Citadela Pro 5.0.3 - en to tr translation catalogue (553 entries)

note: translators: %s plugin's name
en: %s plugin and PHP incompatiblity
tr: %s eklentisi ve PHP uyumsuzluğu

note: translators: %s plugin's name
en: %s plugin and WordPress incompatiblity
tr: %s eklentisi ve WordPress uyumsuzluğu

note: translators: %s plugin's name
en: %s plugin has beed deactivated
tr: %s eklentisi devre dışı bırakıldı

note: translators: %s plugin's name
en: %s plugin incompatibility
tr: %s eklenti uyumsuzluğu

note: translators: %s - list of required plugins
en: (You can download them from your AitThemes account)
tr: (AitThemes hesabınızdan indirebilirsiniz)

en: 100% horizontal
tr: %100 yatay

en: 100% vertical
tr: %100 dikey

en: Accept
tr: Kabul

en: Add empty space between blocks that will look differently on desktop and on mobile devices.
tr: Masaüstünde ve mobil cihazlarda farklı görünecek bloklar arasına boş alan ekleyin.

en: Additional text
tr: Ek metin

en: Additional text displayed with the field. It can contain HTML formatting such as urls to link to your terms or privacy policy.
tr: Alanla birlikte görüntülenen ek metin. Şartlarınıza veya gizlilik politikanıza bağlantı vermek için url&#39;ler gibi HTML biçimlendirmesi içerebilir.

[ctx: settings]
en: Advanced
tr: Gelişmiş

en: Advanced settings
tr: Gelişmiş Ayarlar

note: Author of the plugin
en: AitThemes
tr: AitTemaları

en: Align Text Center
tr: Metin Merkezini Hizala

en: Align Text Left
tr: Metni Sola Hizala

en: Align Text Right
tr: Metni Sağa Hizala

en: Align logo section to the left side
tr: Logo bölümünü sol tarafa hizalayın

en: All
tr: Herşey

en: All Special Pages
tr: Tüm Özel Sayfalar

note: translators: %s plugin's name
en: All blocks were moved to %s plugin.
tr: Tüm bloklar %s eklentisine taşındı.

en: Allows you to easily add company services to your website.
tr: Şirket hizmetlerini web sitenize kolayca eklemenizi sağlar.

en: Allows you to insert text with custom settings and font.
tr: Özel ayarlar ve yazı tipiyle metin eklemenizi sağlar.

en: Allows you to put page title anywhere you like. For example after header image.
tr: Sayfa başlığını istediğiniz yere koymanıza izin verir. Örneğin başlık görüntüsünden sonra.

en: Announcements Bar
tr: Duyurular Çubuğu

en: Announcements bar
tr: Duyuru çubuğu

en: Announcements bar allows you to present any important announcements on the top of all your pages.
tr: Duyurular çubuğu, tüm sayfalarınızın en üstünde önemli duyuruları sunmanıza olanak tanır.

en: Announcements bar is displayed after selected date and time.
tr: Duyuru çubuğu, seçilen tarih ve saatten sonra görüntülenir.

en: Announcements bar is displayed until selected date and time.
tr: Duyuru çubuğu seçilen tarih ve saate kadar görüntülenir.

en: Anonymize IP address of your website visitors.
tr: Web sitenizin ziyaretçilerinin IP adresini anonimleştirin.

en: Appearance
tr: Dış görünüş

en: Appearance settings for your website
tr: Web siteniz için görünüm ayarları

en: Applied for Simple type of Announcements bar.
tr: Basit türde Duyurular çubuğu için geçerlidir.

en: Ascending
tr: artan

en: Author biographical info
tr: Yazar biyografik bilgi

en: Author name
tr: Yazar adı

en: Availability of selected style depends on selected font for titles.
tr: Seçilen stilin kullanılabilirliği, başlıklar için seçilen yazı tipine bağlıdır.

en: Available range
tr: Mevcut aralık

en: Background Image Overlay
tr: Arka Plan Görüntüsü Yerleşimi

en: Background Settings
tr: Arka Plan Ayarları

en: Background color
tr: Arka plan rengi

en: Background color type
tr: Arka plan rengi türü

en: Background gradient
tr: Arka plan gradyanı

en: Background image
tr: Arka plan görüntüsü

en: Background image repeat
tr: Arka plan resmi tekrarı

en: Background image size
tr: Arka plan resmi boyutu

en: Background position
tr: Arka plan konumu

en: Background settings for your website header
tr: Web sitenizin başlığı için arka plan ayarları

en: Bar Background color
tr: Bar Arkaplan rengi

en: Black
tr: Siyah

en: Blog Page
tr: Blog Sayfası

en: Blog Posts
tr: Blog Yazıları

en: Blur radius
tr: Bulanıklık yarıçapı

en: Bold
tr: Gözü pek

en: Bold (700)
tr: Kalın (700)

en: Border Settings
tr: Kenarlık Ayarları

en: Border color
tr: Sınır rengi

en: Border radius
tr: Sınır yarıçapı

en: Border radius options
tr: Sınır yarıçapı seçenekleri

en: Border width
tr: kenarlık genişliği

en: Borders color
tr: Kenarlıklar rengi

en: Borders width
tr: Kenarlık genişliği

en: Bottom
tr: Alt

[ctx: position]
en: Bottom
tr: Alt

en: Bottom Left
tr: Sol alt

en: Bottom Right
tr: Sağ alt

en: Box layout
tr: Kutu düzeni

en: Box width
tr: kutu genişliği

en: Burger menu only
tr: Sadece hamburger menüsü

en: Button Background color
tr: Düğme Arka plan rengi

en: Button URL
tr: Düğme URL&#39;si

en: Button background
tr: Düğme arka planı

en: Button link
tr: Düğme bağlantısı

en: Button settings
tr: Düğme ayarları

en: Button text
tr: Düğme metni

en: Buttons Border Radius
tr: Düğmeler Sınır Yarıçapı

en: Cancel
tr: İptal

en: Carousel autoplay enabled
tr: Dönen otomatik oynatma etkin

en: Carousel loop mode enabled
tr: Döngü döngüsü modu etkinleştirildi

en: Categories
tr: Kategoriler

en: Category
tr: Kategori

en: Category description
tr: Kategori tanımı

en: Category title
tr: Kategori başlığı

en: Category:
tr: Kategori:

