionalitetin e shtesave të komenteve

en: Type
sq: Lloji

en: Type for search...
sq: Shkruani për kërkim...

en: Typography
sq: Tipografia

en: Upload an image file or pick one from your media library.
sq: Ngarkoni një skedar imazhi ose zgjidhni një nga biblioteka juaj e mediave.

en: Uploaded ZIP file is not Citadela Layout package or it is old incompatible Layout package. Please download the newest package from your AitThemes account.
sq: Skedari ZIP i ngarkuar nuk është paketë Citadela Layout ose është paketë e vjetër e papajtueshme Layout. Ju lutemi shkarkoni paketën më të re nga llogaria juaj AitThemes.

en: Uploading&#8230;
sq: Po ngarkohet…

en: Urls from editor comment text will be removed. Applied for user roles with edit post capability like Contributor and higher.
sq: Url-të nga teksti i komentit të redaktorit do të hiqen. Aplikuar për rolet e përdoruesve me aftësi për të redaktuar postimin si Kontribues dhe më lart.

en: Urls from guest comment text will be removed
sq: Url-të nga teksti i komentit të vizitorit do të hiqen

en: Urls from non-editor comment text will be removed. Applied for user roles without edit post capability like Subscriber.
sq: Url-të nga teksti i komenteve pa redaktues do të hiqen. Aplikuar për rolet e përdoruesve pa aftësi të modifikimit të postimit si Abonenti.

en: Use Citadela styles
sq: Përdorni stilet Citadela

en: Use Infobar on your website
sq: Përdorni shiritin e informacionit në faqen tuaj të internetit

en: Use custom header
sq: Përdorni kokën e personalizuar

en: Use custom width settings
sq: Përdorni cilësimet e personalizuara të gjerësisë

en: Use default font
sq: Përdorni fontin e paracaktuar

en: Use default font weight
sq: Përdorni peshën e paracaktuar të shkronjave

en: Use responsive options
sq: Përdorni opsione të përgjegjshme

en: Using font size from theme design.
sq: Përdorimi i madhësisë së shkronjave nga dizajni i temës.

en: Using letter spacing from theme design.
sq: Përdorimi i ndarjes së shkronjave nga dizajni i temës.

en: Using line height from theme design.
sq: Përdorimi i lartësisë së linjës nga dizajni i temës.

en: Vertical offset
sq: Kompensimi vertikal

en: View Demo
sq: Shiko demonstrimin

en: View layouts
sq: Shikoni paraqitjet

en: View more
sq: Shiko më shumë

en: Visibility on mobile
sq: Dukshmëria në celular

en: WP Button Block
sq: Blloku i butonave WP

en: We keep your email so we can communicate with you about our product and services. For further details please see <a href="#">our privacy policy</a>.
sq: Ne e mbajmë emailin tuaj në mënyrë që të mund të komunikojmë me ju për produktin dhe shërbimet tona. Për detaje të mëtejshme, ju lutemi shikoni <a href="#">politikën tonë të privatësisë</a> .

en: We keep your name so we can communicate with you about our product and services. For further details please see <a href="#">our privacy policy</a>.
sq: Ne mbajmë emrin tuaj që të mund të komunikojmë me ju për produktin dhe shërbimet tona. Për detaje të mëtejshme, ju lutemi shikoni <a href="#">politikën tonë të privatësisë</a> .

en: We keep your website URL so we can communicate with you about our product and services. For further details please see <a href="#">our privacy policy</a>.
sq: Ne ruajmë URL-në e faqes suaj të internetit në mënyrë që të mund të komunikojmë me ju për produktin dhe shërbimet tona. Për detaje të mëtejshme, ju lutemi shikoni <a href="#">politikën tonë të privatësisë</a> .

en: We're importing the Layout package...
sq: Ne po importojmë paketën Layout...

note: translators: 1. url to upgrading guide, 2. plugin's name
en: We've noticed that you're running an outdated version of PHP which is no longer supported, therefore <em>the plugin was deactivated</em>. Make sure your site is fast and secure, by <a href='%1$s'>upgrading PHP to the latest version</a>. Minimal requirement for %2$s is <strong>PHP 5.6.20</strong>.
sq: Kemi vënë re se po përdorni një version të vjetëruar të PHP-së i cili nuk mbështetet më, prandaj <em>shtojca u çaktivizua</em> . Sigurohuni që faqja juaj të jetë e shpejtë dhe e sigurt, duke <a href='%1$s'>përmirësuar PHP në versionin më të fundit</a> . Kërkesa minimale për %2$s është <strong>PHP 5.6.20</strong> .

note: translators: 1. url to upgrading guide, 2. plugin's name
en: We've noticed that you're running an outdated version of WordPress, therefore <em>the plugin was deactivated</em>. Make sure your site is secure and up to date, by <a href='%1$s'>updating WordPress to the latest version</a>. Minimal requirement for %2$s is <strong>WordPress 5.2</strong>.
sq: Kemi vënë re se po përdorni një version të vjetëruar të WordPress, prandaj <em>shtojca u çaktivizua</em> . Sigurohuni që faqja juaj të jetë e sigurt dhe e përditësuar, duke <a href='%1$s'>përditësuar WordPress në versionin më të fundit</a> . Kërkesa minimale për %2$s është <strong>WordPress 5.2</strong> .

en: Website URL field
sq: Fusha e URL-së së faqes në internet

en: Wednesday
sq: e mërkurë

en: Wide
sq: I gjerë

en: Wide size
sq: Madhësia e gjerë

en: Wide size width
sq: Gjerësia e madhësisë së gjerë

en: Widgets area in footer can be opened or closed on mobile.
sq: Zona e miniaplikacioneve në fund të faqes mund të hapet ose mbyllet në celular.

en: Width Settings
sq: Cilësimet e gjerësisë

en: With advanced settings you have full control over html and styles for your announcements bar.
sq: Me cilësimet e avancuara ju keni kontroll të plotë mbi html dhe stilet për shiritin tuaj të njoftimeve.

en: You can import any of the available Citadela Layouts.
sq: Ju mund të importoni cilindo nga paraqitjet e disponueshme të Citadela.

en: Your comments help us to improve our products and services so we keep recording them. We use the comment also for future reference. For further details please see <a href="#">our privacy policy</a>.
sq: Komentet tuaja na ndihmojnë të përmirësojmë produktet dhe shërbimet tona, kështu që ne vazhdojmë t&#39;i regjistrojmë ato. Ne përdorim komentin gjithashtu për referencë në të ardhmen. Për detaje të mëtejshme, ju lutemi shikoni <a href="#">politikën tonë të privatësisë</a> .

en: Your current content will be deleted
sq: Përmbajtja juaj aktuale do të fshihet

en: ZIP files
sq: skedarët ZIP

en: button text
sq: teksti i butonit

[ctx: Uploader: Drop Layout package here - or - Select Layout package]
en: or
sq: ose

en: read more text
sq: lexoni më shumë tekst

en: row text...
sq: teksti i rreshtit...