en: Center
tr: merkez

[ctx: header layout]
en: Center
tr: merkez

en: Change HTML tag
tr: HTML etiketini değiştir

en: Change icon
tr: Simgeyi değiştir

en: Change image
tr: Resmi değiştir

en: Change image for desktop resolution
tr: Masaüstü çözünürlüğü için resmi değiştir

en: Change image for mobile resolution
tr: Mobil çözünürlük için resmi değiştir

en: Citadela - Special Pages
tr: Citadela - Özel Sayfalar

en: Citadela Blocks
tr: Citadela Blokları

en: Citadela Content Settings
tr: Citadela İçerik Ayarları

en: Citadela Half Layout Settings
tr: Citadela Yarım Düzen Ayarları

en: Citadela Header Settings
tr: Citadela Başlık Ayarları

en: Citadela Posts Blocks
tr: Citadela Mesaj Blokları

en: Citadela Service Block image size
tr: Citadela Hizmet Bloğu görüntü boyutu

en: Citadela Special Pages
tr: Citadela Özel Sayfaları

[ctx: header layout]
en: Classic
tr: Klasik

[ctx: theme layout]
en: Classic
tr: Klasik

en: Clear
tr: Temizlemek

en: Cluster
tr: Küme

en: Cluster Block
tr: Küme Bloğu

en: Collapse menu to button
tr: Düğmeye menüyü daralt

en: Collapsible footer widgets options
tr: Daraltılabilir alt bilgi widget&#39;ları seçenekleri

en: Color settings
tr: Renk ayarları

en: Colors
tr: Renkler

en: Comment author name will not be linked to url inserted in Website field
tr: Yorum yazarı adı, Web Sitesi alanına eklenen url&#39;ye bağlanmayacak

en: Comment text field
tr: Yorum metin alanı

en: Comments Extension can be used to add help text to every single input in WordPress Comment form.
tr: Yorum Uzantısı, WordPress Yorum formundaki her bir girişe yardım metni eklemek için kullanılabilir.

en: Comments extension
tr: Yorum uzantısı

en: Comments links settings
tr: Yorum bağlantıları ayarları

en: Confirm
tr: Onaylamak

en: Contain
tr: İçermek

en: Content
tr: İçerik

en: Content size
tr: içerik boyutu

en: Content size width
tr: İçerik boyutu genişliği

en: Content width
tr: içerik genişliği

en: Content width sizes
tr: İçerik genişliği boyutları

en: Cookies expiration
tr: Çerezlerin süresinin dolması

en: Cover
tr: Örtmek

[ctx: label for css property "cover": image in background cover entire place]
en: Cover
tr: Örtmek

en: Cover column height
tr: Kapak sütunu yüksekliği

en: Current block view
tr: Mevcut blok görünümü

en: Current page title
tr: Geçerli sayfa başlığı

en: Custom Header is enabled. Following options may not have effect for this page.
tr: Özel Başlık etkinleştirildi. Aşağıdaki seçenekler bu sayfa için geçerli olmayabilir.

en: Custom Header with Custom Logo is enabled for this page. Change of logo image may not be visible in preview.
tr: Bu sayfa için Özel Logolu Özel Başlık etkinleştirilmiştir. Logo görüntüsünün değişikliği önizlemede görünmeyebilir.

en: Custom Page Title
tr: Özel Sayfa Başlığı

en: Custom codes
tr: Özel kodlar

en: Custom image
tr: Özel resim

en: Custom logo
tr: Özel logo

en: Custom logo image
tr: Özel logo resmi

en: Customize colors
tr: Renkleri özelleştir

en: Customized options for mobile screen width.
tr: Mobil ekran genişliği için özelleştirilmiş seçenekler.

en: Date
tr: Tarih

en: Date color
tr: Tarih rengi

en: Date from
tr: Başlangıç tarihi

en: Date to
tr: Tarih

en: Day hours color
tr: gündüz saat rengi

en: Day title color
tr: Gün başlığı rengi

en: Days without defined time will be hidden.
tr: Zamanı belirtilmeyen günler gizlenecektir.

en: Decoration Color
tr: Dekorasyon Rengi

en: Decoration color
tr: Dekorasyon rengi

en: Default
tr: Varsayılan

[ctx: theme design]
en: Default
tr: Varsayılan

[ctx: default size of image in background]
en: Default size
tr: Varsayılan boyut

en: Define border radius for different parts of design.
tr: Tasarımın farklı bölümleri için sınır yarıçapını tanımlayın.

en: Delete row
tr: Sırayı sil

en: Descending
tr: Azalan

en: Design Options
tr: Tasarım Seçenekleri

en: Desktop
tr: masaüstü

en: Desktop settings
tr: Masaüstü ayarları

en: Desktop size
tr: masaüstü boyutu

en: Disable author name link
tr: Yazar adı bağlantısını devre dışı bırak

en: Disable default margins
tr: Varsayılan kenar boşluklarını devre dışı bırak

en: Disable editor comment links
tr: Düzenleyici yorum bağlantılarını devre dışı bırak

en: Disable featured table
tr: Öne çıkan tabloyu devre dışı bırak

en: Disable guest comment links
tr: Konuk yorum bağlantılarını devre dışı bırak

en: Disable image
tr: Resmi devre dışı bırak

en: Disable import/export
tr: İçe/dışa aktarmayı devre dışı bırak

en: Disable link to featured image in blog post
tr: Blog gönderisinde öne çıkan görselin bağlantısını devre dışı bırak

en: Disable non-editor comment links
tr: Düzenleyici olmayan yorum bağlantılarını devre dışı bırak

en: Disable separator
tr: Ayırıcıyı devre dışı bırak

en: Display product, service or packages offers in the table. Set the best deal, show discounted price and write important features for comparison.
tr: Tabloda ürün, hizmet veya paket tekliflerini görüntüleyin. En iyi teklifi belirleyin, indirimli fiyatı gösterin ve karşılaştırma için önemli özellikleri yazın.

en: Displays list of posts based on filters. For example posts only from specific category.
tr: Filtrelere dayalı gönderilerin listesini görüntüler. Örneğin, yalnızca belirli bir kategoriden gönderiler.

en: Displays paginated list of posts on WordPress Blog page.
tr: WordPress Blog sayfasındaki gönderilerin sayfalandırılmış listesini görüntüler.

en: Do not use float numbers, please.
tr: Lütfen kayan sayılar kullanmayın.

en: Downloading&#8230;
tr: İndiriliyor…

en: Drop Layout package here
tr: Düzen paketini buraya bırakın

note: translators: 1. Start html anchor tag, 2. End html anchor tag
en: Easily create and manage an events calendar with %1$sThe Events Calendar%2$s free plugin.
tr: %1$sEtkinlik Takvimi%2$s ücretsiz eklentisiyle kolayca bir etkinlik takvimi oluşturun ve yönetin.

en: Edit Special Page
tr: Özel Sayfayı Düzenle

en: Edit or update the image
tr: Resmi düzenleyin veya güncelleyin

en: Email field
tr: E-posta alanı

en: Enable
tr: Olanak vermek

en: Enable collapsible footer wigets area
tr: Daraltılabilir alt bilgi pencere öğeleri alanını etkinleştir

en: Enable featured table
tr: Öne çıkan tabloyu etkinleştir

en: Error
tr: Hata

en: Events
tr: Olaylar

en: Expiration of saved cookies in days.
tr: Kaydedilen çerezlerin gün olarak sona ermesi.

note: translators: %s site name
en: Export %s Layout
tr: %s Düzenini Dışa Aktar

en: Extra Bold (900)
tr: Ekstra Kalın (900)

en: Extra-bold
tr: ekstra cesur

en: Extra-light
tr: Ekstra ışık

en: Featured
tr: Öne çıkan

en: Featured image link
tr: Öne çıkan resim bağlantısı

en: Field label
tr: alan etiketi

en: Filter special pages list
tr: Özel sayfalar listesini filtreleyin

en: Filters
tr: filtreler

en: Fixed background image
tr: Sabit arka plan resmi

en: Fixed image
tr: Sabit görüntü

en: Font size
tr: Yazı Boyutu

en: Font size unit
tr: Yazı tipi boyutu birimi

en: Footer Color
tr: Altbilgi Rengi

en: Footer code
tr: Altbilgi kodu

en: Forced inside space
tr: Uzayda zorunlu

en: Friday
tr: Cuma

en: From AitThemes:
tr: AitThemes&#39;den:

note: translators: %s - list of required plugins
en: From AitThemes: %s
tr: AitThemes&#39;den: %s

en: From WordPress.org:
tr: WordPress.org&#39;dan:

note: translators: %s - list of required plugins
en: From WordPress.org: %s
tr: WordPress.org&#39;dan: %s

en: Full Sticky header
tr: Tam Yapışkan başlık

en: Full size
tr: Tam boy

en: Full size width
tr: Tam boy genişlik

en: Fullwidth
tr: Tam genişlik

en: Fullwidth header
tr: Tam genişlikte başlık

en: Fullwidth size
tr: Tam genişlik boyutu

en: General Border Radius
tr: Genel Sınır Yarıçapı

en: General Layout
tr: Genel düzen

en: General options for desktop.
tr: Masaüstü için genel seçenekler.

en: General settings
tr: Genel Ayarlar

en: Google Analytics tracking ID.
tr: Google Analytics izleme kimliği.

en: Google font
tr: Google yazı tipi

en: Gradient
tr: Gradyan

en: Gradient degree
tr: gradyan derecesi

en: Gradient overlay
tr: Gradyan yerleşimi

en: Gradient under image, useful for .png images in background.
tr: Görüntünün altındaki gradyan, arka planda .png görüntüleri için kullanışlıdır.

en: HTML tag
tr: HTML etiketi

en: Half layout page
tr: Yarım düzen sayfası

en: Header Background
tr: Başlık Arka Planı

en: Header Color
tr: Başlık Rengi

en: Header Color Overlay
tr: Başlık Renk Yerleşimi

en: Header Image
tr: Başlık görüntü

en: Header Image Position
tr: Başlık Resmi Konumu

en: Header Image Repeat
tr: Başlık Resmi Tekrarı

en: Header Image Size
tr: Başlık Resmi Boyutu

en: Header Layout
tr: Başlık Düzeni

en: Header background
tr: Başlık arka planı

en: Header code
tr: Başlık kodu

en: Header text
tr: Başlık metni

en: Height Settings
tr: Yükseklik Ayarları

en: Height unit
tr: Yükseklik birimi

en: Hidden on desktop
tr: Masaüstünde gizli

en: Hidden on mobile
tr: Mobilde gizli

en: Hidden title in full sticky header on desktop
tr: Masaüstünde tam yapışkan başlıkta gizli başlık

en: Hidden title in full sticky header on mobile
tr: Mobil cihazlarda tam yapışkan başlıkta gizli başlık

en: Hide Site title
tr: Site başlığını gizle

en: Hide button with link
tr: Bağlantılı düğmeyi gizle

en: Hide discount price
tr: indirim fiyatını gizle

en: Hide empty days
tr: Boş günleri gizle

en: Hide only on mobile
tr: Yalnızca mobil cihazlarda gizle

en: Hide site title
tr: Site başlığını gizle

en: Hide site title and tagline
tr: Site başlığını ve sloganı gizle

en: Hide tagline only
tr: Yalnızca kısa açıklamayı gizle

en: Horizontal offset
tr: yatay ofset

en: Icon color
tr: Simge rengi

en: If enabled, sticky posts will be displayed on the top of listed posts.
tr: Etkinleştirilirse, listelenen gönderilerin üstünde yapışkan gönderiler görüntülenecektir.

en: Image
tr: resim

en: Image overlay color
tr: Görüntü bindirme rengi

en: Image position
tr: görüntü konumu

en: Image repeat
tr: Görüntü tekrarı

en: Image size
tr: Görüntü boyutu

en: Images
tr: Görüntüler

en: Import Layout
tr: Düzeni İçe Aktar

en: Import and export layout settings pages will be disabled
tr: Düzen ayarları sayfalarını içe ve dışa aktarma devre dışı bırakılacak

en: Import done!
tr: İthalat tamamlandı!

en: Import layout from file
tr: Dosyadan düzeni içe aktar

en: Import of Layout package will <strong>delete all your content</strong> - all Posts, Pages, Media, Tags and Categories.
tr: Düzen paketinin içe <strong>aktarılması tüm içeriğinizi siler</strong> - tüm Gönderiler, Sayfalar, Medya, Etiketler ve Kategoriler.

en: In "em" unit
tr: &quot;em&quot; biriminde

en: Infobar
tr: bilgi çubuğu

en: Infobar can be used to display cookies notification on your website. It is displayed to all new visitors that come to your website. They can click on the button to hide it. Infobar is then hidden for number of days set it “Cookie expiration” field.
tr: Bilgi çubuğu, web sitenizde çerez bildirimini görüntülemek için kullanılabilir. Web sitenize gelen tüm yeni ziyaretçilere gösterilir. Gizlemek için düğmeye tıklayabilirler. Bilgi çubuğu daha sonra gün sayısı kadar gizlenir ve “Çerez süresi sonu” alanını ayarlayın.

en: Insert URL for button. Leave empty to hide the button.
tr: Düğmenin URL&#39;sini girin. Düğmeyi gizlemek için boş bırakın.

note: translators: 1. minimum number value
en: Insert number larger than %1$s, or leave empty for default value.
tr: %1$s&#39;den büyük bir sayı girin veya varsayılan değer için boş bırakın.

note: translators: 1. minimum number value
en: Insert number larger than %1$s.
tr: %1$s&#39;den büyük bir sayı girin.

note: translators: 1. maximum number value
en: Insert number smaller than %1$s, or leave empty for default value.
tr: %1$s&#39;den küçük bir sayı girin veya varsayılan değer için boş bırakın.

note: translators: 1. maximum number value
en: Insert number smaller than %1$s.
tr: %1$s&#39;den küçük bir sayı girin.

en: Insert row after
tr: Satırı sonra ekle

en: Insert text
tr: Metin ekle

en: Insert valid number, please.
tr: Geçerli bir numara girin lütfen.

en: Insert your Google Analytics Tracking ID. Google Analytics tracking code will be added to your website.
tr: Google Analytics İzleme Kimliğinizi girin. Google Analytics izleme kodu web sitenize eklenecektir.

en: Inset shadow
tr: gömme gölge

en: Install required plugins
tr: Gerekli Eklentileri yükleyin

en: Installing and activating plugins&#8230;
tr: Eklentiler yükleniyor ve etkinleştiriliyor…

en: It's not Citadela Layout package
tr: Citadela Düzen paketi değil

en: Item subtitle
tr: Öğe alt başlığı

en: Item title
tr: Ürün başlığı

en: Large
tr: Büyük

en: Large size
tr: Büyük boy

en: Layout Exporter
tr: Düzen İhracatçısı

en: Layout Exporter feature exports WordPress pages, posts and all Citadela options and settings. You can use Layout Exporter to create a Citadela layout that you can easily install to another Citadela website.
tr: Düzen Aktarıcı özelliği, WordPress sayfalarını, gönderilerini ve tüm Citadela seçeneklerini ve ayarlarını dışa aktarır. Başka bir Citadela web sitesine kolayca yükleyebileceğiniz bir Citadela düzeni oluşturmak için Layout Exporter&#39;ı kullanabilirsiniz.

en: Layout Importer needs to have the PHP ZIP extension installed. Please install it or contact your hosting provider.
tr: Layout Importer&#39;ın PHP ZIP uzantısının kurulu olması gerekir. Lütfen kurun veya barındırma sağlayıcınızla iletişime geçin.

en: Layout import/export settings
tr: Düzen içe/dışa aktarma ayarları

en: Layouts
tr: Düzenler

en: Layouts import and export is disabled
tr: Düzenleri içe ve dışa aktarma devre dışı bırakıldı

en: Left
tr: Ayrıldı

en: Left align logo
tr: Sola hizalama logosu

en: Left side
tr: Sol Taraf

en: Letter spacing
tr: Harf boşluğu

en: Light
tr: Işık

en: Light (100)
tr: Işık (100)

en: Line height
tr: Satır yüksekliği

en: Lines color
tr: Çizgi rengi

en: Link
tr: Bağlantı

en: List layout
tr: Liste düzeni

en: Location
tr: Konum

en: Location description
tr: Yer Tanımı

en: Location title
tr: Konum başlığı

en: Location:
tr: Konum:

en: Logo font size
tr: Logo yazı tipi boyutu

en: Logo image in custom header.
tr: Özel başlıkta logo resmi.

en: Logo image max width
tr: Logo resmi maksimum genişliği

en: Logo space max width
tr: Logo alanı maksimum genişliği

en: Main Menu
tr: Ana menü

en: Medium
tr: Orta

en: Medium size
tr: Orta boy

en: Membership
tr: Üyelik

en: Menu button color
tr: Menü düğmesi rengi

en: Minimum value 1500px, leave empty for unlimited width.
tr: Minimum değer 1500 piksel, sınırsız genişlik için boş bırakın.

en: Mininum height
tr: minimum yükseklik

en: Mobile
tr: mobil

en: Mobile Settings
tr: Mobil Ayarlar

en: Mobile settings
tr: Mobil ayarlar

en: Mobile size
tr: Mobil boyut

en: Mobile width breakpoint
tr: Mobil genişlik kesme noktası

en: Monday
tr: Pazartesi

en: Move down
tr: Aşağı inmek

en: Move up
tr: yukarı taşı

en: Name field
tr: Ad alanı

en: Next
tr: Sonraki

en: No Repeat
tr: Tekrar Yok

en: No borders
tr: Sınır yok

[ctx: label for css property "no-repeat": do not repeat image in background]
en: No repeat
tr: Tekrar yok

en: No results found.
tr: Sonuç bulunamadı.

en: No special pages found.
tr: Özel sayfa bulunamadı.

en: None
tr: Hiçbiri

en: Note: standard page title will be hidden.
tr: Not: standart sayfa başlığı gizlenecektir.

en: Number of items
tr: Öğe sayısı

en: OK
tr: TAMAM

en: Oops! That page can't be found.
tr: Hata! O sayfa bulunamadı.

en: Open in new window
tr: Yeni pencerede aç

en: Open link in new tab
tr: Bağlantıyı yeni sekmede aç

en: Opened footer wigets area
tr: Açılan altbilgi pencere öğeleri alanı

en: Opening Hours
tr: Açılış saatleri

en: Opening Hours settings
tr: Açılış Saatleri ayarları

en: Order Options
tr: Sipariş Seçenekleri

en: Order by
tr: Tarafından sipariş

en: Original
tr: orijinal

en: Overlay color
tr: Kaplama rengi

en: Overlay gradient
tr: bindirme gradyanı

en: Overlay opacity
tr: Kaplama opaklığı

en: PHP ZIP extension not found
tr: PHP ZIP uzantısı bulunamadı

en: Page Color
tr: Sayfa Rengi

en: Please do not close this browser window until the Layout package is imported completely.
tr: Lütfen Düzen paketi tamamen içe aktarılana kadar bu tarayıcı penceresini kapatmayın.

en: Please understand that Layout Exporter does not export everything from WordPress, such as WooCommerce invoices or data from other 3rd party plugins. There are many other plugins available for migration purposes.
tr: Lütfen Layout Exporter&#39;ın WooCommerce faturaları veya diğer 3. taraf eklentilerden gelen veriler gibi WordPress&#39;ten her şeyi dışa aktarmadığını anlayın. Taşıma amacıyla kullanılabilecek başka birçok eklenti var.

en: Position
tr: Durum

en: Position on website
tr: Web sitesindeki konum

en: Post Details
tr: Gönderi Ayrıntıları

en: Posts
tr: Gönderiler

en: Posts navigation
tr: Gönderilerde gezinme

en: Posts settings
tr: Gönderi ayarları

en: Preview is displayed only in Customizer screen.
tr: Önizleme yalnızca Özelleştirici ekranında görüntülenir.

en: Previous
tr: Öncesi

en: Price Table
tr: Fiyat Tablosu

en: Price table alignment
tr: Fiyat tablosu hizalaması

en: Radial gradient
tr: Radyal gradyan

en: Random
tr: Rastgele

en: Read more link
tr: Daha fazla bağlantı oku

en: Ready to use Citadela layouts
tr: Citadela düzenlerini kullanmaya hazır

note: Description of the plugin
en: Ready to use layouts and blocks for Citadela with many customization options
tr: Birçok özelleştirme seçeneğiyle Citadela için kullanıma hazır düzenler ve bloklar

note: translators: %s plugin's name
en: Recently activated theme is not compatible with %s plugin, therefore the plugin was deactivated.
tr: Yakın zamanda etkinleştirilen tema, %s eklentisiyle uyumlu değil, bu nedenle eklenti devre dışı bırakıldı.

en: Regular
tr: Düzenli

en: Remove image
tr: Resmi kaldır

[ctx: label for css property "repeat": repeat image in background]
en: Repeat
tr: Tekrar et

[ctx: label for css property "repeat-x": repeat horizontally image in background]
en: Repeat horizontally
tr: yatay olarak tekrarla

[ctx: label for css property "repeat-y": repeat vertically image in background]
en: Repeat vertically
tr: Dikey olarak tekrarla

en: Replace default label of the field.
tr: Alanın varsayılan etiketini değiştirin.

en: Replace image
tr: Resmi değiştir

en: Required plugins
tr: Gerekli eklentiler

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Responsive Spacer
tr: Duyarlı Aralayıcı

en: Responsive Text
tr: Duyarlı Metin

en: Responsive options applied under screen width
tr: Ekran genişliği altında uygulanan duyarlı seçenekler

en: Reusable Blocks
tr: Yeniden Kullanılabilir Bloklar

en: Reusable blocks settings
tr: Yeniden kullanılabilir blok ayarları

en: Right
tr: Doğru

en: Right side
tr: Sağ Taraf

en: Saturday
tr: Cumartesi

en: Save Settings
tr: Ayarları kaydet

en: Search Special ages
tr: Özel yaşları ara

en: Search results for:
tr: İçin arama sonuçları:

en: Select Google Font for your website
tr: Web siteniz için Google Yazı Tipi&#39;ni seçin

en: Select Layout package
tr: Düzen paketini seçin

en: Select alignment
tr: Hizalamayı seçin

en: Select alignment on mobile design
tr: Mobil tasarımda hizalamayı seçin

en: Select background type
tr: Arka plan türünü seçin

en: Select color combinations for your website
tr: Web siteniz için renk kombinasyonları seçin

en: Select font weight
tr: Yazı tipi ağırlığını seçin

en: Select image
tr: Fotoğraf seç

en: Select layout
tr: Düzen seçin

en: Select layout for website header
tr: Web sitesi başlığı için düzeni seçin

en: Select layout for your website
tr: Web siteniz için düzeni seçin

en: Select size
tr: Beden seçin

en: Semi-bold
tr: yarı kalın

en: Service
tr: Hizmet

en: Service Image
tr: Hizmet Resmi

en: Service description text
tr: Hizmet açıklama metni

en: Service header
tr: Servis başlığı

en: Set background image
tr: Arka plan resmini ayarla

en: Set custom image
tr: Özel resim ayarla

en: Set custom logo image
tr: Özel logo resmi ayarla

en: Set header color as background image overlay
tr: Başlık rengini arka plan görüntüsü yerleşimi olarak ayarla

en: Sets if widgets in footer are opened or closed by default on mobile after page load. Applicable if collapsible widgets are enabled.
tr: Sayfa yüklendikten sonra altbilgideki widget&#39;ların mobil cihazlarda varsayılan olarak açılıp açılmayacağını ayarlar. Daraltılabilir widget&#39;lar etkinleştirildiyse geçerlidir.

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Settings Saved
tr: ayarlar kaydedildi

en: Settings for main menu in header
tr: Başlıktaki ana menü ayarları

en: Settings for site header
tr: Site başlığı için ayarlar

en: Shadow Settings
tr: Gölge Ayarları

en: Shadow color
tr: gölge rengi

en: Show always
tr: her zaman göster

en: Show button with link
tr: Bağlantılı düğmeyi göster

en: Show categories
tr: Kategorileri göster

en: Show date
tr: tarihi göster

en: Show description
tr: Açıklamayı göster

en: Show discount price
tr: İndirim fiyatını göster

en: Show featured image
tr: Öne Çıkan Resmi Göster

en: Show header over content
tr: İçeriğin üzerinde başlığı göster

en: Show icon
tr: Simgeyi göster

en: Show image
tr: Resmi göster

en: Show image as icon
tr: Resmi simge olarak göster

en: Show in menu
tr: Menüde göster

en: Show link to manage Reusable blocks in admin menu
tr: Yönetici menüsünde Yeniden Kullanılabilir blokları yönetmek için bağlantıyı göster

en: Show locations
tr: Konumları göster

en: Show only on mobile
tr: Yalnızca mobil cihazlarda göster

en: Show opening hours on your website.
tr: Web sitenizde çalışma saatlerini gösterin.

en: Show or hide Cluster block only on mobile screen size.
tr: Küme bloğunu yalnızca mobil ekran boyutunda gösterin veya gizleyin.

en: Show preview of Announcement Bar
tr: Duyuru Çubuğunun önizlemesini göster

en: Show transparent header without additional background settings.
tr: Ek arka plan ayarları olmadan şeffaf başlığı göster.

en: Show website
tr: Web sitesini göster

[ctx: settings]
en: Simple
tr: Basit

en: Simple layout
tr: Basit düzen

en: Simple settings
tr: Basit ayarlar

en: Simple settings allow you to show simple text and button in your announcements bar. Colors can be customized via WordPress customizer.
tr: Basit ayarlar, duyurular çubuğunuzda basit metin ve düğme göstermenize olanak tanır. Renkler, WordPress özelleştirici aracılığıyla özelleştirilebilir.

en: Simple text styles
tr: Basit metin stilleri

en: Simplified typography styles for blog posts pages
tr: Blog gönderileri sayfaları için basitleştirilmiş tipografi stilleri

en: Single color
tr: Tek renk

en: Single color overlay
tr: Tek renk kaplama

en: Sizes for Content, Wide and Fullwidth layout types used in design.
tr: Tasarımda kullanılan İçerik, Geniş ve Tam Genişlik düzeni türleri için Boyutlar.

en: Skip number of posts from start
tr: Baştan itibaren gönderi sayısını atla

en: Small
tr: Küçük

en: Small size
tr: Küçük boy

en: Space around logo
tr: Logonun etrafındaki boşluk

en: Space around menu button
tr: Menü düğmesinin etrafındaki boşluk

en: Spacer height in
tr: Ara parça yüksekliği

en: Spacer settings
tr: Aralayıcı ayarları

en: Spacing Settings
tr: Aralık Ayarları

[ctx: post type singular name]
en: Special Page
tr: Özel Sayfa

[ctx: admin menu]
en: Special Pages
tr: Özel Sayfalar

[ctx: post type general name]
en: Special Pages
tr: Özel Sayfalar

en: Special container that is always on full width if there is no sidebar or columns. You can insert there other blocks and set container background.
tr: Kenar çubuğu veya sütun yoksa her zaman tam genişlikte olan özel kap. Oraya başka bloklar ekleyebilir ve konteyner arka planını ayarlayabilirsiniz.

en: Special page updated.
tr: Özel sayfa güncellendi.

en: Special pages list
tr: Özel sayfalar listesi

en: Special pages list navigation
tr: Özel sayfalar listesi navigasyonu

en: Spread radius
tr: Yayılma yarıçapı

en: Sticky header on desktop
tr: Masaüstünde yapışkan başlık

en: Sticky header on mobile
tr: Mobil cihazlarda sabit başlık

en: Sticky header settings
tr: Yapışkan başlık ayarları

en: Sticky posts first
tr: Önce yapışkan yazılar

en: Styles
tr: stiller

en: Subtitle
tr: Alt yazı

en: Subtitle color
tr: altyazı rengi

en: Sunday
tr: Pazar

en: Table subtitle
tr: Tablo alt başlığı

en: Table title
tr: Tablo başlığı

en: Tag description
tr: Etiket açıklaması

en: Tag name
tr: Etiket adı

en: Tehre was an error with downloading layout
tr: Tehre, indirme düzeniyle ilgili bir hataydı

en: Text
tr: Metin

en: Text Font
tr: Metin Yazı Tipi

en: Text alignment
tr: Metin hizalama

en: Text color
tr: Metin rengi

en: Text color in custom header.
tr: Özel başlıkta metin rengi.

en: Text displayed in the Infobar. It can contain HTML formatting such as URLs to link to your terms or privacy policy.
tr: Bilgi çubuğunda görüntülenen metin. Koşullarınıza veya gizlilik politikanıza bağlantı vermek için URL&#39;ler gibi HTML biçimlendirmesi içerebilir.

en: Text displayed on the button in announcements bar. Leave empty to hide the button.
tr: Duyurular çubuğundaki düğmede görüntülenen metin. Düğmeyi gizlemek için boş bırakın.

en: Text displayed on the button. If no text is specified, X sign will be used to close Infobar.
tr: Düğmede görüntülenen metin. Herhangi bir metin belirtilmemişse, Bilgi Çubuğu&#39;nu kapatmak için X işareti kullanılacaktır.

en: Text of announcement
tr: Duyuru metni

en: Thank you for activating Citadela Pro.
tr: Citadela Pro&#39;yu etkinleştirdiğiniz için teşekkür ederiz.

note: translators: %s plugin's name
en: The %s plugin could not be activated. It is not compatible with the current active theme.
tr: %s eklentisi etkinleştirilemedi. Mevcut aktif tema ile uyumlu değil.

en: The Citadela Layout requires these plugins. The required plugins will be installed and activated automatically. In case you don't have access to one of the plugins, some pages might be incomplete.
tr: Citadela Düzeni bu eklentileri gerektirir. Gerekli eklentiler otomatik olarak yüklenecek ve etkinleştirilecektir. Eklentilerden birine erişiminiz yoksa bazı sayfalar eksik olabilir.

en: The content could not be imported.
tr: İçerik içe aktarılamadı.

en: The process can take anywhere between 30 seconds to 30 minutes depending on the size of the Layout package and speed of connection (mainly due to downloading demo images).
tr: İşlem, Düzen paketinin boyutuna ve bağlantı hızına bağlı olarak (esas olarak demo görüntülerin indirilmesi nedeniyle) 30 saniye ile 30 dakika arasında sürebilir.

en: Theme Layout
tr: Tema Düzeni

en: There was an error with installing plugins
tr: Eklentileri yüklerken bir hata oluştu

en: Thick borders
tr: kalın kenarlıklar

en: Thin
tr: İnce

en: Thin borders
tr: ince kenarlıklar

note: translators: 1. Start html anchor tag, 2. End html anchor tag
en: This setting defines whether to use our Citadela styles in %1$sThe Events Calendar%2$s plugin or use the plugin's styles.
tr: Bu ayar, %1$sEtkinlik Takvimi%2$s eklentisindeki Citadela stillerimizin mi yoksa eklentinin stillerinin mi kullanılacağını tanımlar.

en: Thursday
tr: Perşembe

en: Tile
tr: Fayans

en: Tile Horizontally
tr: Yatay Döşe

en: Tile Vertically
tr: Dikey Döşe

en: Title
tr: Başlık

en: Title color
tr: Başlık rengi

en: Titles Font
tr: Başlıklar Yazı Tipi

en: Titles Style
tr: Başlık Stili

en: To edit the image, you need permission to upload media.
tr: Resmi düzenlemek için medya yüklemek için izne ihtiyacınız var.

en: Top
tr: Tepe

[ctx: position]
en: Top
tr: Tepe

en: Top Left
tr: Sol üst

en: Top Right
tr: Sağ üst

en: Tracking ID
tr: izleme kimliği

en: Tracking privacy
tr: Gizliliği izleme

en: Transparent header
tr: Şeffaf başlık

en: Tueasday
tr: salı

en: Tuesday
tr: Salı

en: Turn on Announcements bar functionality
tr: Duyurular çubuğu işlevini açın

en: Turn on Comments extension functionality
tr: Yorumlar uzantısı işlevini açın

en: Type
tr: Tip

en: Type for search...
tr: Arama için yazın...

en: Typography
tr: tipografi

en: Upload an image file or pick one from your media library.
tr: Bir resim dosyası yükleyin veya medya kitaplığınızdan bir tane seçin.

en: Uploaded ZIP file is not Citadela Layout package or it is old incompatible Layout package. Please download the newest package from your AitThemes account.
tr: Yüklenen ZIP dosyası Citadela Layout paketi değil veya eski uyumsuz Layout paketi. Lütfen AitThemes hesabınızdan en yeni paketi indirin.

en: Uploading&#8230;
tr: yükleniyor...

en: Urls from editor comment text will be removed. Applied for user roles with edit post capability like Contributor and higher.
tr: Düzenleyici yorum metninden gelen URL&#39;ler kaldırılacak. Contributor ve üstü gibi düzenleme sonrası özelliği olan kullanıcı rolleri için uygulanır.

en: Urls from guest comment text will be removed
tr: Konuk yorum metnindeki URL&#39;ler kaldırılacak

en: Urls from non-editor comment text will be removed. Applied for user roles without edit post capability like Subscriber.
tr: Editör olmayan yorum metninden gelen URL&#39;ler kaldırılacaktır. Abone gibi gönderi düzenleme özelliği olmayan kullanıcı rolleri için uygulanır.

en: Use Citadela styles
tr: Citadela stillerini kullanın

en: Use Infobar on your website
tr: Web sitenizde Bilgi Çubuğunu kullanın

en: Use custom header
tr: Özel başlık kullan

en: Use custom width settings
tr: Özel genişlik ayarlarını kullan

en: Use default font
tr: Varsayılan yazı tipini kullan

en: Use default font weight
tr: Varsayılan yazı tipi ağırlığını kullan

en: Use responsive options
tr: Duyarlı seçenekleri kullanın

en: Using font size from theme design.
tr: Tema tasarımından yazı tipi boyutunu kullanma.

en: Using letter spacing from theme design.
tr: Tema tasarımından harf aralığı kullanma.

en: Using line height from theme design.
tr: Tema tasarımından satır yüksekliğini kullanma.

en: Vertical offset
tr: Dikey ofset

en: View Demo
tr: Demoyu Görüntüle

en: View layouts
tr: Düzenleri görüntüle

en: View more
tr: Daha fazla göster

en: Visibility on mobile
tr: Mobil görünürlük

en: WP Button Block
tr: WP Düğme Bloğu

en: We keep your email so we can communicate with you about our product and services. For further details please see <a href="#">our privacy policy</a>.
tr: Ürün ve hizmetlerimiz hakkında sizinle iletişim kurabilmemiz için e-postanızı saklıyoruz. Daha fazla ayrıntı için lütfen <a href="#">gizlilik politikamıza</a> bakın.

en: We keep your name so we can communicate with you about our product and services. For further details please see <a href="#">our privacy policy</a>.
tr: Ürün ve hizmetlerimiz hakkında sizinle iletişim kurabilmemiz için adınızı saklıyoruz. Daha fazla ayrıntı için lütfen <a href="#">gizlilik politikamıza</a> bakın.

en: We keep your website URL so we can communicate with you about our product and services. For further details please see <a href="#">our privacy policy</a>.
tr: Ürün ve hizmetlerimiz hakkında sizinle iletişim kurabilmemiz için web sitenizin URL&#39;sini saklıyoruz. Daha fazla ayrıntı için lütfen <a href="#">gizlilik politikamıza</a> bakın.

en: We're importing the Layout package...
tr: Düzen paketini içe aktarıyoruz...

note: translators: 1. url to upgrading guide, 2. plugin's name
en: We've noticed that you're running an outdated version of PHP which is no longer supported, therefore <em>the plugin was deactivated</em>. Make sure your site is fast and secure, by <a href='%1$s'>upgrading PHP to the latest version</a>. Minimal requirement for %2$s is <strong>PHP 5.6.20</strong>.
tr: Artık desteklenmeyen eski bir PHP sürümü çalıştırdığınızı fark ettik, bu nedenle <em>eklenti devre dışı bırakıldı</em> . <a href='%1$s'>PHP&#39;yi en son sürüme yükselterek</a> sitenizin hızlı ve güvenli olduğundan emin olun. %2$s için minimum gereksinim <strong>PHP 5.6.20&#39;dir</strong> .

note: translators: 1. url to upgrading guide, 2. plugin's name
en: We've noticed that you're running an outdated version of WordPress, therefore <em>the plugin was deactivated</em>. Make sure your site is secure and up to date, by <a href='%1$s'>updating WordPress to the latest version</a>. Minimal requirement for %2$s is <strong>WordPress 5.2</strong>.
tr: WordPress&#39;in eski bir sürümünü çalıştırdığınızı fark ettik, bu nedenle <em>eklenti devre dışı bırakıldı</em> . <a href='%1$s'>WordPress&#39;i en son sürüme güncelleyerek</a> sitenizin güvenli ve güncel olduğundan emin olun. %2$s için minimum gereksinim <strong>WordPress 5.2&#39;dir</strong> .

en: Website URL field
tr: Web sitesi URL alanı

en: Wednesday
tr: Çarşamba

en: Wide
tr: Geniş

en: Wide size
tr: Geniş boyut

en: Wide size width
tr: Geniş boyut genişliği

en: Widgets area in footer can be opened or closed on mobile.
tr: Altbilgideki widget alanı mobilde açılıp kapatılabilir.

en: Width Settings
tr: Genişlik Ayarları

en: With advanced settings you have full control over html and styles for your announcements bar.
tr: Gelişmiş ayarlarla, duyuru çubuğunuz için html ve stiller üzerinde tam kontrole sahipsiniz.

en: You can import any of the available Citadela Layouts.
tr: Mevcut Citadela Düzenlerinden herhangi birini içe aktarabilirsiniz.

en: Your comments help us to improve our products and services so we keep recording them. We use the comment also for future reference. For further details please see <a href="#">our privacy policy</a>.
tr: Yorumlarınız, ürünlerimizi ve hizmetlerimizi geliştirmemize yardımcı oluyor, böylece onları kaydetmeye devam ediyoruz. Yorumu ileride başvurmak için de kullanırız. Daha fazla ayrıntı için lütfen <a href="#">gizlilik politikamıza</a> bakın.

en: Your current content will be deleted
tr: Mevcut içeriğiniz silinecek

en: ZIP files
tr: ZIP dosyaları

en: button text
tr: düğme metni

[ctx: Uploader: Drop Layout package here - or - Select Layout package]
en: or
tr: veya

en: read more text
tr: daha fazla metin oku

en: row text...
tr: satır metni...
